Şimdi Ara

XM HAKKINDA GÖRÜŞ? (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
0
Favori
16.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • FULL SERİSİ OLSAYDI O KM DE ALINIRDI ARAC GERÇEKTEN ÇOK TEMİZ DURUYOR FAKAT KLİMASI BİLE OLMAYAN Bİ XM E BİNİLİRMİ O AYRI Bİ KONU HER ZAMAN DEDİĞİMİN TEKRAR ARKASINDAYIM EXCLUSİVE OLMADIKTAN SONRA XM ALINMAZ BU ARACIN EN SEVDİĞİM NOKTASI ZATEN BU DOLULUK.DIŞARDAN ESKİ MODEL TANINMIŞ MARKA Bİ ARACI OLAN BİRAZ SONRADAN GÖRME Bİ ADAM ARTİS ARTİS YANINIZA GELİR BAŞLAR ARACININ ÖZELLİKLERİNİ ANLATMAYA ANAHTARINIDA GÖSTERİR HAVALI HAVALI. SONRA XM İN KAPISINI AÇAR VE İÇERİ BAKAR O ANDA İLK Bİ ŞAŞIRMA BELİRTİSİ SONRA SİZDE BAŞLARSINIZ ARACINIZIN ÖZELLİKLERİNİ BALLANDIRA BALLANDIRA ANLATMAYA HAVAYLA YANINA GELEN ADAM BOYNU BÜKÜK GERİ DÖNERYA İŞTE O SAHNEYE BAYILIYORUM.BAZI ARKADAŞLAR YANLIŞ ANLAYA BİLİR AMA İNANIN ABARTMIYORUM 4 SENE BOYUNCA EN AZ 30 KERE KARŞILAŞTIĞIM DURUMDUR.Bİ FARKLI YÖNÜDE KARADENİZİN BELİRLİ BÖLGELERİNDE BİR ERKEĞİN BİNDİĞİ ARAÇ KİŞİLİĞİ TEMSİL EDER VE GİTTİĞİNİZ HERDE ARACI 200 METREDEN BİLE GÖREN SİZİN GELDİĞİNİZİ ANLAR.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-boyasiz-masrafsiz-tutkulu-bir-arac-108718709/detay

XM in kardeşi diybilir miyiz ? Bayağı temiz ve diri görünüyor. Para değil istenen gerçekten. @planet53 Trabzon yakın size ama ilgilendiğiniz bir araç değil galiba ?
  • DİYEBİLİRİZ TABİKİ Bİ ZAMAN EŞİMDEN DOLAYI XANTİALARA GEÇMEYİ DÜŞÜNMÜŞTÜM AMA SÖZDE KALDI.BU ARAÇ BENİMDE HOŞUMA GİTTİ ÇOK TEMİZ VE DİRİ DURUYOR KESİNLİKLE ALINABİLECEK Bİ ARAÇ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: planet53

DİYEBİLİRİZ TABİKİ Bİ ZAMAN EŞİMDEN DOLAYI XANTİALARA GEÇMEYİ DÜŞÜNMÜŞTÜM AMA SÖZDE KALDI.BU ARAÇ BENİMDE HOŞUMA GİTTİ ÇOK TEMİZ VE DİRİ DURUYOR KESİNLİKLE ALINABİLECEK Bİ ARAÇ.

üstad ben bu araçla ilgili en çok senin yorumlarını merak ediyorum. Pazara gelsem bu aracı alıp dönsem istanbula :)
    Sana bir özet geçmek istiyorum. şuan 2010 model ford fiesta dizel aracım var. iki hafta öncesine kadar birde saab 9.3 aracım vardı, sattım saabı. İstanbulda şehir içinde ayda 1 yada 2 kere araç kullanıyorum. yazın tatil için ve ayrıca memleketime pazara gitmek için yılda en fazla 10.000 km yol yapıyorum denebilir. yani aracı keyif için kullanıyorum, ihtiyaçtan değil. durum böyle olunca fiestanın yakıt dışında pek keyfi olmuyor.
    aklımda olan araçlar 2004 model saab 9.5 aero (performansı ve kalitesi için ), 98-00 model Toyota camry v6 3,0 ( konforu, gücü ve büyük kasası için ), yada ilandaki gibi bir xantia veya XM ( hidroaktif süspansiyonu, konforu ve kasa estetiği için ) var aklımda.
    Kafam iyice çorba oldu anlayacağın. Xantia için detaylı bir yorum yaparsan çok sevinirim. Otomatik şanzımanı sorunlu mudur, motor gücü yeterli midir, gerçekten konforlu rahat bir araç mıdır ?, beni en çok hangi yönü sıkıntıya sokar ve içi umarım dar değildir, çünkü dar olduğuna dair şikayetler duydum.
    Ben ilan sahibini arasam, özellikle neleri sormalıyım ?
    İlgin için teşekkür ederim.

• öncelikle xantia nın içi saab 9-3 ler kadar sonuçta orta sınıf bi araç ikiside... kalite olarak ikisi kıyaslanmaz çünkü xantiaların iç malzemesi özellikle klima düğmeleri felan çok pasif saabın içi felan kesinlikle daha güzel ve kaliteli ama kasa olarak xantia daha çekici geliyor bana marka fanatikliğinden olabilir.sürat olarak xm de dahil olmak üzere saaba gelemezler saabın en kötü turbolu motoru bile 185 bg diye biliyorum bugün 2000 motor xmler 150 bg xantialarda 136 bg dir xm den eminim ama xantiada yanılıyor olabilirim.otomatik şanzımanlar her araç için bahsediyorum 150000 den sonra patlamaya hazır bomba gibidir 200 000 km civarında bozulur ve 3-5 bin tl masraf çıkarır.citroende en önemli şey hidroaktif sistemdir. kaçak ve benzeri durumlar olmasın esnemesi sağlam olsun lhm yağından başka yağ kullanılmasın zaten düzgün bi xm yada xantia kendini yolda belli eder gemi gibi salına salına gider.toyota hakkında pek fikir sahibi değilim zaten 3000 cc olması da bir eksi vergi yakıt ve bakımları üzer insanı. saab 9-5 ler de çok iyi bir araç temizi alınabilir arkadaşımda 2001 9-3 vardı 8000 tl gibi bi masraf etti araca çok zor durumda kaldı ondan dolayı saablara ilgim biraz azaldı ama hep saygı duyduğum bi araçtır. bide opel omegalar var bunlarda çok iyi araçlardır bence listene eklemelisin 100. yıl özel serileri var 2000 cc olupta tam dolu modelleri var. biraz pahalıdır 2500 lere göre ama doğru bir seçimdir bence.bide şunu karıştırmamak lazım orta sınıf bi araçla orta üst sınıf bi araç kıyaslanmaz örneğin orta sınıf.... mondeo xantia 9-3 laguna vectra passat orta üst sınıf scorpio xm 9-5 safrane omega phaeton örnek vermek gerekirse. kafan karışık olabilir ama seçeneklerindeki 2 araç camry ve 9-5 üst sınıftır xantiada ortadır. yani xantia baştan mağlup oldu bu iki araca.trabzondaki araç gayet güzel duruyor ki fiyat olarakta hesaplı yüzünü güldürür diye düşünüyorum.ama yapabiliyosan dışardan gümrükten bi xm alabiloyosan oda olabilir.türkiyede alınabilecek xm şuanda pek yok.umarım yardımcı olabilmişimdir cep numaramı verebilirim gerekirse görüşebiliriz bulduğun araçlar hakkında...

• hemşerim kafama takıldı baktım bende bahsettiğin araçlara.. camry pek çekici bi araç gelmedi hiç bi hususta bi üst kasası hoşuma gidiyodu ama 98 kasalar eski corollaları andırırıyor yani cazip gelmedi kırık bi araç değil. saablar 9-5 lerinde içi ufak geldi gözüme ama harika bir kokpiti var bide iyi para ediyolar . orduda dizel bi xantia var kırmızı renk çok hoş geldi gözüme bi ona bak derim ama listende omega scorpio ve v6 mondeoda kesinlikle olsun derim.
  • Trabzondaki Xantia için bugün arayım konuşayım dedim gitmiş araba. Bu iş bazen çok sıkıcı oluyor :(
  • yazık olmuş diyecem ama piyasada araba çok biri gider biri gelir sağlık olsun...
  • Temiz XM bakıyorum. İnternetteki ilanlara baktım. Onların dışında çevresinde Güzel temiz bakımlı veya bakımsız ucuz ama donanım olarak toplamaya değer XM ler varsa buraya yazarsanız sevinirim. Bu arada aracımı Xm almak için satışa çıkardım. İlgilenen olursa aşağıda linki var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-xm-takasli-sorunsuz-temiz-xantia-124416639/detay/
  • Arkadaslar,

Aranizda sanirim daha once XM kullanmis olanlar var. Niyetli olan varsa Maslak oto sanayi de beyaz 34 BHV... plakali olana ben baktim, fena durmuyor.

Kabin icerisindeki ahsap kaplamalar zamanla yerinden kalkmis vs. fakat kaporta olarak arkadaki kucuk mbir vuruk haric bir cogundan cok cok daha iyi ve derli toplu durumda. Fakat yine de cesaret edemedim.

Saab almaya da cesaret edemiyordum, basima bela olur diye, bu fobimi cesitli arastirmalar sonucu atlatip 9-5 aldim fakat Xm'e hala cesaret edemiyorum.

Daha once kullananlar alirken nerelere ozellikle bakmak gerekir ve aldiktan sonra ne gibi isler cikarir, soyle tekar uzerinden bir gecebilirler mi?
    Teorik kismina ben de hakimim fakat ozellikle birebir bilfiil kullanmis olanlarin tecrubelerini istiyorum.

Ayni turbo/otomatik Saab'in keyfi nasilsa, Xm'in keyfi de kendine gore, bir buyuk boy hidrolik Citroen'i de hayatimin bir donemi sahip olup kullandigim araclar envanterine katmak niyetim henuz rafa kaldirilmis degil....

Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: tadano

Arkadaslar,

Aranizda sanirim daha once XM kullanmis olanlar var. Niyetli olan varsa Maslak oto sanayi de beyaz 34 BHV... plakali olana ben baktim, fena durmuyor.

Kabin icerisindeki ahsap kaplamalar zamanla yerinden kalkmis vs. fakat kaporta olarak arkadaki kucuk mbir vuruk haric bir cogundan cok cok daha iyi ve derli toplu durumda. Fakat yine de cesaret edemedim.

Saab almaya da cesaret edemiyordum, basima bela olur diye, bu fobimi cesitli arastirmalar sonucu atlatip 9-5 aldim fakat Xm'e hala cesaret edemiyorum.

Daha once kullananlar alirken nerelere ozellikle bakmak gerekir ve aldiktan sonra ne gibi isler cikarir, soyle tekar uzerinden bir gecebilirler mi?
    Teorik kismina ben de hakimim fakat ozellikle birebir bilfiil kullanmis olanlarin tecrubelerini istiyorum.

Ayni turbo/otomatik Saab'in keyfi nasilsa, Xm'in keyfi de kendine gore, bir buyuk boy hidrolik Citroen'i de hayatimin bir donemi sahip olup kullandigim araclar envanterine katmak niyetim henuz rafa kaldirilmis degil....

Selamlar.

Öncelikle o aracın sağ ön çamurluğunda paslanma başlangıçı gördüm. Bu araçlar fabrikasyon olarak galvanizli bu yüzden paslanmaz. Bu pas başlangıcı bana çamurluğun ya değiştiğini ya da işlem gördüğünü söylüyor. Sağ arka kapıda da bir göçük mevcut. Ayrıca 91 model bir xm in o kilometrede olması imkansız.

Bakmanız gereken en kilit nokta süspansiyon. bu araçlarda elektronik kontrollü süspansiyon var. bilgisayara bağlanıp elektro valflerin ve sensörlerin kontrol edilmesi lazım. ikinci etapta kaçak kontrolü yapın. Geri kalanı diğer araçlarla aynı. Onlara nasıl bakıyorsanız almadan önce bu araca da öyle bakın.

Genel olarak araç güzel duruyor. Biraz fiyatı düşürürse alınabilinir bir araç.

• Aracımı sattım. Kimseden ses seda yok?! Yok mu güzel bir XM?
  • ülkemizde temiz bir xm bulmak çok zor heleki satmak dahada zor insan ayrılmak istemiyor.inşallah gönlüne göre bi araç bulursun.
  • bide merkezi kilit sorunu yaşayan xm sahibi arkadaş varmı 1 senedir uğraştığım merkezi sorunu vardı daha yeni çözdüm.maslak vb. gibi bir çok sanayi gezdim sorunu çözemediler. kendi imkanlarımla bunu başardım bunuda yazmamın sebebi aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar varsa paylaşmak.çünkü çok uykularımın kaçtığı oldu.

eğer aracınızın merkezi sistemi kumandadan çalışmıyosa kapı mandalından bastığınızda kapatıp geri açıyosa ve anahtardan çevirincede yine aynı şeyi yapıyosa çözümü çok kolay.

torpidonun içersinde bir adet merkezi sisteme ait sensor var bu sensörü alıp içerisindeki lehimleri bi kat tazelettirip temizleyici tinerle sildirdinizmi işlem tamam dır.
  • quote:

ülkemizde temiz bir xm bulmak çok zor heleki satmak dahada zor insan ayrılmak istemiyor.inşallah gönlüne göre bi araç bulursun.

Satılanlarda ölmüş bitmiş araçlar. Fiyatını da yüksek yazıyorlar. Fiyatları düşük verseler alıp toparlayacağım da değerinin hep üstünü yazıyorlar. Bir tane buldum bana göre ama hacizli. hacizi kaldırtabilirsek alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlperAkbilgi

quote:

Orijinalden alıntı: tadano

Arkadaslar,

Selamlar.

Öncelikle o aracın sağ ön çamurluğunda paslanma başlangıçı gördüm. Bu araçlar fabrikasyon olarak galvanizli bu yüzden paslanmaz. Bu pas başlangıcı bana çamurluğun ya değiştiğini ya da işlem gördüğünü söylüyor. Sağ arka kapıda da bir göçük mevcut. Ayrıca 91 model bir xm in o kilometrede olması imkansız.

Bakmanız gereken en kilit nokta süspansiyon. bu araçlarda elektronik kontrollü süspansiyon var. bilgisayara bağlanıp elektro valflerin ve sensörlerin kontrol edilmesi lazım. ikinci etapta kaçak kontrolü yapın. Geri kalanı diğer araçlarla aynı. Onlara nasıl bakıyorsanız almadan önce bu araca da öyle bakın.

Genel olarak araç güzel duruyor. Biraz fiyatı düşürürse alınabilinir bir araç.

Beyaz Xm'i gördüm, aracı inceledim. Fotoğraflardan pas başlangıcı olarak gördüğüm yer kirmiş. araç gayet iyi durumda. Sürme şansım olmadı maalesef. Ahşaplar da gerçek ahşap. güzelce verniklenirse veya vernikli boya ile boyanırsa görünümleri düzelecektir.

Bu arada XM'i aldım sonunda. 96 model turbo CT.

XM HAKKINDA GÖRÜŞ?

XM HAKKINDA GÖRÜŞ?

XM HAKKINDA GÖRÜŞ?

XM HAKKINDA GÖRÜŞ?

XM HAKKINDA GÖRÜŞ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlperAkbilgi -- 19 Haziran 2013; 16:48:27 >

• quote:

bide merkezi kilit sorunu yaşayan xm sahibi arkadaş varmı 1 senedir uğraştığım merkezi sorunu vardı daha yeni çözdüm.maslak vb. gibi bir çok sanayi gezdim sorunu çözemediler. kendi imkanlarımla bunu başardım bunuda yazmamın sebebi aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar varsa paylaşmak.çünkü çok uykularımın kaçtığı oldu.

eğer aracınızın merkezi sistemi kumandadan çalışmıyosa kapı mandalından bastığınızda kapatıp geri açıyosa ve anahtardan çevirincede yine aynı şeyi yapıyosa çözümü çok kolay.

torpidonun içersinde bir adet merkezi sisteme ait sensor var bu sensörü alıp içerisindeki lehimleri bi kat tazelettirip temizleyici tinerle sildirdinizmi işlem tamam dır.

Aynı problemi yaşıyorum. Çözümü uygulayıp bilgilendireceğim.

• BU ARACI BİLİYORUM GÜZEL Bİ ARAÇ HAYIRLI OLSUN ALLAH KAZA BELA VERMESİN.
  • quote:

BU ARACI BİLİYORUM GÜZEL Bİ ARAÇ HAYIRLI OLSUN ALLAH KAZA BELA VERMESİN.

Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Citroen Xm 2. seri için kullanma klavuzu arıyorum. İngilizce veya Türkçe olabilir. Elinde olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.