Şimdi Ara

XP Calistiracak en Yeni Platform?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows XP ve sonrasi ile calisacak en yeni platform hangisidir acaba? X58 diye dusunuyorum ama sorayim dedim. Amacim eski OS'lari calistirabilecegim bir sistem toplamak, bugun gidip en ucuz 200GE alsam win10dan eskisi zor, win7nin alti direk calismaz; skylake sistemde VM uzerinden vista kullanmayi denedim hic istedigim gibi cikmadi. X58 disinda bir secenegim var mi sizce? Anakartlari fazla pahali cunku.

LGA775 platformunu da dusundum, WinXP ile calisacagindan 100% eminim fakat biraz daha yeni olmasi lazim, DDR2 bulmak zor hale geldi ikinci elde. :)
    775 platformda DDR3 anakart bulunmuyor zaten artik...

• P67 / Z68 / Z77 bu çipsetlerin XP driver desteği mevcut. Z97 ve sonrasında ise XP driver desteği yok.

2. elde bu çipsetlerden bir kart alıp, ona uygun da işlemci alındığı takdirde kullanılır XP ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 14 Aralık 2018; 7:55:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

P67 / Z68 / Z77 bu çipsetlerin XP driver desteği mevcut. Z97 ve sonrasında ise XP driver desteği yok.

2. elde bu çipsetlerden bir kart alıp, ona uygun da işlemci alındığı takdirde kullanılır XP ile.
    eyvallah hocam, i5-2500k ve P67 bakalim o zaman
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.