Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] (431. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.237
Cevap
129
Favori
557.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşekkür ederim cevabınız için. Peki pil dışında ne düşünüyorsunuz 12 konusunda? 11 vs 12 desem ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TianKrea T kullanıcısına yanıt
    Görünüm, kişiselleştirme ve performs olarak miui 12.

Pil olarak Miui 11.
  • Sadece olay miu12 değil Andorid 10 ile tel çoğunlukla kendine geldi sanki herşeyi andorid 10 için yapılmış zaten benim için uygulamalarla tam uyumlu karanlık mod entegrasyonu ve extra uygulamalara yerleştirebildigimiz karanlık tema sorgusuz sualsiz geçme sebebimdi. Ayrıca şöyle soyliyim ekran süresini önceden almıyorum ama konum servislerinin GPS ile Apple vari birleşmesi yüzünden pil daha çok gider orası kesin önceden hücresel olarak veya wifi ile nonoşlar kusursuz den?yim için yapmışlar belli insanlar Andorid e daha az küfür etsin diye bu yüzden evde wifi ve 2g şebekesinde iken parlaklık da ortanın biraz ilerisinde gereksiz uygulamaları kapatarak 6 saat 15 dakika ekran süresi alıyorum hiç oyun oynamadan tabi bu kullanıma göre kişiye göre baya bi değişir dediğim gibi yeni konum mevzusundan ötürü happn tinder google maps e çok kullandığındam dolayı daha hızlı bitiyor ama beni en çok şaşırtan olay hemide bayaaaa biii oda pil tasarrufunda olmasa bile diyelim 7,5 8 saat sonra bile aynı yüzde de kalıyor gerçekten muhteşem bir olay ki diyelim bugün yüzde 38 deydi yatmadan bir kaç kez ekranı öle uyandırıp bişe de yapıp sonra yattım uyandım %38 deydi şaka gibi acaba görsel olarak çakallık mi yapıyorlar diye düşündüm ilk zamanlar sonra elime alıp kullandığım an 38 den geri normal bir düşüş oluyordu hızlı bir şekilde 35 değil bu kısmı şaşırttı ki ben tel bataryasını baya yordum herhalde 13 aylık tel bide acaba Hindistan miu12 ye göre çıkan bu global 12 pil konusunda sorunsuz mu bilmiyorum yani tabi araştırmadım 11 ile yeni çıkan global 12 nin pil olayını ama şunda eminim ekran kapalı iken pil belki de iPhone dan daha iyi durumda olmuş deşarj olayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nick0tin -- 16 Ocak 2021; 19:55:44 >

• Arkadaslar biz bu telefonu aldik ama ne dogru duzgun bluetooth calisiyo ne de internet paylasimi :( interneti paylastirmak icin laptopa bagliyorum bi sure sonra kopmalar basliyo.kopunca telefonun tarayicisindan google açinca duzeliyo

Bluetooth ile bi sey atacaktim benim eski telefona samsung galaxy s5'e 2 saat uğrastim bi sey gondermek icin.bluetooth'ta da kopmalar cok oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucuzlukavcisimezarciamca -- 17 Ocak 2021; 12:18:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucuzlukavcisimezarciamca

Arkadaslar biz bu telefonu aldik ama ne dogru duzgun bluetooth calisiyo ne de internet paylasimi :( interneti paylastirmak icin laptopa bagliyorum bi sure sonra kopmalar basliyo.kopunca telefonun tarayicisindan google açinca duzeliyo

Bluetooth ile bi sey atacaktim benim eski telefona samsung galaxy s5'e 2 saat uğrastim bi sey gondermek icin.bluetooth'ta da kopmalar cok oldu
    Bizdeki Redmi Note 8'de (MIUI 11'in son sürümünde) de internette (3G-4G mobil veri) yoğun kopmalar oluyordu. MIUI 12'ye güncelleyince düzeldi.
    Belki sizinki de yazılımsal olabilir.

• Bugün de 7 saat 45 dakika aldım ekran süresi mubtemlen dışarda 1 saat 4.5 g ve GPS açıktı biraz kullandım herhalde 9 9,5 saate normal kullanımda çıkartır. Tabi dışarda nasıl olur bilemem batarya diri olsa evde 10 saat garanti çıkar

• bilexsamet kullanıcısına yanıt

Bende 11 veya 12 de hiç sorun olmuyordu

• Nick0tin kullanıcısına yanıt
    Ben de anlamadım. Bizde 2 tane Redmi Note 8 var ikisi de Türkiye garantili.
    Benim kullandığım değil de diğerinde yaşadık bu sorunu. 2G'de yani normal telefon görüşmelerinde sorun olmuyordu ama internette kopma yapıyordu. İyi bari MIUI 12'ye güncelleyince düzeldi.
  • bilexsamet kullanıcısına yanıt

Dostum ben telefonu aldim alali hicbir guncelleme yapmadim ki.sistem guncellemesi ve wipe işlemleri şlemciye daha fazla yük bindiriyo ve batarya ömrünü azaltıyo.ben simdi telefonu servise verdim diyelim.telefonu android guncellemesi yapip telefonu bana geri verirlerse söverim vallaha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucuzlukavcisimezarciamca -- 17 Ocak 2021; 19:38:9 >
  • Kesin güncellerler hocam, genelde sıfırlıyorlar güncelleme atıp yolluyorlar samsung kullnarıken oldu bi kaç sefer.

• MIUI 12/Android 10 güncellemesi ile güzel bir özellik gelmiş. Ben yeni fark ettim:

Artık telefona NTFS biçimlendirilmiş harici harddisk takınca okuyup yazabiliryor. Type-C OTG kablo ile telefona 1TB ve 2TB harddiskleri bağlayıp denedim. Sorunsuz çalışıyor. Artık bilgisayara muhtaç olmadan harddiskleri OTG kablo ile telefona bağlantıyıp veri transferi yapabiliyorum. Benim için daha pratik oldu.
  • Geçen 7 aylık telefonumun batarya kapasitesini 3406mah gösteren avcı bugün 3783 mah gösteriyor. Şuan telefon hayli soğuk belki etkisi vardır. Ancak şimdiki değer 1 yaşında olmayan telefon için daha mantıklı Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmettech. -- 18 Ocak 2021; 8:9:35 >
  • mehmettech. kullanıcısına yanıt

Şu yöntemi denerseniz daha net öğrenirsiniz, arka planda bir uygulamaya da gerek kalmaz:

https://forum.miuiturkiye.net/konu/adb-ile-pil-sagliginizin-seviyesini-ogrenin.104001/

• BorazanPower kullanıcısına yanıt

O sekil yaparlarsa telefon çöp olur.bari bu şekil idare edeyim ben ;)

Telefondan genel olarak memnunum.pil tasarruf modunda tam 3 gun gidiyo şarj :)

Samsung telefon alanin ben bi daha.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucuzlukavcisimezarciamca -- 18 Ocak 2021; 8:40:25 >
  • Evofone ile yaziştim canli destek varmis

Simkart değiştir,farkli cihazlarlan dene,telefonu güncelle gel dedi bana.
    Bende he oldu gözlerim doldu dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: bilexsamet

MIUI 12/Android 10 güncellemesi ile güzel bir özellik gelmiş. Ben yeni fark ettim:

Artık telefona NTFS biçimlendirilmiş harici harddisk takınca okuyup yazabiliryor. Type-C OTG kablo ile telefona 1TB ve 2TB harddiskleri bağlayıp denedim. Sorunsuz çalışıyor. Artık bilgisayara muhtaç olmadan harddiskleri OTG kablo ile telefona bağlantıyıp veri transferi yapabiliyorum. Benim için daha pratik oldu.

otg kablo ya normal usb taşınabilir bellek bağlayınca telefona takınca da veri aktarımı yapılabilir mi resimleri

• derya78 kullanıcısına yanıt

Evet, oluyor. MIUI 11'de de oluyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

Evet, oluyor. MIUI 11'de de oluyordu.

merhaba smaug hocam

otg kablo dönüştürücü redmi note 8 için nerden satın alabilirim

samsung lg gibi telefonlarından farklı note 8 sarj girişi doğrumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derya78 -- 18 Ocak 2021; 14:34:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: derya78

otg kablo ya normal usb taşınabilir bellek bağlayınca telefona takınca da veri aktarımı yapılabilir mi resimleri

Alıntıları Göster
    Aynen yapılabiliyor. Fat32 biçimlendirilmiş olan USB bellekleri zaten daha önce de okuyordu. Yani Android 4.4'ten sonra Fat32 biçimlendirilmiş USB bellekleri çoğu telefon okuyordu. Normal USB bellekler varsayılan olarak Fat32 biçimlendirilmiş oluyor zaten.

Yeni MIUI 12 güncellemesi ile birlikte NTFS biçimlendirilmiş harici harddiskleri (1TB, 2TB boyutlardaki) de okumaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 18 Ocak 2021; 14:36:56 >

• 
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.