Şimdi Ara

XM HAKKINDA GÖRÜŞ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
0
Favori
16.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xxxxlarge

@sindoman çok teşekkür ederim.
    sahibinden sitesinde tekirdağ/ çorlu da olan 97 model bir xm var. işte bu xm için dün akşam saatlerinde istanbul şişli ilçesinden yola çıkıp çorluya araca bakmaya gittim. büyük bir aşkla, büyük beklentilerle ve sabırsızlıkla. satıcı galeriye ulaştığımda xm dışarıda pırıl pırıl parlıyordu. çok heyecanlandım :) melodram...
    yanımda ford yetkili servisten bir kalite kontrol uzmanı, birde araç elektroniği ile ilgili arkadaşlarım vardı.
    aracın içi çok bakımsızdı. vites topuzu yırtılmış, sol öndeki djital gösterge bozuk, genel havası çok kötüydü.
    aracı aydınlık ve düz bir yere çektik ve kaputu açtık. motordan bir sürü harici ses geliyordu. sağ ön sifer yağ kaçırıyordu. aracı yükselttik altına baktık. şanzıman yağ kaçırıyor. motordan yağ damlıyor. tüm bunlar 2 dakika çalışan araçta oluyor.vesselam durumu çok ağır bir hasta gibiydi. madem bu kadar yol geldim verin anahtarı deneme sürüşü yapacağım dedim. ömrümde böyle farklı araç sürmemiştim. sandal gibi salınımı var aracım, müthiş keyifli. çukurlara giriyorum banamısın demiyor.
    ne dersiniz sağlıklı bir xm bulma şansım çok mu zor. bunun yerine xantia bakmamı önerirmisiniz ?
    teşekkür ederim...

hortlatıyım biraz mutlaka temizini bulursunuz, hastası olmasada aracınız az çok seven adam gerekli bakımları yaptırmıştır zaten işinize yarayacak araça böylesi...

• merhaba eylül sonunda 1997 model turbo ct aldım173000 km de şimdlik çok memnunum, yavaş yavaş toparlıyorum, takıldığım yer olursa sorucam arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydincit

merhaba eylül sonunda 1997 model turbo ct aldım173000 km de şimdlik çok memnunum, yavaş yavaş toparlıyorum, takıldığım yer olursa sorucam arkadaşlar

aracınız hayırlı olsun. biraz bahsederseniz sevinirim. donanımı, genel durumu, sevdiğiniz, sevmediğiniz yönleri gibi. aldığınız fiyatıda öğrenmek isterim sakıncası yoksa. güle güle kullanın sanat eseri xm aracınızı...
  • Beyler,

Asagidaki ilan icin ne dusunuyorsunuz. Gerci karburatorlu baz model ama,

Tahminimce sahibi su anda 65-70 yas civarindadir ve kibar kullanmistir ve hatta kesin pipo icen bir tiptir. Baska turlu 20 yil ilk sahibnde kalmis olmasini kafamda canlandiramiyorum.En azindan fotolardan goruldugu kadariyla 1990/1991/1992 modeller icinde en derli toplu olan olarak gozume gozuktu. Mesaj yolladim sahibine, cevap gelmedi. Su an gorme sansim yok, fakat imkanim olunca hala satilmamis olursa, gorecem , can alici bir kac noktayi kontrol edecem, ok ise, alacagim. Fakat baz karburatorlu modelde klima varmiydi? Hatirlayan varmi?????

Selamlar,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-ilk-sahibinden-61534189/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: tadano

Beyler,

Asagidaki ilan icin ne dusunuyorsunuz. Gerci karburatorlu baz model ama,

Tahminimce sahibi su anda 65-70 yas civarindadir ve kibar kullanmistir ve hatta kesin pipo icen bir tiptir. Baska turlu 20 yil ilk sahibnde kalmis olmasini kafamda canlandiramiyorum.En azindan fotolardan goruldugu kadariyla 1990/1991/1992 modeller icinde en derli toplu olan olarak gozume gozuktu. Mesaj yolladim sahibine, cevap gelmedi. Su an gorme sansim yok, fakat imkanim olunca hala satilmamis olursa, gorecem , can alici bir kac noktayi kontrol edecem, ok ise, alacagim. Fakat baz karburatorlu modelde klima varmiydi? Hatirlayan varmi?????

Selamlar,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-ilk-sahibinden-61534189/detay/

2.0 İnjection demek yani en kötü ihtimalle tek nokta enjektörlüdür, karbratörlü olacağını hiç sanmıyorum ki tahminen çok nokta enjektör sistemi vardır, araç temiz gibi ama maden zamanının en dehşet aracından birini alacaksını dolu olmasına özen gösterin bence, ayrıca bugün bir xm gördüm yeşil resmen aşık oldum beyaz deri koltuklar ve hayvansı kasası...

• Gosterge panelinde hararet ve devir saati olmamasi, karburatorlu olduguna isaret ediyor. Onun disindaki 2.0 injection ve daha ust modellerin hepsi devir saati ve hareret saatli. Bir de turbosuz dizellerin en donanimsiz modelinde bu sekil asiri sade gosterge paneli vardi. (Yasim 36, ciktigi zamani ve model dokumlerini ezbere biliyorum.)
  • Hoca merhaba, ben o araca baktım, süspansiyon seviye kou uyduruk bir şekilde sabitlenmiş, yükseklik ayarlanmıyor, ayrıca içi dökülüyordu ve hayret ettim nasıl da ilk sahibinden diye, ayrıca toparlansa bile hydractive özelliği yok, klimasına artık bakmadım bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxxlarge

quote:

merhaba eylül sonunda 1997 model turbo ct aldım173000 km de şimdlik çok memnunum, yavaş yavaş toparlıyorum, takıldığım yer olursa sorucam arkadaşlar

aracınız hayırlı olsun. biraz bahsederseniz sevinirim. donanımı, genel durumu, sevdiğiniz, sevmediğiniz yönleri gibi. aldığınız fiyatıda öğrenmek isterim sakıncası yoksa. güle güle kullanın sanat eseri xm aracınızı...

Eyvallah teşekkür, donanım olarak eksiklerini söyleyeyim: elektrikli ve deri koltuklar yok, alarm yok, sunroof yok, otomatik viteste kış modu yok, geri kalan herşey var, araçtaki lpg yi benden önceki sahibi iptal ettirmiş ben de ruhsattan kaldırttım, çünkü sadece uzun yolda bineceğim, uzun yolda da 100 le giderken 7-7.5 lt yi rahat rahat yakalıyor alet, bu da bana yeterli.

XM HAKKINDA GÖRÜŞ?

• gerçekten çok kibar ve asil bir araba. tekrar hayırlı olsun.
    sahibinden sitesinde birtane rize de ilan var, çok güzel araca benziyor. hemde memleketimde ama ben istanbuldayım...
  • evet ya o ilana ben de baktım; güzel araba istanbula filan geliyorsa erdal ustaya gösterilebilir.
  • Aydincit,

Hayirli olsun, gule gule kullanin.
  • saol hocam, inşallah çok üzmez bizi.
  • aydıncit aracınız hayırlı olsun ileride ne olur bilinmez ama bir xm-2cv yada xantia düşünmüyorda değilim...
  • quote:

evet ya o ilana ben de baktım; güzel araba istanbula filan geliyorsa erdal ustaya gösterilebilir.

selamlar,
    erdal usta nerede hizmet vermekte acaba.
    bir anektod: henüz yeni tanıdığım yaşlı bir amca, otomobil ve iş makinaları konusunda yılların birikimiyle uzmanlaşmış. ve tam bir citroen hayranı. şuan 1991 model XM sahibi. aracının orjinali dizel düz vites. amerikadan getirttiği otomatik şanzımanı aracına adapte etmiş ve şuan aracı dizel otomatik bir XM. tadından yenmez misali...
    herkese keyifli otomobiller...
  • Bülent ve Erdal ustanın yeri maslak oto sanayinde kardeşler oto olarak geçiyor.
  • Merhaba,

Renault 25 baccara aracım var, 1992 model. Şu an restorasyon aşamasında. Bitince, bir XM düşünüyorum. XM hakkında bilgisi olanların, tavsiyelerine ihtiyacım var.

Saygılar.
  • herkese merhaba ben rizeden ali şu ana kadar 3 tane xm e bindim 1. kalburatorlu xm 2. 3000 v6 12 v xm 3. 2000 turbo exclusive xm bu araçlar farklı bir dünya elimden bişeyler gelir diyenler uğraşmayı sevenler alsın derim ben hiç birinden sıkıntı yaşamadım ama en farklı ve en özel olanı 1990 modeli malzeme kalitesi olarak söylüyorum bambaşka bi araçtı şimdi bi değişiklik yapayım dedim 1997 model ford scorpio 2,3 aldım bunlarda güzel araba ama xm in yerini tutmuyor numaram 0538 8358101 merak eden arkadaşlara yardımcı olurum
    sunuda söylıyım corludaki aracı almaya bende gittim 1400 km yol yaptım ve hiç arkama bakmadan döndum geldim bos gelmiyim diyede scorpıoyu aldım
  • planet senle aynı kafadayız.. bende piyasada olmayan arabalara binmeyi seviyorum.. herkes bana "başına iş aldın" dedikçe ben daha tuhafını buluyorum.. xm harbiden başka olay.. bahsettiğin scorpio'da listemde ama 2.3V6 degilde temiz bir 2.0 bakıyorum..
    konuyu dağıtmayacağım.. xm alırken hidroaktifi sağlam olsun, ya da sağlam olmasa bile kurcalanmamış olsun yeter.. biz çok gördük sacdan sfer yaptırıp hidroaktiften medet umanları.. almadan araştırın..
  • Benim scorpio v6 degil normal 4 silindir v6 olanlar 2.9 cosworthlar. Xm in en sevmedigim yonu uzun yolda guven vermiyordu yok bi boru patlayacak yok bi rekor gevsiyecek surekli bunlari dusunmek adami hasta ediyor ama cok farkli araba temizini bulursam hemen alirim antalyada var v6 exclusive sahibiyle gorustum ama mesafe isi bozuyor senin arac hangi modeliydi xmin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.