Şimdi Ara

Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ConCarnage , espesito , kaanrevan Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 14 Misafir (8 Mobil) - 7 Masaüstü10 Mobil
5 sn
12.356
Cevap
427
Favori
604.469
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Elektrikli Küçük Ev Aletleri >> Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü
Giriş
    425 Mesaj

Hocam verdiginiz bilgiler icin tesekkur ediyorum. Gercektende faydali oldu.

Lakin benim algoritma su sekilde isliyor. Gidiyorum sepete S50 ekliyorum. Sonra birden aklima bu fiyata 2 tane eufy mi alsam(yada ilife v5s vs gibi uygun fiyatli) sorusu geliyor. Diyorum koridoru kapatirim iki tane iki bolgede takilirlar. Hem daha hizli temizlerler. Daha uzun omurlu olur. Sonra bakiyorum diyorumki 2 taneye ne gerek var 1 tane al gec. Sonra duruyorum bir daha ozelliklere bakiyorum pildir hepadir moptur falan gene s50 ye gidiyorum. Boyle bir paradoxta takildim kaldim.

Gecen bir video izledim. Ilk cikan roombayla son cikani karsilastirdilar. Arada hemen hemen fark yok. 2006 da alacaktim yurt disindan o zamanda boyle kararsiz kalmistim farkli fiyatlardan oturu. Aradan 13 sene gecmis hala ben robot supurge alacagim ama navigasyondu mopdu dön dolaş cikamiyoruz isin icinden.

Siz olsaniz evi 2 ye bolup 2 adet uygun fiyatlimi tercih edersiniz yoksa 1 adet pahalimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 5 Aralık 2019; 21:25:19 >
    |
    |
    tekiz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    425 Mesaj

Hocam illaki deger. Ozellikle buyuk sehir tozu mahvediyor adami. Birde hepa olmasi iyi, havayida temizler. Siz mesela su anda S50 aldiniz memnunsunuz, peki 2 adet eufy v11s veya ilifev5s alsaniz ayni fiyata hangisini tercih edersiniz? Uani fsrkindayim biraz garip ve anlamsiz bir soru, ama bana niyeyse 2 adet ucuz alip evi 2 ye bolmek daha mantikli gelmeye basladi.

Edit: 2 adet 1. nesil Xiaomi de olabilir benzer fiyatlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 5 Aralık 2019; 21:35:40 >
    |
    |
    agtr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    631 Mesaj
    Şöyle bir durumda cihazın reaksiyonu ne olur sizce?

Şimdi mesela 60 dakika kadar çalıştı ama ortalık çok kirli diye gerek duydum cihazı durdurup toz haznesini temizleyip takarak tekrar çalıştırdım. Kaldığı yerden devam mı eder yoksa filmi başa mı sarar? Veya pause gibi bir tuş var mı uygulamada?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    282 Mesaj

Benimki aljz933 ile başlıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hipnoa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: herze

Benimki aljz933 ile başlıyor.
    aljzx933 ile başlıyor, eğer ki x i eksik yazdı iseniz aljzx933 ile başlayan benim kargo haric hepsi kargoya verilmis gibi gözüküyor. Teşekkürler.

|
    |
  • Yarbay
    3399 Mesaj

Resume diyor hocam şarjdan geri dönerken, yani kaldığı yerden devam ediyor

|
    |
    zeytinpark kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2 tane
    alırsanız toz hazne avantajı olur ama bence zahmetli iş iki aygıtla uğraşmak, s50 nin haritalaması baya başarılı, daha ilk temizlemede evi kaba taslak çözdü alet. Engellerin üstünden aşmak için gösterdiği çabayı görseniz içiniz burkulur :)

|
    |
    onatba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: onatba

Lakin benim algoritma su sekilde isliyor. Gidiyorum sepete S50 ekliyorum. Sonra birden aklima bu fiyata 2 tane eufy mi alsam(yada ilife v5s vs gibi uygun fiyatli) sorusu geliyor. Diyorum koridoru kapatirim iki tane iki bolgede takilirlar. Hem daha hizli temizlerler. Daha uzun omurlu olur. Sonra bakiyorum diyorumki 2 taneye ne gerek var 1 tane al gec. Sonra duruyorum bir daha ozelliklere bakiyorum pildir hepadir moptur falan gene s50 ye gidiyorum. Boyle bir paradoxta takildim kaldim.

Gecen bir video izledim. Ilk cikan roombayla son cikani karsilastirdilar. Arada hemen hemen fark yok. 2006 da alacaktim yurt disindan o zamanda boyle kararsiz kalmistim farkli fiyatlardan oturu. Aradan 13 sene gecmis hala ben robot supurge alacagim ama navigasyondu mopdu dön dolaş cikamiyoruz isin icinden.

Siz olsaniz evi 2 ye bolup 2 adet uygun fiyatlimi tercih edersiniz yoksa 1 adet pahalimi?
    Ben tamamen farklı bir açıdan yazacağım. Ben olsam ilk düşündüğüm modeli alırdım. Genelde çok dallanıp budaklandıkça karar vermek güçleşiyor. Hani en kotu karar, kararsızlıktan iyidir denir ya. O pek öyle değil. Eğer aklınızda ilk s50 varken, Eufy ya da İlife alırsanız pişman olursunuz ama en başından bunları almaya karar verseydiniz o zaman farklı. Bir kere ikinci seçenektekiler random robotlar ve s50 akıllı, haritalama ve daha düzgün bir rotalama ile çalışan bir cihaz. Yani Eufy ya da İlife alırsanız aklınızda hep s50 olsa nasıl çalışırdı sorusu kalacak. Bahsettiğiniz şekilde düşünüyorsanız da eninde sonunda s50 segmentinde bir cihaz alacaksınız.

Bu arada YouTube'da bir sürü karşılaştırmalı video mevcut robot süpürgeler hakkında. Mesela İlife'ın bahsettiğiniz modeli ve Xiaomi'nin 1800pa'lık kuru vakumu karşılaştırma yapılmış. Arada temizlik yönünde sadece birkaç gram fark var lakin Xiaomi'den neredeyse iki katı fazla sürede temizlik yapıyor İlife random çalışmasından ötürü. Böyle detayları da göz önünde bulundurmak gerekir yani. Ben olsam s50 alırdım.

• Yüzbaşı
    631 Mesaj

Kendisi gidip şarj olup dönerken demek istemedim. Benim dediğim senaryoda çalışırken ben durduracağım. Toz haznesini boşaltıp taktıktan sonra yeniden çalıştırınca ne yapacak? O anlamda dedim.

|
    |

• Benimki ALJZX932 ile başlıyor. Yurtiçi kargoda şu an yarın eve teslim edilecek gibi.

|
    |
    drsn84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    425 Mesaj

Namussuz evin rölevesini almış. Vay anasini. Bak gene s50 ye kaydim...
    Kesin evin planini xiaomi merkezede yolluyordur bu user experience falan ayagina, bizim evlerin oturum planini ögrenecekler bak görüyomusunuz hocam. Ozel hayat falan kalmadi artik bu devirde :))
    Bu aletin kafadan 10 15 sene gideri var. Evet bir sonraki karar degisikligine kadar kararim S50dir. :)

|
    |
  • Yüzbaşı
    425 Mesaj

Hocam onu izledim bende. Hatta birde gittim ilk cikanlarla son cikanlarin karsilastirmasini izledim. Onun uzerine ni video daha izledim. Ondada akilli navigasyon sart degil, random yeterli falan diyordu. Ondan sonrada kafama takildi bu temizlik suresi.

Ilk basta niyet ettim s50 ye. Sonra bu videolari izleyince farkli bir kani olustu. Mini çakallığım, oppurtunistliğim tuttu. Dedim bir tane s50 yerine 2 tane uygun fiyatli alsam random mandom ayni isi daha kisa surede yapacak. Aletlerin calisma suresi kisalacak ömrü uzayacak vs. Kararsizligimin en temelinde yatan sey temizlik suresini alet sayisini artirarak kisaltmak. Aslinda bunun icinde aletin no-go line yada no-go zone ozelligi olmasi gerekli. Ama ben bilhare orta kapiyi kapatarak evi bölmeyi dusundum.

Lakin bir yandanda teknolojik zimbirtilarla ugrasmayi seven biri olarak bu mapping olayi lidar teknolojisi falan baya ilgimi cekiyor. Bu seferde gene S50 ye kayiyorum...

Yani dediginizde cok haklisiniz aslinda. s50 yi görünce dedimki ahanda bu teknoloji oldu, bu supurge alinacak kivama geldi. Ama sonrasinda random ile navigasyonlunun karsilastirmasini izleyincede bu seferde lidar navigasyon anlamsiz gelmeye basladi. Ustelik 2 random, daha kisa surede tamamliyor işi.

Yani dediginiz gibi S50 ye niyet etmis olmasam su ana kadar 1 adet uygun fiyatli alir gecerdim kesin. Ama bu namissiz teknolojide diyorki al S50 yi, cep telefonundan kurcala dur. Neyse ben su s50 yi bidaha sepete ekliyim bi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 5 Aralık 2019; 23:24:47 >
    |
    |
    cordeliac kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    282 Mesaj
    Bne de dün s50 aldım ama kredi kartı, taksit konuları yüzünden falan iptls ettim. S50 alma sebebim mop kesinlikle değil. Araştırmalarım, soru-cevaplarım neticesinde s50'nin teknolojik üstünlüğünün daha iyi olduğu kanısına vardım. Özellikle haritalama, oraya girme, sadece şurayı temizle vs konuları yüzünden. Yanılıyor muyum? Yani s50 sadece +mop değil dimi? Bu istediğim özellikler şu modelde de var onda mop yok diyeceğiniz bir model var mı? Ben gözden kaçırmış olabilir miyim acaba?

Hpcam cevabi buldunuzmu?

|
    |
    shootographer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    159 Mesaj

Bildiğim kadarıyla mop hariç dediğiniz tüm özellikler 2019 Xiaomi Mijia 1S' de var. Hatta haritalama bakımından daha iyi olduğunu biliyorum. Fiyatı da biraz daha düşük.

|
    |
    kompetan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam çok merak ettiğim bir husus var. S50 nin bataryasını değiştirmek istesek bugünün fiyatı ile ortalama ne kadara mal olur, fikir verebilir misiniz acaba?

|
    |
    Hepsirobot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: onatba

hocam naptın sen ya. neden 2 cihaz? 1 tane güzel cihaz alıp bak yoluna.
    xiaomi en çok tercih edilen marka.
    yanlış anlama ama sen bu düşünce ile devam edersen daha da alamayacaksın her halde. ilk baktığınla şimdi zaman 13 yıl. az değil.
    çok takılma. al ilk seri cihazı. ucuza. bozulursa yaptırırsın, olmadı atarsın. takılma bu kadar.

kargo bekleyen yeni arkadaşlarda biraz sabırlı olsunlar. banggood türkiyeye ciddi miktarlarda gönderim yapılıyor. kimsenin malı kalmadı, kaybolmadı.
    en kotü zamanda bile 40 gün sonra cihazlar teslim edildi. biraz sabır.
    benim 10 cu cihazım. yarısı yolda, yarısı kullanılıyor.

• Yüzbaşı
    764 Mesaj

PAUSE var, durdurup temizleyip tekrar devam eder
    |
    |
    zeytinpark kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam haklisiniz aslinda da iste kararsizlik basa bela. Hocam yanlis anlamazsaniz bu niye 10. Cihaziniz olacak? Diger 9 una noldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 6 Aralık 2019; 0:1:43 >
    |
    |
    **green-eyes** kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    282 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimaster

Bildiğim kadarıyla mop hariç dediğiniz tüm özellikler 2019 Xiaomi Mijia 1S' de var. Hatta haritalama bakımından daha iyi olduğunu biliyorum. Fiyatı da biraz daha düşük.
    Ne dersiniz arkadaşlar? Doğru bilgi mi bu acaba?

|
    |
    Bahsedilenler: tekiz , Hepsirobot
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,896
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.