Şimdi Ara

Xiaomi, Türkiye'deki ilk resmi mağazasını İstanbul'da açıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
2
Favori
2.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Mi8 çin fiyatı 2699yuan.

Bu rakam mağaza satış fiyatı.

Üzerinde %17kdvsi var.

Çık kdvyi.2307yuan.

%6trt+%25otv+%18kdv kombosunu kumule yapıyoruz.

3606 yuan yapıyor. Hatta bu kadar yapmaz, çünkü telefonu daha ucuz sokacaklar ve yaptıkları masrafları KDV den dusecekler ama ekleyelim biz.

Şimdi bu fiyata ilk kar dahil fiyatın %5i navlun ekleyelim.

+118yuan.

Toplam rakam 3724 yuan.

Yani 2681 TL

Orijinal çin fiyatından 1943tl(2699yuan) %38 daha pahalı.

Ama bu rakam bence en kotu senaryo. Ki en kotu senaryo bile sahibindende ne olduğu belli olmayan mi8lerin 300tl altında bir fiyat.

Bu sebeple ben çok umutluyum.

Büyük ihtimalle fiyatlandırma çin yuan fiyatı direkt TL ye çevrilerek olabilir.

Atıyorum çin fiyati 2699yuan - TL fiyatı 2699tl gibi.

Az kaldı göreceğiz inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ufuk172 kullanıcısına yanıt
    Adamlar kendi kaynaklarıyla ürettiklerini kendi topraklarında tabii ki ucuza satacak. Türkiye şartlarında işler başka. Lansman Eylül'de olsa satışlar Ekim-Kasım anca başlar. O da en iyi ihtimal. O zaman da kadar dolar keşke 5 TL olsa da alsak demezsek iyidir $£ :)

Xiaomi resmi sayfadan telefonlarımız teknosa mağazalarında demiş ama boşuna demiş. Zaten aylardan beri vardı ama malum garanti sorunu. Bugün Teknosa'ya uğradım Xiaomi telefonlar hala Evo garantili dediler
  • Mağaza açsın açmasın,şuan ve bundan sonraki telefon markası tercihlerim Xiaomi markasıdır.

Birçoğu şişirilmiş vergili fiyatlarla ve aldıkları telefonun her anlamda kapasitesinin % 50 sini bile kullanmadıkları İphone ,Galaxy ala dursun.

Şuan ki paralel itahalat ile Fiyat performans = Xiaomi

Xiaomi nin mağaza açması resmi disturübütor kanalıyla ,yüksek vergilendirme ve fiyat artışına neden de olabilir ayrıca.

Herhangi bir ürünün bile mağazada satılan fiyatı bile internette satılana göre herzaman maliyet vb nedenlerle yüksek olur.

Xiaomi nin resmi kanaldan mağaza açmasıda bunun gibi birşeye neden olabilir kısacası.

Çin gibi dünyanın en çok dolar rezervi olan bir ülkenin markası,kendi ürünlerini kendi parabirimi üzerinden fiyatlandıracağını düşünmekte bana göre fazla iyimser bir tablo.

Bknz . Aliexpress

TR de uzun süre kendi mağazası vb resmi yoldan satılan ve modeline göre dolar kuru üzerinden parasını kesinlikle hak etmeyen ,Çin markası

Bknz. Huawie

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 13 Temmuz 2018; 11:36:48 >

• ufuk172 kullanıcısına yanıt
    Keşke dediğiniz gibi olsa fakat 999 Yuan olarak Çin'de piyasaya sürülen Redmi S2 şu an Mi Türkiye tarafından Teknosa aracılığı ile 1399 TL'ya satışa sunulmuş durumda, ya Teknosa %40 kâr koyuyor (ki bundan da şüphelenmedim değil) ya da vergiler direk Çin'deki satış fiyatı üstüne ekleniyor ve kâr da konuyor yani;

999 Yuan,
    %25 ÖTV
    %18 KDV
    %6 TRT
    = kümülatif %49 ediyor ki bu da 1488 Yuan yapar, bu da 1081 TL yapıyor ülkeye girişi

Kİ bu vergiler kümülatif HESAPLANMIYOR malesef, önce TRT vergisi, sonra TRT vergili haliyle ÖTV, sonra da bu haliyle KDV ekleniyor yani

999*1.06*1.25*1.18=1562 Yuan ediyor ki bu da 1134 TL ediyor, buna göre bile 1399 baya yüksek görünüyor, umarım kendi mağazasında düzgün fiyata satarlar, hayırlısı bakalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirchade

bir telefonda herşey kamera mı? senin için herşey kameraysa xiaomi zaten alma, piyasa seçenek dolu. ama büyük çoğunluk için kamera o kadar önem arz etmiyor. kaldı ki çöp de değil kamerası. sadece rakiplerine göre kötü. onu da rakipleriyle arasındaki 1000 tl'lik farka say.

Alıntıları Göster
    Azonce fiyati ayni olsa bile digerlerinden siyrilan bir marka dememis miydin? Simdi niye fiyattan dem vurdun ki?

Xiaomi yi Xiaomi yapan fiyatidir. Digerlerinden siyrilmak icin cok guzel bir ozellik. Ama kalkip da ayni para olsa bile digerlerinden siyrilir felan abartidan baska bir sey degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: phorever

Adamlar kendi kaynaklarıyla ürettiklerini kendi topraklarında tabii ki ucuza satacak. Türkiye şartlarında işler başka. Lansman Eylül'de olsa satışlar Ekim-Kasım anca başlar. O da en iyi ihtimal. O zaman da kadar dolar keşke 5 TL olsa da alsak demezsek iyidir $£ :)

Xiaomi resmi sayfadan telefonlarımız teknosa mağazalarında demiş ama boşuna demiş. Zaten aylardan beri vardı ama malum garanti sorunu. Bugün Teknosa'ya uğradım Xiaomi telefonlar hala Evo garantili dediler
    Adamlar kendi kaynaklarıyla ürettiklerini kendi topraklarında tabii ki ucuza satacak

Bir de bizim sozde yerlilere "sana ne istedigi fiyattan satarlar" demis ilk yorumlardaki bir uber akilli forumdasimiz. Kazigi bile rizamizla attiriyoruz kendimize.

• quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

Azonce fiyati ayni olsa bile digerlerinden siyrilan bir marka dememis miydin? Simdi niye fiyattan dem vurdun ki?

Xiaomi yi Xiaomi yapan fiyatidir. Digerlerinden siyrilmak icin cok guzel bir ozellik. Ama kalkip da ayni para olsa bile digerlerinden siyrilir felan abartidan baska bir sey degil.

Alıntıları Göster
    2.5 yıllık xiaomi redmi note 3 var evde. sürekli rom atıldı işlem yapıldı, hor kullanıldı. buna rağmen 2.5 yıldır hala pırıl pırıl ve sorunsuz. arayüz desen tüm özellikler var ve hiçbiri gereksiz değil. parmak izi kaç yıl öncesinin olmasına rağmen yeni çıkan telefonlar ile aynı hızda, anında tepki veriyor.

ben lg g5 kullanıyorum, 1 yıl oldu aldığım. pili öldü, şebeke sorunu yaşadım yaptırdım, ghost screen oldu ekran değişti. g3 vardı 2. yılında cortladı. ekran 3 kere değişti anakart değişti tuşlar değişti. v10'um vardı şebeke sıkıntılıydı, ghost vardı. 2 tane samsung s4 vardı, 2.yıllarında ikisinin de power tuşu arızalandı, biri anakart yaktı, diğerinin ekranı bozuldu. ayrıca rom root hiçbir işe yaramıyordu, sürekli yavaş ve hantallardı.

xiaomi'de ise hiçbir sıkıntı yaşamadık. redmi note 4x aldı 1 yıla yakın zaman önce arkadaşım. o da aynı şekilde çok memnun. neredeyse hiçbir xiaomi'de kronik arıza yok. arayüzleri seri. sadece kameraları ve eski modellerinin malzeme kalitesi kötü hepsi o.

edit: ayrıca 2014'te çıkan xiaomi modelleri bile arayüze dair tüm güncellemeleri eksiksiz alıyor hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirchade -- 14 Temmuz 2018; 13:7:7 >

• Turkiye icin tek simkartli model getirmeliler.cunku en buyuk satis ağı operatörler ve bu satış ağına girmek icin tek simkart olmasi zorunlu.tek kendi magazasiyla satislarda zorlanir,herkese ulasamaz.

• Bekliyoruzz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3. 4. 5. 6. 7. mağazası da bu gidişle istanbul'da olacak.

• başlık açılalı iki ay oldu ne oldu mağazalar.
  • gecen gun gectim onunden henuz magazanin acilisina dair bir isaret yok, bu gidisle ne magaza ne de poco f1 gelir

• Bugün Evofone çağrı merkezini aradım. Dogruysa eğer, Vadi İstanbul'daki mi shop bu Pazar günü açılacakmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün Evofone çağrı merkezini aradım. Dogruysa eğer, Vadi İstanbul'daki mi shop bu Pazar günü açılacakmış. Bakalım hangi ürünler olacak mağazada. Mi Max 3 mantıklı fiyata gelse bari.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xioami Vadi İstanbul store da yaklaşık 1 hafta boyunca 1080p kamera yerine 720p satılmış. Alanlar kontrol, almayanlar dikkat etmeli. Iade yolu açıktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vadi İstanbul'a uğrayan varsa Redmi 5 Plus'un fiyatı ne kadardı orada bilgilendirir misiniz ?

32 GB Mavi olanın fiyatı
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.