Şimdi Ara

Xperia neo V ICS (Telefonun donmasının sebebi bulundu) kullanım, deneyimler. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
1
Favori
17.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: XperiaTM

Dostum. Benim bazı açıklamalarım var.
    Ics yükledikten sonra telefona, hafıza kartına kesinlikle format atılması gibi.
    Ve hafıza kartına pc de format atılsın mümkünse.
    Hafıza kartı takılı olmadan telefonu tekrar ics yüklü konumda pc companiondan onar yapılsın.
    Kasmalar Donmalar olmayacak. Ve özellikle ayarlar geliştirici özelliklerdeki etkinlikleri saklama modu işaretli olmayacak.
    Onun dışında task killer vb programlar kesinlikle kullanılmasın.
    Bunları yazına eklersen sevinirim.

Etkinlikleri saklamanın işaretlenmesi lazım. İşaretleyince kullanıcının ayrıldığı her etkinliği yok ediyor. Yani arkaplanda uygulama çalışmıyor. Diyelim oyun reklama yönlendirdi. Reklamı kapatınca oyun kaldığı yerden değil yeniden açılıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Sistemin Kurbanlarıyız

quote:

Hafıza kartı takılı olmadan telefonu tekrar ics yüklü konumda pc companiondan onar yapılsın.
    Kasmalar Donmalar olmayacak. Ve özellikle ayarlar geliştirici özelliklerdeki etkinlikleri saklama modu işaretli olmayacak.

Etkinlikleri saklamanın işaretlenmesi lazım. İşaretleyince kullanıcının ayrıldığı her etkinliği yok ediyor. Yani arkaplanda uygulama çalışmıyor. Diyelim oyun reklama yönlendirdi. Reklamı kapatınca oyun kaldığı yerden değil yeniden açılıyor..

İşaretli olursa atıyorum web den çıktıktan sonra hemen kapatıyor. ve telefonun performansını etkiliyor. denedim test ettim arc s de.
    He bir yerden sonra sıkıntı yapmıyor ama benim tavsiyem ara ara onu işaretlemek daha sonra işareti kaldırmaktır.

• quote:

quote:

quote:

İşaretli olursa atıyorum web den çıktıktan sonra hemen kapatıyor. ve telefonun performansını etkiliyor. denedim test ettim arc s de.
    He bir yerden sonra sıkıntı yapmıyor ama benim tavsiyem ara ara onu işaretlemek daha sonra işareti kaldırmaktır.

Benim de aklıma o geldi onu kapalı tutun diyince. Seninle aynı görüşteyim onu bazı durumlarda açıp/kapamak faydalı olabilir. Bir de şu GPU'yu zorla mı ne onun gibi bir şey var. Onu işaretleyince oyunlarda ya da animasyonlarda bariz bir hız artışı yaşanıyor. 2D oyunlarda denedim tabi o olmadan Run Like Hell'de bile kasıyor. Bu arada Temple Run adlı oyunu dener misiniz vaktiniz varsa? Ben de manyadı iyice oyun, ICS'ye geçmeden önce gayet iyiydi. Şimdi bir quadrant testi yapayım ayarlar açık ve kapalı bakalım sonuçlar nasıl olacak...

Edit: Quadrant testinde 1304 çıktı. GPU'yu zorla işaretli değil ise 1215 çıkıyor. GB'de 1350'den yüksek oluyordu genelde.. Sanırım bu yazılım pek de performans yanlısı değil.

Bu arada arka plandaki işlem sınırını 0 ya da etkinlikleri saklamayı işaretlersek ana menü dahil her şeyi kapatıyor. Ana menüye döndüğümüzde ana menüyü yeniden açtığı için ikonlar geç geliyor tıpkı oyundan ana menüye döndüğümüzde oluşan donma gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sistemin Kurbanlarıyız -- 26 Nisan 2012; 23:13:40 >

• Telefon geldi, GG yüklenerek yollandı. Bir sonraki sürüme kadar kullanırım bunu.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Benim de aklıma o geldi onu kapalı tutun diyince. Seninle aynı görüşteyim onu bazı durumlarda açıp/kapamak faydalı olabilir. Bir de şu GPU'yu zorla mı ne onun gibi bir şey var. Onu işaretleyince oyunlarda ya da animasyonlarda bariz bir hız artışı yaşanıyor. 2D oyunlarda denedim tabi o olmadan Run Like Hell'de bile kasıyor. Bu arada Temple Run adlı oyunu dener misiniz vaktiniz varsa? Ben de manyadı iyice oyun, ICS'ye geçmeden önce gayet iyiydi. Şimdi bir quadrant testi yapayım ayarlar açık ve kapalı bakalım sonuçlar nasıl olacak...

Edit: Quadrant testinde 1304 çıktı. GPU'yu zorla işaretli değil ise 1215 çıkıyor. GB'de 1350'den yüksek oluyordu genelde.. Sanırım bu yazılım pek de performans yanlısı değil.

Bu arada arka plandaki işlem sınırını 0 ya da etkinlikleri saklamayı işaretlersek ana menü dahil her şeyi kapatıyor. Ana menüye döndüğümüzde ana menüyü yeniden açtığı için ikonlar geç geliyor tıpkı oyundan ana menüye döndüğümüzde oluşan donma gibi.

Hocam ben telefonla bir iki gün çok uğraştım. Telefona facebook vs gibi sosyal ağ programları dışında hiç bir şey yüklemiyorum.
    Test edemeyeceğim için kusura bakma lütfen. Onun dışında aynen arada bir etkinlik saklama modunu açmak işe yarar diye düşünüyorum bende.
    Yani dediğin gibi işlemi sınırlarsan öyle yapması normal tabi. En az 4 işlem yapsan belki o menüdeki kasma olmayacaktır.

• quote:

Evet öyle yapınca düzeldi. Kendi standart ayarı güzel zaten oynamaya pek gerek yok sadece GPU'yu zorlayı seçmek isteyenler olabilir. Yalnız geliştirici seçeneğinde çok az seçenek var. Yine de rootlamaya mani değil. Bu arada ben de çok memnunum dediğin gibi wipe, sd karta format vs yaptım pek bir sıkıntım yok. Sadece telefon ve rehbere girerken gereksiz bekletiyor. Bu sabah da rehbere girerken takıldı pili çıkartmak zorunda kaldım. 2-3 güncellemeyle fişek gibi hızlanacak bu sürüm GB'den daha iyi bence.
  • quote:

quote:

Evet öyle yapınca düzeldi. Kendi standart ayarı güzel zaten oynamaya pek gerek yok sadece GPU'yu zorlayı seçmek isteyenler olabilir. Yalnız geliştirici seçeneğinde çok az seçenek var. Yine de rootlamaya mani değil. Bu arada ben de çok memnunum dediğin gibi wipe, sd karta format vs yaptım pek bir sıkıntım yok. Sadece telefon ve rehbere girerken gereksiz bekletiyor. Bu sabah da rehbere girerken takıldı pili çıkartmak zorunda kaldım. 2-3 güncellemeyle fişek gibi hızlanacak bu sürüm GB'den daha iyi bence.

Benim sadece Telefon a girerken çok az gecikiyor o kadar. O da güncelleme ile hallolacaktır umarım.

• Go Launcher yükledim telefon yağ gibi akıyor ama boştaki ram miktarı 120 mb'ye düştü 180'den ama kendi temasındaki hafif takılmalar Go Launcherde hiç yok, yağ gibi resmen.

Oyunları denemedim, Temple Run filan güncellesinler ICS'ye göre onları da deneyeceğim Go Launcher ile. Kasma filan olur mu Go Launcher ile oyunlarda?
  • Sürekli sorun yaşayanlar yazıyor bende kendi yaşadıklarımı yazayım bari de yüklemek isteyenlere cesaret olsun 3 gün önce PC Companion üzerinden İCS yükledim. Ne onarım yaptım nede hafıza kartını biçimlendirdim. İlk yükledikten sonra telefonda baya kasma yaşadım ancak forumda bir kaç kişinin bahsettiği gibi telefonu 1-2 defa kapatıp pilini çıkardıktan sonra telefon düzeldi. Şu an çağrı kayıtlarına ilk girişteki bekleme haricinde, herhangi bir problem yaşamadan telefonu kullanıyorum. Hatta güncelleme yaptıktan sonra Go Launcher yükledim sanki telefon daha da güzel hale geldi.
  • Gece 1 civarı telefonu sarı ettiğim halde sabah kalktım saat 12 civarı telefon kapanmış. 12 saat bile dayanamamış. Bu arada şebeke 3G de kalmış. Böyle sorun yaşayan varmı. ( xperia neo v ICS4,0 )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S3rd//R

Gece 1 civarı telefonu sarı ettiğim halde sabah kalktım saat 12 civarı telefon kapanmış. 12 saat bile dayanamamış. Bu arada şebeke 3G de kalmış. Böyle sorun yaşayan varmı. ( xperia neo v ICS4,0 )

Telefonunuzda sorun olabilir, ben %100 şarj edip 2 gün boyunca hiç kullanmadan açık bıraktığımda şarj %9 gitmişti. Neo V 4.0
  • Arkadaşlar ben güncellemeyi daha yapmadım sizce ICS ye geçmeli miyim?
  • Bence geçme artılarından ziyade eksileri var. Ekran görüntüsü alma bile yok. Ha zamanla eklenirmi bilinmez.

• Video çekimlerinde takılma yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drake_

quote:

Orijinalden alıntı: S3rd//R

Gece 1 civarı telefonu sarı ettiğim halde sabah kalktım saat 12 civarı telefon kapanmış. 12 saat bile dayanamamış. Bu arada şebeke 3G de kalmış. Böyle sorun yaşayan varmı. ( xperia neo v ICS4,0 )

Telefonunuzda sorun olabilir, ben %100 şarj edip 2 gün boyunca hiç kullanmadan açık bıraktığımda şarj %9 gitmişti. Neo V 4.0

Hocam öyle olsa gb dede aynısı söz konusu olmazmıydı. Yani gb de 3 gün bile gittiği oldu. Ama bu ics nin çok eksiği var bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetozturk154

Arkadaşlar ben güncellemeyi daha yapmadım sizce ICS ye geçmeli miyim?

Şimdilik erteleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rappapompom

Video çekimlerinde takılma yaşayan var mı?

Takılma yok, on numara olmuş bu sefer.
  • 2,3 ten memnunum ılerde belkı gecerım 4.0 a:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rappapompom

Video çekimlerinde takılma yaşayan var mı?

Hiç yaşamadım gayet iyi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.