Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] (300. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.232
Cevap
132
Favori
557.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Açtım da, hiçbir uygulamanın yedeğini alamadım WP dışında. 5 senelik SMS'lerim gitti, bir ona yanıyorum şu an, diğerleri hallolur bir şekilde. Ha bir de gecenin bu saatinde uğraştırdığına. Şükür yine gün içindeki işlerimi engellemedi ama bana da bu ders olsun. Viper4Android kurmuştum ses için, bir daha da kurmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Ben anneme anneler günü hediyesi olarak redmi note 8 128gb aldım. Ancak şöyle bir problem var. Telefonun proximity sensörü telefonu kulağına koyulduğunda kapanmıyor. yani en ufak bir kıpırtdatmada ekran açılıyor. İnternette araştırdım böyle bir problem varmış galiba. Nasıl çözebiliriz bu durumu?
  • BorazanPower kullanıcısına yanıt
    Hocam belki dediğin gibidir.Yakından bakınca belli oluyor yine de belli ediyor kendini rahatsız etmiyor ama bazen göze takılıyor.

Okuma modunda belli olmuyor acaba okuma modunda dolayı mı bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lincoln Burrows. -- 26 Mayıs 2020; 14:34:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orion10

Arkadaşlar merhaba. Ben anneme anneler günü hediyesi olarak redmi note 8 128gb aldım. Ancak şöyle bir problem var. Telefonun proximity sensörü telefonu kulağına koyulduğunda kapanmıyor. yani en ufak bir kıpırtdatmada ekran açılıyor. İnternette araştırdım böyle bir problem varmış galiba. Nasıl çözebiliriz bu durumu?
    Bunun yanında bende telefonun alt kısmı dizi film izlerken ısınıyor normal mi bu?

• Orion10 kullanıcısına yanıt
    Yakınlık sensörü çok sağda. Özelikle cihazın sağ üst kısmını kapatırsa kulağıyla sorun kalmaz. Ama çok hassas, hafif ışıkta yine açılıyor. Biraz deneme yanılma yoluyla öğrenmeniz gerek nasıl tutacağınızı.

• Lemansky kullanıcısına yanıt
    Ilıma olması normal de çok aşırı ısınıyorsa kullandığınız uygulama kaynaklı olabilir.

• Smaug kullanıcısına yanıt
    Ilımanın bir tık üstü netflix kullanıyorum hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lemansky kullanıcısına yanıt
    Mobil veri kullanıyorsanız, ekran parlaklığı yüksekse de oluyor olabilir.

İlk tavsiyem Netflix'i silip yeniden yüklemeniz.

• google sesli asistanı seslenerek ne yaptıysam çalıştıramadım. benzer sorun yaşayan kimse var mı ?

google uygulamasını açıp hey google deyince asistan çalışıyor fakat uygulamadan çıkınca veya kilit ekranındayken asistan kesinlikle çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 333 -- 26 Mayıs 2020; 17:35:40 >
  • 333 kullanıcısına yanıt
    Birçok Android cihazda bu sorun var hocam. MIUI, Google'sız tasarlandığı için daha zor bildiğim kadarıyla.

o zaman sorun bana özel değil. mecburen bu şekilde kullanacağım.
    cevap için teşekkürler.
  • Bugün Parrot43'ün 3 gün önce yayınladığı yeni GCam sürümünü yükledim, beğendim. MGC_7.3.020_Parrot043_V5 sürümü oluyor. 7.2.014 V3'ün ön kamera performansını geçen bir GCam yok hâlâ ama bu sürüm de özellikle Türkçe ve biraz stabil olmasıyla öne çıkıyor.

Eksiklikleri: Lens Blur özelliğinin olmaması (çok da aramayız). Ön kamera performansının hâlâ 7.2.014 V3 sürümünden uzak olması. XML ayar dosyasının yüklenememesi. Gece Görüşü modunda ışık izi özelliğinin olmaması (belki kendisinden açıktır, gece deneyeceğim).

Fazlalıkları: Türkçe olması. Ağır çekim modunun çalışması (videonun kaydedilmesi uzun sürüyor, hemen galeriye düşmüyor). Sanki biraz daha iyi çekiyor. Hâlâ EIS çalışmıyor, videolar için stok kamerayı kullanın.

İndirme bağlantısı:https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/#apk1578 (en üstteki 7.3.020 V5 sürümü)

Kendi ayarlarımı atacağım, isterseniz benim ayarlarıma göre değişiklik yapabilirsiniz.

Üst çubuk ayarlarım:
    Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU]

Ayarlar ana sayfası:

Genel sekmesinin en altındaki "Gelişmiş" kısmı:

Gelişmiş kısmının en altındaki "Kütüphane ayarları" bölümü:

Galiba astrophotography'de kendimiz uzun pozlama süresini ayarlayabiliyoruz. Onu da deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smaug -- 26 Mayıs 2020; 21:4:45 >
  • Sinir olacağım. Yok abi, 7.2.014 v3'ten iyi değil bu da. Geri döndüm. Artık yeni sürümlere tamamen ilgimi kaybettim.

GCam'ler temelde Mi 9T, Mi 9, Mi 9T Pro gibi kamera canavarı cihazlara port edildiği için Note 8'de geliştirilen özellikler performansını veremiyor.

Sırf ağır çekimi için bir göz atacağım. Gcam parrot v3'ün arka kamerada portesi inanılmaz güzel. Onu geçebilecek mi bakalım..

Edit: beğenmedim hocam. V3 en iyisi hala. Biraz hantal çalışıyor gibi geldi bana galeriye geçişi vs olsun bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BorazanPower -- 26 Mayıs 2020; 23:10:59 >
  • Benim telefonda ghost screen değil de ghost touch var ara ara kendi kendine dokunmalar yapıyor ekranı kapatıp açınca düzeliyor ama can sıkıcı bişey

• QuavoHuncho kullanıcısına yanıt
    Ekran koruyucu varsa çıkarın, cihazı iyice temizleyin. Yoksa iyice temizleyin. Sonra yeniden başlatın. Bazen kirden ve ekran koruyucusundan oluyor. Bazen de aldığı bir darbe yüzünden.

• QuavoHuncho kullanıcısına yanıt
    Bana da çok oluyor o. Ekran pisken ya da elim terliyken çok oluyor

• Herkese selamlar,

Redmi Note8 kullanıyorum.
    Bugün şarjı bitti ve kapandı. Ben de telefonu şarja taktım.
    Ardından, açtığımdan beri, parmak izini algılamaz oldu.

Hiç bir şekilde sıvı teması vs. olmadı.
    Yere de düşmedi.

Parmak izimi sildim, tekrar parmak izimi tanımlamaya çalıştığımda "Parmak izi sensörü kirli" hatası verdi. Üstelik mendil ile silmeme rağmen aynı hatayı vermeye devam ediyor. Islak mendil ile silebilir miyim? veya ne yapmam gerekiyor?

Nasıl çözebilirim... (Garantiye ver demeyin tüm gün iş yerinde wp girmek zorundayım ve bu telefona ihtiyacım var)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginherif

Herkese selamlar,

Redmi Note8 kullanıyorum.
    Bugün şarjı bitti ve kapandı. Ben de telefonu şarja taktım.
    Ardından, açtığımdan beri, parmak izini algılamaz oldu.

Hiç bir şekilde sıvı teması vs. olmadı.
    Yere de düşmedi.

Parmak izimi sildim, tekrar parmak izimi tanımlamaya çalıştığımda "Parmak izi sensörü kirli" hatası verdi. Üstelik mendil ile silmeme rağmen aynı hatayı vermeye devam ediyor. Islak mendil ile silebilir miyim? veya ne yapmam gerekiyor?

Nasıl çözebilirim... (Garantiye ver demeyin tüm gün iş yerinde wp girmek zorundayım ve bu telefona ihtiyacım var)
    Telefonu kapatıp açınca ilk açılışı parola ile yapmanız gerekiyor. Parola ile açtıktan sonraki açılışları parmak izi ile yapabilirsiniz.

• gezginherif G kullanıcısına yanıt
    Format atmayı deneyebilirsiniz. Aklıma gelen tek yol bu.

• 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.