Şimdi Ara

Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü (684. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
23.821
Cevap
654
Favori
559.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 682683684685686
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, dün xiomi 1c ye temizlik yaptırdım şarj standına döndü, bugün baktığımda filtreyi ve hazneyi görmediğine dair hata veriyor, şarjı da bitmek üzere sorun ne olabilir acaba?
    Üstelik cihaz sıfırlanmıyor da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi breathin -- 18 Eylül 2020; 13:29:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • atmosfer1k kullanıcısına yanıt
    Ekay

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese iyi günler. Geçen sene roborock s50 satın aldım ve bu sene 2 kere “error 4 cliff sensor” hatası aldım ve ürünü servise gönderdim. İlk servis aşamasında sensörleri kontrol ettik hatasını giderdik diyip ürünü çalışır vaziyette geri gönderdiler ama ürün 2 gün sonra aynı hatayı tekrar verdi. Bu nedenle 2 inci servise gönderdiğimde servis asıl sorunu tespit etti. Halılarımın rengini sordular ve direk siyah beyaz renklerde olup olmadığını sordular. Halılar siyah beyaz diyince cliff sensörlerin siyah ve beyaz renkler arasındaki kontrast rengin sensörü yanılttığını ve devamlı bu uyarıyı alınca sensörün hata moduna düştüğünü ve cihazın kendisini emniyete almak için çalışmadığını söylediler. Yani ya halıları değiştiricem ya da cliff sensörleri kapatıcam😁 Evim tek katlı olduğu ve cihazın düşeceği bir yer olmadığı için cliff sensörleri kapatmaya karar verdim ve sensörleri kapatmak içinde servis bana bir link gönderdi. Linkte 3 boyutlu yazıcıdan sensörler için klips basabiliyorsunuz. Saolsun birisi tüm ihtiyaç duyulan çalışmayı koymuş size kalan 3 boyutlu bir yazıcıda print etmek. Benim gibi bu sorunu yaşayan veya ileride yaşayacak başka birisi varsa bu çözümü kullanabilir. 3200 liraya aldığım ürün çöpe gidecek diye çok korkmuştum ama artık sorunu hallettim. 🥳🥳 Linki de buraya bırakıyorum. İyi günler herkese.

https://www.thingiverse.com/thing:2729022/comments

• quote:

Orijinalden alıntı: sülen

Su tankının hepsini bir silmede bitiriyor mu? S5max tankının içinde her zaman su kalıyor ve boşaltmaya uğraşıyorum. Y silme daha çok suya ihtiyaç mı duyuyor acaba
    Evet moplama daha uzun sürdüğü için daha fazla su harcıyor. Silerken 2 ileri 1 geri gittiğini düşünün mehter takımı gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • firstutay F kullanıcısına yanıt
    Daha güzel temizliyordur. Ben hergün silme yapamadığım için pause verip sık bez değiştirerek 2 kere sildiriyorum.

• Arkadaşlar s5 max var. Haritalama ayna olan yerleri sizde nasıl görüyor. Bende antre ayna kaplı oraları oda varmış ama önünde engel var olarak gösteriyor. Lidar ayna olayını çözemiyor mu ? Sizler nasıl cozum buldunuz

• ahmetsoul kullanıcısına yanıt
    Her lidarlı robot aynada sapıtır, sadece S5Max değil.
    Ayna dibini çizgi ile engelleyin, rahat çalışsın.

Bende de aynı durum. Çözüm bulamadım maalesef. Ama çalışmasında sorun olmuyor

• Merhaba, mi v3 aldım bir hafta oldu..ilk günlerde şarja girince veya çıkınca veya verilen görev bitince görevin bittiğini söylüyordu.. şimdi ise bu komutların hşçbirini söylemiyor ..ne yapma lazım???

Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü

Evet aynı sorun bende de var
    Ama şunu farkettim, füme aynalarda bu problem olmuyor

@Hepsirobot, süpürgeyi çalıştırdığımda aynanın olduğu duvarı bazen 1 metre ileride bazen de 1 metre geride görebiliyor onun için çizgi koyamıyorum tavsiyenizi rica ederim
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ciko44 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Duvar çizgisini takip eden bir çizgi çekin ve robotu çalıştırın. Bir iki denemeden sonra optimum çizgiyi bulacağınızı düşünüyorum efendim.

Füme aynalarda yansıma dağıldığı için lidar daha az yanılmaktadır.

Saygılarımla
  • V3 te ikinci haritalandirmayi nasıl yapıyoruz ? Bir türlü bulamadım. Kayıtlı haritalari kapatarak kenarları supurtuyorum yine kayıtlı harita üzerinde işlem yapıyor.

• blasph B kullanıcısına yanıt
    800tl vergi ödedim hepsini iade ettiler teşekkürler

• Merhabalar
    Xiaomi 1C turning on icin hala bir cozum yok mu bilen varsa yardimci olabilir mi?

• Roborock uygulamasında neden hala oda isimlendirme yok, bununla ilgili birşey duydunuz mu?
  • firstutay F kullanıcısına yanıt
    Map list bolumune gireceksiniz (orda mevcut katiyli haritaniz gozukecek) > Sayfanin altinda create a new map tusuna basacaksiniz > ana sayfaya donecek, sonrasında kenar supurmeyi acin ve supurmeyi baslatmak icin start tusuna basin. Supurmeyi bitirdikten sonra ekranda yeni haritayi kaydetmek istiyormusun diye soracak, sag alttan evet diyerek yeni haritaya isim vererek kaydedeceksiniz. Daha sonra map list bolumune girdiginizde 2 haritayida orada gorursunuz, bu sekilde yaparak yeni haritalar ekleyebiliyorsunuz.

• Herkese Merhaba
    Bende mop pro almayı düşünüyorum.
    Kullananlar yardımcı olursa cok sevinirim.
    10 cm yükseliğindeki bazanın altına girebilirmi?
    Ürün 9,6 cm olarak gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmtmmt -- 19 Eylül 2020; 11:50:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kgulle

800tl vergi ödedim hepsini iade ettiler teşekkürler
    Mevzu, site, ürün, fiyat vs nedir acaba,5 sayfa geriye gittim cevap verdiğiniz forumdasi ve msj ini bulamadım, 🤔🤔

• quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

Map list bolumune gireceksiniz (orda mevcut katiyli haritaniz gozukecek) > Sayfanin altinda create a new map tusuna basacaksiniz > ana sayfaya donecek, sonrasında kenar supurmeyi acin ve supurmeyi baslatmak icin start tusuna basin. Supurmeyi bitirdikten sonra ekranda yeni haritayi kaydetmek istiyormusun diye soracak, sag alttan evet diyerek yeni haritaya isim vererek kaydedeceksiniz. Daha sonra map list bolumune girdiginizde 2 haritayida orada gorursunuz, bu sekilde yaparak yeni haritalar ekleyebiliyorsunuz.
    Map liste giriyorum ancak orada create a new map butonu yok bende. Orada sadece mevcut haritam var onun içine girebiliyorum. Onun içine de girince Yeniden adlandır ve silme butonu var. Sizin kullandığınız cihaz v3 mü ?
  • 
Sayfa: önceki 682683684685686
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.