Şimdi Ara

Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.816
Cevap
653
Favori
557.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    100-150 lira arasi indirim oluyor hocam, son indirim 15 gun kadar onceydi, denk gelmek biraz sans isi oluyor iste..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam selamlar bende xiaomi vacum 1 düşünüyorum. Sorum 1. Nesilde sorunlar var deniyor. Sizce sıkıntı olurmu. Birde gear bestteki 1650 fiyata gümrük dahilmi ve gümrüğü onlarmı ödüyor. İstanbulda falan takılıp bize gel öde al derlerse yandık. Hepsiburadada şu an 2400 gibi bir fiyatı var. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Ben bu kronik ariza teranesine inanin inanmiyorum, ne cevremdeki ne de forumdaki kullanicilardan tek bir kisinin basina gelmemis bir durum bazi arkadaslar tarafindan sanki her cihazin basina geliyormus gibi lanse ediliyor, resmen karalamadir bu.. Taktir sizin elbette ama ben her zaman bu urunun arkasindayim.
    Gumruk ucrete dahil degil, 170-200 lira arasi bir gumruk odemesi cikiyor cihaza, daha fazla olmuyor. Urun gumruge geldiginde sizi arayip gumruk ucretini soyluyor gumrukleme islemleri ile ilgilenen firma, verdikleri ibana ucreti gondermeniz akabinde urun size yurici kargo ile geliyor, sizin hicbir asamada ugrasmaniza gerek kalmiyor.

• Merhabalar hocam ben Gearbestden Xiaomi s50 yani 2. Nesil olanı almayı düşünüyorum.
    Toplam kargo dahil ücret 2600 küsür ₺ ye geliyor.
    Fakat en büyük sorun şu ki geldiğinde ne kadar vergi vereceğim, eğer %20+%20 lik vergi uygulanırsa DHL’nin yaptığı çok büyük zarara girerim n11 den daha ucuza satın alırdım öyle olursa.
    Kargo seçeneğinde DHL ve Middle East Priority Line mevcut en ucuz olan 185₺ ve Priority Line olan bu kargo ile ilgili bir fikriniz var mı? Kargo süresi 7-12 gün olarak gözüküyor.

Ürün linki; https://m-tr.gearbest.com/robot-vacuum/pp_954639.html?wid=1349303&currency=TRY&vip=15281062&gclid=EAIaIQobChMI58-d9-yp4AIVg-AYCh1D5ggGEAQYASABEgJG7PD_BwE

Ve satıcının adı JekG 14bin beğenisi var.

• batuhanvitoniko B kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    Linkini verdiğiniz satıcıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız, ancak vergiler hemen hemen yazdığınız oranlarda çıkabilir, satıcı ürünü Honk Kong'dan gönderiyor, 7-12 günde gelmesi planlanan kargo da Aramex kargo oluyor, gümrük konusunda fazla kuralcılar. %20+%20 vergi çıkması muhtemel. 1.nesil cihazlar Çin'den geliyor farklı bir kargo firması taşımacılığını yapıyor. Gümrükleme işlemlerini yapanlar da Aramex'e göre oldukça rahatlar, 170-200 lira arası vergi çıkıyor o ürüne.
    Bu koşullarda 2.nesil cihazın size maliyeti 3500 liraları bulabilir, tamamen şans işi tabi bu, çok daha az gümrük vergileri de çıkabilir, ama kesin birşey söylemek zor...
  • Çok teşekkürler yardımınız için günlerdir bu 2. Nesili almaya çalışıyorum, AliExpress den satın almaya çalışırsam ancak çinden alabiliyorum orada da birkaç yorumda Türk arkadaşımız verginin aynı şekilde 820tl olduğunu yazmış ve dhl ile gönderilmiş. Gearbest’e ki bu satıcıya mesaj attım ptt ile gönderim mümkün mü diye yok mudur bunun hal çaresi gerçekten %40 vergi vermek bana çok koyuyor, yardımcı olabileceğiniz birşey var ise çok minnettar olurum.

DHL tam bir pişmanlıktır zaten, kesinlikle %40 vergi çıkartırlar hiç kaçış yok.. DHL, UPS, Aramex gibi özel firmalar harici bir gönderim seçeneği bulursanız vergiyi aza düşürme şansınız olur hocam, şu an benim bildiğim bir yer de yok ne yazık ki.
  • Eyvallah peki bunun Aramex olduğunu nasıl anlıyorsunuz? Ve sizce biraz daha koyup n11 den almak daha mantıklı değil mi gerçi aynı fiyat oluyor ama arada %20lik riski aldığıma değer mi?

Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü

Her iki linkin de kargosuna bakın:
    https://tr.gearbest.com/robot-vacuum/pp_440546.html?wid=1433363&lkid=15808470
    https://tr.gearbest.com/robot-vacuum/pp_954639.html?wid=1349303&lkid=15092915

Herhangi bir üründe "Express Kargo 7-12 iş günü" gördüğünüzde bilin ki Aramex kargo ile gelmekte..

Ama "Express Kargo 8-15 iş günü" görürseniz Çin'den çıkacak adı sanı pek duyulmamış bir kargoyla geleceğini ve gümrükleme işlemlerinin cebinizi çok daha az yakacağını anlayabilirsiniz:)
  • Teşekkürler

• Severek kullanırız kendisini s50 candır
    Bu arada şu sensor temizleme olayını açıklarsan sevinirim hocam nasil napiyorsun?
    Bir diğer husus yedek parçalar fırça filtre bıyık varmi fırsat linki?
    Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü

• Arkadaşlar 2. nesilin halılarda daha başarılı olduğunu duydum. Bu adreste s50 ürünü 430$ s55 ürünü ise 450$ ayrıca kargo ücreti yok. Gearbestten daha ucuz. Teslimat:13-20 günler olarak gösteriliyor. Gümrüğü yukarıda okuduğum kadarıyla kargo şirketinden dolayı daha ucuz. Daha önce Aliexpress'ten alan oldu mu? Herhangi bir sıkıntıda nasıl hareket ediliyor?
  • bu linkteki ürünün tr'ye gönderimi yok.

• Merhabalar... Ben de Xiaomi mi vacuum temizlik robotundan aldım. Yalniz şöyle bir sorun yaşıyorum. Cihazın gezindiği yerleri uygulamadan izlemek için ilgili ekrana giriş yaptigimda "please select the local server" uyarısı veriyor. Dolayısıyla dolaştığı yerleri göremiyorum. Yardım lütfen...

• xiya_simsheck X kullanıcısına yanıt
    Bir onerim olacak hocam, mi home ayarlarindan region kismindan "mainland china" olarak bolgenizi secin, bu sekilde sorun hallolacaktir diye dusunuyorum.

• Hocam dediginizi yaptım. Ancak yine aynı uyarıyı veriyor. Cihaz ev ağına bağlı. Dışarıdan talimat verip harekete geçirebiliyorum. Onda sorun yok; ancak gezinmelerini telefonumda göremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xiya_simsheck -- 15 Şubat 2019; 11:21:26 >
  • Merhaba bende bu s55 modelini almayı düşünüyorum. Aklımdaki soru şu, bu cihaz hem pas pas hem süpürme işlemini aynı anda mı yapıyor? Pas pas olayı nekadar verimli?teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: cuins

https://www.banggood.com/tr/Original-Xiaomi-Roborock-S55-Robot-Vacuum-Cleaner-WIFI-APP-Control-Sweep-and-Wet-Mop-Smart-Planned-Cleaning-For-Home-p-1424279.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

burada ön sipariş alıyor. vergiler dahil 170 tl ye gönderiyor. Banggod türkiye için kampanya yapmıştı hatta onunda konusu vardı. Sizce sorun olurmu bu şekilde alınır mı?
    https://forum.donanimhaber.com/banggood-turkiye-hizli-kargo-ile-gumruk-bedellerinizi-oduyor-bu-firsat-kacmaz--135401285
    Hocam ne yaptın?
  • En iyi fiyat nerede acaba? Türkiye garantili almaya değer mi? Birde paspas performansı nasıl acaba?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.