Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

XP logosu neden fazla kalıyor??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
16
Cevap
0
Favori
513
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> XP logosu neden fazla kalıyor??
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    61 Mesaj
    Arkadaşlar benim bilgisayarım winxp logosunda uzun süre bekliyor bunun nedeni nedir araştırdım bulamadım benim bilgisayarımın özelliklerinden daha düşük bir makinede daha hızlı geliyor öneriler için şimdiden teşekkür ediyorum.

|
    |
    kimse bilmiyor mu ????
    |
    |
    xp logosundayken

esc tuşuna baş takıldığı yeri bulursun

bazı anakartların üzerindeki onboard eth kartları update edilmezse açılış uzun sürüyor
    |
    |
    Cömertlikte yardim etmede akar su gibi ol, sefkat ve merhamette günes gibi ol, baskalarinin kusurunu örtmede gece gibi ol... Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol, tevazu ve alçakgönüllülükte toprak gibi ol, hosgörülükte deniz gibi ol, ya oldugun gibi görün, ya göründügün gibi ol.... (Mevlana)
  • Binbaşı
    1266 Mesaj
    +genelde ağ kartlarından yapar dvb varsa örneğin skystar2 oda ağırlaştırır
    |
    |
    ben sana kısaltmamın yolunu söyliyeyim onu uygula kısalsın laga lugaya gerek yok

Sistemin Açılıştaki Hızını Artırmak için
    "HKEY_LOCAL_MACHİNE\system\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\MemoryManagment\PrefetchParameters\"

Yukarıdaki yolu takip ederek Registry editöründe sağ penceredeki EnablePrefetcher değerini 5 yapınız.Daha sonra c:windows\prefetch klasörü altındaki tüm dosyaları sil.Bu klasörün içini 2-3 haftada bir sil

hade kolay gelsin
    |
    |
    |
    |
    bilgisayarıma sağklik/özellikler/gelişmiş/başlangıç ve kurtarma/ayarlar/işletim sistemleri listesini gösterme süresi ve gerekirse kurtarma seçenekleri gösterme süresi var.bunların başındaki kutucukları tıkla.
    |
    |
    arkadaşın demek istediği o logoyu görmek istamiyorum değil ki...
    ordaki bekleme yani xp logosu görünmezse bu sefer normal altındaki yazan yazılar görünür!...
    yoksa bekletme olmaz mı hiç?? kafam karıştı :)
    +Bende de ethernet var nasıl güncellerim?
    +HOŞGELDİNİZ yazısı da çok bekletiyor bunun sebebi nedir?
    +Bu prefect ne işe yarar?...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mus_efe -- 17 Mayıs 2005, 18:21:31 >
    |
    |
    |
    |
    Ethernet kartı büyük olasılık İP adresi almaya çalışıyordur. Bundan dolayı bekleyebilir...
    |
    |
    |
    |
    bence windows şişmiştir format atılması gerekir
    |
    |

Orjinalden alıntı: cemsisman

bence windows şişmiştir format atılması gerekir

Formatla ilgisi yok gibi ben daha yeni format attım aynıı sorun bendede var..
    |
    |

bunu denemeden önce bilgisayarında cd-rom ya da cd writer falan varsa kablosunu çıkar ve bilgisayarını aç . eğer fazla bekleme yapmadan açılırsa yukarda dediklerimi uygula
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: ByBrooklyn

Başlat>Çalıştır ' regedit yazın
    "HKEY_LOCAL_MACHINE\system\CurrentControlSet\Control\Session Manager\MemoryManagment\ PrefetchParameters\"

Yukarıdaki yolu takip ederek Registry editöründe sağ penceredeki "EnablePrefetcher" değerine çift tıklayın 3 olan değer yerine 5 yazınız ve kayıt düzenleyiciyi kapatın. Daha sonra
    c:\windows\prefetch klasörü altındaki tüm dosyaları silin. Bu klasörün içini 2-3 haftada bir silin

bu ayar işe yarıyor duyrulur
    |
    |

Orjinalden alıntı: ByBrooklyn

ben sana kısaltmamın yolunu söyliyeyim onu uygula kısalsın laga lugaya gerek yok

Sistemin Açılıştaki Hızını Artırmak için
    "HKEY_LOCAL_MACHİNE\system\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\MemoryManagment\PrefetchParameters\"

Yukarıdaki yolu takip ederek Registry editöründe sağ penceredeki EnablePrefetcher değerini 5 yapınız.Daha sonra c:windows\prefetch klasörü altındaki tüm dosyaları sil.Bu klasörün içini 2-3 haftada bir sil

hade kolay gelsin

+1 bendede faydasi oldu tesekkurler
    |
    |

• Binbaşı
    1086 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: ewelfener

bilgisayarıma sağklik/özellikler/gelişmiş/başlangıç ve kurtarma/ayarlar/işletim sistemleri listesini gösterme süresi ve gerekirse kurtarma seçenekleri gösterme süresi var.bunların başındaki kutucukları tıkla.

BUNUNLA HİÇ ALAKASI YOK YAPMA ZAMAN KAYBI
    |
    |
1
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Masal
Mobilya Takımları
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.