Şimdi Ara

XMP MODU RESET ATMA SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual kit RGB LED Ram + msi b350 tomahawk anakart + ryzen 1600 işlemci bu sistemde biosa girdim ram hızları 2133 mhz hızında çalışıyordu xmp on yaptım profile 1 kaydettim yeniden başlattım ve ramler 2933 de çalışmaya başladı yeni bir güncelleme gelene kadar 3200 de çalışmıyormuş sanırım bunun için bi konu açmıştım beklemeye karar vermiştim sorunum şuan bu değil sorunum şu mesela 2933 de çalışıyor bi sıkıntı yok pc yi kapatıyorum ve pc yi birdaha açtıpımda bazen 3 4 defa reset atıyor öyle başlıyor ramlerin hızı tekrar 2133 e düşüyor bazense reset atmıyor direk 2933mhz de başlıyor.yani sürekli her pc yi açtığımda xmp modunu kapatım tekrar acmam gerekıyor ramler 2933mhz de çalışsın diye sürekli her açılışta biosa girip bu işlemi mi yapmam gerekıyor yoksa ben biyerde yanlış mı yapıyorum yardımcı olurmusunuz iyi günler herkese

• Bir msi kullanıcı arkadaş 2133 2666 2933 v.b. ayarlarda bir türlü sistem stabilitesini sağlayamadı.(Resetten sonra problem windowsta problem v.b.) En sonunda 2400'ü seçti ve problemleri bitti. Sende arayarak uyumlu modu bulabilirsin. Yeni agesa 1.0.0.5 ve 1.0.0.6 biosları gelecek ozaman ramlerde ciddi yenilikler olacak. Şimdi stabil frekansı bulursun ondan sonrada o biosları beklersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

Bir msi kullanıcı arkadaş 2133 2666 2933 v.b. ayarlarda bir türlü sistem stabilitesini sağlayamadı.(Resetten sonra problem windowsta problem v.b.) En sonunda 2400'ü seçti ve problemleri bitti. Sende arayarak uyumlu modu bulabilirsin. Yeni agesa 1.0.0.5 ve 1.0.0.6 biosları gelecek ozaman ramlerde ciddi yenilikler olacak. Şimdi stabil frekansı bulursun ondan sonrada o biosları beklersin.

tamamdır teşekkürler yine işimiz biosa kaldı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.