Şimdi Ara

Xiaomi, Snapdragon 845 ve Türkiye (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Dr.Flareon

Xiaomi Mi 6 128gb.

Kamerası iPhone 6sten bile kötü, gün ışığında çok kötü değil yine ama iç mekanlarda ve düşük ışıkta RE ZA LET.

Kendim kullandım bizzat. iPhone 6s imi aradım kullanırken.

Oneplus 5 daha iyi.

O zaman kullanmayı bilmiyorsunuz yada sizin kamerada sıkıntı var iPhone 7 ile kapışıyor mi6 nın kamerası

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Xiaomi Mi 6 128gb.

Kamerası iPhone 6sten bile kötü, gün ışığında çok kötü değil yine ama iç mekanlarda ve düşük ışıkta RE ZA LET.

Kendim kullandım bizzat. iPhone 6s imi aradım kullanırken.

Oneplus 5 daha iyi.

Siz o telefonu bir yerlere gösterin arızalı olabilir. Mi 6 var kuzenimde nasıl bir kamerası olduğunu çok iyi biliyorum. Google devinede sorabilirsiniz daha detaylı bilgi için.
  • yav inşallah gelmez... iş ithalatcıların elinde hem urun cok hızlı giriş yapıyor hemde fiyatlar vergilere ragmen yurtdısındaki fiyatlara yaklasıyor..
    garanti durumu, turkiye tuketici hakları baya ileri durumda kim getirirse getirsen belli şartları zaten sunmak durumunda oldugundan cok sıkıntı gormuyorum..
    ithalatcı fiyatlarının distributor den daha ucuza urun satabilmesinin sebebi kesinlikle vergiler değil ikiside aynı vergileri oder.
    Ancak distributor firmanın calıstırmak zorunda oldugu eleman sayısı,bulundurması va satması gereken stok miktarı gibbi ciddi ek giderleri var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 12 Aralık 2017; 18:28:43 >
  • şahane adamlar bunlar yahu
  • Xiaomi ve Oppo TR piyasasında daha etkili görmek istediğimiz firmalar. Zaten tüm güncel modelleri ile Vatan benzeri teknonoloji mağazalarında f/p oranını koruyarak bulunduğu an olay tamamdır.

Bu arada Erdi üstatta olsa, memlekette Enformasyon Bakanı olacak adam. İhya ederdi kendi alanında ülkeyi.

• Ben şeye takıldım, ceo'nun ingilizce bilmemesine.
    Halbuki ingilizce olmazsa olmaz, iş bulamazsın, adam yerine konmazsın, bilim dili ingilizce, herkes öğrenmeli bıdı bıdı bıdı

Aklını çalıştıranlar için söylemeye gerek yok fakat diğerleri için belirtelim: Demek ki düzenli çalışınca ve AR-GE 'ye önem verince öyle pek de ingilizce almanca lazca ya gerek yokmuş.

Dilinizin kıymetini bilin ve çalışın, onlar sizden ilham alsınlar, sizden bilgiyi ve teknolojiyi elde etmeye çalışsınlar, bırakın onlar öğrenmeye çalışsın sizin dilinizi, siz yeter ki çalışın (KAST ETTİĞİM TOPLUMSAL OLARAK)

Mehteri verince bir B-K olmuyor, birileri bunun farkına varana kadar yüzyıllar geçip gitti

• Gelmesin abi gelmesin gelirse daha pahalı olur, burası Türkiye ithalatcılar aracılığıyla alırız, gelirse vergi falan fiyatı uçar hiç alınmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Achilles01

Erdi gibi her konuda uzman ve işine aşırı ciddiyetle bağlı birinin bu sitenin en tepesinde olması gerekiyor bence. Aslında bu site bile az, çok daha tepe yerlerde en üst kadrolarda olması gerek. Mesela Türkiye'ye gelirlerse Xiaomi Türkiye müdürü vb. Yerli firmalarımız olan Vestel, Casper gibi markalarımızın azıcık aklı olsa Erdi'yi çoktan transfer etmeleri gerekiyordu.

Adam da inanılmaz bir vizyon ve bilgi birikimi var, pazarı iyi tanıyor, ne satılır , ne satılmaz, doğru yu, yanlışı biliyor. Ama firmalar ne yapıyor, bu işten bir bok anlamayan adamları oturtuyor koltuğa, sonra 1500 tl ye SD 450 kullanan, 16 gb cihaz satmaya çalışıyor. Bak sinir oldum şimdi yaa, erdi gibi birinin ne işi var abi forum sitesinde, adam da yönetici olacak, daha iyi yerlerde olacak bilgi birikim var ama herzaman olduğu gibi hakettiği yerde değil malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Orijinalden alıntı: mami001

arkadaşlar xiaomi ülkeye girince ona ek vergi yüklenmiyor. Neden gelmesin diyorsunuz anlamış değilim. İthalatçı garantili getiren adamlar da o telefonları gizli saklı getirmiyor. Satış amacıyla getiriyorlar ve vergilerden onlar da sorumlu. KVK Garantili cihazlardaki fiyat farkı KVK nın teknik servis için aldığı bir fark.(Sanki çok iyilermiş gibi) İnşallah resmi olarak gelirler de daha çok xiaomi cihazı daha kolay satın alabiliriz ya da en azından markanın bilinirliği artar ülkemizde ve absürt fiyatlara telefon almaz bir kısım kullanıcı.

Sorun şu ; eğer resmi olarak gelirse teknoloji mağazalarında her zaman olduğu gibi internet fiyatının çok daha üstünde fahiş fiyatla satılacak ve şu anki piyasasını da yükseltecek.

Fiyat avantajını teknoloji mağazalar yüzünden kaybeder.

zaten şuanda teknosa xiaomi ürünleri satıyor. İnternet fiyatından pek de farkı yok fiyatların.

• quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

quote:

arkadaşlar xiaomi ülkeye girince ona ek vergi yüklenmiyor. Neden gelmesin diyorsunuz anlamış değilim. İthalatçı garantili getiren adamlar da o telefonları gizli saklı getirmiyor. Satış amacıyla getiriyorlar ve vergilerden onlar da sorumlu. KVK Garantili cihazlardaki fiyat farkı KVK nın teknik servis için aldığı bir fark.(Sanki çok iyilermiş gibi) İnşallah resmi olarak gelirler de daha çok xiaomi cihazı daha kolay satın alabiliriz ya da en azından markanın bilinirliği artar ülkemizde ve absürt fiyatlara telefon almaz bir kısım kullanıcı.

Siz şaka mı yapıyorsunuz!? Aldığımız telefonda tam %56 vergi var. Nasıl dersiniz ülkemize girerse ek vergi yüklenmiyor diye. Verginin vergisinin alındığı bir ortamda yaşıyoruz. İthalatçı giren bir telefon 1750 tl ise adam onu örneğin 2250 ye satıyor. Ama o telefon Türkiye'de satılan bir telefon olsa tak diye fiyatı 3500'e fırlayacak. Peki neden fırlayacak işte bahsettiğimiz vergiler yüzünden fırlayacak. Bunu görememek nedir ya.!

Yanlış biliyorsunuz. İthalatçı garantili satan adam bunu kaçak satmıyor ki vergisiz olsun. Sizin dediğiniz gibi ithalatçı garantili satan adam vergi ödemese çoktan ensesine binerlerdi merak etme. Onlar da vergili satılan cihazlar. Fiyat farkı vergiden kaynaklanmıyor. Nasıl Mi6 için maksimum satış fiyatı 1500-1600TL olması gerekirken 2000TL ye satılıyor o zaman. Bu adamlar bu cihazların kaydını nasıl yapıyorlar kaçak satılıyorsa? Pasaport kayıtlı olmuyor aldıgın Xiaomi telefonlar. Araştırın lütfen

• quote:

quote:

quote:

Siz şaka mı yapıyorsunuz!? Aldığımız telefonda tam %56 vergi var. Nasıl dersiniz ülkemize girerse ek vergi yüklenmiyor diye. Verginin vergisinin alındığı bir ortamda yaşıyoruz. İthalatçı giren bir telefon 1750 tl ise adam onu örneğin 2250 ye satıyor. Ama o telefon Türkiye'de satılan bir telefon olsa tak diye fiyatı 3500'e fırlayacak. Peki neden fırlayacak işte bahsettiğimiz vergiler yüzünden fırlayacak. Bunu görememek nedir ya.!

Yanlış biliyorsunuz. İthalatçı garantili satan adam bunu kaçak satmıyor ki vergisiz olsun. Sizin dediğiniz gibi ithalatçı garantili satan adam vergi ödemese çoktan ensesine binerlerdi merak etme. Onlar da vergili satılan cihazlar. Fiyat farkı vergiden kaynaklanmıyor. Nasıl Mi6 için maksimum satış fiyatı 1500-1600TL olması gerekirken 2000TL ye satılıyor o zaman. Bu adamlar bu cihazların kaydını nasıl yapıyorlar kaçak satılıyorsa? Pasaport kayıtlı olmuyor aldıgın Xiaomi telefonlar. Araştırın lütfen

Ülkede ofis açan bir firma vergi mükellefi olur ve ürünlerinde o ülkenin ürünlerinden alınan tüm vergileri ürününe eklemek zorundadır satarken. İthalatçı tarafından getirilen üründe ise vergi minimuma iner yani ülkeye giriş, vb kayıt parası yeterlidir. Kalanına kar payını ekler ve satar. Xiaomi ülkemizde ofis açmadığı için Mi6 nın fiyatı kayır parası vs ve satan kurumun kar payı ile 1900 tl lerde. Ülkemizde ofisi bulunsa minimum 3200 tl bandında satışa çıkacaktı. Allah aşkına anlayın çünkü bu benim ya da genel bir kanı-yorum değil. 2x2=4 sonucu nasıl tartışılmaz ise bu konuda verilere ve somut bilgilere dayandığı için tartışılmaz çünkü.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ülkede ofis açan bir firma vergi mükellefi olur ve ürünlerinde o ülkenin ürünlerinden alınan tüm vergileri ürününe eklemek zorundadır satarken. İthalatçı tarafından getirilen üründe ise vergi minimuma iner yani ülkeye giriş, vb kayıt parası yeterlidir. Kalanına kar payını ekler ve satar. Xiaomi ülkemizde ofis açmadığı için Mi6 nın fiyatı kayır parası vs ve satan kurumun kar payı ile 1900 tl lerde. Ülkemizde ofisi bulunsa minimum 3200 tl bandında satışa çıkacaktı. Allah aşkına anlayın çünkü bu benim ya da genel bir kanı-yorum değil. 2x2=4 sonucu nasıl tartışılmaz ise bu konuda verilere ve somut bilgilere dayandığı için tartışılmaz çünkü.

ben gittim yurtdışından 100 tane bırakın telefonu herhangi bir şeyden getirdim. Daha gümrükten girerken bana sen napıyosun bunu dur bakalım ticaretini mi yapacaksın diyip vergisini kesiyorlar ticaretini yapmayacak olsam bile. yurtdışında 400 dolar olan bir telefon burda 3200TL olacaksa eğer resmi yollardan girse o zaman iPhone X'in yurtdışı fiyatı 1000 dolar yani TR fiyatı 8000 TL olması lazım. 6100TL bile diğer yurtdışı fiyatlarına göre nedeni bilinmemesiyle birlikte bize daha pahalı girdiği halde 6100TL yapıyor. Size bi örnek vereyim. Amazon Galaxy A7 2017 bakın yurtdışı fiyatı 360 dolar olan bir cihaz. İthalatçı garantili olarak gelince Türkiyede HepsiBurada A7 2017 1900TL oluyor. Aynı cihaz Samsung TR Garantili olarak gelince ilk çıkış fiyatı 2200 idi şuan ise 1900 2000TL seviyesinde. Aynı şekilde bunun yurtdışı çıkış fiyatıBuradan bakıldığında 424 dolar. Yani Mi6 ile aynı fiyat gördüğünüz gibi. Çıkış fiyatı 424 dolar olan bir cihaz TR'de 2200 2300TL den çıkış yapıyor. Mi6 yurtdışı fiyatı da böyle ve KVK Garantili Mi6 fiyatı da böyle çıktı kontrol ederseniz. İyi geceler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben gittim yurtdışından 100 tane bırakın telefonu herhangi bir şeyden getirdim. Daha gümrükten girerken bana sen napıyosun bunu dur bakalım ticaretini mi yapacaksın diyip vergisini kesiyorlar ticaretini yapmayacak olsam bile. yurtdışında 400 dolar olan bir telefon burda 3200TL olacaksa eğer resmi yollardan girse o zaman iPhone X'in yurtdışı fiyatı 1000 dolar yani TR fiyatı 8000 TL olması lazım. 6100TL bile diğer yurtdışı fiyatlarına göre nedeni bilinmemesiyle birlikte bize daha pahalı girdiği halde 6100TL yapıyor. Size bi örnek vereyim. Amazon Galaxy A7 2017 bakın yurtdışı fiyatı 360 dolar olan bir cihaz. İthalatçı garantili olarak gelince Türkiyede HepsiBurada A7 2017 1900TL oluyor. Aynı cihaz Samsung TR Garantili olarak gelince ilk çıkış fiyatı 2200 idi şuan ise 1900 2000TL seviyesinde. Aynı şekilde bunun yurtdışı çıkış fiyatıBuradan bakıldığında 424 dolar. Yani Mi6 ile aynı fiyat gördüğünüz gibi. Çıkış fiyatı 424 dolar olan bir cihaz TR'de 2200 2300TL den çıkış yapıyor. Mi6 yurtdışı fiyatı da böyle ve KVK Garantili Mi6 fiyatı da böyle çıktı kontrol ederseniz. İyi geceler.

Yok ben artık bir şey demiyorum :) İthalatçı gelen telefonlar ile Türkiye garantili telefonlar arasında bariz vergi sebebiyle fiyat farkı vardır. Lütfen bunu artık savunmayın. Bu kadar bariz bir şeyi anlatmaya çalıştığıma inanamıyorum. Tekrar ediyorum ve son kez yazıyorum, İthalatçı gelen telefonda Türkiye'de satılan telefonlara gelen vergiler gelmiyor aynı şekilde. Giriş için ve kayıt için vergi alınıyor bu da Türkiye garantili satılan cihazdaki gibi kdv-ötv-kayıt-bandrol vergileri gibi kallavi olmuyor. Örneğin Türkiye garantili P10 Plus 4 bin tl ye yakınken İthalatçı garantili olanının 2.600 tl lerde olması bunun sonucudur. İyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strathmorea -- 14 Aralık 2017; 3:1:1 >

• arkadaşlar slm. geçen ay aldığım Xiaomi mi 6 128 gb ceramic telefonumun donma sorunları ilk günden beri devam etmekte. günlük ortalama 1-2 defa donuyor ve reset atana kadar devam etmekte. daha önceden kullanan, başına gelen veya bu işi bilen birileri varsa bana yardımcı olmalarını rica ederim.

• Flag_Ship_Killer F kullanıcısına yanıt
    😂 Kullanmayı bilmiyor kısmını duymadım farzediyorum zira çoğu kullanıcıdan deneyimliyim. Bence benim 6sten bile bariz kötü. Düşük ışıkta hele. Bana düşük ışıkta çekilmiş 1 tane güzel mi6 fotosu atın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

😂 Kullanmayı bilmiyor kısmını duymadım farzediyorum zira çoğu kullanıcıdan deneyimliyim. Bence benim 6sten bile bariz kötü. Düşük ışıkta hele. Bana düşük ışıkta çekilmiş 1 tane güzel mi6 fotosu atın.

Bi git hele ya benim mi4 üm bile 6s den daha iyi fotoğraf çekiyor.Mi 6 yı bilmesek bizi kekleyecen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.