Şimdi Ara

Xperia™ XZ Premium (Sony Mobile) Kullanıcılar Kulübü (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.963
Cevap
26
Favori
206.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alican88

quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

quote:

Orijinalden alıntı: ayberkatakan95

telefonu servise göndermeden önce turkcell' e, türktelekom'a hatta bulunduğum ildeki teknosa'ya kılıf ve kırılmaz cam aramaya gittiğimde oradakiler telefonu ilkkez gördüklerini adını bile bilmediklerini söylediler ve Kırklareli'nde telefona ne kılıf nede kırılmaz cam koruyucu bulabilmiştim :D Performans açısından kullandığım en hızlı ve performanslı cihaz diyebilirim fakat Kırklareli ve Lüleburgaz'da cihazı almaya kalksanız alacak yer dahi bulamazsınız. Sanırsam elden çıkarmak için yanlış bir cihaz tercih ettim ama pişman değilim hele birde servis şu arka kapaktaki açıklığı kapatıp sorunsuz şekilde telefonu gönderirse hiç bir sıkıntı olmayacak. Anlamadığım şey millet neden bu telefona itibar göstermiyor ? Şu forum konusunda bile 100 küsür sayfası var zaten bunların 10 tanesi benimdir :D

Hocam milletimizi bilirsin, herkes birbirinin ağzına bakar birşey alırken. Kendi araştırıp almaz. Örneğin herkesin vw arabalara çok kaliteli gözüyle bakması gibi. Bu telefonu da kimse araştırmıyor, ondan bilmiyor.

Herkes iphone, samsung alma peşinde.

Ben de iphone 6 dan bu telefona geçtim. İyi ki geçmişim diyorum hergün.

sadece ondan degil..alirken piyasasi olan bir tel alip satarken cok zarar etmeden satabilecek telefon istiyoruz..gunumuzde teknolojisinde oyle aman aman kotu bir telefon kalmadi zaten hepsi iyi ama turkiyede sony nin piyasasi yok malesef..turkiyeye geldigi ilk gun vatan dan almistim xz premiumu 3600tl ye ve 1 ay sonra satmaya kalktigimda bakin sadece 1 ay kullandim 2200 e zor sattim..zaten gittigim telefoncular birak fiyat vermeyi almadilar bile piyasasi olmadigi icin..1 ayda bana 1400 tl zarar ettirdi..o donem 2 sene kullandigim ip6 plusumdan sadece 1000 tl zarar ettim onuda 2 sene kullandigima sayiyorum..kisaca iphone yada samsung alma sebebi cogu kisinin satilmasi gereken bir durum olustugunda cok zarar etmeden satabilmesi..

Ben 3000 tl verdiğim telefonun ikinci el parasını düşünmem kesinlikle. 3000 tl ye bu özelliklerde telefon varsa hep beraber bakalım.2-3 sene kullandığıma sayarım. Öyle bir ayda telefon değiştiren birisi değilim. Paraya ihtiyacım da olursa telefonumu satmam başka yollardan bulurum.

Mesela iphone x e 6000 tl vererek iki sene sonra 3000e satarak kendinizi tatmin edebilirsiniz.

Vw de aynı amaçla alınıyor zaten. Tamamen şişirme ikinci el değeri yüzünden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Efkan.

Cam ekran koruyucu ve silikon kılıf önerileriniz?

Cam koruyucu benim hoşuma giden olmadı. Spigenin ekran koruyucusu güzel kullanabilirsiniz.

Ayrıca spigen silikon kılıf da çok güzel tavsiye ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alican88

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayberkatakan95

telefonu servise göndermeden önce turkcell' e, türktelekom'a hatta bulunduğum ildeki teknosa'ya kılıf ve kırılmaz cam aramaya gittiğimde oradakiler telefonu ilkkez gördüklerini adını bile bilmediklerini söylediler ve Kırklareli'nde telefona ne kılıf nede kırılmaz cam koruyucu bulabilmiştim :D Performans açısından kullandığım en hızlı ve performanslı cihaz diyebilirim fakat Kırklareli ve Lüleburgaz'da cihazı almaya kalksanız alacak yer dahi bulamazsınız. Sanırsam elden çıkarmak için yanlış bir cihaz tercih ettim ama pişman değilim hele birde servis şu arka kapaktaki açıklığı kapatıp sorunsuz şekilde telefonu gönderirse hiç bir sıkıntı olmayacak. Anlamadığım şey millet neden bu telefona itibar göstermiyor ? Şu forum konusunda bile 100 küsür sayfası var zaten bunların 10 tanesi benimdir :D

Hocam milletimizi bilirsin, herkes birbirinin ağzına bakar birşey alırken. Kendi araştırıp almaz. Örneğin herkesin vw arabalara çok kaliteli gözüyle bakması gibi. Bu telefonu da kimse araştırmıyor, ondan bilmiyor.

Herkes iphone, samsung alma peşinde.

Ben de iphone 6 dan bu telefona geçtim. İyi ki geçmişim diyorum hergün.

sadece ondan degil..alirken piyasasi olan bir tel alip satarken cok zarar etmeden satabilecek telefon istiyoruz..gunumuzde teknolojisinde oyle aman aman kotu bir telefon kalmadi zaten hepsi iyi ama turkiyede sony nin piyasasi yok malesef..turkiyeye geldigi ilk gun vatan dan almistim xz premiumu 3600tl ye ve 1 ay sonra satmaya kalktigimda bakin sadece 1 ay kullandim 2200 e zor sattim..zaten gittigim telefoncular birak fiyat vermeyi almadilar bile piyasasi olmadigi icin..1 ayda bana 1400 tl zarar ettirdi..o donem 2 sene kullandigim ip6 plusumdan sadece 1000 tl zarar ettim onuda 2 sene kullandigima sayiyorum..kisaca iphone yada samsung alma sebebi cogu kisinin satilmasi gereken bir durum olustugunda cok zarar etmeden satabilmesi..

Ben 3000 tl verdiğim telefonun ikinci el parasını düşünmem kesinlikle. 3000 tl ye bu özelliklerde telefon varsa hep beraber bakalım.2-3 sene kullandığıma sayarım. Öyle bir ayda telefon değiştiren birisi değilim. Paraya ihtiyacım da olursa telefonumu satmam başka yollardan bulurum.

Mesela iphone x e 6000 tl vererek iki sene sonra 3000e satarak kendinizi tatmin edebilirsiniz.

Vw de aynı amaçla alınıyor zaten. Tamamen şişirme ikinci el değeri yüzünden.

surekli wolksvagen ornegini veriyorsunuz lakin iphone bir wv degil sisirmede degil..siz iphone sisirme derseniz sohbet kedi ciger sohbetinden oteye gitmez..sony nin cok hizli deger kaybettigi ve tr de piyasasi olmadigi asikar..ayrica ciktiginda cikmayan sesiyle,kumlu kamerasiyla,isinip kapanmasiyla bazen kendi kendine mail uygulamasini acip gondermesiyle zaten facia yaratmisti bende ki ilk aldigi guncellemeyle dahi duzelmedi..neyin savunmasini yapiyorsunuz anlamadim..1 aylik mevzuya gelince yillarca iphone kullandim degisiklik olsun diye android e gecegim dedim ve tercihimi sony den yana kullandim cunku sevdigim bir markaydi ama 1 ay dayanabildim dedigim gibi..sonra tekrar iphone ye dondum ve 3600 e sonynin satildigi yerde 4500 e iphone7plus aldim kurusu kurusuna helal hos olsun..

Ha burda androidi kotulemiyorum esimde 3 senedir note 4 kullaniyor ve telefon hala canavar tas gibi yemin ediyorum ne donma ne kasma cayir cayir calisiyor... sonuc olarak sony nin gunumuz teknolojisinde hala bu denli eksiklerle cikarip bu denli paralar istemesi facia..hem telefonlari kalitesiz hem pahali hemde piyasasi yok..

• alican88 kullanıcısına yanıt
    Hiçbir şeyin savunmasını yapmıyorum. Ben kullandığım üründen gayet memnunum. Siz ürünü gelip burada kötülüyorsunuz. Ben buna itiraz ediyorum. Yıllardır apple kullanıp xzp a geçen bir kullanıcı olarak çok memnunum cihazdan. İyi ki almışım diyorum.

Çok şükür maddi durumum iphone x almaya da yeter. Kedi ciğer olayına hiç girmeyin isterseniz.

Size iphoneunuz ile mutlu günler diliyorum.

Bugun sony aldım, yarın belki huawei alırım. Günümüz şartlarında iphone lar fiyatlarının ederi değil. Xzp fiyatına göre çok iyi özellikler sunmakta.

Tekrar hayırlı olsun sizin için.

• quote:

Hiçbir şeyin savunmasını yapmıyorum. Ben kullandığım üründen gayet memnunum. Siz ürünü gelip burada kötülüyorsunuz. Ben buna itiraz ediyorum. Yıllardır apple kullanıp xzp a geçen bir kullanıcı olarak çok memnunum cihazdan. İyi ki almışım diyorum.

Çok şükür maddi durumum iphone x almaya da yeter. Kedi ciğer olayına hiç girmeyin isterseniz.

Size iphoneunuz ile mutlu günler diliyorum.

Bugun sony aldım, yarın belki huawei alırım. Günümüz şartlarında iphone lar fiyatlarının ederi değil. Xzp fiyatına göre çok iyi özellikler sunmakta.

Tekrar hayırlı olsun sizin için.

Kendi ciger olayinda yanlis anlasildiysam yada sizi kirdiysam ozur dilerim..ben alamazsiniz anlaminda soylememistim genel bir tabir kullandim cunku genelde oyle oluyor..

xzp yi kotuledim dogru cunku ciktiginda 3600 t gibi bir fiyattan cikti ve zerre fiyatini hakeden bir telefon olmadi asiri sorunlu bir telefondu..konunun baslarina giderseniz sizde goreceksiniz sikintilari..

huawei,htc hatta lg bile sonyden cok daha stabil calisan ve basarili telefonlar zaten..sony guzel ama 3500 tlden satilacak bir cihaz degil ederi en fazla 2500 tl lik bir telefon..

iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim sizde cihazinizi gule gule kullanin

• Fiyatını hak etmeyen bi telefon mu dostum piyasada ki en iyi telefondan bahsediyorsun 4K HDR ekran 801 PPI piksel yoğunluğu ilk 835 işlemci kullanan telefon çift streo hoparlör Hi-Res 960fps çekim vs vs sayayım mı daha hangi telefonda var bu özellikler.

Arayüzü Androidin en hızlı en stabil arayüzü telefon uçak modunda nasıl fiyatını hak etmiyor el kadar iphoneların kamerası dışında hiç bir özelliği olmayan telefonları şuan 3000-4500 TL bandından satılıyor bunlar çok mu hak ediyor ??

Bide sorunlu telefon demişsin hatta LG den daha sorunlu LG nin bütün telefonları sorunlu IPS panellerinde Ghost Screen den millet illallah etti Huawei kaç yıllık firmaki Sony ye rakip olacak komik olmayın Sony b.k atmadan önce diğer firmaların telefonlarını sorunlarını ve naptıklarına bakın.

XZP nin hiç bir kronik yok sadece eksikleri var 69luk ekran oranı f2 diyafram açıklığı bunun dışında çok iyi bi telefon fiyatıda 2700 lere kadar düştü yeni telefon arasam düşünmeden alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Fiyatını hak etmeyen bi telefon mu dostum piyasada ki en iyi telefondan bahsediyorsun 4K HDR ekran 801 PPI piksel yoğunluğu ilk 835 işlemci kullanan telefon çift streo hoparlör Hi-Res 960fps çekim vs vs sayayım mı daha hangi telefonda var bu özellikler.

Arayüzü Androidin en hızlı en stabil arayüzü telefon uçak modunda nasıl fiyatını hak etmiyor el kadar iphoneların kamerası dışında hiç bir özelliği olmayan telefonları şuan 3000-4500 TL bandından satılıyor bunlar çok mu hak ediyor ??

Bide sorunlu telefon demişsin hatta LG den daha sorunlu LG nin bütün telefonları sorunlu IPS panellerinde Ghost Screen den millet illallah etti Huawei kaç yıllık firmaki Sony ye rakip olacak komik olmayın Sony b.k atmadan önce diğer firmaların telefonlarını sorunlarını ve naptıklarına bakın.

XZP nin hiç bir kronik yok sadece eksikleri var 69luk ekran oranı f2 diyafram açıklığı bunun dışında çok iyi bi telefon fiyatıda 2700 lere kadar düştü yeni telefon arasam düşünmeden alırdım.

Hocam bakin tekrar anlatiyorum saydiginiz ozelliklerin hepsi kagit ustunde okadar uygulamada yok..ilk ciktiginda 3600tl bayildim aldim..diyorsunuz ki cift hoparler hi res nerde bu hi res??? yahu yan odadan duyulmuyor calan telefon,cebimde titremese caldigini farketmeyecem nerde bu ses?960 fps cekim diyorsunda hic cektinmi? oyle bir isik istiyorki zannedersin tum tum turkiye aydinlanacak..kamera diyorsunda gunduz yuksek isikta gunes tam tepedeyken iyi guzel lakin biraz hava kapansin kumlanma kabak gibi ortada hele gece cekimlerini soylemiyorum bile...835 islemci diyorsunda madem cayir cayir niye yaniyor bu telefon? ben adana da video cekerken iki kez sicaktan kayit durduruldu..omru hayatimda ilk kez sicaktan tepki veren bu telefonu gordum..en stabilmi??? siz stabil gormemissiniz hocam birak xzp yi note 4 bile bundan daha stabil..bakin hocam ben kullanmadigim bir telefonu elestirmiyorum ilk gun alipta kullandigim bir telefonu elestiriyorumki sony seven biriyim yani..simdi telefon 2000 tl ye bulunuyor eyvallah alinir lakin 3600 di bu ciktiginda ve kesinlikle ederi bu degildi..tekrar soyluyorum bu cihazin max ederi 2500 tl dir ustune 1 kurus verilmez..

• Şuan devam ediyor musunuz kullanmaya ?

Bende Z5 P var bu dedikleriniz bende bile olmadı XZ P de nasıl olur anlamıyorum.

835 işlemcide ısı sorunu tamamen çözülmüş ben XZ P nin ısınmasından şikayet eden görmedim lakin kendim denedim parlaklık 100 olduğu için telefon ısınıyor hani bazıları hiç ısınmıyor falan demişti yalan Z5 P den 1-2 tık daha az ısınıyor.

Motoion Eye kamerayo gece kullanmadım lakin gündüz ön arka daha gransiz ve daha keskin foto çekiyor Z5 P den hoparlör seviyesi son seste gayet yeterli bence telefon zil sesi seviyesi benim Z5 P de az sanki bilerek yapılmış gibi yani zil sesiyle müzik dinlediğiniz ses seviyesi farklıdır bu 2 şeyi ayırın.

Z5 P den işlemci kamera ve pil performansı daha iyi kıyaslarsam nette 100 tane video var bu telefon için ekran oranı dışında kötüleyen görmedim hatta en iyi olmaya aday bi telefon dendi benim için telefon spor araba gibi olcak çok hızlı ve kasmayacak XZ P bu ölçüleri taşıyor.

Sizim böyle yazmanıza şaşırdım

• quote:

Şuan devam ediyor musunuz kullanmaya ?

Bende Z5 P var bu dedikleriniz bende bile olmadı XZ P de nasıl olur anlamıyorum.

835 işlemcide ısı sorunu tamamen çözülmüş ben XZ P nin ısınmasından şikayet eden görmedim lakin kendim denedim parlaklık 100 olduğu için telefon ısınıyor hani bazıları hiç ısınmıyor falan demişti yalan Z5 P den 1-2 tık daha az ısınıyor.

Motoion Eye kamerayo gece kullanmadım lakin gündüz ön arka daha gransiz ve daha keskin foto çekiyor Z5 P den hoparlör seviyesi son seste gayet yeterli bence telefon zil sesi seviyesi benim Z5 P de az sanki bilerek yapılmış gibi yani zil sesiyle müzik dinlediğiniz ses seviyesi farklıdır bu 2 şeyi ayırın.

Z5 P den işlemci kamera ve pil performansı daha iyi kıyaslarsam nette 100 tane video var bu telefon için ekran oranı dışında kötüleyen görmedim hatta en iyi olmaya aday bi telefon dendi benim için telefon spor araba gibi olcak çok hızlı ve kasmayacak XZ P bu ölçüleri taşıyor.

Sizim böyle yazmanıza şaşırdım

1 ay dayanabildim sonra sattim hocam..bakin siz okuduklarinizdan yorum yapiyorsunuz yada z5p den yola cikip yorum yapiyorsunuz ben size kullanip deneyimleyip yasadigim yorumlardan ve cevremdeki telefonlarla kiyaslamadan yola cikipnyorumluyorum..ben muzik dinlemem kulaklikta verdigi ses beni ilgilendirmez vende diger normal telefonlar gibi caldiginda duyayim o hires inorda goreyim isterim ama kesinlikle yok..o donem kuzenimde s6 edge vardi karsilastirdik s6 edge resmen konser veriyordu..evet cihaz ciddi derecede isiniyordu ve uyarip uygalama kapatiyordu,kendi kendine mail uygulamasini acip mail yollamaya calisiyordu, kamera gayet kumlu ve camur gibiydi konunun basina donup yazilanlari okuyabilirsiniz..sadece ben degilki benim gibi umutla alip 1-2 ayda satan insan cok o donem bunu satipta htc ye gecip kiyaslama yapip htc yi bariz basarili bulanda cok..simdi durum nedir bilmiyorum ama memnun olana nadir rastladim..kullanan arkadaslarim hala ozellikle sesten rahatsiz kisik oldugunu soyluyorlar..sadece ekrani cok iyi hakkini yemem harika bir keskinlik ve detay sunuyir ama 3600 veripte aldigim telefonda ki tknolojinin herseyini kullanan bir telefonda bu kadar basit ve kronik sorunlarin barinmasi rahatsiz ediciydi..

• Ben uzun süre kullanadım telefonu ayaküstü kullandım 2-3 sefer 30 yarım saat şeklinde hani Erdi abi usülü inceleme gibi.

Doğrudur dedikleriniz olabilir lakin o kadar test video var iphone 7-8 den S8 den G6 dan önce ki Z serilerinden bu telefona geçen evet telefon buymuş diyor yüzlerce insanın yorumları var ben dediklerinize katılmıyorum XZ P şuan en iyi telefon bence gerek performansı gerek fiyatıyla son görüşüm bu ha eleştirirsiniz beğenmezsiniz çöp dersiniz o sizin görüşünüz saygı duyarım.

Android 8.1 le bu telefon daha iyi olacaktır ki daha 9 gelcek bi de o zaman test edelim derim.

Acaba size gelen telefon üretim hatası veya sorunlu bi telefon mu tuhaf çok şaşırdım yani keşke sıkıntı yaşamadan devam etseydiniz.

• quote:

Ben uzun süre kullanadım telefonu ayaküstü kullandım 2-3 sefer 30 yarım saat şeklinde hani Erdi abi usülü inceleme gibi.

Doğrudur dedikleriniz olabilir lakin o kadar test video var iphone 7-8 den S8 den G6 dan önce ki Z serilerinden bu telefona geçen evet telefon buymuş diyor yüzlerce insanın yorumları var ben dediklerinize katılmıyorum XZ P şuan en iyi telefon bence gerek performansı gerek fiyatıyla son görüşüm bu ha eleştirirsiniz beğenmezsiniz çöp dersiniz o sizin görüşünüz saygı duyarım.

Android 8.1 le bu telefon daha iyi olacaktır ki daha 9 gelcek bi de o zaman test edelim derim.

Acaba size gelen telefon üretim hatası veya sorunlu bi telefon mu tuhaf çok şaşırdım yani keşke sıkıntı yaşamadan devam etseydiniz.

estagfurullah kesinlikle cop terimini kullanmam..benim hosuma gitmedi diyelim ozaman..sorunlu bir cihaz bana denk geldigini dusunmuyorum cunku satanlarin hepsi benim bu dedigim sebeplerden oturu satti..kimse bilir kisi degildir ama bu forumda telefon konusunda ustad dedigim grolof nickli gurol abi bile buyuk umutlarla alip 1 ay dayanabilenlerden :)

neyse alip kullanan arkadaslar gule gule kullansin :)

• Sony'i xzp modeliyle tanıdım. Ciddi araştırma yaparak aldım. Önümde 2 kriter vardı:

1- Hem şık hem donanımsal olarak güncel

2- Donanımsal olarak güncele yakın ve uygun fiyat!

Xz Premium öyle bir konumdaydı ki donanımsal olarak güncel (güncele yakın değil, güncel 😊) ve fiyatı diğer güncel donanıma sahip ve şık telefonlardan ucuz. (Örn. S8/8Plus, Note8, iP8/8Plus/X gerçi 8 ve 8Plus şık değil. Lg6, V30+, Huawei Mate10 Pro). Bunların içinde kimine göre şık, kimine şık olmayan XzPremium'u günümüz ekonomik şartlardaen ideal cihaz olarak gördüm ve aldım. Evet kasa olarak büyük; ama vadettiğini sonuna kadar veren bir cihaz. Hiçbir sorun yaşamadan 4 aydır kullanıyorum. Ve kullanmaya devam... 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: kanun.ist

Sony'i xzp modeliyle tanıdım. Ciddi araştırma yaparak aldım. Önümde 2 kriter vardı:

1- Hem şık hem donanımsal olarak güncel

2- Donanımsal olarak güncele yakın ve uygun fiyat!

Xz Premium öyle bir konumdaydı ki donanımsal olarak güncel (güncele yakın değil, güncel 😊) ve fiyatı diğer güncel donanıma sahip ve şık telefonlardan ucuz. (Örn. S8/8Plus, Note8, iP8/8Plus/X gerçi 8 ve 8Plus şık değil. Lg6, V30+, Huawei Mate10 Pro). Bunların içinde kimine göre şık, kimine şık olmayan XzPremium'u günümüz ekonomik şartlardaen ideal cihaz olarak gördüm ve aldım. Evet kasa olarak büyük; ama vadettiğini sonuna kadar veren bir cihaz. Hiçbir sorun yaşamadan 4 aydır kullanıyorum. Ve kullanmaya devam... 😊

Güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum.

Yorumunuza harfiyen katılıyorum.

Ben de 3 aydır kullanıyorum. Sorun yaşamadım.

Kardeşim bende 3600 TL ye aldım ilk geldiği gibi ama hiç bir zaman satma düşüncem olmadı iyi ki almışım bende almasını bilirdim iphone al sat yaparsın daha az zarar edersin ama sen sony piyasasının olmadığını bildiğin halde aldıysan hata sende. XzP zaten ip7 s8 hatta Note8 den hızlı bir telefon haa bunu o saçma sapan telefoncular ne anlar orası ayrı adam ekmeğine bakar eğer teknoloji kullanacaksan sony al kullan. Bak Samsung daha yeni s9 la 960 fps çift stereo hoparlör olayına yeni geçti bunu Sony zaten yapmıştı. Samsung yapınca vayyyy yapmışlar oluyor. Bizim insanımız araştırmacı olsa kolay kolay samsung yada iphone almazlar adamlar çok güzel sömürüyor. Samsung A8+ 3.299 TL den satılıyor hangi ahmak alır acaba işte donanıma bak fiyata bak senin ülkene neden Exynos veriyor samsung neden Snapdragonla gelmiyor. Adamlar bu detaylara bakmıyor ki bu yüzden kaybediyoruz. Al sat yapacaksan iphone sırf bu işi yapan insanları tanıyorum adamlar araba galerisi gibi o yüzden android al sat için kar yaptırmaz bu sony firmasının suçu değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: smsmart

Kardeşim bende 3600 TL ye aldım ilk geldiği gibi ama hiç bir zaman satma düşüncem olmadı iyi ki almışım bende almasını bilirdim iphone al sat yaparsın daha az zarar edersin ama sen sony piyasasının olmadığını bildiğin halde aldıysan hata sende. XzP zaten ip7 s8 hatta Note8 den hızlı bir telefon haa bunu o saçma sapan telefoncular ne anlar orası ayrı adam ekmeğine bakar eğer teknoloji kullanacaksan sony al kullan. Bak Samsung daha yeni s9 la 960 fps çift stereo hoparlör olayına yeni geçti bunu Sony zaten yapmıştı. Samsung yapınca vayyyy yapmışlar oluyor. Bizim insanımız araştırmacı olsa kolay kolay samsung yada iphone almazlar adamlar çok güzel sömürüyor. Samsung A8+ 3.299 TL den satılıyor hangi ahmak alır acaba işte donanıma bak fiyata bak senin ülkene neden Exynos veriyor samsung neden Snapdragonla gelmiyor. Adamlar bu detaylara bakmıyor ki bu yüzden kaybediyoruz. Al sat yapacaksan iphone sırf bu işi yapan insanları tanıyorum adamlar araba galerisi gibi o yüzden android al sat için kar yaptırmaz bu sony firmasının suçu değil.

Guzel diyorsunuzda hocam ben al sat yapmak icin almamistim zaten..sony sevdigim icin direk sony tercih etmistim teknolojisine guvendigim icin..bakin ben kullandigim tel icin yorum yapiyorum simdi durum nedir bilemem..siz oyle diyorsunuz ama ben tekrar soyleyeyim..

-cihaz snapdragon 835 le geldi ama isindigi icin uygulama kapatiyordu

-cift stereo ile geldi ama telefon cebinde duyulmuyor

-960fps vardi ama istedigi isigin masallahi vardi

-en iyi lens ler onda ama kamera camur gibi ve diyafram yuksekligi vardi

-mail geliyordu ama daha rakamlari gosteremiyordu..

konunun basinda sizde vardiysaniz bu sorunlari mutlaka gormussunuzdur..bizim insanimiz arastirsa samsung almaz diyorsunuz ama birakin s8 leri s9 lari note 8 leri esimdeki note 4 u bile bu sorunlari birkez bile yasatmadi..hizli olsa ne olacak cihaz sorunluydu.. note 4 ,s6 edge ve xzp ile aksam ustu cekimlerinde(hafif dusuk isik) xzp nin esamesi okunmuyordu bu tellerin yaninda kumlanma ve camurlanma vardi..xzp nin benim icin tek bir iyi yonu ekrani cok iyidirl 4k ekran farkini hissettiryordu keskindi..onun haricinde cok sorunlu bir cikis gerceklestirdi xzp..

• Bu cihazın genel olarak hangi rengi tutuluyor arkadaşlar? Hali hazırda z5 premium kullanıyorum. Arkası aynalı chrome. Çok benimsediğim söylenemez bu rengi ama piyasada ağırlıklı olarak chrome rengine rastlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adiyamanmp3 -- 11 Mart 2018; 0:49:0 >
  • aknasmub kullanıcısına yanıt
    Est. Ben teşekkür ederim. 😊

• Sony cihazlarında olan streo gerçekten berbat ses çıkmıyor resmen .

Tüm serilerde böyle devam ediyor .

İphone 7 de olan streo ile Sony arasında dağlar kadar fark var .

Hocam ben bu cihazı 10 aydır kullanıyorum. Cihazı iskenderundayken aldım oranın sıcağı adanayı aratmaz nem zaten tavan 4 ay orada kullandım. Öyle yerlerde zaten sıcak havada cihazını kapat masaya koy o cihaz kapalıykende sıcak kalır. (açık hava)
    Gelelim Snapdragon 835'e testlerine bakın sd820 - 810 bunlardan çok farklı zaten ısınma sorunu ben şuana kadar yaşamadım 4K video film izlerken kamera sürekli kullanan biriyim. Ama cihazı kasıtlı olarak zorladım 42 dereceye çıkartabildim prize takılı ve sorunlu bir uygulama kurarak zaten uygulamada hata varsa zaten her türlü o cihaz ısınır.
    Stereo olayına gelirsek evet ilk başta bende aldığımda cihazın sesinin az olduğunu fark ettim kahve içmeye oturdum kalabalık mekanda video açtım sesi zor duyuyorsun bunu ben mail olarak yolladım sony firmasına. Cihazın Oreo 8.0 güncellemesiyle %50 bir ses artışı olacağını söylediler. Güncelleme sonrası dedikleri oldu mükemmel olmasa tatmin edici duyulabilir. Kapalı ofis ev ortamında müzik aç film izle video izle çıkan ses temiz ve net. Hi-res olayı zaten kulaklığın destekliyorsa o zaman devreye girer extra ses yönetiminde ayarlar açılıyor sesin dağılımıyla alakalı sony bu konuda yıllardır en önde medya olarak.
    960fps ultra slow motion olayında insanlar biraz farklı düşündü bunda suçu sonye bulurum ürünün reklam ve pazarlaması tam yapılmadı. S9 incelemesine gittim adamlar 960 fps için kit koymuşlar insanlar test etsin diye bende inceledim sonra kendi cihazımı denedim biri gördü aaaa sony de var mı bu özellik diye şaşırdı. Bunu telefona uygulayan ilk sony tabi standa kafayı çevirdim kimse yok. :) 960 fps ışık ortamı ister profesyonel cihazlarla yapılan çekilen belgesel futbol maçlarında yakalanan görüntüler hep ışık ortamında olur. Şuana kadar karanlık ortamda ışığın düşük olduğu ortamda 960 fps kayıt görmedim. 240 fps modu gibi beklemeyin insanlar böyle düşündü.
    Kamera olayında evet otomatik mod iyi değil sonuçta telefon kendine göre ayarlıyor. Evet 2.0 olması iyi değil döneme göre rakiplerle kıyaslamak yaparsak. Ama şöyle bir durum var manuel mod çekimler gece de dahil 2.0 olmasına karşı çoğu rakibini eledi bu test edildi ama manuel mod dediğim gibi profesyonel olarak çekim yapıyorsan her türlü işini görüyor. İlkin Karacan var profesyonel fotoğrafçı Sony Xzp ve Xz1 manuel mod çekimlerini anlatan kısa videoları var ve çektiği resimlere göz attın o zaman ne demek istediğimi anlarsın ama tabi bizim insan çıkar bas çek gelsin istiyor auto mod. Ön görülebilirlik ve eis mükemmel çalışıyor güncellemelerle bu cihaz dahada iyi olacaktır. Her cihazda sorun mutlaka var Olacak bana kusursuz bir telefon gösterin yok ablam kullanıyor s8 geçen hafta oreo güncellemesi yaptık düşün cihaz cıkalı kaç zaman oldu ha ilk aldığı zaman sorunları vardı iris tarayıcı tarama yapmıyor ilk seferde pembemsi bir ekran ayarlardan düzenlemesini yaptım bunu bana müşteri hizmetleri söyledi iris olayı güncellemeyle düzelir falan filan zırvaladı cihaz ekranı açıkken şarj daha yavaş oluyor deneyin bakın sebep ısınma olursa patlama riski olursa muhabeti yaşadım daha sayabilirim ama gerek yok o cihazda kendine göre güzel yanları var eksileri var sonyde aynı LG de aynı ben xz almadım 5 ay bekledim xzpyi. Sony xz tamamen fiyasko sd820 var 3 dk 30 fps de video çekemedim kamera ısındı çat kapat ben bu durumu MediaMarkt Teknosa satış temcillerinin gözüne soktum biride çıkıyor diyor ki kardeş 30-60 fps de video çekip ne yapacaksın diyor zeki arkadaş o zaman kaldırın dedim şu kartonu 23 MP lazer oto focus hibrit vs vs vs gibi yazıları dedim. Yazılımsal dedi sony yetkiliside. :)

• ffrisby kullanıcısına yanıt
    Şimdi konuyla Iphone 7 ne alaka??

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.