Şimdi Ara

Xperia X Compact 1329 lira (hepsiburada) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
4.996
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Katılıyorum geçen kardeşime telefon bakıyorduk xiaomi 5s ile huawei p9 lite 2017 arasında kaldık benim bir tarafım hep xiaomi den yanaydı sonra garanti ile ilgili sorunları okudum direkt vazgeçtim türkiye garantili huawei aldık en azından başımız ağrımasın diye. Şimdi iyi bir karar vermişiz diye düşünüyorum garanti oldukça önemli ucuz değil bu telefonlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kim mesajları hangi kafayla okuyor anlamak mümkün değil. Mi5s aldım sadece bütçeme uygun bir model olduğu için ve takas edebildiğim için. Xiaomi övgüsü düzmedim kimseye. Aldığım telefondan daha iyi onlarca telefon vardır elbet.

Sony sorunları için bir bakın Sony forumlarına. Kimseye tavsiye etmem Sony. Severek aldığım telefon kursağımda kaldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

2 yıl kulandığım z3 telefonu bir kaç kez düşürdüm bir şey olmadı, derken bir gün gene düştü ve ekran kırıldı...

teleservise götürdüm, 500 küsür liraya ekran + kasa tamamen yenilendi, telefonum yepyeni oldu... Bu arada yeni ekran takıldığı için garantisi 6 ay uzadı.

İlerleyen dönemde cihaz kapandı ve bir daha açılmadı; bir kez daha teleservise gönderdim, tamir edemeyip "sıfır telefon" gönderdiler....

xiaomi de süreç nasıl işliyor, teleservis mi, kvk mı, yoksa çine mi göndereceğiz? telefon/teknoloji şans işi, bence garantisi olmalı.

Temmuz 2015'te Sony Xperia C4 model telefon aldım. Nisan 2016'da durup dururken kapandı ama çok dert etmedim. Ağustos 2016 açılmayınca servise yolladım. Yanılmıyorsam ekim başında sorun bulunamadı raporuyla döndü ancak hala açılmıyordu. Hakem heyetine gittim Temmuz 2017'de paramı geri aldım. İthalatçı servis garantisi olsaydı da farklı olmazdı sanırım. Garantisi olduktan sonra servisin öneminin olmadığını düşünüyorum.
    Not: Olaydan sonra aldığım telefon da KVK garantili.

• quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Sony Xperia X Compact Snapdragon 650 işlemciye sahip 1329 TL
    http://www.gsmarena.com/sony_xperia_x_compact-8292.php

Xiaomi Mi 5S 64GB snapdragon 821 işlemciye sahip 1369 TL
    http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_5s-7260.php
    http://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-5s-64gb-ithalatci-garantili-p-HBV000002PVZ7

Kamera için alınacaksa (fiyat farkına fazlasıyla değecek bir ürün)

1799 TL Xiaomi Mi Note 2 6GB RAM 128GB ROM 5.7" 3D Curved Glass Screen Snapdragon 821 Quad Core 8.0MP + 22.56MP Cameras Type-C Bluetooth 4.2 NFC 4070mAh Battery
    http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note_2-8014.php
    http://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-note-2-64-gb-dual-sim-ithalatci-garantili-p-HBV0000079GT1

69,9 TL EasyAcc 10000 Mah PowerBank Qualcomm 3.0 Taşınabilir Hızlı Şarj
    https://urun.n11.com/tasinabilir-sarj-cihazi/easyacc-10000-mah-powerbank-qualcomm-30-tasinabilir-hizli-sarj-P145242947

Qc3.0 sertifikalı cihazlar listesi:https://www.qualcomm.com/media/documents/files/quick-charge-device-list.pdf

x compact 1900 liralara satılıyordu, daha bir yıl geçmedi şimdi 1329 lira. üstelik z5 gibi birçok model oreo güncellemesi almayacakken x compact alacak.

bahsettiğiniz modeller, özellikle 128gb dahili hafızasıyla mi note hayli ilgi çekiyor. Ancak verdiğiniz linklere girdiğimizde hem 64gb romlu model çıkıyor hem de fiyatlar, pazara giriş yaptığı fiyatlar mı, yoksa ucuzlamış halleri mi bilmiyorum, bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 1 Ekim 2017; 0:13:16 >

• Her tlf başlığında Çin geyiği okumaktan sıkıldık gençler

• Sony X compact 10 numara cihazdır. Sd650 ile o fiyata hiçbir cihaz yok. Gidip Xiaomi alım sonra en ufak sorunda paralel ithalat size kitlesün sonra gelip buraya ağlayın. Bu fiyata alınacak en cihazlardan dır. Zaten compact serisi en efsane seridir

• xiamomici fakir liseliler her konuya gelmeseniz olmaz dimi
  • xiaomi fanlarını anlıyorum da, sony fanlarını anlamak zor.. bu tasarımdaki bir telefonun nesini savunuyorsunuz bilmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

xiaomi fanlarını anlıyorum da, sony fanlarını anlamak zor.. bu tasarımdaki bir telefonun nesini savunuyorsunuz bilmem

Bende sony fanı sayılırım. Eskiden NEo şimdi Z3 kullanıyorum. En ufak şikayetim olmadı, telefon kaç kere yere çakıldı (düşmedi, küt diye çakıldı) en ufak sorun olmadı. Esasında tasarımın böyle olması iyi. Cam kırılmıyor kolay kolay. Tasarımı bir kenara bırakın, geri kalan herşey daha iyi.
  • 4 Ekim de ABD de satışa sunulmaya başlanacak olan xz1 compact ın tasarımı da neredeyse aynı. Daha ince bir compact model yakınlarda yok demekki. xz1 835 işlemciyle geliyor, ABD de bile 600 dolar, şimdilik zaten almak hayal

• quote:

Orijinalden alıntı: alpalp84

quote:

xiaomi fanlarını anlıyorum da, sony fanlarını anlamak zor.. bu tasarımdaki bir telefonun nesini savunuyorsunuz bilmem

Bende sony fanı sayılırım. Eskiden NEo şimdi Z3 kullanıyorum. En ufak şikayetim olmadı, telefon kaç kere yere çakıldı (düşmedi, küt diye çakıldı) en ufak sorun olmadı. Esasında tasarımın böyle olması iyi. Cam kırılmıyor kolay kolay. Tasarımı bir kenara bırakın, geri kalan herşey daha iyi.

sağlam diye alıyorsanız darbeye dayanıklı-su geçirmez telefonlarda bol miktarda var. ama bu telefon teknik özellik olarak da yetersiz, ekran 720p çözünürlükte ve bana göre 4.6" oldukça küçük bir ekranı var. kaldı ki bence mi5'in 5.1"lik ekranı bile küçük. tabi bu tercih meselesi olabilir ama artık küçük boyutlu modellerde bile 5" ten aşağısı kurtarmaz

• Xperia X ile bu telefon aynı ekran boyutu, çözünürlük ve kamera farkları var ufak tefek. Ama Xperia X rezalet bir telefon.

Bakın bu telefonları kamera için alacaksanız üzülürsünüz, kamera ve galeri yazılımları insanı kanser ediyor. 10-12 MB çekiyor fotoğrafları, onu geçtim düşük çözünürlükte çektikleri de var 2-3 MB ; bunları açması, zoomlamasi büyük dert. Compact biraz daha stabil çalışıyor sanırım ama mini ekranlı diye alınmaz heleki çerçeveler yüzünden. Güncelleme geldikçe de bir düzelme olmuyor cihazlarda Oreo gelecek olması önemli değil. Ve X-XCompact ikilisi bir senedir 1300-1400 bandında satılıyor. Fiyat sıcak değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sony gibi bir markanin fani olunur da,

Xaoimoi nedir yahu,guldurmeyin insani.
    Ucuz olmasa yuzune bakilmaz,teknolojinin ucuz oldugu abd ve eu da satamaz.Nerde 3. dunya ulkesi var oraya itelerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 3 Ekim 2017; 11:44:32 >
  • E.R.W. kullanıcısına yanıt
    neden sony babamızın malı mı ?

yanlış bilmiyorsam adb. ve ab. ülkelerinde satamamasının nedeni patent hakları (tam emin değilim)
    diğerlerinden çok daha kalitelisini daha ucuza veriyorsa kaka mı diyeceğiz ?

gerçi bu fan olayı da ,fanatizmin değişik versiyonu ya neyse
    hangisi daha uygun ,hangisi daha ucuz ise bizim için en iyisi odur
  • Çok tipsiz bir telefon.

• Beyler bende 4 5 tane xiaomi modeli kullanım da abartmayın be nu kadar şu xiaomi yi. Masrafları kısmak için ekranı kalitesiz takar sensörü kötü koyar. Kamera desen zaten Mi6 da bile öyle aman da aman bir kamera yok. Zaten bir telefonun kamerası kalitelidir gece çekiminde belli olur. Sony z serisinde tamam kötü cihazlar çıkarttı ama x serisi harbiden de kaliteli. Bırakın şu xiaomi yi. İşin en değişik yanı da garanti mevzusu.

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Bazı kişiler küçük telefon seviyor. ama bu telefon çerçevesinden dolayı çok gereksiz. Düşünün ki Samsung s8 i 4.6 inç yapsa.. Gömlek cebine koyarsın..

• Xperia neo V ile Sony defterini kapattim. Arkadaslarimda var ara ara bakiyorum fena degil; ancak halen pahali. 1329 TL bu telefona vermek yerine biraz daha koyup Lenovo Moto Z Play alirim. Hic olmazsa saf Android her seye hata vermez ki kendim de Z kullaniyorum oradan biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

Xperia neo V ile Sony defterini kapattim. Arkadaslarimda var ara ara bakiyorum fena degil; ancak halen pahali. 1329 TL bu telefona vermek yerine biraz daha koyup Lenovo Moto Z Play alirim. Hic olmazsa saf Android her seye hata vermez ki kendim de Z kullaniyorum oradan biliyorum.

sd 625 işlemci var lenovoda, o paraya sd 821li xiaomi 5s alınır

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Isin icine firmanin arayuzu girdi mi yazilimsal sikintilar cikmaya basliyor. Ornek verey HTC One M8 Android Auto'da problem cikariyor. Ya gormuyor aracin tabletini ya da gorse de birkac dakika sonra baglanti kopuyor; fakat Moto Z ile bu tip bir sorun yok. Bildigin aractaki tableti navigasyon olarak kullaniyorum. Android Auto surumleri de ayni olmasina ragmen HTC hata veriyor surekli.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.