Şimdi Ara

XP yi kuramıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Saatlerdir forumda arıyorum ama bulamadım.
    Ben windowsu yeniden kurmak istiyorum.
    Cdyi bilgisayara taktım. Cd den boot etti ve windows kurulum aşamaları başladı. Harddiski NTFS (FAT32 çıkmadı) formatında formatladıktan sonra
    Kur dosyaları kopyalıyor dedi. Kopyalama işlemi bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıyor. İşte sorunda burda başlıyor.

Bilgisayar açıldıktan sonra Window XP yazan ve windows simgesinin olduğu siyah bir ekran çıkıyor. Alt kısımda yer alan barda 3 tane mavi çubuk soldan sağa doğru kayıyor ve daha sonra kilitleniyor. Mavi çubuklar barın ortasında kalıyor ve ne yaptıysam ilerlemiyor.

Normalde bu aşamadan sonra dosyaları kurduğu ve aygıtları falan yüklediği sayfaya geçmesi lazım ama oılmuyor bir türlü.

Günlerdir uğraşıyorum. Makinaya en az 10-12 kez format attım. Olmuyor olmuyor olmuyor.LÜTFEN YARDIIIIMMMM.

• kardeş format attığı cd yi değiştirmeyi dene ve bağlantıları kontrol et
    birde hata veya sesli uyarı veriyormu yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz
  • selamlar dostum.

İki tane orjinal xp cdsi var ikisinde de aynı şeyi yapıyor. Hiç bir hata mesajı vermiyor. hiç bir ses yok.

Mavi dosya yükleme ekranı var kurulum yaptığında ilk ekran. Onu kapatıp bilgisayarı yeniden başlatıyor. İşte burda takılıyor. Ama ne hata mesajı ne bişe.

Acaba bios ayarlarındamı bişr yapmak lazım.
    Yada harddiskin arkasındaki jumper ayarlarına müdahele etmek lazım. Ben hepsini boş bırakıyorum.
    Şimdiden teşekkürler
  • kardeş biosu defauld ayarlara getir.jumperlara gelince hdd nin üzerinde yazar oraya bakıp master olarak ayarla.daha sonra ne olduğunu yazarsan daha iyi çözüm yolları ararız.
    kolay gelsin
  • senin ilacın belli şu an müsaidim msn ye gel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.