Şimdi Ara

Xp de SSD ne kadar etkili ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle Benzer Konu forumda varsa özürdilerim aradım fakat bulamadım. (belkide doğru kelimeleri seçemedim)

Photoshop kullanmaktayım ve photoshop temp dosyaları çok büyük ve HDD yi kullanıyor.

İşletim sistemimiz XP, SSD için W7 kurun gibi bir iki yazı gördüm ama gerekli bilgiyi malesef bulamadım.

bu hafta sonu SSD alacağım sizlerin tecrübelerini okumak isterim.

Teşekkürler.

• kullanırsın kullanmasına ama ssd'yi tam performanslı kullanamassın... + olarak xp'de Trim desteği yok,ondanda mahrum kalırsın. ( bi takım yan programlarla xy'ye uygulanıyormuş bu ama ne derece doğru ve başarılı bilmiyorum )

bikaç konuda ssd'ye xp yükleyip normal hdd hızında çalıştığını söyleyenler okudum.yani win7 ile kullanmanı tavsiye ederim
  • Xp'de trim desteği yok. Win7 kurun.
  • lisanslı kullanmak zorunda olmasam bende w7 64 bit kullanmak isterim. ama şartlar bunu gerektiriyor. 400 500 TL şuan bi lisansa para veremem
  • quote:

Orijinalden alıntı: ziper_gazi_

lisanslı kullanmak zorunda olmasam bende w7 64 bit kullanmak isterim. ama şartlar bunu gerektiriyor. 400 500 TL şuan bi lisansa para veremem

mecburmusun lisanslı kullanmaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah.kas

quote:

Orijinalden alıntı: ziper_gazi_

lisanslı kullanmak zorunda olmasam bende w7 64 bit kullanmak isterim. ama şartlar bunu gerektiriyor. 400 500 TL şuan bi lisansa para veremem

mecburmusun lisanslı kullanmaya

BSA dan dolayı virüs programından tut Photoshop'a kadar lisanslı.
    Sandforce lu SSDler trim desteği olmayan işletim sistemlerindede fena değilmiş. intel yada kingston SSD alıp şansımı deniyeceğim.

Cevaplar için Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtracer

kullanırsın kullanmasına ama ssd'yi tam performanslı kullanamassın... + olarak xp'de Trim desteği yok,ondanda mahrum kalırsın. ( bi takım yan programlarla xy'ye uygulanıyormuş bu ama ne derece doğru ve başarılı bilmiyorum )

bikaç konuda ssd'ye xp yükleyip normal hdd hızında çalıştığını söyleyenler okudum.yani win7 ile kullanmanı tavsiye ederim

kurduk yaptık dediğin gibi oldu :) Okuma hızı 160 mb/s yazma hızı 80 mb/s

7200 devir HDDmde 80mb/s ile okuma/yazma yapıyor. 80 den 160a çıkmasıda çok değiştirdi sistemin çalışmasını bunuda söyliyim.(550 mb/s ile çalışmasını beklemiyorum ama 250 olsa iyi olcauktı.. ) :)

Yanlız bir sorum var arkadaşımada aldık W7 64 bit kurulu onda 250 MB/S i geçemedi. z68 chipli 400 450 TL lik bi anakartı var sata 3 portuna takılı olduğundan eminiz. başka neyden emin olmamız gerekiyorum. ?

2 tane 160 GB lık HDD alsam Xp de Raid yapsam daha yüksek performans alırım sanırım. (xpde raid yapanda duymadım ama, performans ne derece iyileşiyor vs. )

konuyuda hortlatmış oldum ama

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.