Şimdi Ara

Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: worms Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 21 Misafir (12 Mobil) - 9 Masaüstü13 Mobil
5 sn
16.915
Cevap
595
Favori
6.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 1647
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1745
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 9 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1022
  • Favoriye Eklediklerim 673
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Hepsirobot (1775 mesaj) tekiz (1745 mesaj) hardcrss (337 mesaj) mali_bu16 (261 mesaj) szkrb (222 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6772 mesaj) Mobil (5229 mesaj) Mini (526 mesaj) Uygulama (4387 mesaj)
  • @
37 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Elektrikli Küçük Ev Aletleri >> Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü
Giriş
    968 Mesaj
    S5 Max cihazımın bağlı olduğu modemi kaldırdık yeni modeme nasıl bağlayabilirim? Cihaz o modem olmadığı için offline gözüküyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    898 Mesaj
    cihazı resetleyip tekrar kuracaksınız. Youtube de resetleme videosu var.
    |
    |
    Güzel güzel haritalamayi yaparken siyah halıda saçmaladı.
    Şarjı 20 ye düştü docka geri döndü devam edecem diyor bakalım ne yapacak
    Ali bey bunun bir çözümü varmı. Siyah hali olayının.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
    2 Mesaj

Merhaba bugün Vaomi V2 Pro cihaz elimize ulaştı, kutuyu açtık bağlantı ve kurulumu tamamladık, ancak cihaz hareket etmedi ve radar hatası verdi, fotosunu ekliyorum..
    Yarın evofone ile görüşeceğim, sizce geri göndermeden duzelebilecek bir sorun mudur..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizado -- 22 Eylül 2020; 23:42:23 >

Saçmalama değil bu, düşme sensörlerinin normal reaksiyonu. Siyah halıda IR ışını geri tepmediği için robot kendini düşecekmiş gibi hisseder.

Sensörleri kapamak için youtube üzerindeki videolardaki yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

|
    |
    ramonche kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    7981 Mesaj

İstediğin işi tek işlemle sadece Ecovacs Ozmo robotlar ile yapabilirsin, onlar halı tanıma sensörleri ile donatılmışlardır.
    Ecovacs temini şu an ya Amazon.de üzerinden garantili, ya da AliExpress üzerinden garantisiz ama daha ucuza halledilebiliyor. Saplam ve uzun ömürlü cihazlardır.

Diğer robotlarda bunu yapabilmen için en az iki farklı haritaya sahip olman lazım. Roborock cihazlarda birden fazla harita imkanın var.
    Bir haritayı sadece silme için kullanacaksın ve orada halıların yerlerini yasak bölge olarak işaretleyeceksin. Diğer haritayı da süpürme için kullanacaksın.

Modeller ve kimden alacağın konusunu forumdan takip etmeni öneririm.
    |
    |
    NIGRA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    699 Mesaj

https://www.youtube.com/watch?v=XFJ_qou4T8I&feature=youtu.be Ecovacs Ozmo 950 incelemenizi tavsiye ederim 5000 e kadar çıkabiliyorsanız T8 Aivi..

|
    |
  • Binbaşı
    1453 Mesaj
    Biraz araştırma sonucu S5 Max alma arifesindeyim.

Merak ettiğim, şu an güvenilir, sorunsuz servis hizmeti için hangi tedarikçilerden alınmalı acaba?

Çok fazla firma ismi duydum. Trendyol'da daha uygun fiyatlara bulunabiliyor. Amazon'da ise diğerlerine göre pahalı. Fakat alınan siteden ziyade hangi firmanın garantisinde olduğu daha önemli galiba.

Önerileriniz varsa paylaşabilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Yalnız hocam ev değil iş hanı :) benim s5 Max te siyahlı halıda çok oyalanmıştı sensörle uğraşmamak için o halıyı kaldırdım. Veya yasaklı alan işaretle o halıyı. Bu arada bazı odalarda ince ince gezerken bazı odalarda geniş boşluklu çizgi çizmiş. Bende de aynı böyle yapıyor sebebi nedir acaba

|
    |
    ramonche kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    616 Mesaj

Türkiye'de Roborock distribütörü yok, sadece ithalatçılar getiriyor ve kendi garantilerini veriyor.
    En sorunsuz hizmeti veren benim bildiğim Ekay online.
    Ucuz satanlarda düzgün garanti-servis alt yapısı yokmuş, zaten ucuz satanların kâr marjlarının servis altyapısına yatırım yapmaya yetmesi mümkün değilmiş. (Forumdan öğrendiklerim)
    Ben de Ekay'dan aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szkrb -- 22 Eylül 2020; 23:30:34 >
    |
    |
    Designer83 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

İstediğin işi tek işlemle sadece Ecovacs Ozmo robotlar ile yapabilirsin, onlar halı tanıma sensörleri ile donatılmışlardır.
    Ecovacs temini şu an ya Amazon.de üzerinden garantili, ya da AliExpress üzerinden garantisiz ama daha ucuza halledilebiliyor. Saplam ve uzun ömürlü cihazlardır.

Diğer robotlarda bunu yapabilmen için en az iki farklı haritaya sahip olman lazım. Roborock cihazlarda birden fazla harita imkanın var.
    Bir haritayı sadece silme için kullanacaksın ve orada halıların yerlerini yasak bölge olarak işaretleyeceksin. Diğer haritayı da süpürme için kullanacaksın.

Modeller ve kimden alacağın konusunu forumdan takip etmeni öneririm.
    ecovacs a baktığımda evet gerçekten çok iyi görünüyor. halı için ekstra birşey yapmadan kendisi bunu tanıyor olması efsane gerçekten. Anladığım kadarıyla 2 işlem için tek haritada çalışabiliyor. Yanlışsam düzeltirseniz sevinirim. Hem sil hemde süpür komutu veriyoruz ecovacs a ve o halıysa süpürüyor değilse siliyor ve süpürüyor ve bunu tek haritada yapıyor. Gerçekten harika. Ancak amazon.de den temin ettiğimizde buna ne kadar vergi ödeyeceğim bunu biliyor musunuz? oran neydi %20 mi?

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, V2 ve v3 modellerinde de ben bu harita da halıyı yasaklı bölge olarak işaretleme ve birden fazla harita seçeneği var diye biliyordum. Demek bu veya buna benzer bir model ile bu istediklerimi yapamıyorum.

bu ecovacs için herşey dahil fiyatı ne olmalı?

birde ecovacs T8 için herşey dahil fiyatı ne olmalı?

cevaplar için çok teşekkürler @GuerillaUnit ve @hepsirobot

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NIGRA -- 23 Eylül 2020; 0:40:6 >

• Yüzbaşı
    616 Mesaj

Halıyı süpürüp inip mop yapamıyor.
    sadece mop modundayken halıyı tanıyıp pas geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szkrb -- 22 Eylül 2020; 23:43:46 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: szkrb

Halıyı süpürüp inip mop yapamıyor.
    sadece mop modundayken halıyı tanıyıp pas geçiyor.
    o zaman 2 harita üzerinden çalışıyor. Mecburen bir harita süpürme bir harita da silme ayarlı olacak.
    Peki benim bu dediğim modeller de bu özellik yok mu?

İki ayrı haritayla alâkası yok.
    Tek harita üzerinden; ıslak temizlik yaparken halıyı kendisi tanıdığı için dokunmuyor.
    Süpürge modunda ise halı da dahil her yeri süpürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szkrb -- 23 Eylül 2020; 0:17:49 >
    |
    |

İki ayrı haritayla alâkası yok.
    Tek harita üzerinden; ıslak temizlik yaparken halıyı kendisi tanıdığı için dokunmuyor.
    Süpürge modunda ise halı da dahil her yeri süpürüyor.
    Peki bu bahsettiğimiz halı, haritalama vb konuştuğumuz bu kriterlerde Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro bu ürünün tarzı nedir? Bu ürünü soruyorum çünkü heryerde bu çıkıyor karşıma merak ettim.

Bu sualler robot hususundaki bilgimi aşıyor.
    Ali Tan Bey izah ederse daha sağlıklı olur.
    Sadece, halı tanıyıp pas geçme fonksiyonunun ecovacsa özel olduğunu biliyorum, başka hiçbir markada yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szkrb -- 23 Eylül 2020; 0:18:51 >
    |
    |

Bu sualler robot hususundaki bilgimi aşıyor.
    Ali Tan Bey izah ederse daha sağlıklı olur.
    Sadece, halı tanıyıp pas geçme fonksiyonunun ecovacsa özel olduğunu biliyorum, başka hiçbir markada yokmuş.
    Tamamdır kendisinin cevabını bekleyeyim. Teşekkür ederim cevaplarınız içinde. Sizin ekaydan aldığınız ürün nedir? birde bu ekayı nerede bulabilirim?
    Arkadaşlar altındaki paspas'ı nasıl temizleyebiliriz? Cırt cırtlı olduğu için yıkanması problem olur sanırım. Bir de o paspasın ortası bantlı olan bir versiyonu daha çıktı kutudan. Ana moptan ne farkı var acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Roborocks s5 max.
    Antalya firması, internet üzerinden aldım.
    Servis altyapısı hususunda Ali Tan Bey'in desteklediği firmalardan.
    |
    |

Yıkamakda sorun yok, sürekli yıkıyorum.
    Bir kovaya çamaşır deterjanıyla su hazırlayıp yedekleriyle tüm bezleri içine atıp elde yıkıyorum.
    |
    |
    Delpo41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bebek Oyunları
Masal Oku
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.