Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] (380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.237
Cevap
129
Favori
557.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Avantaj olarak daha güzel temalar çıkıyor tema uygulamasında sadece. Dezavantaj olarak takvim ve müzik uygulamasında Hindistan'a özel günlerin bildirimleri ve içerikleri yer alıyor. Sinir bozucu oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheSergen T kullanıcısına yanıt
    Garantili olarak düşünüyorsanız almayın. Garantisiz olarak düşünüyorsanız AOSP custom romlar da kurarsanız pilinden hayli hayli memnun olursunuz.

Ancak Note 8 de Note 9 Pro gibi kalın ve ağır bir cihaz. Pro olan bir tık daha fazla ama Note 8 de hafif bir cihaz değil.

Özellikle ağırlık sizi etkiler diye düşünüyorum. 6S, bu cihaza göre tüy gibi çünkü.

• Smaug kullanıcısına yanıt
    Hocam daha önceden xs max kullandım 1 sene kadar, maalesef bazı maddi durumlardan ötürü satmak zorunda kaldım. O yüzden ağır telefonlara alışığım yani, ama ne biliyim redminin pro ailesi gözüme çok kaba geliyor nedense. Bu arada alacağım cihaz muhtemelen yurtdışı olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheSergen -- 29 Eylül 2020; 19:28:32 >
  • TheSergen T kullanıcısına yanıt
    Redmi serisi genel olarak kaba hocam. Redmi serisinin üst seviye cihazları da biraz daha kalın oluyor.

Alabilirseniz Mi Note 10 Lite tavsiye ederim.

• Çin kapalı beta sonunda bitti ve Çin stabil sürüm yayınlandı. Birkaç güne EU stabile gelir, global stabilden önce deneyip yorum yaparız. Sonrasında da bolca MIUI tabanlı farklı custom romlar gelecektir.

Çin stabil:
    https://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.QCOCNXM/miui_GINKGO_V12.0.2.0.QCOCNXM_fad5afbf68_10.0.zip

Not: Kurmayın. Sadece Çince, İngilizce dilleri var ve Google uygulamaları yok. Gaza gelmeyin, bu daha Çin için çıkan sürümü.

• Arkadaşlar ben bi ara hallederim diye bu imei atma işini geciktirdim de yasal süre 6 ekimde doluyor.

Bootloader kilidi için de 168 saat deniyor acaba iş işten geçti mi şu an?
  • MIUI 12 EU Stabil sürümü de geldi. Şimdi indiriyorum, yarın geçiş yaparım.

https://downloads.sourceforge.net/project/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMNote8_V12.0.2.0.QCOCNXM_v12-10.zip?r=&ts=1601495953&use_mirror=netix

Hocam güncellemeye düşmeden yükleyebilir miyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Çinde MIUI 12 gelmiş cihazlara hocam evet globale ne zaman gelecek bakalım

• BorazanPower kullanıcısına yanıt
    EU stabil sürümündeyseniz TWRP'den kurabilirsiniz ancak hem Android 10 hem de MIUI 12 ile geldiği için temiz kurulum tavsiye ederim.

• kudak. kullanıcısına yanıt
    EU stabil sürümü de geldi hocam. Garantisiz cihaz kullananlar için pek globali beklemenin anlamı yok bu nedenle. Ana garantili kullananlar en az 2 hafta daha bekleyecek bence.

Ben en son twrpyi kuramadıktan sonra bilgisayarım bozulduğu için şu anda işlem yapamıyorum pek güncellemeyi kursam da sıfırlamayı nasıl yaparım düşünüyorum hala.. 😀
    Sanırım yeniden cihaz üzerinden fabrika ayarlarına dönme riskini alacağım bir kere gitmediyse bir daha gitmez diyerekten 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kudak. -- 1 Ekim 2020; 0:52:9 >
    Hocam pardon ben stock geldi sandım 😁

• Birkaç gündür annemin cihazda hayalet ekran sorununu gözlemliyorum. Bir süre ekranda kalıyor sonra geçiyor görüntü. Servise mi göndermeliyim cihazı ne yapmalıyım? Bu şekilde kullansak bir süre daha, iyice ilerleyip ekran komple gider mi acaba?
  • sasa_iliç kullanıcısına yanıt
    Cihazı okuma moduna alırsanız kaybolur. Garantiye yollarsanız ücretsiz ekran değişimi yaparlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

Cihazı okuma moduna alırsanız kaybolur. Garantiye yollarsanız ücretsiz ekran değişimi yaparlar.
    Teşekkür ederim hocam yorumunuz için.

• hindistan romundan eu stabil miui 12 romuna geçiş yaptım ilk izlenimlerim çok güzel hint romu miui 11 olmasına rağmen sanki miui eu rom daha hızlı ve kararlı çalışıyor. Ancak romda 2 eksik gördüm birincisi güvenlik seviyesi l3 ikincisi miui 12 de alltaki beyaz çubuk bu romda yok bilginiz olsun ilgili arkadaşlara duyurulur :)
    @smaug nickli arkadaşımada yardımlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.
  • Ozcxd O kullanıcısına yanıt
    MIUI 12 daha hızlı hocam. Bir de animasyonları kendileri hızlandırmış zaten, baya hızlı oluyor geliştirici seçeneklerinden de 0.5x'e çekince animasyonları.

Beyaz navigasyon çubuğu 3 haftadır bozuk betada da. Geliştiriciler nedense bu özelliği kapatmışlar. Geri getirirler tatilden çıktıktan sonra.

Çin romunun üzerine kurulduğu için sertifika L3 oluyor. Global rom çıkarsa, stabil sürümü de globalde alıp yaparsa EU takımı, o zaman L1 olur hocam. Bu arada güvenlik seviyesi değil bu, video streaming uygulamalarının (Amazon Prime, Hulu, Netflix vs.) görüntü kalitesi sertifikası. Yani güvenlik konusunda zaafiyet gibi bir durum yok.

Rica ederiz hocam, olabildiğince daha çok yardım etmeye çalışıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.