Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] (337. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.233
Cevap
132
Favori
557.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Litendria

twrp kurduktan sonra vbmeta flashlamazsan bootloopa girer tabi.

Alıntıları Göster
    ilk defa duydum bunu. bi daha denemeye cesaret edersem bunu da yapacağım. teşekkürler
  • ClaymoreW C kullanıcısına yanıt
    şu anda işteyim, eve geçince sizin için bir anlatım yapacağım hocam. sorunsuz bir şekilde kurarsınız o zaman.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClaymoreW

ilk defa duydum bunu. bi daha denemeye cesaret edersem bunu da yapacağım. teşekkürler

Alıntıları Göster
    selam tekrardan, malum yeni nesil xiaomi cihazlarda boot verification dedigimiz olay var. bu boot onayını kapatmadan,
    vbmeta flashlamadan custom rom(xiaomi.eu dahil) kurarsanız bootloopa düşer veya system has been destroyed hatası alırsınız.
    sırasıyla dediklerimi yaparsanız sorunsuz bir şekilde rom kurarsınız.

indirilmesi gerekenler:
    platform tools / link
    Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU]
    twrp / link
    vbmeta / link

hepsini indirdikten sonra bir klasöre toplayalım

shift+sağ tık ile Powershell veya CMD olacak fark etmiyor açalım

powershell ise açtıktan sonra cmd yazmamız lazım ki kodlar düzgün çalışssın

telefonu kapatalım, ses kısma+güç tuşuna basılı tutunca fastboot moduna girecek, usb ile bilgisayara bağlayalım

sırasıyla verdigim kodları yazın twrp sorunsuz açılacaktır
    fastboot –disable-verity –disable-verification flash vbmeta vbmeta.img

fastboot flash recovery twrp-3.4.0-0-ginkgo.img

fastboot boot twrp-3.4.0-0-ginkgo.img

twrp açıldıktan sonra wipe > format data(butun bilgileri siliyor yedek alin)
    cihazı sıfırlayacak, sıfırladıktan sonra reboot > recovery diyerek tekrardan twrp ekranına gelin.

twrp açıldıktan sonra install yerine gelelim, sırası ile
    Rom (xiaomi.eu veya aosp rom fark etmiyor)
    Magisk (root için isteğe bağlı)

dm-verity zip(telefondaki şifrelemeyi/Encryption kaldırmak istiyorsanız)
    halen bootloopa düşüyorsa dm verity kesin flashlayın.
    dm-verity zip / link

sonra yeniden başlatalım telefon sorunsuz açılacaktır.

dipnot: vbmeta işlemini bir kere yapmak yeterlidir, sadece miflash ile stock rom kurarsanız o zaman tekrar yapmak gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Litendria -- 13 Temmuz 2020; 21:57:26 >
  • Bende garip bir sıkıntı var resimdeki kısımda o ızgarayı düzenlemem için buton çıkmıyor konum servisini eklemek istiyorum oraya kısa yoldan açıp kapamam için lakin yok çözümü var mıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Litendria kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim elinize emeğinize sağlık. konudaki herkes için faydalı bir rehber olmuş. ilk boş vaktimde deneyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: efekcr

Normalde pili %20 - %80 arası kullanıyorum. %20 altına kesinlikle inmeden, %80 üzeri şarj etmeden. Ayda bir %100 yapıp %0'a indikten sonra gene eski düzene dönüyorum.
    Bunun ne faydalı oluyor hocam? Normal şekilde bataryayı tamamen doldurmaya devam etsek sadece %20 altına indirmemeye çalışsak olmaz mı?
  • kanarya75 kullanıcısına yanıt
    Bataryanın aşınmaması, zamanla yıpranmaması için bu şekilde kullanmak gerçekten çok fark ettiriyor. Ben bir önceki cihazım Redmi Note 5'i de böyle kullandım. Batarya performansı neredeyse ilk günkü gibi kaldı diyebilirim. Tavsiye ederim.

En iyi sonuç için %80 üstüne de çıkartmayın. %100 ile %80 arası ve %20 ile %0 arası batarya en çok aşınır. Direkt %80 ile %20 arasında tutmak çok daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: efekcr

Bataryanın aşınmaması, zamanla yıpranmaması için bu şekilde kullanmak gerçekten çok fark ettiriyor. Ben bir önceki cihazım Redmi Note 5'i de böyle kullandım. Batarya performansı neredeyse ilk günkü gibi kaldı diyebilirim. Tavsiye ederim.
    Anladım hocam, mantıklı. Eğer telefonu alırsam öyle kullanırım bende o zaman Fiyatlar öyle şişmiş ki hem sinirimden hem de fahiş fiyatlardan dolayı almıyorum şuanda. Kullandığım şuan ki telefon 3000 mah'lik. Yeni telefon alırsam mutlaka 5000 olacak dedim hep ama güzel bir model bulamadım. Note 8'de keşke 5 bin olsaydı. Siz ne tavsiye edersiniz? Fiyatlarda bir geri çekilme olur mu? Alayım mı bekleyeyim mi? Note 9'a mı baksam yoksa.
    Yerinizde olsam garantisiz Redmi Note 9S yada Redmi Note 9 Pro alırdım. Garantisiz alacağınız için bakma şansınız olursa ekran paneline baktırıp alın. Tianma yerine Huaxing panelini tercih edin.. Bu saatten sonra Redmi Note 8 bu fiyatlara kesinlikle alınmaz.

• efekcr kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Keşke düşse fiyatlar
  • turkuaz10 T kullanıcısına yanıt
    CE sertifikası yoksa band 20 KESİNLİKLE yoktur. Yalan söylüyor satıcı. Band 20 donanımsal bir şey, yazılım global diye band 20 açılmaz. Vodafone veya TT kullanıyorsanız 4.5G için band 20'li cihaz almanız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smaug -- 14 Temmuz 2020; 19:47:35 >
  • Arkadaşlar, telefonda video çektikten sonra izlediğimde kısa aralıklarla (2-3 saniye) videodaki ses kesiliyor yani sesi kaydetmemiş gibi sanki. Nasıl düzeltebiliriz bu sorunu, önceden yoktu .

• Redmi Note 8 imei repair rehberi olan atabilirmi acaba cihaza imei attık 4.5g sorunsuz çeken cihaz arama yaparken 2g ye düşüyor sinir oldum iki gündür.

• Talo16 kullanıcısına yanıt
    Bende belge var ancak sizde cihazın ilk qcn belgesi varsa iş görür. Bozuk qcn dosyası atmışlar cihazınıza. İnternetten bulursanız düzgün olanı, attığım belge işe yarar. Özelden size atayım belgeyi, siz de özellikle MIUI Türkiye Forum'dan önceden açılmış konulara bakın. Belki orada bulursunuz belki de başka bir Google'dan sitede.

• Çin stabil sürümü gelse de EU stabilden MIUI 12 kursak.

Edit: Çin beta olabilir bu sürüm. Globalle ilgili hiçbir yerde haber/bilgi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smaug -- 17 Temmuz 2020; 18:4:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

Çin stabil sürümü gelse de EU stabilden MIUI 12 kursak.

Edit: Çin beta olabilir bu sürüm. Globalle ilgili hiçbir yerde haber/bilgi yok.
    Pardon hocam yanlış görmüşüm bende çin beta sürümü imiş yanlış bilgi maalesef :/

• 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.