Şimdi Ara

| Gearbest Türkiye | (2520. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
17 Misafir - 17 Masaüstü
5 sn
52.783
Cevap
803
Favori
4.101.162
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
158 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25182519252025212522
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • viomi v3 ü alırken 2715 Tl + 144 lira kargo fiyatıyla almıştım ancak ürünün satış anındaki fiyatı şu an değişti ve ben anlık satış fiyatının ekran görüntüsünü almadım. elinde 2715 liradan satıştayken ekran görüntüsü olan varsa paylaşabilir mi acaba?
  • vikvic V kullanıcısına yanıt
    Bu sayfanın linkini paylaşabilir misiniz? Yarın DHL e gönderelim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hsnakpınar H kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/store/77/5b/a5/775ba5892828a6f415f9194c42adba42.jpeg
    Bu görüntüyü bir üye paylaşmıştı. Ben bunu kullanmayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfunlp

viomi v3 ü alırken 2715 Tl + 144 lira kargo fiyatıyla almıştım ancak ürünün satış anındaki fiyatı şu an değişti ve ben anlık satış fiyatının ekran görüntüsünü almadım. elinde 2715 liradan satıştayken ekran görüntüsü olan varsa paylaşabilir mi acaba?
    Merhaba

Order (siparişler) sayfasında, satın aldığın tarihteki fiyatlar yazıyordur. O sayfanın görüntüsünü gönderebilirsiniz.

sağlıcakla
  • serkaon S kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler bulgilendirme icin. Artik haftaya da baslamazsa iptal etmeyi dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hâlâ bir gelişme yok şuanda. Not Shipped olarak geçiyor.

@GearBest hocam sizden bir haber var mı ? Mutlu bir haber verin de yüzümüz gülsün

• Burada Gearbest yetkilisi var mı? Direk konu açan arkadaşa özel mesaj gönderdim ama cevap gelmedi. Sanırım hesabı kontrol etmiyor.
  • volkman kullanıcısına yanıt
    Hocam onun da bayramı var. Mesai saatleri içinde konuda aktif bir şekilde yardımcı oluyor herkese.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkman

Burada Gearbest yetkilisi var mı? Direk konu açan arkadaşa özel mesaj gönderdim ama cevap gelmedi. Sanırım hesabı kontrol etmiyor.
    Tatil diye bakamamıştır, yarın cevap döner. İlgili, yardımcı bir arkadaştır.
  • tayfunlp T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Daha önceki üyelerin tecrübe ettiği gümrük işlemlerinin derlemesi:

- DHL Express'ten bir sms alıyorsunuz. Sizden ihbar@dhl.com adresine Ad-Soyad - T.C Kimlik No - e-mail adresinizi ve takip numaranızı yazıp göndermenizi istiyorlar.

- Bunu gönderdikten sonra teyit amaçlı DHL müşteri hizmetlerini ararsınız ve bir pdf dosyası yollarlar. Bu dosyanın 2. sayfasını doldurup taratın, nüfus cüzdanını taratın, aynı zamanda gearbest sitesinden ürün fiyatı indirimli iken screenshot alın. O görünütüyü ekleyip, son olarak birde ürün linkini word dosyasına kopyalayın (ürün fiyatı değişmiş olabilir diye belirtin). Bu dosyaları kategori3@dhl.com adresine Konşimento No: .... başlığı ile gönderin.

3
    - Sonra teyit amaçlı birdaha arayın. Tamam gelmiş belgeleriniz denirse; bizden sms veya e-maille haber bekleyin, ödeme bilgisi gelecek diye bilgi verilir.

- Sms ile bilgi geldikten sonra, link gönderirler. O linke tıklayarak kredi kartınızın bilgilerini girerek ödeme yapın.(Dilersenizhttps://gumruk.dhl.com.tr/ adresine girerek Vergi tutarı sorgulama ve ödeme kısmından da ödeyebiliyorsunuz.

- Sonra yurtiçi kargo ile teslim edilir. Veya bulduğunuz yerde ofisleri varsa kendileri getirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: khanruler

merhaba izmir'e gelmeden önceki süreçten bahseder misiniz biraz. Maddelere net cevaplar yazabilirseniz bekleyenler için de faydalı olacaktır.

1-)İstanbul'da hangi aşamalardan geçti. Benim cihaz da gümrükten çıkmış bu vaziyette beklemekte bu süreçten sizinki de geçti mi? İstanbul dışında olanlar olarak normal bir süreç mi algılamakta zorluk çekiyoruz.
    2-)Vergi belirttiğiniz gibi 0 görünmekte, İstanbul'dan İzmir'e gelene kadar herhangi bir işlem yaptınız mı?
    3-)Vergi belgeleri gönderdikten sonra mı sistemde göründü, belgeleri yerinde mi yoksa online olarak mı istediler?

Bilgilendirme için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: alyaytug

O zaman şöyle yapalım, benim şu ana kadar takip ettğim esnada öğrendiğim bilgilere göre; ürün Almanya'dan geliyorsa vergi Çin'den gelen ürüne göre çok az daha düşük oluyor ama V2 pro alan bir arkadaş sadece %18 + cüzzi bir miktar sunum ücreti ödediğini söylemişti. Ürün Çin'den geliyorsa %20+20 vergi ödeniyor, s5max alanlar en son 1300 TL. civarı ödemişlerdi yaklaşık. Kargo gümrüğe gelince size SMS ya da mail yolu ile ulaşıyorlarmış. Bir kaç belge istiyorlar işte kart ekstresi ödemenin yapıldığını gösteren ekran fotosu, ürünün Web linki, kimlik fotokopisi vb. Almanya'dan gelen ürünler ülkemizde PTT devralıyor, PTT dağıtımını bilgilendirmesini yapıyor, Çin'den gelenler Yurtiçi ile devam ediyormuş. İstanbulda olanlar gümrüğe gidip kendileri de teslim aldıkları olmuş iş uzamasın diye. Hatta PTT ile ihbarname alan bile olmuş gelin alın diye, ama tabi İstanbulda ikamet eden biri yaşamış bunu.
    Benim edindiğim süreçteki bilgi bu ben de daha kargoyu bekliyorum.
    Umarım yararlı olmuştur.
    İyigeceler.
    Bu da bilgilendirici olmuş, sağ olun.

• Iron Man - SuraSide I kullanıcısına yanıt
    Daha sürer gelmesi merak etmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakav87

Merhaba 6 mayısta sipariş verdiğim s5 max öz önce İstanbul’a girdi. DHL yi benim mi aramam gerekiyor evraklar için yoksa onlar arar mı
    Merhaba,

Bugün kapalıdır, yarın kendiniz iletişime geçin. Ürünü teslim alan üyelerin tavsiyesi bu yönde.

• alyaytug A kullanıcısına yanıt
    Bende de böyle olmuştu.forumdan bir arkadasimizin yorumuna göre ürünler toplu şekilde sevk edildiginden bu şekilde ileri tarihler gorunuyormus.bende de ayın 9 unda sevk edildi yazdığında 14 u sabah 8 e saat veriliyordu.21 i gümrüğe girdi yani siz de bu tarihleri kabaca baz alabilirsiniz.29 Mayıs çıkış yapacak gibi düşünün bence.

• vikvic V kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Yarın iletişime geçebilirsiniz. Yukarıdaki mesajları da inceleyebilirsiniz ayrıca.

• Nil.2503 N kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar çok arttı iptal etmeyin bence. Almanya deposuna alınacağı söylendiğinden oradan çıkacak vergi oranını hesaplayın avantajlı olmazsa bekleyin bir daha bu fiyatları bulamayabilirsiniz

• Roschas R kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Çin üzerindeki depolardan yüzde 40 vergi alınıyor. Haftaya Almanya deposu faal olunca vergi oranının biraz daha düşmesini öngörüyoruz.

• gulumse_kaderine G kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Benim müdahil olabileceğim bir konu değil maalesef. Satın aldığınız fiyatı içeren ekran görüntüsü ve ekstre dökümü istenecek zaten. Bu belgeri beyan ettiğinizde ödediğiniz tutar üzerinden işlem yapılması muhtemel. Ek olarak; ticket veya canlı destek kısmından TL üzerinden işlenmiş fatura talep edilebilirsiniz.

• Nil.2503 N kullanıcısına yanıt
    Makineyi almayacaksanız parasını verip ben alırım sizin yerinize

• 
Sayfa: önceki 25182519252025212522
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.