Şimdi Ara

xmp 2. profil zararı olur mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kullandığım ram http: //www.vatanbilgisayar.com/corsair-8gb-vengeance-kirmizi-ddr4-2400mhz-cl14-single-ram.html
    2400 hizi olan ram msi b350 pc mate anakartta en son biosa ragmen 2133 çalısıyor.
    xmp profil 1de denedim hala 2133, profil 2ye geçince 2400 yazdı biosta fakat profil 2 nin zararı olur diyenler var, ama ram zaten 2400. ne yapmam lazım zarar verir miyim rame profil 2 kullansam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zarar vermez
  • zarar falan kim dediyse ağır sallamış, hiçbir sorun olmaz.
  • xmp 2. profilde biraz daha zorluyormuş profil 1e göre rami o yuzden dedim yabancı forumlarda sakıncalı olabilir diyorlardı neyse sakıncası yokmuş teşekkürler

• Ram üzerindeki SPD çipinde yazılı olan xmp profilleri bunlar.Zarar verdiği filan yok.
    Markadan/modelle değişmekle beraber tek veya birden çok xmp profil olabiliyor.
  • Arkadaşlar ben de bu ram kullanıyorum ama pc her yeni başlatmam da 1333mhz de çalışıyor ramler, xmp profil 1 alıyorum bios dan 2100mhz çıkıyor kaydediyorum. Pc kapatıp açtığım da yine 1333mhz dönüyor nedenini bilen var mı?

Gigabyte g1 gaming 970 anakartım

Ramler de g skill 16gb ram tridentx f3-2400c10d

• Portraitclub kullanıcısına yanıt
    BIOS Piliniz tükenmiş olabilir. Bilgisayar kapalıyken sistem saatinin geri kaldığı oluyor mu?

Konu sahibi arkadaşa; XMP ayarlarının üzerinde voltajlar dahi RAM modüllerine soğutulduğu müddetçe zarar vermez. 2400 Mhz XMP muhtemelen 1,2V falan veriyordur voltaj. Hiç ama hiçbir sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 14 Mart 2018; 16:26:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.