Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 9 Pro [ANA KONU] (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.875
Cevap
119
Favori
134.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netflix Widevine L3 sorununu çözebilen var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MSerhan

tüketici hakem heyetine başvuru yapmak sizin için iyi sonuç verecektir diye düşünüyorum.

bu arada ekimden beri note 9 pro android 11 almaya başladı diye her yerde çarşaf çarşaf yazılar var ama benim telefona gelen giden yok, hala android 10 kullanıyor. xiaomi yazılım desteksizlşiği konusunda samsung'u geçecek bu gidişle, zilyon tane model çıkınca böyle oluyor galiba.

karıştırdınız heralde, Nisanda gelecek

• Çin'de Hindistan'da vs çıkmış ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talsuv61

karıştırdınız heralde, Nisanda gelecek

Alıntıları Göster

Hindistan' da Note 9 Pro adı altında satılan cihaza Android 11 geldi ama oradaki Note 9 Pro buradaki Note 9S' e karşılık geliyor Curtana modelli cihazlara (Note 9S) geldi Joyeuse modelli cihazlara (Note 9 Pro) ise MIUI 12.5 ile gelme ihtimali olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: MSerhan

tüketici hakem heyetine başvuru yapmak sizin için iyi sonuç verecektir diye düşünüyorum.

bu arada ekimden beri note 9 pro android 11 almaya başladı diye her yerde çarşaf çarşaf yazılar var ama benim telefona gelen giden yok, hala android 10 kullanıyor. xiaomi yazılım desteksizlşiği konusunda samsung'u geçecek bu gidişle, zilyon tane model çıkınca böyle oluyor galiba.

miui yerine lineage os kullanmak en güzeli.. ne güncellemeyle uğraşacaksın ne abuk sabuk buglarla.. zaten de miui iyi bir performans vermiyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: ultavires

Netflix Widevine L3 sorununu çözebilen var mı ?

Bu nasıl bir sorun hocam açıklar mısın?

• quote:

Orijinalden alıntı: SarıKomutan

Bu nasıl bir sorun hocam açıklar mısın?

Alıntıları Göster

Tam olarak bilmiyorum fakat Netflix uygulamasında Widevine L1 L3'e göre daha kaliteli görüntü sunuyormuş. Bilgi yanlışlığı olabilir, emin değilim hocam.

• Dediğiniz doğru hocam L3 sertifikası olan cihaz Netflix i sadece 540p de izler. L1 sertifikası ise cihaz çözünürlüğü neyse onunla izletir.

Ayarlar parmak izleri sertifikalar kısmında Widevine kısmını sertifika güncelle yapıp düzeltme şansınız bulunuyor MIUI 12 de. Benim iki kez L3 e düştü. Buradan düzelttim.
  • High Sierra kullanıcısına yanıt
    Xiaomi Redmi Note 9 Pro [ANA KONU]
    Hocam bu hatayı aldım.
  • Hocam benim 3 4 dk sürdü üst üste basın en sonunda olacaktır.

Eğer burada oldu ve Netflix de olmadıysa Netflix i kaldırın tekrar yükleyin düzelir bu iki şekilde.

Bir de ara sıra yürütme özelliklerine bakın L1 e dönmüş olabilir buradaki hatadan bağımsız biçimde.

Başarılı dedi fakat Netflix'te hala L3 olarak gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultavires -- 17 Şubat 2021; 12:53:16 >
  • Hocam Netflix i kaldırıp tekrar yükleyin. Telefonu açıp kapatın. Orada başarılı dediyse mutlu sona yakın olmanız gerekir.

Tamamdır, düzeldi. Çok teşekkür ederim. Ekstra bir sorun olarak cihaz açılırken veya yeniden başladığında boot sorunu yaşıyorum. Redmi ekranından MIUI ekranına geçmesi çok uzun sürüyor. Bazen geçmiyor ve yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Bununla ilgili bilginiz var mı ?

• Hocam bende sadece bir kez oldu. O da sorunsuzca açıldı yeniden başlatma gerek kalmadı.

Denemeniz açısından arayüz temasını standart a getirip tekrar boot edin belki tema ile boot sekmesi çakışıyor olabilir.
    Hocam cihazı aldığımdan beri standart temada kullanıyorum. Geceleri yatarken telefonu kapatıyorum. Sabah kalkınca açmak istediğimde gerçekten can sıkıyor. Elimde olsa MIUI falan hiç uğraşmam. Direkt ROM yüklerim.
  • Hocam çok açıp kapamanızı önermem. 7 gün veya 15 günde bir açıp kapamak yeterli olacaktır.

Ama dediğinizin farkındayım bir Samsung cihaz kadar hızlı açılıp kapanmıyor bu cihaz. Ona da razıyım açıkçası genel performansı fersah fersah ötede.
  • Hocam çok açıp kapamanızı önermem. 7 gün veya 15 günde bir açıp kapamak yeterli olacaktır.

Ama dediğinizin farkındayım bir Samsung cihaz kadar hızlı açılıp kapanmıyor bu cihaz. Ona da razıyım açıkçası genel performansı fersah fersah ötede.
    Benim performans da aman aman değil. Redmi Note 6 Pro'dan sonra çok performans farkı hissedemedim arayüzde. Sanırım sıfırlama zamanı gelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultavires

Hocam cihazı aldığımdan beri standart temada kullanıyorum. Geceleri yatarken telefonu kapatıyorum. Sabah kalkınca açmak istediğimde gerçekten can sıkıyor. Elimde olsa MIUI falan hiç uğraşmam. Direkt ROM yüklerim.

Hocam telefonu her gün kapatıp açmayın. Bir süre sonra boot kısmında daha uzun kalmaya başlar. Hafta bir iki haftada bir daha mantıklı.

• Normalde telefon başımın ucundayken uyuduğumda daha verimsiz uyuduğumu fark ettiğimden beri genelde böyle yapıyordum. Önerileriniz için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.