Şimdi Ara

Xiaomi Mi 10T / PRO /[ANA KONU] (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.086
Cevap
135
Favori
572.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tesekkurler cevap icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=UZ3p9FfFa-k&feature=youtu.be
    Tam ekran kullanımı.

• Arkadaşlar merhaba. Daha önce Poco F2 Pro kullandım android 11 sonrası ızdırap oldu değiştirme kararı aldım. Mi 10 T Pro bulunmuyor hiçbir yerde. Mi 10 T almak istiyorum da onun da 6GB ram olanı var. 1/2 yıl kullanımda sıkıntı çıkarır mı sizce? Bütçeyi de aşmak istemiyorum ve ddr5 ram var daha hızlı çalışması gerekiyor diye düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar var mı? Yorum yapabilir mi? Saygılar.

• Snlsenoglu S kullanıcısına yanıt
    Bende var. Boştayken 2.5-3.2 gb arası ram kullanımı oluyor genelde. Youtube, Facebook, Telegram, Bip, banka, haber, müzik uygulamaları var. Hatta 2 tane klavye ve arama uygulaması var. Toplamda 111 uygulama yüklü playstore verilerine göre. Oyun yok. Konum, Bluetooth genelde kapalı. Bu şekilde durum. Sağ üstte yazıyor. Pili de şarjdan sabah 6'da çektim. Oyun hariç yoğun kullanmama rağmen yüzde 63. Exynosla yanan eski samsung cihazımdan sonra bana göre iyi.

Xiaomi Mi 10T / PRO /[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foe44 -- 16 Ocak 2021; 18:11:55 >

• mi 10t pro 256 gb satışı yılan hikayesine döndü 2 aydır yakında yakında diyip duruyor xiaomi türkiye

• Arkadaşlar selam, Mi 10T için Global 12.0.9 geri çekildi galiba, bende güncelleme gözüküyordu ancak memnun olduğum için yüklemiyordum diğerini. 12.0.7 de olup bunu yaşayan var mıdır acaba :)

• Sonklavyebükücü kullanıcısına yanıt
    Bu güncelleme uzun süredir vardı global romda. Ben çıkar çıkmaz yüklemiştim o yüzden kalktı mı bilmiyorum. Ben genelde çıkar çıkmaz yüklemeden yanayım. Bazen hatalar oluyor ama gene de güncel olsun diyorum.
  • Arkadaşlar mi 10T serisinin dokunmatik hassasiyeti nasıl?

• foe44 F kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler hocam. Benim de benzer uygulama sayım var. Farklı olarak Pubg oynuyorum akşamları 1/2 oyun. Poco F2 Pro var bende mesela oyundan çıkıp mesaj yazdığımda geri dönüşte yeniden yüklüyor oyunu. O yüzden kaygım var yoksa diğer türlü sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

• Snlsenoglu S kullanıcısına yanıt
    Bu ram ile alakalı bir durum gözüküyor. Ram olayı telefonlarda işlemci kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Bir de oyun oynamaya başlarken arkada çalışan programları mutlaka kapatmayı deneyin. Başka bir alternatifte oyunu kilitlemek. Sistem bu sayede oyunu kapatmaz .
  • viydihol V kullanıcısına yanıt
    Xiaomi global'e mail attım. Xiaomi Türkiye'nin sorumsuzluğu ile ilgili.
  • Wadjet kullanıcısına yanıt
    Mi 10t pro 256 gb garantisiz ne kadar?

Bende de şöyle bir durum var

12.0.1.0 Stable yazan ekranda alttaki "güncellemeleri kontrol et" butonuna basınca bir şey çıkmıyor,

kontrol ediyor sonra ekran yine eski haline geliyor.

ancak sağ üstteki 3 noktaya tıklayınca "son paketi indir" e basınca güncelleme indiriyor,

sonra kuruyorum ve tekrar 12.0.1.0 ekranı geliyor

bunu tekrar ettim, tekrar download etti, kurdu, sonra yine aynı ekran.

Acaba bana güncelleme gelmedi de sürekli 12.0.1.0 ı mı indiriyorum?

• Cengaver1 kullanıcısına yanıt

Hocam dediğiniz gibi güncelleme değil o en son üzerinde bulunan paketi indiriyorsunuz

• Bjenige kullanıcısına yanıt

Mi 10T Telefonu cuma aksami aldim 16 ocak sabah yuzde 100 sarjda saat 8de simkart taktim ,telefonu full kullandim butun gerekli programlarimi yukleme falan guncelleme vb aktif kullandm. suan 17ocak saat 8.16 sarj yuzde 5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hikoxxx123 -- 17 Ocak 2021; 8:22:1 >
  • Cengaver1 kullanıcısına yanıt

Mi Tools diye bir uygulama varmış hocam, bootloader kilidi açmadan resmi ROMlar arasında geçiş yapabiliyormuş. Şu an okulumun final haftası, 5 6 güne global romdan EEA'ya geçmeyi deneyeceğim haber veririm. 12.0.1 TR ve RU için son sürüm diye biliyorum.

• Arkadaşlar mi 10t almayi planliyorum. 6gb ve 8gb arasinda ram problemi oluyor mu?
    Birde kronik bir sorunu var mi? Garantisiz alacagım da.

Bende merak ediyorum. Haber verirseniz süper olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: nzavus

Arkadaşlar mi 10t almayi planliyorum. 6gb ve 8gb arasinda ram problemi oluyor mu?
    Birde kronik bir sorunu var mi? Garantisiz alacagım da.

Hafif kullanıcı olduğumu belirteyim, bazen daha düşük veya daha yüksek görüyorum yaptığım şeye göre. Yoğun kullanırsanız max olarak 4 GB civarı RAM kullanımı görürsünüz, ki cihaz daha yeni çıktı ilerde optimizasyonlar ile RAM durumunda değişimler olabilir. Yine de Android RAM savurganı bir işletim sistemi, üst seviye cihazlar ROM olarak 64 GB'tan başlarken, play storedaki uygulamalar da ona göre ayarlanmıştı daha az yer kaplıyordu uygulamalar eskiden dikkat ederseniz. Ne zaman ki 128GB standart olmaya başladı uygulama boyutları da iki katına çıkmaya başladı neredeyse. Kısacası RAM konusunda da aynı hikaye olacak. Her üretici DDR4 ya da DDR4X olsa da 8GB gibi miktarları düşünmeden koyuyor cihazlara. Android de bu yüzden kendini ilerde buna adapte edecektir diye düşünüyorum. Şu an 16GB gibi miktarları dahi görmeye başladık. Ben sizin yerinizde olsam cihazı 3 yıl 4 yıl tutmayı düşünüyor olsam 8GB alırım. Hele de aradaki fiyat farkı 100-200 lira civarında ise. Bu cihazdaki RAM, DDR5 teknolojisi kullandığı için gelecekte hızlı çalışma konusunda problem yaşamayacaktır diye düşünüyorum. 8 alırsanız 3 4 yıl sizi üzmez Android sistem gereksinimleri artsa da.

Kronik sorun konusunda ise ben bir sorun yaşamadım. iPad Pro 2020 kullanıcısıyım, önceden de iPhone SE 2020, 7 gibi cihazları kullandım. Apple ürünlerinde daha fazla hata olduğunu söyleyebilirim. Yazılım olarak şu an elimdeki iPad ile karşılaştırırsam Xiaomi daha sorunsuz geliyor bana. Sadece Spotify uygulamasında oynat, sonrakine geç gibi butonların üstündeki şekiller bende yoktu buton bembeyazdı bu da Android ile alakalı olabilir, tekrar yükleyip denemedim. Donanımsal olarak bir kronik sorun da şimdilik duymadım. Batarya olarak SE ve 7 gibi küçük bataryalı cihazları bile 2 günde bir şarj eden biri olarak bu cihazı abartısız 4 gün hatta daha bile fazla kullanabiliyorum aşırı yüksek ekran süreleri ve sürekli 90hz yenileme ile (sallamıyorum .d) Şarjını da sonuna kadar indirmediğimi belirteyim batarya sağlığını korumak için. Kısacası gözünüz kapalı alabilirsiniz, memnun olacağınızdan eminim şimdiden hayırlı olsun.

• Selamlar. Kameralik ust seviye bir hevesim olmadigi icin duz 10t almaya karar verdim bir kac sorum var

Yurtdisi cihazlar rootlu mu olmak zorunda ?

Banka uygulamalarini sık kullaniyorum bu uygulamalarda sorun yasayan var mi ?

Tr garantili ile nerdeyse 1500tl fark var sizce deger mi ?

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.