Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] (245. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.232
Cevap
132
Favori
557.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 tane kronik sorunu var: Tianma panellerde uzun kullanımda ghost screen oluyor. Okuma modunu açık kullanırsanız ghost screen olmuyor/kayboluyor.

Bir de sensör çok sağda olduğu için arama yaparken telefonum ekranı açılıyor. Ama oyu şekilde kapattığınızda açılmıyor.

Ben 1200₺'ye aldım ama bir de bunun IMEI atması var. Dandik yolla atılırsa güncelleme yapınca cihaz çökebiliyor. Düzgün IMEI atanlar Facebook'taki Xiaomi gruplarında olan yazılımcılar. Ayrıca cihaza IMEI atmak için Bootloader kilidini açmanız lazım.

Bir mesele daha var. Kardeşiniz özellikle Vodafone hat kullanıyorsa cihazın global versiyonunu almanız lazım. Global romlusunu almanız lazım, demiyorum; cihaz global olmalı. Nasıl anlarsınız: cihazın arkasında Sağ alt köşede CE sertifikalarını yazacak. Redmi yazısının altında değil, sağ altta dikey şekilde yazacak. Global cihaz alırsanız 4.5G düzgün çekiyor.

Bunca şeye tamam derseniz garantisiz alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şarj iyileşti.

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar kapaklı kılıf kullanan varmı, tavsiye edeceğiniz bir marka model varmı?

• Merhabalar. Şu anda bende Note 4 var. Eşimde Note7 mevcut. Xiaomi cihazların en sevdiğim özelliği telefonla konuşurken not tutmaktan kurtaran ses kayıt özelliği. Note8 aldık bir yiğenime. Onda öyle bir yer yok. Neden kaldırıldı acaba? Nasıl koyabiliriz yerine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

1 tane kronik sorunu var: Tianma panellerde uzun kullanımda ghost screen oluyor. Okuma modunu açık kullanırsanız ghost screen olmuyor/kayboluyor.

Bir de sensör çok sağda olduğu için arama yaparken telefonum ekranı açılıyor. Ama oyu şekilde kapattığınızda açılmıyor.

Ben 1200₺'ye aldım ama bir de bunun IMEI atması var. Dandik yolla atılırsa güncelleme yapınca cihaz çökebiliyor. Düzgün IMEI atanlar Facebook'taki Xiaomi gruplarında olan yazılımcılar. Ayrıca cihaza IMEI atmak için Bootloader kilidini açmanız lazım.

Bir mesele daha var. Kardeşiniz özellikle Vodafone hat kullanıyorsa cihazın global versiyonunu almanız lazım. Global romlusunu almanız lazım, demiyorum; cihaz global olmalı. Nasıl anlarsınız: cihazın arkasında Sağ alt köşede CE sertifikalarını yazacak. Redmi yazısının altında değil, sağ altta dikey şekilde yazacak. Global cihaz alırsanız 4.5G düzgün çekiyor.

Panele nasıl bakıyoruz hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mcake± kullanıcısına yanıt
    Note 8 de xiaominin kendi arama uygulaması yok, Google uygulamasını kullanıyor bu yüzden. Sanırım hindistan romunda varmış. Nasıl yapılıyor bilmiyorum daha iyi bilen arkadaşlar mevcut muhtemelen yazarlar. Ses kaydı alan 2. Parti uygulamalar vardır illa ki.

• Lincoln Burrows. kullanıcısına yanıt
    Ayarlar - Telefon hakkında - Tüm özellikler - Çekirdek sürümü (5-6 defa art arda basın, donanım testleri açılacak) - 1.Software version kısmına girin, orada yaşıyor.

Örnek kendimki:

Global romların MI versiyonunda Google'ın kendi uygulamaları var telefonda. Hindistan ve Endonezya romunda Xiaomi'nin kendi uygulamaları var, onlarda bu özellik var.

Xiaomi Tool V2 uygulaması ile bilgisayar aracılığıyla kolayca geçebilirsiniz ama garantili ise garanti dışı sayabilir teknik servis eğer bir sorunda verirseniz. Ve geçişte telefon sıfırlanacak, yedek almanız da gerek.

• kılıf önerisi olan var mı arkadaşlar içime sinen bir kılıf bulamadım tank kılıf olsun istiyorum
  • fireman53 kullanıcısına yanıt
    Telefoncularda kılıf bulursunuz. Ben aşağıdaki kılıfı 20₺'ye aldım. Bunun farklı çeşitleri de var.

• quote:

Yani 3 sorun var abi o zmaan temelde ghost screen, sensor sorunu ve global al değilse çekmeme sorunu.. Bütün bunlara rağmen alınırmı şimdi bilemedim hediye edicem sorun yaşansın istemiyorum

• Smaug kullanıcısına yanıt
    O zaman zormuş o iş. Çünkü telefonu gönderdim ve yiğenimde bilgisayar yok. Bu tarz bilgisi de sıfır.

Teşekkürler verdiğiniz bilgi için.
  • solokingx S kullanıcısına yanıt
    Tek sorunu var, o da ghost screen. Sensör sorun değil, sensörü kapatacak şekilde kulağına koyarsan açılmıyor. Global almazsan da çekmez değil, daha az 4.5G çeker. Ki zaten global olmayan cihazlar bizim ülkemiz, bizim bölgemiz için üretilmiş cihazlar değil.

Garantisiz olarak hediye almanızı önermem. Bunları bilerek alması gerekiyor ve IMEI atma işlemi uğraştırıyor. Ya üstüne biraz daha katıp garantili alın veya Mi A3'ün garantisizine bakın. Onun IMEI'si hemen atılıyor ve bu sorunları yok. Tabi onun da ekranı 720p ama daha iyi pile, daha iyi performansa, daha iyi kameraya sahip.

• quote:

Orijinalden alıntı: BorazanPower

Note 8 de xiaominin kendi arama uygulaması yok, Google uygulamasını kullanıyor bu yüzden. Sanırım hindistan romunda varmış. Nasıl yapılıyor bilmiyorum daha iyi bilen arkadaşlar mevcut muhtemelen yazarlar. Ses kaydı alan 2. Parti uygulamalar vardır illa ki.
    Teşekkürler hocam bilgilendirme için. Google play'den program bulsun kendine artık, yapacak birşey yok.
    Çok elzem değilse uğraşmamak en iyisi böyle şeyler için.

• Hocam bir arkadaşımın eşine de telefon bakıyoruz da şimdi dikkatimi çekti. Ona da Note8 alacaktık ama dedikleriniz doğruysa yani Mi A3'ün kamerası ve pili daha iyiyse ekran kalitesi 720p de olsa sanki bunu almak daha iyi gibi. Sonuçta oyun oynamayacak. Ne dersiniz?

Bir de kasa kalitesi, sağlamlık yönünden aynı mıdır acaba? Olmazsa Mi A3'e kayalım.

Şu telefon değil mi?https://www.gittigidiyor.com/xiaomi-mi-a3_spp_728255?id=519381529

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcake± -- 23 Mart 2020; 14:55:38 >
  • Merhaba.whatsApp dan gelen konum bildirimlerinde yandex navi nin varsayılan olarak açılmasını nasıl sağlarım?Kullandığım rom Eu kararlı custom rom.

Ben garantisiz aldım cihazımı. Mi A3 bulamadım şansıma o hafta (uygun fiyata), Redmi Note 8 aldım. Yoksa direkt Mi A3 alacaktım ben de.

Yazılım konusunda şu an güncellemede sorun yaşıyor ama dert edilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Kamera ve pilde daha iyi. Kamerada amiral gemisi cihazların kullandığı 48 mp Sony sensöre sahip. 720p de olsa amoled ekran, siyahlarda ve çözünürlük sayesinde pil avantajı oluyor.

Epey.com'da daha ucuza bulursunuz:
    https://www.epey.com/akilli-telefonlar/xiaomi-mi-a3.html

• aergun A kullanıcısına yanıt
    Ayarlar - Uygulamalar - Uygulamaları yönet - Sağ yukarıdan üç nokta - Varsayılan uygulamalar - Bağlantıları açma - Buradan Haritaların iznini kapatın, Yandex'in uygulamasını etkinleştirin. Belki olur.

• quote:

Tek sorunu var, o da ghost screen. Sensör sorun değil, sensörü kapatacak şekilde kulağına koyarsan açılmıyor. Global almazsan da çekmez değil, daha az 4.5G çeker. Ki zaten global olmayan cihazlar bizim ülkemiz, bizim bölgemiz için üretilmiş cihazlar değil.

Garantisiz olarak hediye almanızı önermem. Bunları bilerek alması gerekiyor ve IMEI atma işlemi uğraştırıyor. Ya üstüne biraz daha katıp garantili alın veya Mi A3'ün garantisizine bakın. Onun IMEI'si hemen atılıyor ve bu sorunları yok. Tabi onun da ekranı 720p ama daha iyi pile, daha iyi performansa, daha iyi kameraya sahip.
    Global değilmiş 1250 dediğim model. Dsi panel... Ne dersin kardeşim 1500 1600 lerede çıkmak istemiyorum.. Gm 9 pro aklımdaydı ama ilerde değeri çok düşer çöp olur diye düşündüm.. Note 8 daha kalite duruyor. Sadece by sorunları kafamı bulandırdı riske girip alayımmı. Çekme va problemler çıkarırmı

• 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.