Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 Pro [ANAKONU] (528. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.494
Cevap
247
Favori
1.095.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 526527528529530
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 11 ay sonra epey yavaslamisti telefonum. Format attim gercekten cok iyi oldu. Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android auto hakkında

Arkadaşlar bu note 8 proda Android auto calismama sorununu çözen ya da nasıl çalışacağı hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mı.

• Xiaomi Redmi Note 8 Pro [ANAKONU]

Android sistemi hep en çok pil tüketen gözüküyor. Normal mi sizce?

• Arkadaşlar, ben bu telefonu aldığımda Mi Kumanda ve Peel Me Remote uygulamaları ile evde kontrol edemediğim cihaz yoktu. Birkaç gün önce baktım, kumanda arayüzleri değişmiş, kumanda eklemeye çalıştım ama Vestel televizyon ve uydu alıcısı için "Bilgi Alınamadı" hatası alıyorum. Hiçbir modeli desteklemez oldu. Bu arada verileri temizledim, bölgeyi Hindistan yapıp denedim ama hiçbiri işe yaramadı. Nedir bu güncellemelerin götürdükleri...😡

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knight-Rider

Arkadaşlar, ben bu telefonu aldığımda Mi Kumanda ve Peel Me Remote uygulamaları ile evde kontrol edemediğim cihaz yoktu. Birkaç gün önce baktım, kumanda arayüzleri değişmiş, kumanda eklemeye çalıştım ama Vestel televizyon ve uydu alıcısı için "Bilgi Alınamadı" hatası alıyorum. Hiçbir modeli desteklemez oldu. Bu arada verileri temizledim, bölgeyi Hindistan yapıp denedim ama hiçbiri işe yaramadı. Nedir bu güncellemelerin götürdükleri...😡

Bende sıkıntı yok hocam daha detaylı anlatır mısınız

• Daha nasıl detay vereyim, mesela evdeki Vestel televizyon ya da Redline marka uydu alıcısı için telefonu ilk aldığım zamanlarda mi remote'a girip markayı seçince yaklaşık 30-35 seçenek çıkıyordu ve birinden biri çalışıyordu. Şimdi ise kumanda eklemeye çalışınca bilgi alınamadı uyarısı veriyor hiçbir eşleşme çıkmıyor. Ektan görüntüsü aşağıda:
    Xiaomi Redmi Note 8 Pro [ANAKONU]

• İki gün önce Poco X3 NFC almak niyetiyle cihazı sattım. Ancak Realme 7 Pro nasip oldu.
    Cihazı kullandığım süre boyunca destek olan arkadaşlara teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Bu adreste yazmışlar

https://forum.miuiturkiye.net/konu/imei-silinen-ve-silinmeyen-durumlar-snapdragon-islemci-kullanan-cihazlar-icin.77905//

Imei Silinmeyen durumlar:

- TWRP üzerinden Magisk yüklü olsun yada olmasın yapılan her türlü işlem (wipe, format data, persist, kernel atma vs...)

- Mi Flash üzerinden Global Rom yükleme.

- TWRP yada Orange Fox üzerinden Global yada Custom farketmez tüm rom yükleme işlemleri.

- Rootlu yada Rootsuz cihazlarda repair işlemi sonrası OTA ile yada Twrp ile yapılan güncellemeler.

Imei SİLİNEN durumlar:

- Cihazda stock recovery varsa, ayarlar kısmından "Fabrika Ayarlarına Dön" seçeneği ile sistem sıfırlama. (Hard Reset)

Custom Romlarda (Eu Rom yada Mi Room gibi) bu seçenek Twrp'ye yönlendirerek yapıldığından Imei zarar görmez.

- Mi Flash, Cmd yada Unlock Tool ile yapılan BL Kilidi açma işlemleri.

- TWRP yüklü değilken ses açma ve power butonuyla girilen Xiaomi'nin kendi stock recovery modunda "Wipe Data" seçeneği ile wipe yapılması.

Bu Snapdragon işlemcili telefonlar in geçerli.Redmi note 8 pro da Mediatek işlemci olduğu ve imei atılırken Snapdragon işlemcili cihazlarda olduğu gibi twrp ve magisk gibi şeylere ihtiyacınız olmadığı için ve qcn dosyalarıyla oynanılmadığı için Mediatek işlemcili cihazlar sıfırlanırsa ve güncellenirse imei leri gitmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Knight-Rider

Daha nasıl detay vereyim, mesela evdeki Vestel televizyon ya da Redline marka uydu alıcısı için telefonu ilk aldığım zamanlarda mi remote'a girip markayı seçince yaklaşık 30-35 seçenek çıkıyordu ve birinden biri çalışıyordu. Şimdi ise kumanda eklemeye çalışınca bilgi alınamadı uyarısı veriyor hiçbir eşleşme çıkmıyor. Ektan görüntüsü aşağıda:

Hocam onun nedeni arama fonksiyonunun çalışmaması benim de başıma gelmişti. Elle aşağıya scroll edince hem vestel hem redline markası listeleniyor. Bendeki son sürüm miui 12.0.3

• Tamam, oraya kadar bende de çıkıyor. Siz bir de Vestel seçip televizyon aç seçip kumanda bilgilerinin gelmesini deneyin bir de... Sıkıntı ondan sonra zaten.

• Anladım hocam. Bende samsung marka tvde ve neta marka uyduda sıkıntısız çalışıyor. Umarım apk yayınlarlar remote için.

• Tivibu ve LG televizyonu sorunsuz kontrol edebiliyorum bazen güncellemelerle bazı cihazlara verilen destekler gidiyor umarım düzelir.

• Roland Deschain kullanıcısına yanıt
    Çok fark var mı

• Redmi Note 8 Pro'da Radyo hoparlöre verince ses kısılamıyor. (Daha doğrusu Kontrol edilemiyor.) Aynı sorunu yaşayan var mı yada çözümü nedir.

• burakgibiyim B kullanıcısına yanıt
    Performans yönünden hayır. Pil anlamında SD işlemci ve amoled panel ile daha iyi. Ancak çok büyük bir fark değil. Kamera ve kamera yazılımı konusunda daha başarılı buldum. Ebat olarak RN8 Pro'dan daha küçük. Kullanımı daha kolay. Ancak arka kısmı cam değil, plastik malzeme. Benim RN8 Pro'da rahatsız olduğum konulardan biri de görüntülü görüşme idi. Realme'de bu konu çok daha başarılı. Stereo hoparlör var ve gerçekten gayet iyi. Son olarak da Super Amoled panel gerçekten farkettiriyor. IPS panel beyazı beyaz gibi verir diyoruz ama bu paneldeki beyazı görünce bu nasıl IPS diyorsun.

Ayrıca ben POCO X3 NFC için RN8 Pro'yu satmıştım. Ancak kısmet Realme 7 Pro oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roland Deschain -- 1 Kasım 2020; 15:12:34 >
  • yasin3322 Y kullanıcısına yanıt
    Yani MTK İşlemcili Note 8 pro Fabrika ayarlarına dönülurse IMEI Gitmiyor. Güncelleme zaten test etmiş olduk güncelleme gelince bir sıkıntı olmadı. Belli bir süre sonra cihazlar yavaşlıyor. Fabrika ayarlarına dönmek en iyi çözüm oluyor bunun bir sıkıntı olmaması IMEI atılmış cihazlar için iyi oldu. Bu tüm MTK cihazlar için geçerli midir yani ileride alırsak bilgimiz olsun.

• Yahu bu telefonun otomatik parlaklığı hiç hir işe yaramıyor. Güncelleme ile nerdeyse çalışmaz oldu

• İmei icin dosyalari nerden indirebilirim. Yardimci olursaniz sevinirim

• Roland Deschain kullanıcısına yanıt
    Bende sizin gibi düşünüyorum Poco X3 alayım diyorum ama Realme yi hiç düşünmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: ysnsln

Yahu bu telefonun otomatik parlaklığı hiç hir işe yaramıyor. Güncelleme ile nerdeyse çalışmaz oldu
    Güncelledikten sonra benzer sorunu bende yasadim. Sonrasinda format atinca sorunsuz calisiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 526527528529530
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.