Şimdi Ara

Xperia™ XZ Premium (Sony Mobile) Kullanıcılar Kulübü (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.963
Cevap
26
Favori
206.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ana ekranda boş bir yere basılı tutup ayarlara girin ordan "uygulamaları gizle simgesi" ni açın.Animasyonu da değişti bu güncelleme ile.
    Kulaklık için önce bir şey sormam lazım b
    ildirim panelini indirdiğinizde orda çark simgesi vardır ayarlar simgesi.Onun yanında şimdi attığım resimdeki gibi bir simge var mı sizde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucuklu patates -- 9 Şubat 2018; 16:52:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cybersonic kullanıcısına yanıt
    Aynen mesela ben görebildiklerimi mesajımı düzenleyip yazdım ama belki daha da çok şeyler vardır arkaplanda yazılımsal optimizasyon olarak falan da.Keşke yazsalar

• cevap için teşekkür ederim çarkın yanında sizinki gibi bir işaret yok sadece çark var
  • Generation Y kullanıcısına yanıt
    O zaman çark simgesine 5 saniye basılı tutup bırakın çark dönmeye başlar bırakınca tebrikler diye mesaj gelir gizli ayarlar sekmesini açar bu.System UI Tuner diye geçer yabancı olarak.Sonra ayarlar -> sistem sekmesinden sistem arayüzü ayarlayıcısı -> durum çubuğu yolundan mikrofonlu kulaklığın açık olup olmadığını kontrol edin değilse açın açık değilse çıkmaz çünkü kulaklık simgesi.Eğer açık olduğu halde çıkmıyorsa telefonunuzu kapatıp açmanız ya da bir yazılım onarımı yapmanız yararınıza olabilir :D Bu arada aynı sekmeden isterseniz saatin yanına attığım fotodaki gibi saniye ekleyebilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • buldum hocam sistem arayüzü ayarlayıcısından :) ekranı otomatik döndür seçeneği ne işe yarıyor
  • Generation Y kullanıcısına yanıt
    O anki otomatik döndürme ayarının durumunu göstermek için simge oluşturur.Sizin sorun çözüldü mü yoksa açık mıymış zaten o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucuklu patates -- 9 Şubat 2018; 17:9:54 >
  • kapalıymış açtım simge geldi :)
  • Hocam Saatin yanına saniye olayı çok güzel oldu :D

• stamina açıkken menüde takılma işini çözebilseler keşke biran evvel. sırf onun için kullanmıyorum patates oluyor telefon stamania açınca.
  • Hocam Android 6 ile birlikte bildiğiniz gibi Doze özelliği çıktı ve bu özellik Sony'nin Stamina modunun aynısını yapıyordu neredeyse.Google ın kendi özelliğiyle Sony'nin kendi yazılımına eklediği bu 2 özelliğin çakışması ters etkiler doğurabileceği için Sony Staminayı kaldırdı ama sonra tekrar geri eklediler geribildirimler sonucu.Ama Doze gittikçe geliştiği için ve halihazırda eski Stamina'nın yaptığını şeyi yaptığı için Stamina eski Stamina olarak dönmedi bunun yerine işlemci performansını azaltarak enerji tasarrufunu arka plandan ön plana çekmişler Doze arka planı Stamina da ön planı yapsın diye.Yani aslında çok da yapılabilecek bir şey yok bana kalırsa en azından farklılaşıp bunu düşünmüşler.Doze çıkmasaydı eskisi aynen duruyor olacaktı şu an.Bu sebeple aslında durum çözülecek bir durum değil farklı özellikler eklemedikleri sürece ya da bundan vazgeçip başka bir etkili tasarruf yöntemi bulmadıkları sürece bu şekilde kalmaya devam eder.

@smsmart Aynen hocam eski telefonda root ile yapabildiğimi burda böyle yapmak çok güzel çünkü saniye gerçekten çok hoş oluyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucuklu patates -- 9 Şubat 2018; 20:23:32 >

• Arkadaşlar ana ekranda en altta uygulamalar ikonu vardı yalnışlıkla silindi bi türlü bulamadım yardımcı olur musunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reis80 -- 9 Şubat 2018; 22:45:21 >
  • reis80 kullanıcısına yanıt
    Bugün 16.48'de attığım resimli fotoğrafta anlattığımı yapın

• Merhaba beyler XZP almayı düşünüyorum da bi kaç sorum olucaktı.

-Şarjı ne kadar gidiyor ekran süresi vs.

-Kronik sorunu var mi ? XZ1 de varmış sanirim.

-4K fotoğraf ve video da mı çalışıyor normal de 1080p mi çalışıyor?

-Hızlı şarj var mı?

-Ve çözünürlüğü düşürebiliyor muyuz? Samsung da vs olduğu gibi

Teşekkürler :)

• erpls kullanıcısına yanıt
    Şubat ayı güvenlik güncellemesi üstad.

• erpls kullanıcısına yanıt
    Bu arada hayırlı olsun. 😊

• Domatore kullanıcısına yanıt
    XZ1'deki o yatay çizgi sorunu gibi bir kronik sorun yok(aslında o sorun kronik mi onu da tam bilmiyorum).6-8 saat ekran süresi alıyorum ben şahsen.Hızlı şarj tabi ki de var sonuçta S835'li bir tepe modelden bahsediyoruz ve çözünürlüğü düşürmenize gerek yok zaten galeride fotoğraf/video görüntülemek ve tam ekran video izlemek haricinde telefon hep 1080p.

• quote:

Orijinalden alıntı: Domatore

Merhaba beyler XZP almayı düşünüyorum da bi kaç sorum olucaktı.

-Şarjı ne kadar gidiyor ekran süresi vs.

-Kronik sorunu var mi ? XZ1 de varmış sanirim.

-4K fotoğraf ve video da mı çalışıyor normal de 1080p mi çalışıyor?

-Hızlı şarj var mı?

-Ve çözünürlüğü düşürebiliyor muyuz? Samsung da vs olduğu gibi

Teşekkürler :)

Ben de sizin gibi xz1 ve xzp arasında kalmıştım.

Ekrandaki çizgi sorunundan, xzp nin daha büyük olmasından dolayı xzp yi tercih ettim.

Ben de 6-8 saat ekran süresi alıyorum.

Memnunum cihazdan. Tavsiye ederim.

• https://forum.donanimhaber.com/xperiaz5-batarya-degisimi-icin-kvk-hakkinda-sorularim--131318320

İlgili olanlar bakabilir mi?

• aknasmub kullanıcısına yanıt
    Hangi rengi aldiniz acaba parmak izi çok kaliyor mu

• Evet evet o renk konusunda bende tedirginim krom rengi çok iz birakiyormuş

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.