Şimdi Ara

Xperia Arc S'de Çatlak İddiası (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
1
Favori
13.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar arc s almayı dusunuyodum ama bu catlak olayı benı soguttu acıkcası garantılı tel gıdıp degıstırırlır ama aklına gırınce bı kere olmuyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda8735

arkadaslar arc s almayı dusunuyodum ama bu catlak olayı benı soguttu acıkcası garantılı tel gıdıp degıstırırlır ama aklına gırınce bı kere olmuyo.

3 aydır kullanıyorum ben. Pantolon cebinde taşırım ben genelde telefonu. Kasma falan da yapar bilirsiniz pantolon cebi.
    Ona rağmen 3 aydır ne gıcırdama var nede çatlak. rahat olun diyorum size. Arc çıktığında patır patır çatlak haberleri gelmeye başladı.
    Ama arc s de öyle olmadı. Bak çıkalı kaç ay oldu hala ne ses ne bir şey. Arc a turbo işlemci ve farklı malzemeden üretilen kasa yerleştirdiler ve arc s olarak piyasaya sürdüler.İçiniz rahat olsun. Arc alacağım deseniz düşünün derim ama arc s kullanıyorum sonuçta ve size yanlış bir bilgi vermem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XperiaTM

quote:

arkadaslar arc s almayı dusunuyodum ama bu catlak olayı benı soguttu acıkcası garantılı tel gıdıp degıstırırlır ama aklına gırınce bı kere olmuyo.

3 aydır kullanıyorum ben. Pantolon cebinde taşırım ben genelde telefonu. Kasma falan da yapar bilirsiniz pantolon cebi.
    Ona rağmen 3 aydır ne gıcırdama var nede çatlak. rahat olun diyorum size. Arc çıktığında patır patır çatlak haberleri gelmeye başladı.
    Ama arc s de öyle olmadı. Bak çıkalı kaç ay oldu hala ne ses ne bir şey. Arc a turbo işlemci ve farklı malzemeden üretilen kasa yerleştirdiler ve arc s olarak piyasaya sürdüler.İçiniz rahat olsun. Arc alacağım deseniz düşünün derim ama arc s kullanıyorum sonuçta ve size yanlış bir bilgi vermem.

http://forum.donanimhaber.com/m_58723817/tm.htm gelde kafa karışmasın hocam :S

• quote:

Orijinalden alıntı: bozo_78

quote:

quote:

Hocam kalıbımı basarım o telefon yere düşmüş veya darbe almış kim ne derse desin.
    Kılcal bir çatlak olsa tamam derim. Arc S te sıkıntılı çatlıyormuş derim.
    Ama o telefon yere düşmüş iddia ediyorum yani. Bir anda öyle çatlayamaz bir telefon. yüzde yüz darbe almış o kadar söylüyorum sana.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam kalıbımı basarım o telefon yere düşmüş veya darbe almış kim ne derse desin.
    Kılcal bir çatlak olsa tamam derim. Arc S te sıkıntılı çatlıyormuş derim.
    Ama o telefon yere düşmüş iddia ediyorum yani. Bir anda öyle çatlayamaz bir telefon. yüzde yüz darbe almış o kadar söylüyorum sana.

Telefon en ufak bir darbe almış değil, iddia etmenize gerek yok.

Ben de ARC S kullanıcısıyım, çatlak 2 gün öncesinde yoktu dün çıktı ve telefon kılıf ile kullanılıyor.

• Arc S çatlak konusunda video ve net resimler alttaki konuya eklenmiştir.

Sanırım bu video ve resimler ile "malzeme kalitesi geliştirildi" söylemleri boşa çıkmıştır.

Not: Kendim de Arc S kullanıcısıyım, çatlayan Arc S komşumundur.

http://forum.donanimhaber.com/m_58723817/mpage_1/f_/key_//tm.htm#58759969
  • Telefonu alalı yaklaşık 3- 3,5 ay oldu vede cihazın bu konudaki aynı yerden çatlama mevcut. Cihaz garantisi mevcuttur versek herhangi bir sorun yaşamadan değiştirtebilir miyiz ? vede cihazda root mevcut rootlu olarak göndersek bir sorun yaratır mı ?
  • Xperia Arc telefonu yaklaşık olarka 5 aydır kullanıyorum ve bende bu hafta içerisinde çatlama problemi sebebi ile servise gönderdim bugün yaptığım telefon görüşmesinde komple kapak değişimi yapıldığı söylenilerek telefonun kargo ile tarafıma gönderileceği söylendi. Açıkçası telefonu ilk gördüğüm anda tasarımına aşık olarak aldım ve severek kullandım verdiğim parayı da her ne kadar ısınma ve bazen saçma sapan kilitlenme problemleri olsa da sonuna kadar hak ediyor amma velakin ufak bir nokta var ki o da şudur. Bütün yorumları okuduğum da arkadaşlar yok ısınma problemi yok cepte taşımadan kaynaklı yada benzeri sebeplerde kaynaklandığını yazmışlar beni bunların hiç birisi ilgilendirmiyor Telefonu ilk defa yolladım servisi tekrar aynı problem oluşur ise 2. defa yollayacağım sonrasında eğer ki problem 3. bir defa oluşur ise bu satılan üründen faydalanmayı engelleyen bir unsur olduğundan cihaz ayıplı ürün sayılacaktır ve tarafımdan Sony den cihazın sıfır bir cihaz ile değiştirilmesi yada bu sağlanamıyor ise bir üst model ile değiştirilmesi talep edilecektir. Eğer bu karşılanamıyor ise fatura bedelinin tarafıma iadesi talep edilecektir.

Yani işin özü yok cebimde taşıdım çatladı yok çok oyun oynadım çatladı bütün bunlar benim değil üretici firmanın problemleri, ama kim ne derse desin bir firmanın bizim bir hatamız diyerek hiç sorgu sual olmadan bu parça değişimini yapması bile kalitesini ortaya koymaktadır.

• bende 2 ay önce xperia arc s aldım çok çok iyi bakmıştım hiç düşürmedim bugün bi baktım çatlamış çok sinir oldum ya o kadarda büyük değil ama sen git 1450 tl para var ufak bi çizikte olsa insanın canı sıkılmazmı arkadaş ya
  • bugüne kadar hep nokıa kullandım xperia arc s aldım her ne kadar çatlamış olsada telefon süper ya tasarımı kamerası falan herşeyiyle 10 numara ne ısınma problemim var ne resetleme problemim var tek taktığım neden durduk yere çatladı ya ve herkes bu durumdan şikayetçi teknik servisi kapagını değiştiriyomu arkadaşlar ya
  • Benimkide en sonunda çatladı ama pek fazla belli olmuyor şuan turkcellden aldım nereye vericem telefonu garanti için sadece kasayımı değiştiriyolar ekran flan değiştiriyorlarmı
  • ya arkadaslar ben de 2 aylık arc s kullanıcısıyım dün çatladı bugün garantiye verdim telde çizik bile yok hiç düşürmedimde acaba değiştirirlermi kullanıcı hatası falan demezler demi
  • 4.Ay da benimkide çatladı beyaz renk arc s.Üstelik sağ yan üst kapakta çatladı.Teleservice vereceğim cihazı.
  • teleservice ise kesin kullanıcı hatası der fiyat cıkarırlar. baska servisi yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankarametinerr

teleservice ise kesin kullanıcı hatası der fiyat cıkarırlar. baska servisi yokmu

kullanıcı hatası deme şansları yok .
    ya yenisi gelecektir ya da parça değişimi yapılacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzey69

quote:

teleservice ise kesin kullanıcı hatası der fiyat cıkarırlar. baska servisi yokmu

bir örnek vereyim. hiç sıvı değmemiş telefona sıvı değdi diye garanti dışı işlem yapıyorlar. müşteri itiraz edince de, elinizde tutunca terlemeden olabilir demişler. böyle bir firma yani. hersey beklenir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kuzey69

quote:

bir örnek vereyim. hiç sıvı değmemiş telefona sıvı değdi diye garanti dışı işlem yapıyorlar. müşteri itiraz edince de, elinizde tutunca terlemeden olabilir demişler. böyle bir firma yani. hersey beklenir.

Evet teleservice ve başarı nın bu tür davranışları var bende duydum ama biraz çingar çıkarmak lazım anlaşılan

• quote:

quote:

nazardan çatlıyo olmasın bu tefonlar bende xperia s bekliyorum şayet yüksek fiyattan çıkarsa arc s'e yönelicem.. ama bu sorunlarda kafa karıştırıyo işte.. inş. kaldırmışlardır bu sorunu arc s te

Hocam çatlak falan olmuyor arc s de. neredeyse 3 ay olacak,belkide oldu bile hatırlamıyorum.
    Herhangi bir sorun yok çatlama yok gıcırdama yok. Yalan söyleyecek halimiz de yok.
    Böyle şeylerle kafanızı niye yoruyorsunuz. Arc da çatlama vardı bu model de yok rahat olun.

Hocam biz yalan söylüyoruz ozaman vay bee forumda bi dürüst insan sen kalmışın valla alayı üçkağıtçı olmuş...

• Yahu bu çatlak olayı da amma büyütüldü. Bende Arc var ve aldığımın 2. ayında falan çatladı. Daha doğrusu forumdaki bu tip konuları okuduktan sonra baktım ve çatlak olduğunu gördüm. Telefonu 1 yıldır kullanıyorum ve bir kez bile gözüme takılmadı. Benden başka hiç kimse de anlamadı çatlak falan olduğunu. Yani anlayamıyorum 1-2 mmlik çatlak için kopan bu tantanayı. Akıllı telefon mu alıyoruz yoksa kusursuzluk abidesi mi? Önce buna karar vermek lazım. 1-2 mmlik çatlağı kız gibi kafaya takıp yeri göğü inletiyor bazıları, cidden akıl alır gibi değil. (Lafım bu tip konularda takıntılı olanlara değil, yanlış anlaşılmasın. Bu kadar küçük bir olayı devasa bir sorun hale getiren ilginç insanlara)
  • quote:

Orijinalden alıntı: COWABUNGA

quote:

quote:

nazardan çatlıyo olmasın bu tefonlar bende xperia s bekliyorum şayet yüksek fiyattan çıkarsa arc s'e yönelicem.. ama bu sorunlarda kafa karıştırıyo işte.. inş. kaldırmışlardır bu sorunu arc s te

Hocam çatlak falan olmuyor arc s de. neredeyse 3 ay olacak,belkide oldu bile hatırlamıyorum.
    Herhangi bir sorun yok çatlama yok gıcırdama yok. Yalan söyleyecek halimiz de yok.
    Böyle şeylerle kafanızı niye yoruyorsunuz. Arc da çatlama vardı bu model de yok rahat olun.

Hocam biz yalan söylüyoruz ozaman vay bee forumda bi dürüst insan sen kalmışın valla alayı üçkağıtçı olmuş...

Hocam arkadaş ilk olarak bulanık fotoğraf koymuştu o yüzden sensör sanki darbe almış gibi görünüyordu.
    Bende ona bakarak yorum yaptım. Benim telefonda Arc S 4 ay oldu hala bir çatlama falan yok.
    Yani belki benim kullanma şeklimden veya dikkat etmemdendir bilemiyorum.
    Daha sonra net fotoğrafları ekleyince tamam dedim ve konuyu tatlıya bağladık.
    Kimseye yalan söylüyorsun demiyorum ben. Bir hata vardı ortada net fotolardan sonra düzeltildi.
    Germeyelim birbirimizi yok yere. Sonuçta alt tarafı telefon kalp kırmaya gerek yok.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.