Şimdi Ara

Xperia Arc S'de Çatlak İddiası (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
1
Favori
13.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kumaş, kot vs. aerodinamik,durability hesaplamasını yapacak mühendis değilim ancak pantolon cebinde taşındığı için (ki saçma bir bahane) çatlayacak ve sen bu durumdan bahaneleri kabulleniyorsan Sonyericsson sonuna kadar haklıdır... (Hatta bu tüketici durumunu bilse, birileri hakkını aramasa ücretsiz tamir işlemi bile yapmayacak)
  • İyi tarafından bakın yeni bir kasa ve ekrana sahip oluyorsunuz, çatladıkça yenileyin gitsin Şaka bir yana sony almayı düşünen birisi olarak tüm bu nedenlerden dolayı experia S'i beklemeye karar verdim. Daha fazla ödeyeceğim belki ama hem daha sağlam olmuş olur hem de daha üstün özellikli. Beni tek düşündüren biraz fazla büyük olması... Tamam kışın sorun yok ama yazın mecburen pantolonun cebine koyuyoruz. Kasanın zarar görmesini geçtim de cebinizde nasıl taşıyorsunuz rahatsız etmiyor mu?
  • Sırf telefon için çanta taşicam
  • Telefon tasarım yada üretimi yapılırken eminim ki , bu millet bunu dar kot pantolonun ön yada arka cebine sokar,oturup kalktığında yada hareket halinde telefonu kasar,özellikle telefon xperia arc gibi hassas ve narin bir telefon olursa tüm etkenler ile birlikte çatlamalara sebep olur diye düşündüklerini ve buna tasarladıklarını düşünmüyorum... İçinizde halen , -ben bu kadar para veriyorum,bu bahane ile telefonun çatlamasını kabullenemem- diyenler varsa tavsiyem başka modellere yönelsinler mesela daha sağlam modellere baksınlar... Çünkü benim kişisel fikrim telefonun özellikle o dar kot pantolon cebinde taşınması çok şey oluyor,nasıl derler,kıro gibi...Özellikle bu telefon arc gibi 4,2" ekranı olan kocaman bir telefon ise gerçekten öyle duruyor...

Tüm bu yazdıklarımı unutun...Adamlar onlarca hatta yüzlerce model telefon üretiyor.Herkes beklentisini karşılayacak olanı seçip alabilir. Bu ARC ise hassas ve narin bir telefondur.Fazla kaba kullanmaya dayanıklı değil bana göre.Zaten bunu alanların tamamı bunun bilincindedir. O kullananlar tasarım için yada telefon hoşuna gittiği için almıştır... Eğer siz bunların dışında dayanıklılık arıyorsanız başka modellere bakın derim. Çünkü mal bu kardeşim,yapacak birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mss80

quote:

Orijinalden alıntı: ARCadaS

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende bir yorum yazayım,(cevap yazarsanız alıntı yapın)... 2-3 aydır arc s beyaz kullanmaktayım belki daha fazla. Çok fazla değil ama zaman zaman oyun oynuyorum yan çevirip...Bu esnada farkında olmadan bayağı bir kasıyorum telefonu içe doğru... O çatlayan yere zaman zaman bastırdığımda oldu,çatlayacakmı diye. Henüz birşey yok çok şükür...Çatlama sorunu yaşayanların bir çoğunun ise telefonu PANTOLON CEBİNDE taşıdıklarını düşünüyorum...

nerede taşıyacağız bu telefonu sonucta bir ton para verip alınıyor bu telefonlar ve bunları geliştiren mühendisler var ben bu telefonun parasını ödüyorsam bana da hakkını verecek bana demiyor ki bunu alırken pantolon cebinde taşıma düğmesine öyle basma böyle çevirme diye eğer böyleyse pantolon cebinde taşımaya uygun bir tasarım yapsınlar

veya üzerine yazacaklar pantolon cebine sokmayınız diye

Haklısınız. Çelikten yapmaları lazım bu telefonları,ekranı da çelik olmalı...Malum pantolon cebindeyken unutuyoruz mesela bir oturuyoruz,gitti telefon.Bu nedir ya! Birde kocaman telefon yapmış adam,bunu cebime koyduğumda cebime bir tablet pc koymuş gibi oluyorum,sırıtıyor...Ne o öyle kırolar gibi...

walla arkadaşım sen istediğin kadar dalganı geç telefonu alıyoruz sonra üstü altı çizilmesin diye üzerini kaplıyoruz incecik zar gibi bir filmle ve hiç çizilmiyor o zar gibi film tabakayı da yapan bir mühendis ve hiç bir şey olmuyor kaplandıktan sonra kasaya kimse hikaye okumasın kimse kendini avutmasın yok cebinden çıkardığında kasa sıcak hemen soğuduğu için oluyor eee yavaş yavaş mı çıkartacağız alıştıra alıştıra anlmayacak bile çıktığını ilk defa telefon kullanmıyoruz herhalde

onlar bilmeyecekte ben mi bileceğim kasanın dinamik hatalarını ona göre tasarım yapacaklar en ufak bir kullanıcı hatasında yüzümüze vuruyorlar hatamızı senin hatan bu ver bakalım bilmem kaç euro diyorlar ve hala konu açanlar var se arc nasıl alayım mı diye alın alın gidin koşa koşa alın o kadar para verin sonra elinizde çatlasın telefon

ne yalan söyleyeyim bende alacaktım bu teli ama yaptığım araştırmalar sonucunda almamaya karar verdim arc S modelinde belki olayı çözmüş olabilirler ama neden riske gireyim xperia s modelini bekleyeceğim artık

Tercih sizin. Ama "koşa koşa para verip alın sonra elinizde catlasin telefon" sözünüze karşıyım. Ben 2-3 aydır kullanıyorum sıkıntı yok. Sormadan söyleyim, ceket cebimde taşıyorum zaten taşınması gereken yer ya orası yada çanta.
    Xperia S'iniz şimdiden hayırlı olsun :-D

sevgili arcadas siz belki alışmışsınızdır ceket cebinde taşımaya ama ben telefonlarımı hep pantolonumun yan cebinde taşırım işyerim biraz gürültülü olduğu için sesini duymasam titreşimini hissediyorum ben aldığım ürünlerin genelde hakkını son damlasına kadar vermeye çalışırım o yüzden benim biraz sinirlenmem eğer ben 1500 tl verip bir telefon alacaksam ve bu telefon pantolon cebinde taşındığı için çatlayacaksa ben dur bi dakika derim verdiğim parayı hak etmiyor demektir o telefon ben ceket cebinde taşısam bile telefonu oluyor ki koşturmam gerekti bu sefer oradan koşarken sekip düşmesi daha kötü sonuçlar doğurabilir

inşallah sizin telefonunuzda bir çatlama problemi olmaz da keyifle kullanırsınız telefonunuzu alacağım xperia s'e gelince kronik bir sorunu olmazda gider alırım

Hocam bu kadar işte. Xperia ARC beklentilerinizi karşılamıyor,sizde başka modele yönelmişsiniz,hepsi bu...Ve ayrıca sizin durumunuz istisna olabilir işinizden dolayı.Ama ben dışarıda çok fazla karşılaşıyorum pantolonun ön arka cebine koymuş adam kocaman telefonu.Oturacakken bakıyorum unutuyor,tam yarıya kadar eğiliyor,farkediyor,çıkarıyor telefonu...Yada resmen telefonun üzerine oturuyor telefon cebinde iken,sonra kalkıyor,telefonu çıkarıyor,oturuyor... Küçük telefonlar fazla sırıtmıyor,ve de zarar görmüyor.Ama büyük telefonlar kot pantolon cebinde hem çok absurt duruyor,hemde telefona zarar veriyor...Umarım Xperia S bu beklentilerinizi karşılar,şimdiden hayırlı olsun.

• quote:

Telefon tasarım yada üretimi yapılırken eminim ki , bu millet bunu dar kot pantolonun ön yada arka cebine sokar,oturup kalktığında yada hareket halinde telefonu kasar,özellikle telefon xperia arc gibi hassas ve narin bir telefon olursa tüm etkenler ile birlikte çatlamalara sebep olur diye düşündüklerini ve buna tasarladıklarını düşünmüyorum... İçinizde halen , -ben bu kadar para veriyorum,bu bahane ile telefonun çatlamasını kabullenemem- diyenler varsa tavsiyem başka modellere yönelsinler mesela daha sağlam modellere baksınlar... Çünkü benim kişisel fikrim telefonun özellikle o dar kot pantolon cebinde taşınması çok şey oluyor,nasıl derler,kıro gibi...Özellikle bu telefon arc gibi 4,2" ekranı olan kocaman bir telefon ise gerçekten öyle duruyor...

Tüm bu yazdıklarımı unutun...Adamlar onlarca hatta yüzlerce model telefon üretiyor.Herkes beklentisini karşılayacak olanı seçip alabilir. Bu ARC ise hassas ve narin bir telefondur.Fazla kaba kullanmaya dayanıklı değil bana göre.Zaten bunu alanların tamamı bunun bilincindedir. O kullananlar tasarım için yada telefon hoşuna gittiği için almıştır... Eğer siz bunların dışında dayanıklılık arıyorsanız başka modellere bakın derim. Çünkü mal bu kardeşim,yapacak birşey yok.

Farzedin ki yaz günü, arkadaşlarınızla dışarıya çıkacaksınız. Üstünüze en iyi ihtimalle kısa kollu bir gömlek giydiniz altınızda da pantolon. Siz telefonu nerede taşıyorsunuz? Hayır ciddi olarak soruyorum, çünkü ben de experia s modelini bekliyorum. Tüm ihtiyaçlarıma cevap verebilecek bir cihaz. Ama ben böyle bir durumda bu telefonu nerede taşıyacağım? Cebimde nasıl taşıyacağım o büyüklükteki telefonu onu da bilmiyorum. Dış görünüşünü geçtim ben rahatlığımı düşünüyorum. Benim bilmediğim bir yöntem mi varacaba telefon taşımak için?

• quote:

Orijinalden alıntı: KüçükPrens

quote:

Telefon tasarım yada üretimi yapılırken eminim ki , bu millet bunu dar kot pantolonun ön yada arka cebine sokar,oturup kalktığında yada hareket halinde telefonu kasar,özellikle telefon xperia arc gibi hassas ve narin bir telefon olursa tüm etkenler ile birlikte çatlamalara sebep olur diye düşündüklerini ve buna tasarladıklarını düşünmüyorum... İçinizde halen , -ben bu kadar para veriyorum,bu bahane ile telefonun çatlamasını kabullenemem- diyenler varsa tavsiyem başka modellere yönelsinler mesela daha sağlam modellere baksınlar... Çünkü benim kişisel fikrim telefonun özellikle o dar kot pantolon cebinde taşınması çok şey oluyor,nasıl derler,kıro gibi...Özellikle bu telefon arc gibi 4,2" ekranı olan kocaman bir telefon ise gerçekten öyle duruyor...

Farzedin ki yaz günü, arkadaşlarınızla dışarıya çıkacaksınız. Üstünüze en iyi ihtimalle kısa kollu bir gömlek giydiniz altınızda da pantolon. Siz telefonu nerede taşıyorsunuz? Hayır ciddi olarak soruyorum, çünkü ben de experia s modelini bekliyorum. Tüm ihtiyaçlarıma cevap verebilecek bir cihaz. Ama ben böyle bir durumda bu telefonu nerede taşıyacağım? Cebimde nasıl taşıyacağım o büyüklükteki telefonu onu da bilmiyorum. Dış görünüşünü geçtim ben rahatlığımı düşünüyorum. Benim bilmediğim bir yöntem mi varacaba telefon taşımak için?

Elinizde taşıyın.Yada bir küçük çanta alın,telefon,anahtar,kartlık,cüzdan,sigara vs. vs hepsini içine koyun,ve o şekilde taşıyın...Yada benim söylediklerimin hepsini unutun,bunu tartışmak komik oluyor.Sağ arka cebinize cüzdan,sol arka cebinize 4,2" ekranı olan Xperia arc , ön ceplerinize de diğer eşyalarınızı koyun. Karar sizin...Ben sadece görüşümü söyledim.Kolay gelsin.

• Elde taşımayı hoş karşılamıyorum, cebe koymaktan daha kötü Ama çanta olayı hiç aklıma gelmemişti gerçekten. Şu yandan asılan küçük zımbırtıları söylüyorsunuz sanırım. Anahtar, kimlik falan da koyarım. Hakkaten süper oldu bu, teşekkürler öneri için
  • arkadaşlar kimse net bir cevap vermemiş ben yarın vatandan experia arc s alıcam bu arc s te bir çatlama sorunu varmı aranızda arc s kullanan varsa yazsın lütfen
  • Ben kullanıyorum öyle bir problem yok arkadaşım alabilirsin. ARC'lar çatlıyor sadece.
  • teşekkür ederim aldım saolun. şuan arc s var ve yazılım güncellemesi yapıyorum.
  • Arc s de madem çatlak falan yok bu konu yanlış anlamadan baska bişey değil silinsin...
  • Onu Bunu Boşverin Neo V ile Sosyal Ağın Hızını Takip Edin
  • bende arc var iki defa çatladı şu an serviste....sırf tasarım harikası olduğu için almıştım bu telefonu 1000defada çatlasa vazgeçmem herseferinde değiştiriyorlar sony düşünsün...şu anda arc olduğu için elimde xperia s geldiğinde ve pazarda yer bulup iyice oturduğunda...xperia s e bakacaz...başka bir durum düşünmüyorum...
  • Aslinda telefonun kasasini daha düsük sicaklikta daha kisa sürede sinterleseler daha tok olur çatlaklarda ilerlemez :D
  • benim telefonda da çatlak oluştu. Ağustos ayında almıştım geçen hafta salı günü ankaraya servise gönderdim, parça gelmesi bekleniyormuş. Almadan önce telefonun bu tip sorunları olduğundan bahsediliyordu ben pek kulak asmamıştım, ama benim başımada geldi maalesef. Bu yüzyıl'da yaklaşık 1400 tl verip, telefonu fabrika hatasından dolayı yok yere servise göndermek zoruma gitti. Bakalım ne zaman gönderecekler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozsevgec88

benim telefonda da çatlak oluştu. Ağustos ayında almıştım geçen hafta salı günü ankaraya servise gönderdim, parça gelmesi bekleniyormuş. Almadan önce telefonun bu tip sorunları olduğundan bahsediliyordu ben pek kulak asmamıştım, ama benim başımada geldi maalesef. Bu yüzyıl'da yaklaşık 1400 tl verip, telefonu fabrika hatasından dolayı yok yere servise göndermek zoruma gitti. Bakalım ne zaman gönderecekler...

Sizin telefonunuz arc mı yoksa arc S mi ?
  • arc...
  • bende yaklaşık 5 aydır arc kullanıyorum hiçbir sorun yoktu. ama geçen hafta içi farkettim çatlamış daha önce de duymuştum ama kullanıcıların hatasıdır dedim başıma geldi şimdi garantiye göndericem en az 15 günde ancak gelir of of
  • Xperia ARC S gloss black var bende de 3. ayın içerisinde henüz çatlamadı. Bir kaç kez düşürmüş olmama rağmen.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.