Şimdi Ara

Xiaomi Xiaofang Akıllı 1080P WiFi IP Kamera Mağdurları. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
9
Favori
17.327
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bana US priz için olan adaptör göndermişler
  • Arkadaşlar aynı sorun bende de var. Kamera sadece çin'de kullanılır uyarısı çıkıyor ve bağlanmıyor. gearbest'e yazdım, açıklamalara dikkat etmek tüketicinin sorumluluğudur tarzı bir cevap geldi. Açıklamalarda Avrupa ve Amerika dışında çalışır yazıyor ama bende bu kameradan 1 tane daha var ve sorunsuz çalışıyor onun için dikkat etmemiştim.
    Bu işten anlayan bir arkadaş hacklenmiş ROM yüklemeyi tane tane tarif etse bizim de mağduriyetimiz giderilmiş olur diye düşünüyorum. Zira elimizde patlayacak kameralar, bu şekilde kullanamayacağız belli ki.
  • çin'de tüketici hakem heyeti gibi bir merci varmıdır, varsa onlar çözer ancak
  • Dafang kamerayı ne yaptıysam kurulmadı gittim sd kart olmadan kurulmuyor denildi sd kart aldım eski sürüm yükledim china seçtim ama alet %90 'a gelince time out veriyor.
  • bende bi adet alacğaım çalışıyormu çalışmıyormu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ysfweb Y kullanıcısına yanıt
    Dün ben de biraz uğraştım ama sonunda kuruldu. SD kart takmaya gerek yok. Mainland China seçerek kurdum. Yalnız telefonunuzda kayıtlı olan ve kurulum aşamasında bağlanma ihtimali olan wifi ağlarını silerek kuruluma başlamanızı tavsiye ederim. Çünkü kameraya Wifi aracılığıyla bağlanıyor. Kurulum aşamasında telefonunuz modeminize bağlanırsa bu sefer kurulum yarım kalıyor. Sorunsuz kullanıyorum. Dışarıda da telefon üzerinden her türlü kontrol ve izleme yapılıyor. Memnun kaldığım bir ürün oldu.
  • Kurdum sorun dil olarak default değil ingilizce seçmeniz yeterli olacaktır.
  • Ben de dafang aldım, mainland chaina şeklinde bir kaç deneme ile kuruldu.
    Tek sıkıntısı çine bağlanmayı denerken bazen artarta 10 kere connection hatası alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zytrec

Ben de dafang aldım, mainland chaina şeklinde bir kaç deneme ile kuruldu.
    Tek sıkıntısı çine bağlanmayı denerken bazen artarta 10 kere connection hatası alıyor.

Ben de dafang almayı düşünüyorum, fakat çok fazla olumsuz yorum var türkiye'de çalışmadığı konusunda.

Evden uzaktayken hareket algılandığında hırsız vs. hemen rapor geliyor mu denediniz mi? Ve bağlantıda sorun yaşıyor musunuz?
  • sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim bağlantı sıkıntısı sadece ilk kurulumda oldu. Sonrasında hiçbir bağlantı sıkıntısı yaşamadım. İki sefer firmware güncellemesi aldı. Hareket algılayıcısı da güzel çalışıyor. Telefona anında bildirim şeklinde geliyor. Görüntü gayet net. Telefondan ortam dinleme ve sesli iletişim kurabiliyor. Uygulamada zorluk yaratmıyor ama bazı menüler dil İngilizce de seçili olsa Çince şeklinde. Ayrıca eğer kullanıyorsanız, Xiaomi WiFi router ve Yeelight aygıtları da aynı uygulama ile kontrol ediliyor. Telefonda veri tasarrufu sağlamak amaçlı düşük görüntü kalitesi seçilebiliyor. Bu durumda saniyede 60-70 kb arası veri alışverişi oluyor. Ben oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim. Son olarak şunu da eklemek isterim. Bölgeyi Çin seçtiğimiz için olsa gerek, saati kendisi otomatik olarak 5 saat ileri etiketliyor ve manuel saat ayarlama imkanı yok. Tek sıkıntı bu diye düşünüyorum. Saat önemli değilse etiketlemeyi devredışı bırakabiliyorsunuz.

• İki çözümü var

1. Bu çözümde wifi ağında izleyebiliyorsunuz. Ama dışarı ağdan bağlanamıyorsunuz. Hareket Alarmı kurduğunuz zaman dışarı ağlarda kullandığınız zaman hareket algıladığı zaman bildirim ile birlikte 10sn görüntüyü veriyor.

kameranın sürümü 3.0.3.56 olacak. eğer uptade yaptıysanız downdate yapacaksınız. Aşağıda tarif edildiği gibi.https://github.com/samtap/fang-hacks/wiki/HowTo:-Flash-original-Xiaomi-firmware-from-sdcard-(factory-reset)#via-sdcard

Android Mi Home - version 4.0.11 olmalıdır. asla güncellemeyiniz. buradan indirebilirsiniz.www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mihome/mihome-4-0-11-release/mihome-4-0-11-android-apk-download/

2. Bu çözümde kameranın sistemine girip hackliyoruz. rtsp serveri açıyoruz ve başka programlar aracılığı ile kameraya bağlanabiliyoruz.
    ben tinycam'ı deniyorum ama bulut kaydı yapmıyor. yani hareket algılama alarmı kuramadım daha. ama dışarı ağdan kolaylıkla bağlanabiliyorsunuz.
    https://github.com/samtap/fang-hacks

Not: Gearbest'ten aldım kamerayı indirim ile @gearbest sayesinde maduriyetim fazlasıyla giderildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erol1521 -- 9 Aralık 2017; 0:29:44 >

• fang-hacks yöntemini adım adım türkçe anlatabilecek yok mu?
  • başka bir konu başlığına da yazmıstım.uzun ugraşlar sonucu halen ayaga kaldıramadım cihazı..banggood dan almıstım cihazı.(2adet ,tekinin parasını verdıler) ..suanda cihaz uzerıne lehimli ft232 kart lehimli.:)

cihazın icine ulasabılıyorum..ancak linux bilgim bir yere kadar :( ... ..olay ıcerıdekı korumayı sılmek ve oncekı versıon fırmware ile downgrade edebılmek...dosyaların cogu ınternette var adım adım tam acıklama yok .ama cozen ınsanlar var

ben bır yere kadar gelebıldım.ama bıraz ara verecem..beynım yandı artık :)...

mac adresı 34 ıle baslıyanlar en buyu sıkıntıyı cekenler ve com port uzerınden baskada cozum yolu yok gıbı..

• quote:

Orijinalden alıntı: TaOcHe

Bahsettiğim bağlantı sıkıntısı sadece ilk kurulumda oldu. Sonrasında hiçbir bağlantı sıkıntısı yaşamadım. İki sefer firmware güncellemesi aldı. Hareket algılayıcısı da güzel çalışıyor. Telefona anında bildirim şeklinde geliyor. Görüntü gayet net. Telefondan ortam dinleme ve sesli iletişim kurabiliyor. Uygulamada zorluk yaratmıyor ama bazı menüler dil İngilizce de seçili olsa Çince şeklinde. Ayrıca eğer kullanıyorsanız, Xiaomi WiFi router ve Yeelight aygıtları da aynı uygulama ile kontrol ediliyor. Telefonda veri tasarrufu sağlamak amaçlı düşük görüntü kalitesi seçilebiliyor. Bu durumda saniyede 60-70 kb arası veri alışverişi oluyor. Ben oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim. Son olarak şunu da eklemek isterim. Bölgeyi Çin seçtiğimiz için olsa gerek, saati kendisi otomatik olarak 5 saat ileri etiketliyor ve manuel saat ayarlama imkanı yok. Tek sıkıntı bu diye düşünüyorum. Saat önemli değilse etiketlemeyi devredışı bırakabiliyorsunuz.

Bilgi için teşekkürler.

Bu kamerayı alma amacım, ben işteyken vs. eve hırsız girerse bana anında kameranın hareketini algılayıp haber vermesi.

Deneme yaptınız mı, evde değilken, yani aynı wi-fi ile bağlı değilken, kaç saniye içinde rapor geliyor, ve hemen canlı görüntüye basabiliyor musuz?

False alarm yaşadınız mı?

• sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Sizin için alarm bildirim süresini denedim. Aynı dakika içerisinde hareket uyarısı telefona bildirim olarak gelmekte. Evde kedi var. Her hareketinde alarm geldi. Kameraya bağlanmak kolay ve kısa sürüyor. Programı açıp kameraya tıkladıktan sonra 10 saniye filan. Bağlantı kalitesi olumlu ya da olumsuz etki edecektir muhakkak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaOcHe -- 11 Aralık 2017; 11:44:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaOcHe

Sizin için alarm bildirim süresini denedim. Aynı dakika içerisinde hareket uyarısı telefona bildirim olarak gelmekte. Evde kedi var. Her hareketinde alarm geldi. Kameraya bağlanmak kolay ve kısa sürüyor. Programı açıp kameraya tıkladıktan sonra 10 saniye filan. Bağlantı kalitesi olumlu ya da olumsuz etki edecektir muhakkak.

Çok teşekkürler bu bilgi çok faydalı oldu. Umarım böyle bir durumda polis müdahalesi hızlı olur.

Bunun siparişini verdim bu arada : https://tr.gearbest.com/ip-cameras/pp_978606.html?wid=90 Daha gelişmiş gibi.

• erol1521 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Fang Hack yaptığımızda dışarı ağdan nasıl izlenebiliyor kamera? Normalde tinycam içine 192.168.x.x şeklinde yerel ağ adresini yazmıyor musunuz? Bendeki 34 mac adresi ile başlayan kamera kenarda yatıyor resmen. Bu şekilde çözüm olacaksa durmayıp yapayım ben de. Bir de merak ettiğim taktığımız hafıza kartını çıkardığımızda hack olayını iptal etmiş oluyor muyuz? Örneğin ileride orjinal kamera için bir çözüm bulundu geriye dönüşümüz olacak mı?
  • ouz77 kullanıcısına yanıt
    hayır yerel ağa onu yazacaksın. diğer ağ istediği yerede modeme gelen ip adresini yazacaksın ve port açık olacak

orjinal kameraya dönüşü denemedim deneyince haber veririm
  • Satmak isteyen varsa Yarı fiyatına alabilirim,
  • ben satarım hocam 1 tane var bende xiaofang.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.