Şimdi Ara

Xiaomi resmen Türkiye'de! Xiaomi Türkiye distribütörünün planları neler? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
3.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Markanın resmi bir distribütör ile gelmesi kötü oldu. Paralel ithalattaki fiyatlarda yükselecek.

• Distribütör güzel cebe atıyor. Aldığı komisyon ile bu iş yürümez.

• Aynen hocam dolar yükselmeden kaçağı,spotu makul fiyatlardaydı.Bu telefon mi6x in aynısı.Mi6x geçen ay spotu 1500tl'ydi çoğu spotçuda.
  • Bu kekolar şimdi biraz bilinçlendi forum falan takip eder oldular, baktılar herkeste bir Xiaomi akımı var tavsiyeler övgüler havada uçuyor, sandılar ki Xiaomi getirip satalım kapış gider. Unuttukları bir nokta var bizler(mi 5s sahibi olarak) aynı donanımdaki cihazı yarı fiyata sattıkları için Xiaomi aldık çok ahım şahım süper cihaz olduğu için değil. S9 4,5k - Mİ8 4k ne anlamı kaldı şimdi Şamil almanın?
  • Evofone önceki adıyla Evo firması dünyanın en berbat firmasıdır bi defasında mi5s alma gafletine düşmüştüm 14 gün sonra arızalanan cihazın para iadesini alana kadar 40 takla attım allah birdaha düşürmesin. Ürüne gelince alınabilecek bir ürün nasıl berbat edilir canlı örneğidir. Xiaomi markası Türkiye için başlanadan bitmiştir bana göre yolu açık olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Xiaomi için konuşuyorum fiyatı ne kadar yükselirse alacak kişi sayısı o kadar azalıcaktır. Bu tabi ki her firma için böyle fakat yoldan 10 kişi çevir Xiaomi dünyanın en iyi telefonunu yapsın bu telefon 7000 lira iPhone X'de 7000 lira de 10 kişiden 1'i belki Xiaomi alır. Yani marka algısı ülkemizde daha oturmamış telefon almayı düşünen çoğu kişi "o ney yeniyor mu" tarzında tepki gösterecekken istediği kadar garantili olsun iyi olsun yüksek fiyatla satmaları çok zor.

Misal çoğu insan A2 alana kadar o paraya illa sıfır olacaksa Samsung'un çöp telefonunu alır yine de ona o parayı vermez.
    Aynen öyle hocam, maalesef insanımız marka algısına çok daha önem veriyor, bu da önemli olsa da bence asıl yapılması gereken marka hakkında geniş bir araştırma yapıp incelemeleri ve yorumları okuduktan sonra karar vermektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Cihazdaki toplam vergileri biliyor musun ?

Distributorler de az cakal degillerdir kesin de Turkiye de teelfonlara ciddi zamlar geldi TRT payi vs...

Faturada sunu gorurursun ama SADECE KDV :) Ama biliriz ki vergiler vs sisirilmis fiyati aslinda KDV siz fiyatin icindedir :)
    Evet geçen ay hesaplamistim yurtdışı vergisi üzerine aman aman bir fark konulmuyor Türkiye'deki vergilerde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    Hindistan fiyatlari tum dunyadan daha pahalidir . Hindistandaki fiyatlandirmaya gore mi hesabin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Hindistan fiyatlari tum dunyadan daha pahalidir . Hindistandaki fiyatlandirmaya gore mi hesabin ?
    Hindistan ne alaka şimdi

Aç hesapla vergileri 150 liradan fazla çıkmıyor

• Elsa kullanıcısına yanıt
    Ilk hep Hindistana cikmaktadir da. Ayrica Hindistan dakiler hizli sarj destekli olacakmis ...

O acidan ...

Hindistan daki vergiler ciddi yuksek ama . Olur da oradakini mi referans aldin diye sormustum ...

Resmi Distributor firma uzerinden de ayrica kesilen vergiler ile sismektedir.

En dogrusu Resmi Distributor ne kadar devlete veriyor onu paylassalar . Bence devlete ciddi oranda pay gidiyor. Elbette kendilerine de bir pay olmali masraflari vs var ama sanildigindna cok olmasa gerek .
  • Adamlar hala fiyat performans telefonları üretiyor insaflı olun biraz. Geçen sene dolar bu aylarda 3,5 tl şimdi 6 lira. Ne yapsın adam Trde dolar pahalı diye bedavaya mı versin?

• Distribitörler birbirine girmiş. Evofone'a dolandırıcı diyen de var.

• https://shiftdelete.net/xiaomi-turkiye-resmi-olarak-hizmete-basladi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://youtu.be/qscvmerrTls
    Belirledikleri fiyata göre durum linkteki videodan ibaret

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Siz Türkiye'deki distribütörlerin çalışma prensibini anlamamışsınız.Zengin bir iş adamı çıkar, Dünya'da isim yapmış bir marka bulur,o ürünü yasal getiriyorum ayağına millete geçirir!

Xiaomi'nin Türkiye'ye gelmesi bir şey ifade etmediği gibi, üstüne distribütör haracını da bayılacaksınız...( servis için iyi şeyler de denmiyor bu arada )
  • Geçen sene 560 liraya redmi 4x aldığımı bilirim. Distribütör ile birlikte bunu bile 1500'e satarlar artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi kendisi söylüyor %5'ten fazla kâr yapmıyoruz diye, 1330 liralık telefonu 2600 liraya satmak ne demektir ya. 1300'e Mi A1 almıştım 5 ay önce, Mi A2 çıkınca da bunu satarım 200-300 eklerim alırım diyordum, yalan oldu. Tabii dolar ile de alâkalı, ama yine de çok fazla bu fiyat.

• quote:

Orijinalden alıntı: SpesifikBrush

Xiaomi kendisi söylüyor %5'ten fazla kâr yapmıyoruz diye, 1330 liralık telefonu 2600 liraya satmak ne demektir ya. 1300'e Mi A1 almıştım 5 ay önce, Mi A2 çıkınca da bunu satarım 200-300 eklerim alırım diyordum, yalan oldu. Tabii dolar ile de alâkalı, ama yine de çok fazla bu fiyat.
    Elimdeki Mi A1 sattım Mi A2 gelecek diye fiyatlar uçuk kaçık çıkınca dimdizlak ortada kaldım kara kara düşünüyorum ne alayım diye

• quote:

Orijinalden alıntı: kod adı çökertme

https://www.webtekno.com/evofone-aslinda-xiaomi-nin-resmi-turkiye-distributoru-degil-mi-h51858.html
    Haberde yanlış anlaşılma var veya karalama kampanyası mevcut!

Linkte yazdığı gibi, Evofone Xiaomi Türkiye Distribütörlüğünü almış durumda ve Evofone Üst düzey yöneticisinden aldığım bilgiye göre, 15 Eylül 2018 Tarihinde Vadi İstanbul'da ilk Mi Shop'u hizmete sunacaklar.

2. Mi Shop ise İstanbul Forumda açılacak. Konu ile ilgili doğru bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/xiaomi-turkiye-resmi-olarak-hizmete-basladi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mylove -- 21 Ağustos 2018; 23:16:53 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.