Şimdi Ara

XMP Aktif edince mavi ekran alıyorum - YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu hafta APU bir sistem topladım. Sistem özellikleri şu şekilde:

Ryzen 3 4300GE.

G.Skill Ripjaws V 8 GB 3200MHz DDR4 CL16 RAM X2,

MSI B450-A PRO Max.

Corsair CV550 PSU.

Kasayı bugün kurdum ama sabahtan beridir RAM hızlarını yükseltemedim. Ne denediysem olmadı. MembencH64 testlerini yaptım, 3200 MHz'de yaptım hatta herhangi bir error çıkmadı.

Profile 1 dediğimde mavi ekran çıkıyor, profile 2 dediğimde ise Windows hiç başlamadan restrart atıyor. Manuel yaptığımda ekran hiç gelmiyor 

Aşağıda RAM'lere dair bilgileri içeren .html dosyasını ve minidump verilerini paylaşıyorum:

Ram Bilgileri

Minidump

XMP kapalı şekilde manuel OC'da denedim ama nafile. Hevesim kursağımda kaldı vallahi, yardımcı olabilir misiniz?

Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raskolinkov -- 5 Haziran 2021; 21:13:57 >

• Bios güncel mi?

• Evet, güncel. Hatta bi önceki versiyona düşüp denedim yine sonuç aynı

• o zaman tek bir sıkıntı kalıyor. ya ram arızalı yada destegi olmayan versiyon ram ile xmp acmaya calisiyorsun.

• Ramleri membench programı ile 3.5 saatlik bir teste tabii tuttum, hata bulunmadı. Farklı bir ram ile denedim yine xmp açınca mavi ekran verdi.

Sorun anakart mıdır acaba kesin olarak?

Model b450m-a pro max bu arada, M harfini unutmuşum :)

• xmp actiginda voltaja da bakabilir misin? 1.35 mi 1.2 mi?

• Din Djarin kullanıcısına yanıt

1.35'di.

İşlemciyi iade ettim, sorun işlemcide çıktı:) Yenisini gönderecekler, ilginiz için teşekkür ederim.

• işlemcide nasil bir sorun xmp ile alakali olabilir ki? çok ilginç.

• Ben de çok şaşırdım ama 3 farklı anakart 3 farklı işlemci 2 farklı ram ile tüm varyasyonları denedim. Diğer anakart ve ramlerle xmp açabilen ramlerim bu işlemciye gelince sorun oluyordu.

Endeks Bilişim'i aradım, anlattım durumu böyle böyle. APU İşlemcilerde olabilir vs. gönderin inceleyelim dediler ve arızalı çıktı :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.