Şimdi Ara

Xigmatek'den ekran kartları için yeni soğutucu: Bifrost VD1065

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tayvan merkezli soğutucu çözümleri üreticisi Xigmatek, yeni modellerle ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Son olarak Balder SD1283 isimli yeni işlemci soğutucusunu lanse eden firma, ekran kartları için hazırladığı Bifrost VD1065 isimli yeni soğutucusu da kullanıma sunuyor.

234 x 112.5 x 51.5 mm ölçülerinde olan yeni soğutucuda her biri 6mm kalınlığında ve doğrudan GPU ile temas kuran 5 adet Bakır ısı borusu bulunuyor. Çok sayıda Alüminyum yaprağa sahip olan soğutucu üzerinde her biri 2000 devir/dakikada çalışan 20dbA gürültü oranına sahip iki adet fan bulunuyor.

Bifrost VD1065'in uyumlu olduğu ekran kartları şu şekilde;

- AMD Radeon HD 2600, HD 2400, HD 3850, HD 3870, HD 4850 ve HD 4870.

- Nvidia GeForce 6800 Ultra, 7800 GT/GTX, 7900 GTX, 8800 GT/GTS/GX2, 9600 GT, 9800 GT, GTS 250, GTX 260, GTX 275, GTX 280 ve GTX 285.

Xigmatek yeni ekran kartı soğutucuus Bifrost VD1065'i 36.90 Avro'luk yurt dışı etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunuyor.

• biraz üşüdüm sanki :D dehset ötesi basarılı olur!!!
  • doğrudan GPU ile temas olması çok iyi.şekilde süper zaten
  • accelero twin turbonun core contact olanı malzeme kalitesi iyiyse piyasanın tozunu attırır
  • Güzel bir soğutucuya benziyor. Umarım performansı da iyidir.
  • Doğrudan temas sayesinde çok başarılı olup Cpu soğutma pazarında bir anda devler ligine giriş yapan Xigmatek bu ürünle birlikte ekran kartını soğutmada da çok sessiz ve de serin tutacağı kesin.
  • 20 desibel tabiki gayet sessiz bir performans verir. Fakat ekran kartı segmentinde tek olarak soğutucu yapmak ne kadar doğru bilemiyorum. Zaten özel markalar sürü ile yapıyorlar, alacak olanda hazır almışken fabrika o.c çıkışlı alayım diyor
  • Fabrika çıkışlı O/C'lu kartlara bazen kendi soğutucuları yetmiyor, uzun süreli yüklerde artifact ve kilitlenme sorunları olabiliyor ve özel soğutma gerekebiliyor.
  • niye ben 3870 için aldım akasa vortex neo yu ve yarı yarı ya sıcaklıklarım değişti bence rahatlıkla alınır ve verilen paraya değer...
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Fabrika çıkışlı O/C'lu kartlara bazen kendi soğutucuları yetmiyor, uzun süreli yüklerde artifact ve kilitlenme sorunları olabiliyor ve özel soğutma gerekebiliyor.

Valla IceQ 4 HD 4850 bana gayet yetiyordu, fabrika çıkışı + kendimde hız arttırmıştım

Yani oyunlarda 60-70'i geçmediği için bence sorun yok

Bu arada o yorumumu HD 4xxx serisi ve GT2xx serisini baz alarak yapmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IgorStravinsky -- 4 Ekim 2009; 20:14:19 >
  • Bu ürün TR'ye nezaman gelir, fiyatı ne olur acaba? vede çıkmış ve çıkacak olan 5xxx serilerine uyumlu olabilir mi acaba?
  • çok şekil bişi
  • Hakikaten güzel tasarım
  • arkadaslar benim bir sorum olucak. Hersey güzel üretilmis edilmis ama destek sınırlıyken nolucak bu sogutucu. Yani kalkıp mesela alsam güzel kullanırım ama oldu ki önümüzdeki yaz yeni seri ile ekran kartımı değiştirdim. Cöp mü olucak sogutucu. Ha diyince de satamazsın heryerde :?: Güzel bir sogutucu ve almayı düsündürtüyor ama iste diğer nokta daha düsündürücü...
  • İkinci elde ekran kartını satan kişiler genelde özel soğutucusu ile beraber satar. Mesela der ki:
    Kart 200 TL. Eğer özel soğutucu ile alacaksanız 230 TL. Soğutucu tek başına 40 TL... vs... gibi.
    Satılıyor yani, asla çöp olmuyor.
  • Ati 5x serisi ile Nvidia GT300 serilerine desteği yok....
  • Gördüğüm kadarıyla gpuya temas eden kısım çok uzun. Buda muhtemelen bu kısmın ramin üstüne kadar taşmasına sebep olacaktır. Ayrıca rame soğutucu takmak isteyince muhtemelen engel olacaktır. Düşündüğüm gibiyse cıkk olmaz, almam böyle bir soğutucuyu........
  • iyi soğutur ama sıcak havayı kasa içine üfleyen soğutucuları sevmiyorum.
  • quote:

GTX 260, GTX 275, GTX 280 ve GTX 285
    bu modeller için mantıklı ama altta kalanlar için masraf niteliğinde iş olur
  • ben alıcam kardeş nvidia 9600 ekran kartım var adam ıhtıyac olmasa bu serıyı eklemezdi zaten dırek senın dedıklerını koyardı ne alaka anlamadım yanı dedıgını
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.