Şimdi Ara

Xiaomi'ye Mail Atarak Türkiye'deki Fiyat Politikasını Soruyoruz (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
3
Favori
18.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
144 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Xiaomi zaten bu tur satislari reseller olarak ta yapmaktadir. Xiaomi anca Turkiye gibi asiri vergiler cumbusu yuzunden Reseller olayini belki Turkiye icin yasaklayabilir. Ya anca kendisi getirtecek ya da paralel ithalat seviyesinde satislara devam edilecek :/

Evofone da paralel ithalatci paralel garantili hizmet vermesi de cok ironi ve bildigim kadariyla da servisi resmi cok berbat anlastigi bilindik teknik servis onarim firmalari da zaten paralel ithalatli markali urunlere de bakmaktalar ! Yani pratikte Evofone paralel ithalatci sadece resmiyette reseller ! Yani bir magazadan almis tekrar satiyor! Yani bu isten Xiaomi de kar etmektedir o yuzden pek ses cikartamaz anca kendisi girseydi belki derdim ...

Sonucta Evofon u unutun bosuna cabalayin oradan birseyler de almayin firma 1-2 yil icinde kapanir ...

Xiaomi olurda sasirtir nesteri vurursa ne ala derim ama pratikte boyle bir umudum yoktur .

Xiaomi Mi A1 sahibiyim Evofone garantili ve cihazi yedek niyetiyle pekte kullanmiyorum ama servislik olursa eminim rezalet olacaktir :/

• Gönderdik bakalım. Konuyu açan arkadaşın eline sağlık.
  • Mail yolladım. ALO 175 hattına da şikayet etsek faydası olur mu? Rekabet kurumu inceleme yapsa işe yarar bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler ben haftaya Xiaomi Mi A2 Lite almayı düşünüyordum, almayayım mı şimdi halbuki fiyatına göre uygun gelmişti. Yani aynı fiyattaki diğer ürünlere bakıyorum fiyat normal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evo ile geldiğinde çok kişi demişti artık xiaomi alınmaz diye hak veriyorum. Adamlar samsung ile aynı fiyata high end cihaz satmaya çalışıyor.Garanti felan var da acaba nasıl garanti ?
  • jeodempp kullanıcısına yanıt
    Bende alicam ama 11.11i bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben olsam;

Hey şayomi,

shake flag of the turkey!

derdim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal172 -- 12 Ekim 2018; 20:54:52 >
  • Attım maili

• Xiaomi potansiyeli büyük bir firma. Doğru politiklar uygulasa cepte 2. sıraya yerleşen Huawei yi çok rahat geçer .

Xiaominin ürettiği bütün ürünler kaliteli değil . Fanlık yapmamak gerek.

Firmanın en büyük hatası ülkemiz için ya da coğrafi bölgeye uygun özel üretim yapmaması. Kendi garantisi ve servisini vermemesi.

Mi ürünlerine saldırmazsak hatalarını anlarlar.
  • A2 lite yerine mi 8 lite o zamana kadar gelirse uygun fiyatdan onu almak daha mantıklı bence. A2 lite miui yok saf android var ve sd625 işlemci malesef.

• Bu mail atma işi de son günlerde çok popüler
  • dün atmışdım. bugun cevap gelmiş.

Merhaba,
    Xiaomi selamlar!
    Bize yazdığınız için teşekkür ederiz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
    Ben Evofone de cihazların fiyatıyla ilgili endişelerinizi anlıyoruz. size satıcıya bölge ve satıcıya bölgeden farklı olabileceğini fiyatı bilgilendirmek istiyorum. Ancak, geri bildirim olarak bu kayıt yapıyorsunuz. Ben senin görüşlerine değer ve öğrenmek ve geliştirmek için bir fırsat olarak görüyoruz.
    zaman içinde bu noktada, ürünlerin fiyatlarının ilgili daha asistan için Evofone ile koordine etmenizi öneriyoruz.
    Başka sorunuz varsa, bize geri yazmaktan çekinmeyin. Biz daha fazla yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
    değerli bir müşteri olduğunuz için teşekkür ederiz. Günün geri kalanı güzel geçsin!
    Saygılarımla,
    Sert
    Xiaomi Müşteri Destek
  • ingilizceyle falan ne uğraşıyorsunuz ,yazın çayna gardaş bu fiyatlar ne iş ,böyle olursa yok almak biz sizin telefon
    deyin yeter

nasılsa aynı cevabı verirler :)

yahu hala uluslararası ürün durumlarını öğrenemediniz mi ?
    yabancı firma bir şey üretir ve dolar üzerinden satışa koyar
    ha senin ülkende dolar 6 tl. miş ,7 tl.miş onu bağlamaz

abd. li olsan misal 500 dolarlık ürünü ,500 dolara alırdın (artı vergi falan)
    bizde ise zaten 500 dolar +vergi falan ama birde dolar 6 tl. civarı olduğu için ,komple batıyorsun
  • Merhaba hocam Xiaomi bana attığı mailde Evofone'un sadece yetkilendirilmiş reseller olduğunu teyit etti bu çok iyi haber

fakat kötü haber ise bundan dolayı fiyat politikasına karışamadıklarını belirttiler. %5 fiyat politikasını global anlamda kendileri var ise geçerli imiş.

Fakat, bu bana göre yine iyi haber neden mi?

Yıllarca Puppa Apple'ın yetkilendirilmiş reselleri ile satış yaptı (hala yapıyor o ayrı) sonra potansiyeli gören Apple geldi kendi mağaza açtı

Aynısı Xiaomi de yapacaltır yılmak yok yola ve her iki kuruma maile devam başaracağız.
  • Arkadaşlar ben de Evofone tarafından mağdur edildim. Son açtığım konuyu okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu konudaki arkadaşlara şöyle bir sorum olacak. Bu firmanın yalanlarla ürün satarak arkasında durmaması ve ilkel çağlardan kalma müşteri temsilcileriyle ilgili bir mail paylaşmayı düşünüyorum. Bu konuda da birlik olabiliriz diye düşündüm.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.