DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
XP'de 0xc0000005 hatası nedir?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
24
Cevap
0
Favori
65.400
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> XP'de 0xc0000005 hatası nedir?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      94 Mesaj
      16 Temmuz 2006 22:39:50 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar,
      Bilgisayarıma 3D Checkers isminde bir dama oyunu yükledim; ancak çalışmıyor ve başlıkta belirttiğim hatayı vermekte. Setup'ını çalıştırıyorum, oyun kuruluyor, oyunun masaüstündeki kısayoluna tıkladığımda "Checkers.exe - Uygulama Hatası Uygulama düzgün başlayamadı (0xc0000005). Sonlandırmak için TAMAM düğmesini tıklatın" şeklinde bir uyarı mesajı geliyor. Tamam'ı tıkladığımda bir daha aynı mesaj geliyor, gene tamam diyorum ve oyun açılmıyor. Oyunu kaldırıp yeniden kurdum, farklı yerlerden setup dosyasını yeniden indirdim ama fayda etmedi. Sizce bu mesajın anlamı nedir???

|
      |

• Er
      3 Mesaj
      28 Ocak 2009 00:16:23
      Evet Aynı Hatayı bende ALıorum Pvp Server kurdum files dosyalarını fixlemek için bir program buldum onu calıstırınca aynı hata 2kere geliOr ama başka bir bilgisayarda bunu yapınca hata wermiOr acıLıOr direk Neden Lütfen YarDım edin ....

|
      |

• Er
      3 Mesaj
      28 Ocak 2009 01:31:07
      Cevabını BuLdum aradım taradım Sonunda BuLdum....
      İşte payLaşıOrum...

Bilgisayırmdan SP3 u SiLdim Ve AcıLdı :D:D

|
      |

• Yüzbaşı
      444 Mesaj
      23 Eylül 2009 01:56:41
      bende sp3 kurulu değil ve bu sorunu yaşıyorum. Benimde sp3 ümü kurmam lazım şimdi :)

|
      |

• Yarbay
      4137 Mesaj
      23 Eylül 2009 02:17:12
      quote:

Orijinalden alıntı: bilodemir

bende sp3 kurulu değil ve bu sorunu yaşıyorum. Benimde sp3 ümü kurmam lazım şimdi :)

Bu sorun işletim sisteminin system dosyaları ile ilgili bir problem, SP3 yüklemenizle ilgili system dosyaları yenilenince düzelebilir veya düzelmeyedebilir. Sorun Windows'tan kaynaklanıyor, çözüm için bunu yapın:
      1) Windows Cd'nizi takın.
      2) Başlat>Çalıştır'a sfc /scannow yazın. Bilgisayarınızı kendi haline bırakın Windows bozuk sistem dosyalarını yenileriyle değiştirecektir.

|
      |

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."
    • Çavuş
      75 Mesaj
      29 Kasım 2009 14:44:00
      arkadaşlar bn google chrome kurdum ve aynı hatayı werdi

windows cdsini takıp sfc /scannow da yaptım ama düzelmedi başka neler yapabilirim

bileniniz varsa bir yardımcı olabilir mi??

Allons-y...
    • Yüzbaşı
      745 Mesaj
      13 Ekim 2010 14:45:19
      quote:

Orijinalden alıntı: nihat35nihat

Alıntıları Göster

Bu sorun işletim sisteminin system dosyaları ile ilgili bir problem, SP3 yüklemenizle ilgili system dosyaları yenilenince düzelebilir veya düzelmeyedebilir. Sorun Windows'tan kaynaklanıyor, çözüm için bunu yapın:
      1) Windows Cd'nizi takın.
      2) Başlat>Çalıştır'a sfc /scannow yazın. Bilgisayarınızı kendi haline bırakın Windows bozuk sistem dosyalarını yenileriyle değiştirecektir.

Aynen bende yaptım ama düzelmedi dota yı açar açmaz bu hata veriyo

|
      |

• Yüzbaşı
      745 Mesaj
      13 Ekim 2010 15:35:56
      Şu hatayı heryerde aradım ama bir çözüm bulamadım hiç kimse mi bilmiyor bunu

|
      |

• Yüzbaşı
      875 Mesaj
      13 Ekim 2010 15:42:37
      Registry Mechanics gibi bir programla registry ayarlarını kontrol etmek gerekiyor. Birçok sebebi olabilir, milyonlarca insan bu hatadan dolayı yaka silkiyor ama tek bir cevabı yok.

Hatta;

http://www.0xc0000005.com/ :)

|
      |

• Yüzbaşı
      596 Mesaj
      29 Kasım 2010 01:02:02
      bendede aynı hatayı veriyo ama ben hangi oyunu açsam bu hatayı alıyorum.çözümü yok mu bunun.formatta çözüm olmadı

|
      |

• Er
      1 Mesaj
      15 Aralık 2010 15:31:30
      arkadaşlar dediklerinizim hiçbiriyle alakası ve ilgisi yok ben size açıklıyayım

simdi 1. nedeni bilgisayarınızın kaçak olması yani türkiyede ıp numarası belli olmayan ve kaçak oldugu için o ülkeye göre onaylamak için bir şifresi olmadığından hata veriyor.
      2. bilgisayarınızda fena halde virüs var avast programını indirin tam ttarama ile bilgisayarınızda ne kadar virüs olduğunu görün(başka bir antivirüs sistemi işe yaramamaktadır)
      3. ve son nedeni ise bilgisayarınızdaki bazı programların açmakta olduğunuz programı engelllemesi sonucu olmaktadı bunlar ise sistem 32 deki programlardır bunun tek çözümü bunları düzeltmektir

• Yarbay
      3186 Mesaj
      01 Kasım 2011 15:21:36
      quote:

Orijinalden alıntı: efe1996

simdi 1. nedeni bilgisayarınızın kaçak olması yani türkiyede ıp numarası belli olmayan ve kaçak oldugu için o ülkeye göre onaylamak için bir şifresi olmadığından hata veriyor.
      2. bilgisayarınızda fena halde virüs var avast programını indirin tam ttarama ile bilgisayarınızda ne kadar virüs olduğunu görün(başka bir antivirüs sistemi işe yaramamaktadır)
      3. ve son nedeni ise bilgisayarınızdaki bazı programların açmakta olduğunuz programı engelllemesi sonucu olmaktadı bunlar ise sistem 32 deki programlardır bunun tek çözümü bunları düzeltmektir

ama nasıl

|
      |

• Yarbay
      2178 Mesaj
      01 Kasım 2011 23:53:36
      Cidden yok mu bunun bir çözümü ya?

|
      |

love comes again,rahat olun..
    • Yarbay
      3186 Mesaj
      02 Kasım 2011 08:15:38
      formatttt.........

|
      |

• Onbaşı
      22 Mesaj
      02 Kasım 2011 11:34:43
      konu fena hortlamış

|
      |

• Er
      2 Mesaj
      23 Kasım 2011 09:47:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Bberkann

arkadaşlar bn google chrome kurdum ve aynı hatayı werdi

windows cdsini takıp sfc /scannow da yaptım ama düzelmedi başka neler yapabilirim

bileniniz varsa bir yardımcı olabilir mi??

Sfc /scannow yapıyorum tarama başlıyor ama daha yarısı dolmadan bilgisayar küt diye kendini kapatıyor
      Açma tuşuna basıncada ne bşlıyor nede bi işlem yapıyor öyle boş boş çalışıyo fanlar filan hepsi çalışıyo fakat hiç bir açılış ekranı gelmiyor sonra elektirik kesiyorum 25-30 sn kadar bekliyorum sonra tekrar açıyorum açılıyor tekrar cd yi takıp tekrar deniyorum aynı sonuç kendisini kapatıyor ve başlamıyor ??? çok sıkıldım bu işten

|
      |

ALLAH VAR GALE YOK ... VESSELAM
    • Yüzbaşı
      686 Mesaj
      01 Ocak 2012 18:11:15
      quote:

Orijinalden alıntı: efe1996

Bayağı işkembeden sallamış birinci nedene bakarmısınız tam komedi adam bilmiyor ama bilmediğinide avaz avaz çaktırıyor

Neyse bunun gerçekten çözümünü bulan olursa tekrar yazabilir mi

|
      |

• Er
      2 Mesaj
      04 Ocak 2013 23:08:01
      Arkadaşkar bunun tek sebebi bilgisayarın ram'inin bozukluğudur.Eğer 2 ram veya daha fazla varsa bundan emin olabilirsiniz

|
      |

• Er
      2 Mesaj
      04 Ocak 2013 23:09:29
      Bu arada format falanda düzeltmez boşuna format attırmak için uğraşmayın

|
      |

• Er
      1 Mesaj
      01 Mart 2013 09:36:32
      Merhaba

Arkadaşlar herkes birşeyler yazmış özellikle format atılsın diye tavsiyede bulunanlar çoğunlukta. Benim porblemimde aynı hata. Casper nirvana i3 cihazım. Yeni aldımwindos 8 yüklü idi fornat attım windows 7 kurdum sonra karşıma bu sorun çıktı. windows 7 yi kurarken laptop hardiski fortmalamama yeni işletim sistemini kurmama izin vermemişti hardiskin 5 yada 6ya bölünmüş olduğunu fark ettim win7 kurmak için tüm bölümleri silmek zorunda kaldım sonunda kurdum biraz zorlasada casperin sitesinden de pc ye ait olan tüm dirverlerı indirdim ve kurdum ancak karşımı çıkan problem aynı. Sorunu çözemedim. Pil deyken ve şarja takılıyken oluyor pc yi uyku moduna alınca uzun süre beklediyip tekrar açtığım zaman ortama 2-4 dakika içinde pc kapanıyor ve bu hatayı veriyor. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.