Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 9 Pro [ANA KONU] (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.875
Cevap
119
Favori
134.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonu geçen cumartesi Amazon'dan sipariş etmiştim, pazartesi elime ulaştı. Ekran dokunmatiğinde sorun mu var anlamadım. Instagram'da bir mesajda veya Keşfet kısmında bir şeye tıkladığınızda ekranın sol üst köşesinde geri butonu çıkar. Ancak bu butona ben tıkladığımda bazen işlemiyor, bazen işliyor. Eğer ki işlemiyor diye çok fazla bastırmaya kalkarsam ya hiç çalışmıyor ya da çok geç çalışıyor. Whatsapp'ta filan böyle olmuyor ancak Whatsapp'taki buton da sanki bu kadar köşede değil gibi. Diğer köşelerde de uygulamalar aracılığıyla test yapmaya çalıştım sorun çıkmadı ancak zaten kullandığım uygulamaların butonları da öyle ekranın iyice köşelerinde değil. Neyse tam bu ekran testini ekranın köşelerinden yaparken fark ettim ki bu biraz baskı uyguladıkça biraz içe göçüyor. Yani ekranın ortasına bastırmanızla ekranın köşelerine bastırmanız aynı hissi vermiyor, köşelerde parmağınızın biraz derine gittiğini anlıyorsunuz. Başta sorun belki Instagram'dır veya MIUI 12 kaynaklıdır diye düşündüm ama şu ekran köşeleri hissiyatı beni şüpheye düşürdü. Aynı modeli arkadaşım da 2 ay önce almıştı ve ben bu mevzudan bahsedince o da benzer bir şey fark etmiş ama bunu umursamadı. Herkesin ekranı bu şekilde mi yoksa bendeki ürün ayıplı mı?

Bu arada Screen Test Pro uygulamasıyla testler yaptım. Dokunmatik çalışıyor ama "screen press test" kısmında yine o ekranın köşelerinde o kırmızı dairenin görünmesi için fazla bastırmak gerekiyor ve buraları ekranın diğer yerlerine göre daha geç tepki veriyor.

Bu bir kronik sorunsa iade etmem böyle kullanırım ancak bu sadece bendeki gibi bazı telefonda oluyorsa değişim hakkımı kullanmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 7 Aralık 2020; 10:47:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar TR ROM'dan canım yandı. EU'ya geçmek istiyorum. Cihaz Evofone garantili. BL kilidini açsam garanti dışı kalır mı ?

• TR Rom'dan neden canınız yandı?
  • 12.0.3.0'dayım. Pili 1 gün dayanmıyor. Saçma sapan arayüz hataları, boşta aşırı RAM kullanım vs. kafayı yedirir insana. Redmi Note 6 Pro'da iken EU ROM kullanıyordum ve kafam rahattı.

• hocam öyle demeyin, şimdi telefonun fanatikleri sizi bıçaklamaya kalkarlar :D

• Ben artık eminim cihazdan cihaza fark ediyor bu batarya süreleri vs, sürümle bilmem neyle ilgisi yok,bende aynı sürümü kullanıyorum değerler ortada ,bundan önce mi note 10 lite kullandım ondada hemen hemen aynıydı ve ana konusunda şikayet edenlerler vardı pili,ya ben çok şanslıyım ya sizde hiç şans yok,bu arada mobile legends falanda oynuyorum ve daha hiç 9 10 saatin altına düşmedi ekran sürem

Xiaomi Redmi Note 9 Pro [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Safsata60 -- 6 Aralık 2020; 17:34:35 >

• zero-man kullanıcısına yanıt

Bu telefonun fanatiği olmak için hiçbir sebep yok. Önceki telefonum Redmi Note 6 Pro idi. Bir buçuk sene kullandım ve inanılmaz memnundum. Bilerek MIUI 11'e güncellemedim ve EU ROM'a geçtim. Magisk+Viper4FX ile çok iyi iş çıkarıyordu. Malzeme kalitesi bundan çok daha iyiydi. Ön kamerası ilginç bir şekilde Note 9 Pro'dan daha iyi çekiyordu. 3 GB RAM'in eksikliğini ara ara yaşadım fakat gittiği yere kadar kullanacakken babamın telefonu bozulduğu için ona vermek zorunda kaldım. Bunun hızlı şarjı hariç Note 6 Pro'yu gerçekten çok özlüyorum.

• Safsata60 S kullanıcısına yanıt

Cihaz gerçekten çok farklı kalitelerde piyasada. Üzerine çok düşülmemiş bir telefon bence. Çok sürmez, Xiaomi bunun fişini çeker. Yazılım berbat, insanlar bir sürü sorunlardan bahsediyor. Garanti sıkıntı olmasa saniye beklemem ROM'larım.

• Dediğiniz gibi aynı cihaz aynı ram hafıza aynı sürüm ama kimisinin bataryası çok iyi kimisi kötü,herkesin kullanım tercihi ve beklentileri farklı son iki yıl içerisinde sırasıyla kullandığım cihazlar, redmi note 6pro,redmi Note 7,oneplus 5t,mi 9t,mi note 10 lite ve son olarak note 9 pro,beni aralarında en memnun eden kullanmaktan en çok zevk aldığım oneplus 5t ve bu redmi note 9 pro,note 6 pro da 3. Ayda ghost screen olmuştu,note 7 de wifi kopma sorunu,mi 9t batarya sıkıntım oluyordu tıpkı şu an sizin sorununuz gibi,ana konusunda herkes 8 saat ekran alıyorum derdi bende Max 5.5 saat olurdu ekran süresi,mi note 10 lite güzel cihazdi ama oda çok kalındı ve ekrana uygun kırılmaz cam bulmak çok zordu, düşürüp kırmaktan korktum açıkçası, dediğim gibi beni bu cihazlar arasında en mutlu eden sorunsuz sıkıntısız kullandığım oneplus 5t ve redmi note 9 pro dur, teknoloji şans işi birazda, bazılarında kameraya toz kaçma sorunuda vardı note 9 prolarda,bende ne toz oldu,ne kasma donma nede batarya da bi sıkıntı,keyifle kullanıyorum.

• Safsata60 S kullanıcısına yanıt

Bende de toz sıkıntısı yok. Sanırım biraz daha böyle giderse gözümü karartıp bootloader kilidini açacağım. Ah Note 6 Pro, özledim seni...

• Kafalarda karşılık olmasın diye tekrar atıyorum,iki saat önce attığım ekran sürelerinden sonra yaklaşık 1 buçuk saat mobile legends ve Instagram vs kullandım sonuç bu, değerler çok çok iyi

• Bende de aynı sürüm var, TR ise sizdeki. Tek şikayetim gece modunda çektiğim fotoları bekleyerek kaydediyor. Ne şarjdan ne de başka şeyden şikayetim var.

• talsuv61 T kullanıcısına yanıt

Sıfırladınız mı MIUI 12'den sonra ?

• Hocam aynı sorun bende de var hatta gecen hafta ya buraya yada 9s konusuna yazmıştım. ben çözümü şu şekilde buldum, artık tam ekran modunda kullanıyorum yani alttaki tuşları kaldırdım ortadan, eğer geri geleceksem sol kenar ortadan sağa çekiyorum. aynı şekilde sağdan da sola çekerek ileri gidebilirsin. Dene sende kafan rahat olsun. Yoksa bende işaret parmağımı zorlarcasına bnastırdığım çok olmuştu. benimde 3. haftam yavaş yavaş alışıyorum telefona. ilk başlarda telefonu ele alınca uyanan telefon şu an uyanmıyor. bunun da sebebini ben bilmiyorum.

Edit: bu mesajı yazdıktan sonra restrat yaptım şu an uyanıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyro61 -- 7 Aralık 2020; 9:19:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neyro61

Hocam aynı sorun bende de var hatta gecen hafta ya buraya yada 9s konusuna yazmıştım. ben çözümü şu şekilde buldum, artık tam ekran modunda kullanıyorum yani alttaki tuşları kaldırdım ortadan, eğer geri geleceksem sol kenar ortadan sağa çekiyorum. aynı şekilde sağdan da sola çekerek ileri gidebilirsin. Dene sende kafan rahat olsun. Yoksa bende işaret parmağımı zorlarcasına bnastırdığım çok olmuştu. benimde 3. haftam yavaş yavaş alışıyorum telefona. ilk başlarda telefonu ele alınca uyanan telefon şu an uyanmıyor. bunun da sebebini ben bilmiyorum.

Edit: bu mesajı yazdıktan sonra restrat yaptım şu an uyanıyor :)

Bu söylediğiniz sey genel bir problem değil. Benim 9s'de böyle bir sey yok ekranının her tarafı e$it derecede süper hassas algılamadıgı hicbir nokta yok geri tu$u bilmemne 1 kez bile böyle bir $ey olmadı ama benim ekranda da ba$ka bir problem var.. 9s 9 pro bu 9 serisinde panellerin hafif ya da ağır derecede sorunlu cıkma olasılıgı yüksek artık şansınıza nasıl gelirse.. dokunmatik algılamama sorunlu, ghost touch sorunlu, burning ve ısık titremesi sorunlu, screen bleeding sorunlu.. ya da cok daha düsük olasılıkla tamamen sorunsuz.. bence bu telefonları gidip hb den mağazadan falan almayın panellerin üretim kalitesi cok düsük ve sorunlu çıkıyor alın 1 sene kullanın daha sonra satın baska telefon alın uzun süreli dü$ünmeyin bunlara cok para vermeyin problem yasarsanız değiştirecek paranız da yoksa ilerde ekranı ucuz yollu değiştirin yani benim tavsiyem budur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 7 Aralık 2020; 10:37:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

Bu söylediğiniz sey genel bir problem değil. Benim 9s'de böyle bir sey yok ekranının her tarafı e$it derecede süper hassas algılamadıgı hicbir nokta yok geri tu$u bilmemne 1 kez bile böyle bir $ey olmadı ama benim ekranda da ba$ka bir problem var.. 9s 9 pro bu 9 serisinde panellerin hafif ya da ağır derecede sorunlu cıkma olasılıgı yüksek artık şansınıza nasıl gelirse.. dokunmatik algılamama sorunlu, ghost touch sorunlu, burning ve ısık titremesi sorunlu, screen bleeding sorunlu.. ya da cok daha düsük olasılıkla tamamen sorunsuz.. bence bu telefonları gidip hb den mağazadan falan almayın panellerin üretim kalitesi cok düsük ve sorunlu çıkıyor alın 1 sene kullanın daha sonra satın baska telefon alın uzun süreli dü$ünmeyin bunlara cok para vermeyin problem yasarsanız değiştirecek paranız da yoksa ilerde ekranı ucuz yollu değiştirin yani benim tavsiyem budur

Alıntıları Göster

Şimdi sen ne diyorsun kısaca almayın mı aldıysan vay haline mi diyorsun. Bu telefonu almışım ben ve sorunsuz nasıl kullanırım ona bakıyorum, senin dediklerin ile konu alakası yok. Hem telefonda sorun da yok neler saydın öyle.

• quote:

Şimdi sen ne diyorsun kısaca almayın mı aldıysan vay haline mi diyorsun. Bu telefonu almışım ben ve sorunsuz nasıl kullanırım ona bakıyorum, senin dediklerin ile konu alakası yok. Hem telefonda sorun da yok neler saydın öyle.

Alıntıları Göster

He he yok sorun çok güzel telefon iphone gibin aynı hayırlı olsun hayrını gör.. Xiaomi Redmi Note 9 Pro [ANA KONU] 

• quote:

Alıntıları Göster

Sorunsuz kullanamazsın.. Panelinde pis bir dokunmatik sorunu var ve kutudan defektli ürün almıssın.. Ben 25 gündür kullanıyorum bende böyle bir sorun yok.. O yüzden panelin kesin olarak bozuk diyebilirim.. Bu seride normaldir.. Genel olarak bilgilendiriyorum herkesi.. şansına dokunmatik algılamama sorunlu cıkmıs, baskalarına da baska sorunlar cıkacaktır.. Kesinlikle 3000 civarı paralar verilmemesi gereken le$ ve sorunlu bir seri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 7 Aralık 2020; 10:50:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

Sorunsuz kullanamazsın.. Panelinde pis bir dokunmatik sorunu var ve kutudan defektli ürün almıssın.. Ben 25 gündür kullanıyorum bende böyle bir sorun yok.. O yüzden panelin kesin olarak bozuk diyebilirim.. Bu seride normaldir.. Genel olarak bilgilendiriyorum herkesi.. şansına dokunmatik algılamama sorunlu cıkmıs, baskalarına da baska sorunlar cıkacaktır.. Kesinlikle 3000 civarı paralar verilmemesi gereken le$ ve sorunlu bir seri..

Alıntıları Göster

Xiaomi Redmi Note 9 Pro [ANA KONU] Xiaomi Redmi Note 9 Pro [ANA KONU] Xiaomi Redmi Note 9 Pro [ANA KONU] 

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

İade edin ekranı sorunlu gibi duruyor

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.