Şimdi Ara

Xiaomi sonunda MIUI 9'un çıkış tarihini açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi sonunda MIUI 9'un çıkış tarihini açıkladı

Xiaomi, birkaç hafta önce MIUI 9'un geliştirilmekte olduğunu doğrulamıştı ancak hangi tarihte yayınlanacağını açıklamadı. Şirket şimdi ise MIUI forumunda Android 7.0 Nougat'ı temel alan MIUI 9'un 16 Ağustos'tan önce dağıtılacağını onayladı. Yani bu da yeni arayüzün bir ay içinde kullanıma sunulacağını gösteriyor.

Ayrıca bir Xiaomi yöneticisi, Weibo üzerinden MIUI 9 hakkında kullanıcılardan geribildirim toplamayı amaçlayan ve birkaç özelliğini açığa çıkardığı iddia edilen bir tema görüntüsü paylaştı. Ancak daha sonra şirket, ekran görüntülerinin MIUI için tasarlanmış yeni bir tema olduğunu ve MIUI 9'daki yeni özellikleri göstermediğini söyledi.

Ayrıca Bkz.Microsoft premium bir cihazla mobil sektöre geri dönüyor
    Şirketin forum sayfasındaki açıklamada "MIUI ürün müdürümüz kısa süre önce Weibo'da bir ekran görüntüsü paylaştı. Asıl amaç, MIUI 9'un yaklaşmakta olan tasarımı hakkında kullanıcılardan geribildirim toplamaktı. Kendisi ekteki ekran görüntüsünün MIUI tarafından yapılan temalardan biri olduğunu açıkça belirtti. Ancak bazı teknoloji siteleri bunu MIUI 9'un sızdırılmış ekran görüntüsü olarak lanse etti. Yukarıdaki ekran görüntüsü sadece sıradan bir temadır ve MIUI 9 ile ilgisi yoktur" ifadeleri kullanıldı.

Android 7.0 tabanlı MIUI 9 arayüzünü alacak cihazlar şu şekilde:

• Mi 5

• Mi 5S

• Mi 5S Plus

• Mi 4C

• Mi 4S

• Mi Max

• Mi Note

• Mi Note 2

• Mi Mix

• Mi Note 4X

Android 7.1 tabanlı MIUI 9'u alacak sadece 4 cihaz var:

• Redmi 4X

• Mi Max 2

• Mi 5C

• Mi 6

Xiaomi CEO'su Lei Jun tarafından daha önce de belirtildiği gibi MIUI 9, önceki sürümlerden daha akıcı ve güçlü olacak. Ayrıca yeni arayüzün bölünmüş ekran özelliği ve Android O ile birlikte gelmesi beklenen resim içinde resim (picture-in-picture) modunu içermesi bekleniyor. Bölünmüş ekran özelliği Android 7.0 Nougat'da sunulmuştu ve artık MIUI 9 la birlikte Xiaomi telefonlar da bu avantajdan faydalanabilecek.

• Mi 5S aldığıma o kafar pişmanım ki, Samsung A3 bile Nougat aldı, biz hala 6.0

• Note 3 Pro sahibiyim? Benim tl galiba miui 9 almayacak???? Halbuki Snapdragon 650 bunun altından rahat çıkabilir. Olmadı xiaomi hiç olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: diemcizone

Mi 5S aldığıma o kafar pişmanım ki, Samsung A3 bile Nougat aldı, biz hala 6.0

Bu dediğin çok yalnış. Bir telefon zaten akıcı ve istediklerini veriyorsa güncellemenin çabuk gelmesinin önemi yoktur ki. O telefona eninde sonunda gelir zaten. Keşke ben de sadece güncelleme almadığım için pişman olsam.
  • diemcizone kullanıcısına yanıt
    Süper kıyaslama böyle devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bölünmüş ekran özelliğini bekliyorum.

• wolf silver W kullanıcısına yanıt
    Çoğu kişi buna şaşırmış durumda snapdragon 650 chipset olarak destekliyor oysa ki ama neden gelmediğine dair bir açıklama yapılmamış hala

• Haberdeki olaya bak, Mi6'yı atlamışlar. Sanırım direk Miui 10 verecekler
  • Xiaomi Redmi Pro ? :( Adamdan sayılsaydı adam akıllı kamera koyarlardı zaten

• Her Xiaomi başlığında Mi5 ile Mi5S aldğından yakınanlar var. Bir yandan alternatifsiz görülüyor, tavsiye ediliyor. Kafayı yiyeceğim.

• seveax S kullanıcısına yanıt
    Redmi Pro için önce Mediatek'ten sorunsuz bir kaynak kodu gelsinde MIUI 8.0 sürümüne bile razıyım ben. Mediatek kullanan cihaların genel sorunu hala Android 6.0 da kalmaları ve Mediatek tarafından kararlı bir kaynak kod gelmeyişi Xiaominin burada yapacak bişiyi yok yapabildiği MIUI 8.0 beta güncellemeler dahada berbat etmesin diye Ağustos ayına kadar güncellemeleri askıya aldı.

• diemcizone kullanıcısına yanıt
    Ne kadar pişmansın? Kaça satarsın?

• Xiaomi deki sorun şu Güncelleme döngüsünü saçma bir şekilde yaz aylarında yapıyor zaten var olan senenin Android sürümünü Kendi arayüzüne uyarlamakta gecikiyorsun bi kaç ay içinde yeni Android sürümü tanıtılıyor birde Farklı iki Android sürümünde var olan MIUI sürümü ne ise onu kullanma çabasında bundan vazgeçmesi lazım.

Google ın takvimine göre hareket edebilse çok daha karlı çıkar bu işten Google o senenin yeni Android sürümünün betasını çıkardıktan sonraki 3 ay içinde MIUI sürümünün betasını Google ın an için duyurmuş olduğu en kararlı sürüm ile indirmeye sunması lazım buradan alacağı geri dönüşler ile sonraki 3 ayda da optimizasyonu yaparsın o sürümü kapatırsın. (ilk MIUI haberleri ve görselleri neredeyse Aralık 2016 sonu gibi sızdı neredeyse 8 küsür aydır MIUI 9.0 geliştirmeye çalışıyorlar o zaman zarfında Google bir sonraki yılın Android sürümünü çıkarmış bile oluyor bu döngüyü MIUI 10 geliştirmesinde iyi gözlemleyin)

ama yaptığı tam aksi durum Google ın yayınlamış olduğu en son kararlı sürüm 7.1.2 xiaomi ne yapıyor Ağustos-Eylül 2016 da takılı kalıp 7.0 ile uğraşmaya devam ediyor ve bazı telefonlara 7.0 tabanlı MIUI 9.0 vereceğini söylüyor sonra o 7.0 lı cihazlar doğrudan Android O 8.0 Tabanlı MIUI 9.0 almış olacak ama o zamanda 8.1.x lanse edilmiş ve kullanıma sunulmuş olacak.

bazen Galaxy Nexus kullandığım zamanları özlüyorum Google Stok arayüzünü mumla arıyorum.

umarım Xiaomi nin şu Nokia ile karşılıklı teknoloji alışverişi Arayüz tarafını da kapsar da Xiaomi cihazlar için adam akıllı Stok arayüze çok yakın bir arayüz''resmi'' olarak gelir (Custom LineageOS hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 10 Temmuz 2017; 0:50:45 >
  • Şu miui düzgün çalışsa çok güzel arayüz. Ama o kadar haftalık güncellemeye rağmen sağdan soldan illa sorun çıkıyor.

• İkon tasarımları Meizu markasının Flyme arayüzüne benziyor.

Xiaomi sonunda MIUI 9'un çıkış tarihini açıkladı
  • aceleciburak A kullanıcısına yanıt
    Bence fiyatına göre iyi çalışıyorlar. Genelde ucuz tellerin kaderi hiç güncelleme almamak xiaomi en azından hemen destek kesen bir firma değil evet geç geliyor ama geliyor ha telefonun donanıma göre fiyatı pahalı olsaydı size %100 hak verirdim.

• Kardeşimde Mi 5 var bende 4 gün önce 699 TL ye idare edecek Redmi 4X modelini aldım fakat idareden öteye geçti cihaz çok şaşırdım.
    Gerçekten çok sevdim cihazı HTC U11 alana kadar bunu kullanmaya devam edeceğim.
    Sonrasında babama bırakırım.
    Cihaz öncelikle çok stabil ve hızlı malzeme kalitesi şaşırılacak kadar iyi.
    Elde bıraktığı hissiyat olsun kamerası olsun gören herkes beğendi cihazı 700 TL olduguna şaşırdılar.

Redmi 4X öneririm 1000 TL altı uygun bir cihaz almak isteyenlere...
    Şarj süresi ise çok çok iyi 1 günü fazlasıyla çıkarıyor hatta ertesi güne sarkıyor...

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    ucuz tel ile alakası yok Redmi serisinin en tepe modeli an için Redmi Pro ve Snapdragon 65x ayarında hatta kimi zaman sabıkalı 810 ayarında performans veren bir SoC ye sahip Redmi Pro

Mediatek in sabıkalı geçmişinin payı büyük ki Helio x30 u lanse edilse bile en azından kullanıma sunulmuş bir örneği olmadığı için kenara bırakırsak helio x25 an için mediatek in amiral gemi platformu ama kernel in eski olması (2015 yılında yayınlanan kernel) optimizasyon sorunları gibi problemler ile fiyatını bile bence çok haketmiyor ki cihazı uzun zamandır kullanıyorum her yeni gelen MIUI 8.0 betası cihazı daha da baltaladı en son ki durum zaten belli aşırı ısınma / cell standby / ve aşırı pil tüketimi buna bağlı ekran açık süresinin yarı yarıya düşmesi ortalama 3-4 saat alınması gibi nedenler cihazda ve yazılımda her şekilde sorun olduğunun göstergesi zaten bu nedenler ile güncellemeler askıda bi taraftan da MIUI 9.0 a zaman ayırmak için sorunlu cihazları ikinci plana attılar

ayrıca olay ucuz tel ise GM 6 Android One programında ve işlemci tarafı yine sabıkalı mediatek MT6737T ve GPU Mali T720 ama cihazda Stok Android 7.0 var ve cihaz 4 çekirdek ve bu cihaz her durumda 2 sene içinde ne çıkarsa alacak. kısacası ucuz var ucuz var ...
  • bizim mi5s lere yine en sonda gelir
  • Redmi 4x bekliyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.