Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 9 Pro [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.131
Cevap
132
Favori
48.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 12 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 566
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 50 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5
  • Favoriye Eklediklerim 132
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • birisi007 (192 mesaj) SarıKomutan (104 mesaj) Fortune 4 (102 mesaj) Ardcn000 (87 mesaj) partofnature (79 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1190 mesaj) Mobil (1251 mesaj) Mini (104 mesaj) Uygulama (586 mesaj)
  • @
10 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Redmi Note 9 Pro [ANA KONU]
Giriş
  • Birkaç saate elimde olacak, bakalım denildiği gibi dokunmatik, optimizasyon, tozlanma gibi sorunları olan bir cihaz mı gelecek yoksa düzgün bir şey mi. Mi note 10 lite ile arasında kalmıştım, denilenlere göre o daha da fena..
  • Yarbay
    2678 Mesaj

Bizde ikisi de var. Beklentimizin dışında belirgin bir sorunumuz yok. İkisini de tavsiye ederim.

|
    |
    hypnodealer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1471 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1B64666CC

Birkaç saate elimde olacak, bakalım denildiği gibi dokunmatik, optimizasyon, tozlanma gibi sorunları olan bir cihaz mı gelecek yoksa düzgün bir şey mi. Mi note 10 lite ile arasında kalmıştım, denilenlere göre o daha da fena..

Tozlanma problemi ilk seri cihazlarda vardı o cihazları coktan satmıslardır yenilerde tozlanma yok. Optimizasyon cihaz i$lemcisi güclü ve ram fazla oldugu icin problem olmuyor MIUI 11 kasma minimal, MIUI 12'de o da yok..

Problem ekran büyük olasılıkla ya hafif sorunlu ya ağır sorunlu çıkabilir.. 9S konusunda videolu ispatı da var 10 günlük cihaz hayalet tıklama yapıyor, ekranı kendi kendine kullanıyor.. 1 kisi 10. gün dead pixel'den bahsetti..

Benim ekranımda 25 günlük cihaz, üst kısımda, chrome sabit duran başlık çubugunun orada, başlık çubugunun tam boyutları kadarlık bir alanda, yani tam chrome baslık cubugunun denk geldigi yerde ve boyutlarda, renklerde burning yani yanma var düz renklerden test yapınca görünüyor.. O kısım aşağıya göre bariz daha koyu kırmızı.. Ekranda ghost screen baslangıcı var yani..

Yine bu testte kırmızı renk harita gibi üstler koyu aşağılar daha açık kırmızı köşelerde hafif ışık yayılması yani light bleeding de var.. ekran ısıgı yine düz renklerde titreme yapıyor.. tabii attıgım ss de bunları siz göremezsiniz çünkü bunlar ss lerde görünmez cihazın fotoğrafını cekmem lazım ama elimde baska telefon yok cekemem nereden baktığımı acıklamak icin ss atıyorum

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/5c/44/0c/5c440c1057bde1f61563d1a28affd0dd.jpeg&t=0&width=480&text=1

Ayrıca youtube da ekran sorunlu cıkıyor diye videolar var mesela $u ve video da söylenenler gercek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 7 Aralık 2020; 15:32:41 >

• Bunlar çok ciddi sorunlar mı? Aldığıma pişman eder mi?
    |
    |
    Fortune 4 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1471 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1B64666CC

Bunlar çok ciddi sorunlar mı? Aldığıma pişman eder mi?

Bana göre ciddi sorunlar cünkü ilerde ghost imajlar gözükecektir simdilik baslangıc asamasında ama böyle kalmaz.. ben tam anlamıyla ghost ekran olusuncaya kadar dert etmemeye calısıyorum ghost olunca ekranı değiştirip biraz daha kullanıp satacagım ama ilerde ghost screen'in bariz sekilde olusacagını, hayalet görüntü probleminin ortaya çıkacagını biliyorum... sizin ekran nasıl cıkar bilemem cihaz elinize gecince google play store'dan, display tester uygulamasını indirip, defective pixel detection'dan düz renkleri kontrol edin.. sorun yoksa yoktur ve hayalet ekran olusmayabilir.. sorun varsa iade edersiniz..

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6b/1f/94/6b1f949c072ed3353b3a1d21ad2b01d9.jpeg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 7 Aralık 2020; 15:31:48 >

• Yarbay
    2081 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

Bana göre ciddi sorunlar cünkü ilerde ghost imajlar gözükecektir simdilik baslangıc asamasında ama böyle kalmaz.. ben tam anlamıyla ghost ekran olusuncaya kadar dert etmemeye calısıyorum ghost olunca ekranı değiştirip biraz daha kullanıp satacagım ama ilerde ghost screen'in bariz sekilde olusacagını, hayalet görüntü probleminin ortaya çıkacagını biliyorum... sizin ekran nasıl cıkar bilemem cihaz elinize gecince google play store'dan, display tester uygulamasını indirip, defective pixel detection'dan düz renkleri kontrol edin.. sorun yoksa yoktur ve hayalet ekran olusmayabilir.. sorun varsa iade edersiniz..

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6b/1f/94/6b1f949c072ed3353b3a1d21ad2b01d9.jpeg&t=0&width=480&text=1

Alıntıları Göster

Dediğin denetimi bende yaptım bir sorun ile karşılaşmadım, umarım sonradan da olmaz.

• Binbaşı
    1471 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: neyro61

Dediğin denetimi bende yaptım bir sorun ile karşılaşmadım, umarım sonradan da olmaz.

Alıntıları Göster

Sana tıklama problemli denk gelmi$ bana ghostlu denk gelmi$  

Söyledigim gibi telefonun üretim kalitesi, daha dogrusu kalite kontrolü dü$ük.. ha bu 1. dünya ülkelerinde sorun olmuyor 2000 birim para, telefon 250 birim para.. Herifler bilerek alıyor 3 - 5 ay da bir telefon değiştirir hic sorun olmaz fakat Türkiye'de ciddi bir sorun ben bu markayı ancak ucuz alıyorsanız öneririm kesinlikle 3000 lira verilecek cihaz değil... Ucuza alınırsa güzel en fazla ekran değişir devam edilir.. Zaten bu xiaomi orjinal ekranları böyle le$ yani yan sanayiler daha kaliteli ve sorunsuz kalıyor yanında.. Sana gelince almıssın bir kere bundan sonra yapacak bir sey yok bir dahakine ya ucuz alırsın ya baska marka alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 7 Aralık 2020; 16:1:37 >
    |
    |

• Yarbay
    2081 Mesaj

Onu bunu bilmem sorun çıkarmasın bana, para kolay kazanılmıyor bu devirde zaten hayat zor birde şu telefon zımbırtısı ile uğraşmayalım.

|
    |
    hypnodealer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    26 Mesaj

telefon türkiye garantili geldi ama kvk. bazı yerlerde evofone olarak görmüştüm. bi sorun olur mu? ya da neden kvk geldi bana?

• Yüzbaşı
    850 Mesaj

Şu konuyu sonradan yazılan mesajlar dahil okumanızı tavsiye ederim:

https://mobile.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/138641019
    |
    |
    denemelik07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    16 Mesaj

Yazarsanız çok iyi olur bende de aynı sıkıntı var renkler paint terk başlayıp normalleşiyor arada.

Ayrıca bazen ekran otomatik parlaklığı kapalı olmasına rağmen kendi kendine kalibrasyon yapıyor gibi oluyor bunun çözümü var mı acaba
    |
    |
    macrinius kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1442 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 2lem

Yazarsanız çok iyi olur bende de aynı sıkıntı var renkler paint terk başlayıp normalleşiyor arada.

Ayrıca bazen ekran otomatik parlaklığı kapalı olmasına rağmen kendi kendine kalibrasyon yapıyor gibi oluyor bunun çözümü var mı acaba

Parlaklık yüksek bir yere geçtiğimde bende de aynısı oluyor. ayarlardan parlaklığı düşürünce renkler normalleşiyor.

Parlak ışık altında daha rahat okunabilirlik için yapılmış sanırım. Yada hdr dedikleri bu olsa gerek 😅

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zero-man -- 8 Aralık 2020; 23:40:34 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    450 Mesaj

Merhaba hocam.

Ayarlar - ekran - renk şeması ekraninda alt kisimda yuvarlak renk sıcaklığı göstergesi var. Varsayilandayken sıkıntı oluyordu. O gostergedeki imleçi elimle saat 4 yönüne dogru hafifçe kaydirdim. Kendin müdahale edince renk sıcaklığı kısmı özel olarak görünüyor.

Ben en çok whatsappda yeşil kısımlarda sıkıntı yaşıyordum. Yeşil renk göz yoracak bir hale geliyordu. Bunu yapinca düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macrinius -- 8 Aralık 2020; 23:44:34 >
    |
    |
    Bahsedilenler: 2lem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör darkrose511
  • Yüzbaşı
    750 Mesaj

Başarılı teşekkürler bilgi için 👍
    |
    |
    macrinius kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    177 Mesaj
    Arkadaşlar hızlı şarj sorunu olan varmı?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    283 Mesaj
    Note 9 Pro' da bir önceki seriye göre (özellikle Note 8 Pro) güncelleme desteği çok az (MİUİ 12' yi bile zor zar getirdiler Kasım güvenlik güncellemesi almadı bile) bizim cihazın Note 8 Pro' dan neyi eksik acaba? Yeni cihaz diye 3. Xiaomi telefonu olarak bunu aldım ama hata ettim zira bu telefona gerekli yazılım desteği verilmiyor
  • Yüzbaşı
    750 Mesaj

Katılıyorum çok geç veriyorlar.
    |
    |
    Uğurcan1996 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2275 Mesaj

Telefonda problem yoksa neden yazılım verip dursunlar ki.

• Yüzbaşı
    289 Mesaj

12.0.3.0 berbat ?

|
    |
    talsuv61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2275 Mesaj

Bende de aynısı var ama tek şikayetim yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ibrahim694 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Sohbet
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.