Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] (433. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10.237
Cevap
129
Favori
557.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz bilirsiniz hocam. Ben hep kablolu kullandım. Bu yüzden kablosuz olanla düzgün bir kıyaslama yapamam.

Kablosuz OTG adaptörü telefona takıp ona bir de USB takınca telefonda çubuk gibi uzun durur ve elde kullanışlı olmayabilir, hatta sert bir darbede telefonun şarj soketine veya USB belleğe zarar verebilirim diye kablolu olanı tercih ettim ben. Ama gerçek hayatta artı ve eksilerini tam bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilexsamet

MIUI 12/Android 10 güncellemesi ile güzel bir özellik gelmiş. Ben yeni fark ettim:

Artık telefona NTFS biçimlendirilmiş harici harddisk takınca okuyup yazabiliryor. Type-C OTG kablo ile telefona 1TB ve 2TB harddiskleri bağlayıp denedim. Sorunsuz çalışıyor. Artık bilgisayara muhtaç olmadan harddiskleri OTG kablo ile telefona bağlantıyıp veri transferi yapabiliyorum. Benim için daha pratik oldu.

Çok işime yarayacak çok faydalı bir gelişme. Bilgi verdiğiniz için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vgun V kullanıcısına yanıt
    Faydalı olabildiysem sevindim. 🙂
  • quote:

Siz bilirsiniz hocam. Ben hep kablolu kullandım. Bu yüzden kablosuz olanla düzgün bir kıyaslama yapamam.

Kablosuz OTG adaptörü telefona takıp ona bir de USB takınca telefonda çubuk gibi uzun durur ve elde kullanışlı olmayabilir, hatta sert bir darbede telefonun şarj soketine veya USB belleğe zarar verebilirim diye kablolu olanı tercih ettim ben. Ama gerçek hayatta artı ve eksilerini tam bilemiyorum.

birde buna bakarmısınız bu nasıl olabilirmi kablolu

https://www.trendyol.com/dijimedia/kablolu-metal-type-c-otg-gold-p-50127808

• derya78 kullanıcısına yanıt
    Hocam işinizi görür. Ama ömrü/kalitesi ne kadar olur, bilemiyorum tabi.

Mesela ben zamanında 5₺'ye falan Micro USB-B OTG kablo almıştım markasız Çin malı bir şey. 7 sene falan oldu ve halen çalışıyor.
  • quote:

Hocam işinizi görür. Ama ömrü/kalitesi ne kadar olur, bilemiyorum tabi.

Mesela ben zamanında 5₺'ye falan Micro USB-B OTG kablo almıştım markasız Çin malı bir şey. 7 sene falan oldu ve halen çalışıyor.

aldım bakalım kablolu olandan 10 tl ye bile satılıyor o kadarda düşük fiyatlı kötü olur diye almadım

https://www.trendyol.com/dijimedia/kablolu-metal-type-c-otg-gold-p-50127808

• Smaug kullanıcısına yanıt
    Hocam bende Micro USB-B OTG kablo vardı. Bir de Xiaomi'nin Micro USB-B'yi USB-C'ye çeviren küçük adaptörü vardı. Bu küçük adaptör ile Micro USB-B OTG kablonun ucunu USB-C'ye çevirdim. Sonra diğer dişi USB ucuna USB bellek takıp telefona bağladım ama çalışmadı.

Halbuki normal USB-C OTG kablo ile çalışıyordu. Galiba Micro USB-B'yi USB-C'ye çeviren bu adaptör her zaman işe yaramıyor.

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU]

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU]

Kullandığım Micro USB-B'yi USB-C'ye çeviren küçük adaptör şuna benzer bir şey:
    https://www.amazon.com.tr/General-Mobile-M100372-Micro-USB/dp/B083YHJFVQ/ref=mp_s_a_1_66?dchild=1&qid=1610990410&s=telephone&sr=1-66

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 18 Ocak 2021; 22:22:23 >

Hayırlı olsun hocam. Her türlü işinizi görür bozuk falan çıkmadığı sürece.

Telefoncularda 10-15₺'ye bulursunuz hocam.

• bilexsamet kullanıcısına yanıt

Kalitesinden fark da edebilir veya ayrı adaptör olduğu için güç kaybı olduğundan da olabilir.

Kız arkadaşıma UGreen'in tip-bden tip-cye dönüştürücüsünü aldım, 2 senedir çok rahat şekilde kullanıyor. Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] 

Doğrudur hocam. Kaliteden fark ediyor demek ki.
    Benim OTG kablo bayağı eskiydi ve en ucuz kablolardandı.

Ugreen'in ürünleri güzel. Bende şarj kablosu var. Aliexpress'ten almıştım. Beğendim kalitesini.
  • Yakın zamanda ekran koruyucu alan varmı ? Kullandığınız güzel bir koruyucu önerilerinizi bekliyorum

• Rophe42 kullanıcısına yanıt

Çok yakın bir zamanda değil ama 1,5 ay önce aldım. Nano ekran koryucusu aldım. Direkt Xiaomi'nin kendi ürünü:

https://market.miuiturkiye.net/redmi-note-8-nano-ekran-koruyucu?search=Note%208&category_id=0

İnce jelatin gibi bir ekran koryucusu arıyordum kaç zamandır, indirimde yakaladım ve aldım. Aldığımda 6 TL mi neydi fiyatı. Birkaç tane de yedek var şu an. Çabuk çiziliyor doğal olarak ama neredeyse hiç dikkat dağıtmıyor.

Eskiden de bu kırılmaz camı kullanıyordum:

https://urun.n11.com/ekran-koruyucu/xiaomi-redmi-note-8-kirilmaz-ekran-koruyucu-temperli-cam-2xguc-P432042745

Bu da 9 TL iken alıyordum. Gelen ürün NewFace isimli bir marka. Telefoncularda vs. bulursanız kaçırmayın. Cihazın kendi kılıfı takılı iken ekran koruyucusunu takarsanız tam oturuyor. Hele iyi ayarlarsanız kenarları ve köşeleri sıfır şekilde kapatıyor. Ama her kırılmaz camın sorunu gibi bu da telefonla uzun konuşma yaparsan kalkıyor.

İlk linkteki üründen ben de incehesap.com'dan almıştım 20₺'ye. Halen kullanıyorum. Ama Xiaomi'nin orijinal ürününden ziyade sadece pakedi Xiaomi damgalı gibi geldi bana.

https://www.incehesap.com/xiaomi-redmi-note-8-ekran-koruyucu-fiyati-44498/
  • bilexsamet kullanıcısına yanıt

MIUI Türkiye Resmi Fan Sitesi'nin ürünü hocam. Onların Xiaomi ile anlaşmaları var. Ondan Xiaomi'nin kendi ürünü dedim. Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] 

Anladım hocam.
  • Arkadaşlar peki sizde de bikaç gün sonra ekran camının sağ üst köşesinde boşluk gibi bişey oluyor mu? Farklı ekran camları denedim. Çok da güzel montajını yapmama karşın birkaç gün sonra hep aynı yerde hafif boşluk gibi bişey oluyor.
  • no-education N kullanıcısına yanıt
    Bende böyle bir sorun olmadı.
  • Çok garip bendeki durum. İlkinde tam takamadığımı düşünmüştüm sonraki taktıklarımda da aynısı olunca sorunun benden kaynaklanmadığını anladım ☺️
  • no-education N kullanıcısına yanıt

Kırılmaz camlarda çok oluyor. Nano ekran koruyucusu taktım, sorunum yok artık.

• 
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.