Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 9 Pro [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.875
Cevap
119
Favori
134.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne zaman mi storelarda veya nette satis baslayacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sub182

3300 ve 3600 tl..yazık..

Evofone iyice uçuşa geçti.
    Alt orta segment yahu, 3300-3600 nedir?
    Mi modelleri olsa hadi neyse. Ucuz Redmi.
    Tamam, cihaz güzel ama fiyati 3600 olmamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: SHARKY

yuh samsung a71 bile ucuz kaldi yaninda .
    A71'de Amoled ekran ve yanlış bilmiyorsam 8 GB/128 GB hafıza var üstelik de.

• ksph K kullanıcısına yanıt
    evofone zaten uyanik..ama xiaomi de de kabahat var,ayni ozellikteki cihazlari isim degistirip farkli fiyatla cikariyorlar..hindistan icin tanitilan 9 serisi ile global olanlarin fiyat farki bariz..fiyat/performans cihazlari ureten firma olmaktan giderek uzaklasiyorlar..note 9 serisinin ulkemizdeki fiyatlari kur ve vergi artisina ragmen yuksek olmus..kisa surede inmesini umalim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 16 Mayıs 2020; 2:44:35 >
  • Haklısınız. Artik f/p cihazi degil Xiaomi.
    Eskiden Hindistan fiyati Çin'den pahali idi.
    Şimdi en pahali Global versiyonlar. Hindistan bile globalden ucuz fiyata çıktı.

Eskiden amiral gemisi Mi serisinin Çin fiyati 300 dolardi.
    Redmi'ler de 150 dolardı.

Şimdi bu rakamlar neredeyse x 1,5 oldu
    İşte bu nedenle artik f/p değil.

• sub182 S kullanıcısına yanıt
    Realme geldi rekabete, Redmi fazla fiyat yukseltemez dedik, ama bir etkisi olmadı. Realme'nin Evofone'a da bir etkisi olmadi.

Xiaomi o kadar cok birbirine benzeyen cihaz çıkardı ki, kafalar karıştı. O arada da fiyatlari yükseltti. Geldigimiz noktada Amoled ekranli bir Samsung'dan pahaliya geldi.

Pazarlamanin kurallarina göre fiyati oluşturan unsurlardan biri de marka imajidir. Xiaominin marka imaji demek ki Samsung'a yetisti ki Evofone kendine o denli guveniyor.

Ben bu fiyatlarla açıkçası 6 ay yeni Redmi almam. Sene sonuna dogru fiyatlar yerine oturursa bakarim, yoksa daha uygun fiyata A71 alırım.

• ksph K kullanıcısına yanıt
    markaya ve imaja para ödeyen kesim bellidir( isim vermeden de anlıyor herkes)..xiaomi bu yola girerse kaybeder..elbette yüksek fiyatli amiral gemileri üretecek ama uygun fiyatlı dedigi seriye 300$ fiyat koyarsa müşteri kaybeder.. Samsung u bu yüzden terketmistim, bütçem xiaomi ye yetiyordu,artik ya daha uygun fiyatli baska markaya geçecem ya da orta yerine giriş seviye cihazlara..note 9 pro cok iyi olmuş ama lafim yok..bana gore ideal cihazdan tek eksiği çıkarılabilir batarya ki o da artik tarih oldu..simdilik eski telefonla devam edip fiyatların düşmesini beklerim..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2016 aralık senesinde yurtdışından 1400 TLye mi 5s 4/128 almıştım o zamanlar fiyatı gayet uygundu amiral gemisine göre :)

• note 9 serisi epey karistirdi kafalari..ama daha bitmedi,CIN versiyonlari gelecek daha..cumbuse gelin o zaman..
  • Redmi Note 8 Pro yerine 9 Pro almaya karar verdim. Vodafone'a faturalı eklenmezse 1 ay sonra falan almayı düşünüyorum.
  • 0MG90 kullanıcısına yanıt
    doğru seçim..fiyat yüksek ama ne yazık ki..ben de biraz düşmesini bekleyip almayi planlıyorum.. aldığım en son pahali telefon samsung note 4 tü,ondan sonra xiaomi gayet hesapli gelmisti bana..ama artik ucuz telefon kalmadı piyasada..uygun fiyatli xiaomi alip her sene değiştiriyordum,fakat 9 pro alirsam 2-3 seneden önce degistiremem galiba..bitti o devirler..

• sub182 S kullanıcısına yanıt
    Bende 5 yıldır Sony Xperia Z2 kullanıyorum hocam ama sıkıldım artık. İnternette bir sürü telefon araştırması yaptım en iyisi Xiaomi, bu telefon olur diye düşündüm. Fiyatıda 3000 altına düşer sanırım 1-2 aya.
  • Bu şimdi note 8 pronun devamı mı? Kafa karıştıran bi sürü şey okudum. Note 9 pro Max diye bir model Note 8 pronun devamı olacak diyorlardı. O model mi devamı bu model mi devamı şimdi?

• foreone kullanıcısına yanıt
    burayi okursaniz bilgi sahibi olursunuz..
    https://forum.miuiturkiye.net/konu/redmi-note-9-serisi-karsilastirma-ve-kiyaslama-surumler-arasi.82350/
  • Redmi Note 8 Pro alacaktım. Elimdeki telefon iyi kötü çalışıyor, biraz daha kullanayım dedim. Bir de Note 8 Pro'nun çok şarj yiyen MediaTek işlemcisi, 4 kamera ve 64MP olmasına rağmen çok da kaliteli olmayan kamerası yüzünden teredüüt ettim.

Ama Note 9 Pro çok iyi olmuş. SD işlemcisi, daha kaliteli lensi, daha büyük ekranı, damla yerine nokta şeklindeki ön kamerası gibi özellikleri çok iyi.
  • Xiaomi bu telefonu tanıtırken Galaxy A71 ile kıyasladı ve ona göre 150 dolar falan daha ucuza satıyoruz dedi. Türkiye fiyatı ise A71 ile aynı. Xiaomi Türkiye mi kazıklamaya çalışıyor, vergiler yüzünden mi böyle bilmiyorum artık.
  • 0MG90 kullanıcısına yanıt
    buradakılerın uyanıklıgı..
  • Ekranı dışında (Amoled farkı) her şeyiyle A71'den daha iyi değil mi bu telefon ?
  • zeytinkoy kullanıcısına yanıt
    evet..

• Xiaomi yeni ürünleriyle Türkiye pazarına inanılmaz yanlış ve saçma bir fiyat politikasıyla girdi bence. Birçok insanın başka alternatifler aradığını düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.