Şimdi Ara

Xiaomi YI aksiyon kamerası 299tl (morhipo) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
3
Favori
9.763
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Size tavsiyem bu kameraların Youtube'daki karşılaştırmalarına bakmanız, çözünürlükten öte optik sabitleme ve mikrofon sesi en önemli etkenler.
    Aksiyon kameralar içerisinde aşık oldum diyebileceğim Sony X3000R var, çok güzel bir model ama fiyatı bunun 5 katı.
  • bilgehankalkan kullanıcısına yanıt
    Hocam benim amacım daha çok vlog tarzında anı videoları çekmek. Örnek veriyorum. Memlekete giderken tarih atıp yolculuğun bir kısmını çekip harici diskte arşivlemek. Aparat olarak bana en çok bu lazım. Araç için cam tavana ve camlara takılabilecek. Diğer yandan sanırım artık 1080p almanın mantığı yok. 4K hızlı yaygınlaşıyor. Gereksiz aparatları almak yerine istediğimizi alabilirsek iyi olurdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    Amacınız gerçekten kaliteli bir içerik çıkarayım, emeğime değsin derseniz bu modelin yenisine veya diğer daha kaliteli ürünlere yönelmeniz veya bir adet de "gimbal" edinmeniz. Araç içerisinde titreşim sorunu olmaz iyi sabitlerseniz ama elinizde gezdirirken titremeler rahatsız edecektir.
    4K hayatımıza fazlasıyla girdi artık fakat düşük kalitedeki bir 4K video yerine daha yüksek "bitrate" oranlı 1080p bir görüntü daha tatmin edici olacaktır.
    Birkaç yıl sonra da 8K'yı görmeye başlayacağız, onun ömrü daha uzun olacak gibi.
  • Simdi laf edenler olcak ama 2sene once ilk ciktiginda 64 $ civarındaydı ozamanlar dolar 2.30 falandi yani maximum 180 liraya geliyodu ozel hizli kargosuyla falan bugunlerde dolar malumunuz epey yukseldi lakin xiaomi yi 2yi çıkardı. Ve suan hala yi ilk serisi aynı fiyattan satiliyo . O yuzden fiyatta pek bi sicak firsat goremedim. Simdi linc etmeye devam edebilirsiniz

Edit: ufak bi bilgi olsun diye arkadaslara tavsiyem her gordugunuz 4k yi 4k olarak algilamayin bu kameraların 1080 goruntu kalitelerini biliyorum nokia 5800 kamerasiyla ayni onemli olan hangi pixelle kaydettigi degil hangi pixelle goruntu aldigidir. Hatirlayanlar olursa a101 piranha aksiyon kamerasi 720 cekiyodu bide sonynin 720 lerine bakin aradaki farki elbet anlarsiniz. Bu konuda gopro ile xiaomiden sasmayin ayni lens ve kamerayi kullaniyolar. Ureticisi ise elbette sony.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tesbihcekenhoroz -- 21 Nisan 2017; 11:36:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seri numarasından bahsetmemişler ürünler eski üretim ise mercek odak sıkıntısı vardı içini açıp odak yapmak gerekiyordu ama üretim tarihi yeniyse o sorunu çözmüşlerdi ilk serilerde vardı. bir de z23l serisinden sonra düzelmişti onu da anca batarya altından görebiliyorsunuz. fiyat beklemeyenler için uygun ama 80$a eu modeli var siyah ve yeni üretim o alınabilir. şuan bu model ali'de ortalama 65-70$ arası oynuyor. param var derseniz 4k olanını öneriyorlar ama fiyat olarak yaklaşık 2.5 katı bunun. bence hala alınabilecek performans ürünü. parçaları da amazonda set halince 10-15€a satanlar var toplarım diyorsanız onu da dert etmezsiniz. ben 43 parça toplamıştım her şeyini almıştım 180 lira tutmuştu tabi çok oldu 2 sene önceydi. şuan da ortalama 300 liraya yine tüm setini almak mümkündür.

• bilgehankalkan kullanıcısına yanıt
    İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Profesyonel olarak YouTube'a yükleme yapmayacağım ama yıllar sonra eşim ve çocuklarımla Çanakkale Gezisi dosyasını açıp izlemek isterim. Telefon ile çektiğimiz videolara bakıyoruz bazen çok hoşumuza gidiyor mesela. Bana direkt link ile önerebileceğiniz bir şey var mı? Ya da en azından bu amaca yönelik ileriye dönük sağlam bir model. Olmadı önerdiğiniz ürünü kovalarım fiyatı düştüğünde veya zaten uygunsa alırım. Ayrıca titreşimleri nasıl engelleyebilirim? Cihazın kendisi titreşim engelleyicili değil mi? Yüksek ihtimal cam tavana takarım. Yolu ve bizi gösterecek şekilde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: benim2

Bende xiaomi yi 4k var. Görüntü kalitesi fazlası ile iyi. Benim tavsiyem direkt yi 4k siparişi verin Çin'deki sitelerden. Fiyatı 200$ civarı ki o da 730₺ye gelir. Satılan ürün ilk çıkardıkları. Ben yi 4k aldım, elime ulaşmadan yi 4k+ çıktı. 3. Nesili bile çıkmışken bu ürünü almak mantıklı değil bence

4k destekli TV,cep,tablet yoksa 4K kamera almanın da bir anlamı yok, bunu da belirtmek istedim.

Eski nesil Yi Camera 1080p de son derece iyi görüntü veriyor, tek eksiği görüntü sabitleyici veya gyro olmaması.

• freefalcon kullanıcısına yanıt
    Dediğinizde kısmen haklısınız fakat 4k olmayan neredeyse bir şey kalmadı diye demiştim. Bir de aradaki farka değebilecek bir makina

• @OlguErhan
  • şu zamanda gyro olmayan modele bu para verilmez.
  • Cihaz Süper,

Fiyat Süper,

F/P lideridir.

Fırsat kaçmaz.

Gyro efekti video adobe premier ile basitçe yapılabiliyor.

Cihaz Süper,

Fiyat Süper,

F/P lideridir.

Fırsat kaçmaz.

Cihaz Süper,

Fiyat Süper,

F/P lideridir.

Fırsat kaçmaz.

Cihaz Süper,

Fiyat Süper,

F/P lideridir.

Fırsat kaçmaz.

Cihaz Süper,

Fiyat Süper,

F/P lideridir.

Fırsat kaçmaz.

Çekimleri efsanedir : kayıtlar bana ait

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

şu zamanda gyro olmayan modele bu para verilmez.

Premierle o işi çözmek çok basit :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 24 Nisan 2017; 10:14:10 >

• Ev içinde nispeten karanlık ortamda da çekimleri iyidir. Mikrofon kayıt kalitesi güzeldir.

• olgu hocam cihaz iyi güzel de en büyük handikapı cihazın üzerinde ekranının olmaması,
    ayrıca biliyorum telefonla bağlantı kuruluyor veya ayrıca ekran alınıyor vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror26

Arkadaşlar son birkaç haftadır aksiyon kamerası alma niyetim vardı. Xiaomi gibi bir marka olunca hiç tereddüt etmem ancak 4K olmaması sıkıntı mu sizce? Bunu neden soruyorum? Çünkü ileriye dönük olması daha mantıklı değil mi? Bu cihazlar düzgün kullanım ile ömürlük diyenler düşünüyorum. Benim henüz 4K Tv yok ama ileride alırsam 4K Tv alırım.. Ayrıca bunu en ucuz yapabileceğim bir kombo var mı? Axess kartım yok.

Hocam 4K'ya gerek yok.

FULL HD çeksin yeter. 4k'yı saklaması yüklemesi paylaşması ohooo :)
  • Kargosu gelen var mı dostlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Fishbone540

Kargosu gelen var mı dostlar?

ben boynere istedim 4 gün sonra aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertay_a

quote:

Orijinalden alıntı: Fishbone540

Kargosu gelen var mı dostlar?

ben boynere istedim 4 gün sonra aldım

Tüh düşünemedim. Ben hala daha bekliyorum. Makine nasıl? Memnun kaldın mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror26

Hocam benim amacım daha çok vlog tarzında anı videoları çekmek. Örnek veriyorum. Memlekete giderken tarih atıp yolculuğun bir kısmını çekip harici diskte arşivlemek. Aparat olarak bana en çok bu lazım. Araç için cam tavana ve camlara takılabilecek. Diğer yandan sanırım artık 1080p almanın mantığı yok. 4K hızlı yaygınlaşıyor. Gereksiz aparatları almak yerine istediğimizi alabilirsek iyi olurdu.

Bende Yi 4K Aksiyon kamerası var ve 4K çektiğim zaman yüklerken işlerken kanser ediyor. Artık hep 1080P çekiyorum

Şu çekimi yapmıştım 17 dk 9 gb yer kapladı 4K Upload etmem 36 saat sürdü

• Ürün elime ulaştı, bukoli ile teslim aldım. Z25 modeli çıktı, avrupa cihaz. 1.3.0 sürümü geldi. 2k çekiyor sürümü yetiyor. Siz siz olun çok önemli birşey çıkmazsa güncelleme yapmayın :)

Gelen cihazda fokus problemi ya da wifi açıkken seste yaşanan problem çıkmadı bende. Belki sürümden kaynaklı belki şans faktörü şimdilik memnunum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.