Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 1080p 60fps Video Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
6.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 hafta önce Xiaomi Redmi Note 8 64GB telefon aldım. Telefonu güncellendim. Şu an MIUI sürümü, MIUI Global 11.0.4

Telefonu aldığımdan beri şöyle bir problem var. Güncellemeden önce de var mıydı, yok muydu bilmiyorum:

1080p 60fps video çekerken videoyu bulanık çekiyor. 1080p 30fps çekince daha net video çekiyor. Ama 60fps'i seçince videoyu bulanık çekiyor. Bulanık derken sanki 720p ya da daha aşağı bir kalitede görünüyor.

4K 30fps video çekiminde sıkıntı yok, onu net çekiyor.

Başka birinin Redmi Note 8'i ile kıyasladım. Onun telefonu da benimle aynı güncellemelere sahip. Fakat 1080p 60fps videoyu onun telefonu benimkinden daha net çekiyor. Yani 1080p 30fps ve 4K 30fps video çekimleri ikimizde de aynı ama 1080p 60fps video çekimi benimkinde bulanık.

Kamera ayarlarını varsayılan ayarlara sıfırladım, hatta kamera uygulamasının verilerini de temizleyip denedim ama değişen bir şey olmadı. Güvenli Mod'da başlatıp denedim yine olmadı.

Sizce sorun nedir? Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 6 Şubat 2020; 14:55:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Telefonu bugün (06.02.2020) fabrika ayarlarına sıfırladım ama düzelmedi.

Ardından "Wipe Data" format ile sıfırladım ama problem yine düzelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 6 Şubat 2020; 12:11:23 >
  • Google Kamera (GCam) yükleyip denedim ama 60fps videoyu GCam da bulanık çekiyor. Yani telefonun kendi kamera uygulaması ile aynı.
  • Resim çekerken ve 30fps video çekerken herhangi bir sıkıntı yok. 60fps video çekiminde niye bulanık çekiyor, anlamadım.

Ağır Çekim 120fps ve 240fps video çekimlerini de diğer Redmi Note 8 telefon ile kıyaslacağım. Ağır çekimde de video bayağı bulanık çünkü. Sağlam Redmi Note 8 ile kıyaslayıp sonucu buradan yazarım inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 6 Şubat 2020; 15:45:4 >
  • Cihazı yarın (06.02.2020) garanti kapsamında GENPA'ya göndermeyi düşünüyorum. İnşallah donanımsal bir arıza yoktur.
  • Dostum sanırım cihazında sorun yok bendede note 8 var şimdi açıp baktım bendede 1080 60fps ye alınca bulanık çekiyor hiç farkında değildim şimdi öğrenmiş oldum ama ben 4k kullandığım için pekte sorun olmaz diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-782B6D3C2

Dostum sanırım cihazında sorun yok bendede note 8 var şimdi açıp baktım bendede 1080 60fps ye alınca bulanık çekiyor hiç farkında değildim şimdi öğrenmiş oldum ama ben 4k kullandığım için pekte sorun olmaz diye düşünüyorum
    Öncelikle yardımlarınız için çok teşekür ederim.

Aslında ben de genelde 4K 30fps'te kullanıyorum, ya da 1080p 30fps'te kullanıyorum. 1080p 30fps video her halukarda 1080p 60fps'ten daha net ama...

Aynı marka/model (Redmi Note 8 64GB) başka bir telefonla kıyasladığımda 1080p 60fps video kaydını benimkinde daha bulanık. Yani çok aşırı bulanık değil, öyle uzak nesneyi makro çekim ile çekmek gibi değil ama diğer telefona kıyasla bulanık.

İkisinde de aynı bulanıklıkta olsa kafaya takmayacaktım. Ama şimdi kafama takıldı işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilexsamet

Resim çekerken ve 30fps video çekerken herhangi bir sıkıntı yok. 60fps video çekiminde niye bulanık çekiyor, anlamadım.

Ağır Çekim 120fps ve 240fps video çekimlerini de diğer Redmi Note 8 telefon ile kıyaslacağım. Ağır çekimde de video bayağı bulanık çünkü. Sağlam Redmi Note 8 ile kıyaslayıp sonucu buradan yazarım inşallah.
    Bu gece evde ışığı yakıp denedim. Gündüz değil yani.

720p 120 fps ve 1080p 120fps Ağır çekim modunda benim telefon biraz daha iyi ama benim telefon hafiften tozlanma (karıncalanma) yapıyor diğer telefona göre.

720p 240fps ağır çekim modunda benim telefon bir tık aşağıda diğer telefona göre ama çok belirgin bir fark yok.
  • bilexsamet kullanıcısına yanıt
    Sana öyle geliyodur ağır çekimde her telefonda kumlama olur bundan önce bende honor 10 lite vardı onda da 1080 60 fps ye aldığımda karıncalı ve karanlık çekiyordu ben şöyle tahmin ediyorum galiba üreticiler amiral gemileri hariç modellerine 60 fps yi yazımlımsal olarak veriyorlar yani sensör desteklemiyor o yüzden böyle oluyor diye düşünüyorum buarada gcam yükleyin kamera performansı emin olun &100 artıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-782B6D3C2

Sana öyle geliyodur ağır çekimde her telefonda kumlama olur bundan önce bende honor 10 lite vardı onda da 1080 60 fps ye aldığımda karıncalı ve karanlık çekiyordu ben şöyle tahmin ediyorum galiba üreticiler amiral gemileri hariç modellerine 60 fps yi yazımlımsal olarak veriyorlar yani sensör desteklemiyor o yüzden böyle oluyor diye düşünüyorum buarada gcam yükleyin kamera performansı emin olun &100 artıyor
    GCam yükleyip denedim ama telefonun kendi kamera uygulamasına göre bir netlik farkı görmedim 60fps video çekiminde.
  • 60 fps bilmem hiç denemedim ama fotoğraf çekminde gece modunda 4k çekiminde falan bariz fark var tabi son sürüm gcam yüklemeye dikkat edin

• Şu an MIUI Global 11.0.8 sürümüne güncellendi ama sorun halen devam ediyor.

• 4k 60 fps çekerken 4k30 fps e göre elbette bitrate farkı oluyor. Yani daha karanlık ve bulanık oluyor bu normal. Ancak siz başka telefonla kıyaslayıp fark gördüm deyince şaşırdım. Belki redmi note 8 de 2 farklı sensör kullanılıyordur ya da yazılımsal rom farkı vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAFREF -- 8 Nisan 2020; 21:44:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAFREF

4k 60 fps çekerken 4k30 fps e göre elbette bitrate farkı oluyor. Yani daha karanlık ve bulanık oluyor bu normal. Ancak siz başka telefonla kıyaslayıp fark gördüm deyince şaşırdım. Belki redmi note 8 de 2 farklı sensör kullanılıyordur ya da yazılımsal rom farkı vardır.
    4K'da 60fps yok. 4K'da 30fps var.

Zaten aynı model diğer telefonda 1080p 60fps net çekmemiş olsa kafaya takmayacaktım. Ama diğer Redmi Note 8, 1080p 60fps'te benimkinden net çekince ben de şaşırdım ve kafaya taktım. 🤔

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 8 Nisan 2020; 22:6:24 >
  • BYRM81 kullanıcı adlı arkadaş da bu konuda "Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU]" konusuna şöyle yazmıştı:

"Daha önceki konulara baktım ama çözüm anlamında bir yazı bir fikir görmedim.Bir çok kişide deginmemis ama yine de sorayım.1080p 60fps video çekiminde benim gibi cihazda bulanıklık gören var mı?"

Demek ki tek sorun yaşayan ben değilmişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 8 Nisan 2020; 22:18:29 >
  • quote:

4K'da 60fps yok. 4K'da 30fps var.

Zaten aynı model diğer telefonda 1080p 60fps net çekmemiş olsa kafaya takmayacaktım. Ama diğer Redmi Note 8, 1080p 60fps'te benimkinden net çekince ben de şaşırdım ve kafaya taktım. 🤔

Alıntıları Göster
    Biliyorum bendeki telefona göre söyledim örnek olsun diye. Rom farkına baktınız mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

BYRM81 kullanıcı adlı arkadaş da bu konuda "Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU]" konusuna şöyle yazmıştı:

"Daha önceki konulara baktım ama çözüm anlamında bir yazı bir fikir görmedim.Bir çok kişide deginmemis ama yine de sorayım.1080p 60fps video çekiminde benim gibi cihazda bulanıklık gören var mı?"

Demek ki tek sorun yaşayan ben değilmişim.
    Aynı sorun bizdeki cihazda da var hocam. 30 Fps video çekimlerinde sorun yok ama 1080p/60 fps video çekiminde sıkıntı var. Pastelleşiyor görüntü, çok kalitesiz bir hâle geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAFREF

Biliyorum bendeki telefona göre söyledim örnek olsun diye. Rom farkına baktınız mı?

Alıntıları Göster
    ROM'lar aynı. İkisi de Global ROM.

Sorun yaşadığım telefon, Evofone ithalatı Xiaomi Türkiye Garantili Redmi Note 8 64GB Mavi.

Ama KVK ithalatı Xiaomi Türkiye Garantili Redmi Note 8 64GB Siyah olanda herhangi bir sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 9 Nisan 2020; 19:43:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.