Şimdi Ara

Xp'ye 7 kurduktan sonra format?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba. Benim bilgisayarım eski bir windows xp. Bilgisayarımı yavaş yavaş uprage yapmaya karar verdim. Öncelikle ekran kartından başlayacağım fakat windows xp drectx 12 desteklemeyeceği için windows 7 orjinal satin alacağım ve kuracağım fakat windows 7 kurduktan sonra bu bilgisayara nasıl format atıcam? Şimdi bir sürü cd var falan ama o zaman bu cdler nasıl olacak?
    ((EDIT: Bu arada ekran kartının başlığında (DX12) yazıyor ama özelliklerinde DirecX 11.2 yazıyor nası oluyo anlamadım))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheFlowers -- 23 Temmuz 2016; 21:42:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Windows 7 DirectX 12 desteklemiyor. DX 12'yi sadece Windows 10 destekler.

Bir sürü CD var dediğiniz CD'ler driver CD'leri olabilir. Driverları internetten indirip yükleyebilirsiniz. CD'lere gerek kalmaz.

Ayrıca Windows 7'ye para vermenize gerek yok. Yükledikten sonra Daz Loader ile etkinleştirip kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 23 Temmuz 2016; 21:43:07 >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Windows 7'yi internetten satın alınca format cd'si de veriyorlar mı nasıl atıcam o formatı ben? Bu arada ekran kartının başlığında ve resimli anlatim kisminda Drectx12 desteği yazıyor ama ürünün özellikleri kısmında 11.2 yazıyor bu drectx sürümünün hangisinin kullanilacagini biz ayarlayabiliyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheFlowers -- 23 Temmuz 2016; 21:48:32 >
  • TheFlowers kullanıcısına yanıt
    İnternetten Kutulu olarak satın alırsanız ancak CD'sini verirler. Kutulu sürümler pahalıdır.

CD imajini Microsoft'un sitesinden indirebilirsiniz. CD imajini ISO dosyasını yani USB diske yükleyip format atacaksınız.

Windows 7 indirmek için bu konuya bakın.http://forum.donanimhaber.com/m_112095561/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 23 Temmuz 2016; 21:48:30 >
    Teşekkürler fakat buradan windowsu kurunca orjinal mi olucak? Orjinal olmayınca işletim sistemi sorunlar, bazı şeylerin kulamamasi vs gibi sıkıntılar olabiliyor diye biliyorum. (Bu arada link geçmiş olsun olmuş soliyim )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheFlowers -- 23 Temmuz 2016; 22:03:04 >
    İlk kurduğunuzda orijinal olmayacak. Aslında orijinal olacak ama etkinleştirilmemiş olacak. Çünkü orijinal el değmemiş bir ISO dosyası ile format atacaksınız.

Formatta sonra sadece Daz Loader ile etkinleştirme işlemi yapmanız gerekecek. Bu da çok basit bir işlemdir.

Şimdi baktım linkler sağlam çalışıyor. Hangi link ölmüş anlayamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 23 Temmuz 2016; 22:06:00 >
    İndir: yazısının önündeki uzun indirme linki?

Link çalışıyor aslında ama linki verdiğim sitenin Türkiye den erişim engeli var sanırım.

Google dns yada Open Dns kullanıp linki açabilirsin.

Yada linke girmeden CODE tagi içinde verdiğim kodu direk oradan kopyalayıp kullanabilirsin.
    Teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.