Şimdi Ara

XP format atmam gerek veya şifre kırmam lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 5, 6 senelik kasa duruyordu evde. zamanında hem user hem administrator şifresi koymuşum. şimdi açamıyorum. evde boş boş duruyor bende yeğene vereyim diyorum ama şifre kalkmayınca kaldı öyle

yaptığım adımlar şunlar:

bios pilini falan çıkardım, bir işe yaramadı.

şifre kırma programları indirdim ama usb ile başlattıktan sonra hiçbir işlem uygulamamışım gibi yeniden başlatıyor kendisini

format atayım dedim windows kur ekranından sonra stop 0x0000007B hatası veriyor

hatanın düzelmesi için biostan sataları ied yapın falan deniyor ama onu beceremedim, sata yazan tek bir yer oda via sata raid utility enabled yazıyor sadece

anakartın markasını soracaklara, bilmiyorum. nasıl öğrenirim söylerseniz bakıp yazabilirim.

xp kuramayınca 7 kurayım dedim ama onu da bilgisayar kaldırır mı bilemedim. sistem özelliklerine bakamıyorum, giriş yapamıyorum çünkü.

güvenli modda başlatın falan diyenlerinde dediklerini yapamıyorum çünkü administrator şifreli.

nasıl bir şifre koymuşsam seneler önce bir türlü kıramadım.

bana şu bilgisayarı öyle veya böyle açtıracak olan var mı?

illa xp kurmak zorunda değilim, vista win 7 hatta 98 bile kurabilirim. yeter ki açılsın! kafayı yicem sabahtandır.

• Ophcrack.

Diğerleri ücretli.
  • Biostan sata enhanced modunu devredışı ya da etkin yapıp tekrar deneyin.
    Ayrıcahttps://forum.donanimhaber.com/m_117838182/tm.htm adresindeki kendi yaptığım sistem ile Microsoft Fix IT yazılımını çalıştırabilirsiniz. Eğer o da olmazsa format atın derim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • OphCrack biraz karmaşık olsa bulamıyor şifreyi. Elcomsoft System Recovery öneririm. Elcomsoft şifreyi bulmasa dahi yeni şifre atamanızı sağlıyor. ISO dosyasını nete yüklersem bu mesajı güncellerim.

________Ekleme_____________

https://yadi.sk/d/eTb1ijPstYXgC

Önyüklenebilir Elcomsoft .ISO dosyasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayıcı -- 22 Temmuz 2016; 22:26:36 >
  • bir şekilde format atabildim fakat şimdi de ne ekran kartı yüklü ne de ses kartı. modellerini de bulamıyorum. driver easy yükledim, otomatik ne var ne yok yüklesin diye. ne güncellemesi yaptıysa bilgisayarda ses ve video dosyası çalıştırmaya kalktığım zaman yeniden başlatıyor. :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat4856

bir şekilde format atabildim fakat şimdi de ne ekran kartı yüklü ne de ses kartı. modellerini de bulamıyorum. driver easy yükledim, otomatik ne var ne yok yüklesin diye. ne güncellemesi yaptıysa bilgisayarda ses ve video dosyası çalıştırmaya kalktığım zaman yeniden başlatıyor. :/

Geçmiş olsun.Driver programlarının mağduru olmuşsunuz.Ses-ekran kartı driverları aygıt yöneticisinden kaldırın.Size driver yükleme yolları vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Audi383848 -- 27 Temmuz 2016; 20:05:16 >
  • teşekkürler. bekliyorum.

sistem geri yükleme yaptım şu anda yeniden başlat yapmıyor.
  • Ben hata çıkabilir diye sistem geri yükleme demedim ama teşekkürler.Sorununuzu çözmüşsünüz.Chrome desteğini xp için bitirdiğinden dolayı mozilla firefox yüklemenizi öneririm ayrıca kaliteli bir antivirüs de yükleyebilirsiniz.
  • yalnız hala ses ve ekran kartı driverlarım eksik. bunları nasıl yükleyebilirim? şu an sadece eskiden yüklenmiş olanları kalktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat4856

yalnız hala ses ve ekran kartı driverlarım eksik. bunları nasıl yükleyebilirim? şu an sadece eskiden yüklenmiş olanları kalktı.

Sitesinden yükleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Murat4856 M kullanıcısına yanıt
    Anakart modeli anakartın üzerinde yazar. Bakmanız gereken yer anakartın ortalarında ekran kartı slotu ve kuzey köprüsü (işlemcinin hemen altında duran soğutuculu yonga) civarlarında yazar marka ve modeli.

Anakartın modelini oğrendikten sonra driverlerini internetten indirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 4 Ağustos 2016; 11:39:08 >
  • www.devid.info adresinden güncel sürücüleri bulabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne sitesinden ne de anakart üzerinden ulaşabileceğim bir driver bulamadım. en sonunda driver easy programı ile tekrar bir yükleme yaptım bu kez adımları tek tek uyguladım. daha önce tüm driverları yükle demiştim. sanırım o ara sorun çıktı. tek tek yükleyip her defasında istenen yönergeleri izleyince sorun kalmadı gibi. şimidlik, ekran kartı ve ses kartı driverları sorunsuz çalışıyor. yeniden başlatma sorunu da kalktı.
  • Murat4856 M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu durumlarda anakart üzerindeki yongaların kodları ile arama yapmak daha çabuk sonuca götürür. Yongaların kodlarını da anakart kitapçığından(manualinden) oğrenilebilir. Veya doğrudan anakart üzerindeki yongaların üzerinden okunabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.