Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 7 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (492. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.329
Cevap
182
Favori
930.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yok abi ya MIUI 11 den sonra telefonumda resmen kasma yaşanıyor. Note 7 kullanan başka bi arkadaşımdads güncellemeden sonra kasmaya başladı telefon. Özellikle ekran kaydırırken geçişlerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stormfang

Yok abi ya MIUI 11 den sonra telefonumda resmen kasma yaşanıyor. Note 7 kullanan başka bi arkadaşımdads güncellemeden sonra kasmaya başladı telefon. Özellikle ekran kaydırırken geçişlerde
    Sıfır kurulum yapmadıysanız kasabilir. Normalde yağ gibi akıyor cihaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu saatten sonra Note 7 alınır bilmem ama ben siyah renkte 4/128 siparişi geçtim şimdi. Hepsiburada'dan 1709'a aldım kargo dahil. GittiGidiyor'da daha ucuza da var.
    Daha yeni model olan Note 8'den daha pahalı, ilginçtir fiyatı çok düşmedi Note 7'nin, umarım kronik bir sorunla karşılaşmam, en az 1 sene sorunsuz kullanmak niyetim var.

Note 8'de çıkan sensör ve diğer sorunlardan dolayı Note 8'den döndüm. Note 8 Pro MTK işlemci olduğundan dolayı ondan da vazgeçtim, Note 7'ye demir attım, umarım pişman olmam.

Satın aldığım satıcı hepsiburada'nin kendisi, Xiaomi Türkiye garantili yazıyor ama zaten garanti bir yerde hikaye. Ürünü aldığımda nasıl kontrol etmeliyim? IMEI kontrolü, servis garanti kontrolü falan nasıl yapılıyor. Telefonu hangi sürüme kadar yükseltelim en fazla? Anti roll back devrede mi Note 7'de ? Bu cihaz konusunda deneyimli arkadaşa şimdiden cevaplar için çok teşekkürler.

• Kasma filan yok , ancak animasyonlar kapalı olduğu halde çok hafif animatrik kullaniyor yine .

Yeniden başlatma yapın , ben her play store dahi olsa güncelleme sonrası mutlaka restart yaparım , belki işe yarar.

Sanki ! dış hoparlör sesi bi tık kısık gibi geldi , telefon zil sesi olsun video olsun , çok minikte olsa kısılmış gibi hiss ettim.

Pil konusunda ise yine bi tık düşme gibi , ancak ben yoğun oyun oynuyorum , normal kullanan fark etmiyordur.

Özetle , pişman değilim güncelledigime.

• ksph K kullanıcısına yanıt
    IMEI kontrolünü aşağıdaki siteden yapabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama
    Telefonun orijinalliğini isehttps://www.mi.com/verify/ bu siteden kontrol edebilirsiniz. Garanti kontrolünü ise ürünün garanti belgesindeki siteden yapabilirsiniz. Hayırlı olsun, ürünü aldığınızda daha iyi bir pil performansı içinhttps://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mi-9t-ana-konu-miui-11-geldi-ilk-mesaji-okuyun-lutfen--139037577 buradaki tavsiyeleri uygulayabilirsiniz. MIUI 11 güncellemesi yayınlandı son olarak, MIUI 11 güncellemesini indirebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Mobil veri çok internet yiyor,bunu azaltmanın yollari nelerdir?ne yapabilirim .özellikle Chrome üzerinden internet vaska ağırlıklı birşey yok

• RoNNiE- kullanıcısına yanıt
    Nası sıfır kurulum anlamadım ? Güncelleme gelir ve güncellersin. Bunun sıfırı falan yok yani olmaması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Stormfang

Nası sıfır kurulum anlamadım ? Güncelleme gelir ve güncellersin. Bunun sıfırı falan yok yani olmaması lazım
    Maalesef var. Öyle yaparsanız çoğu telefonun kasma ihtimali var. Çünkü önceki yazılımın üstüne kuruyorsunuz, öncekinin artıkları var. Hard reset veya başka yöntemler kullanarak sıfır kurulum yaparsanız kasmaz. Resmi sitede bile adamlar önermiş temiz kurulumu
    https://i.hizliresim.com/nb3yng.jpg

• Merhabalar, ben telefonu güncelledim. Arama ekranı yazı karakterleri güzel olmuş. Kasma yok fakat telefonda kayıtlı wifi ağına otomatik bağlanmıyor. Dışarı çıkıp geliyorum. wifi açık iken tekrar aynı ağa bağlanmıyor. Ayarlardan wifi ye geliyorum. kayıtlı wifi de internete bağlanılamıyor yazıyor. wifi üzerine tıkladığım zaman hemen bağlanıyor. wifi de otomatik bağlan seçeneği aktif. Bu sorunu yaşayan oldu mu acaba?
  • Whatsapp vb online uygulamalarda bildirim sesi gelme sorunu olan varmı benden başka?
    Bunun çözümü nedir yardımcı olabilecek var mı. Bildirim ayarları vs hepsi açık ama whatsapptan bildirim sesi gelmiyor bir türlü telefonun ekranı kapalı olduğu zaman.

• Telefon kasıyor.
    Telefon stabil değil
    Telefon 5 para etmez.( 2200 e aldim 1500 e düşmüş)
    Xiaomi mi 6 dan sonra bozdu. En son iyi telefonunun mi note 3 olduğunu düşünüyorum.

Saygılar

• İyi günler. Note 7 de uzun süre video çekemiyorum. 1080 p çekince 23 dk sonra 2. Video olarak çekmeye devam ediyor, 720 p de 32 dk sonra. 720 den aşağı da kaliteyi düşürmüyor. Yaklaşık 50 dk lik video çekmem lazım bunu nasil yapabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: joog

Telefon kasıyor.
    Telefon stabil değil
    Telefon 5 para etmez.( 2200 e aldim 1500 e düşmüş)
    Xiaomi mi 6 dan sonra bozdu. En son iyi telefonunun mi note 3 olduğunu düşünüyorum.

Saygılar
    Maalesef xiaomi, miui arayüzünü bizim telefon için iyi optimize etmemiş. Zaten geliştiriciler kaynak baz neyse onu devralıp allayıp pullayip yeni sürüm çıkarıyor. Hiçbiri bu cihaz niye böyle çalışıyor diye kafa patlatmıyor. Haftada yetmiş sürüm çıkarıyorlar gerçi hangi birine önem versinler.. Değişim günlüğünde performans iyileştirmeleri yazıp da performans anlamında hissedilir fark yaratan tek bir sürüm bile yok. Gelin görün ki saf android hem arayüzün tepkisi hem pil tüketimi olsun cihazı dolu dolu kullanmanızı sağlıyor. Miui kullanan arkadaşların saf android yükleyince aradaki farkı görmesini isterdim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanandnexus -- 29 Kasım 2019; 22:10:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanandnexus

Maalesef xiaomi, miui arayüzünü bizim telefon için iyi optimize etmemiş. Zaten geliştiriciler kaynak baz neyse onu devralıp allayıp pullayip yeni sürüm çıkarıyor. Hiçbiri bu cihaz niye böyle çalışıyor diye kafa patlatmıyor. Haftada yetmiş sürüm çıkarıyorlar gerçi hangi birine önem versinler.. Değişim günlüğünde performans iyileştirmeleri yazıp da performans anlamında hissedilir fark yaratan tek bir sürüm bile yok. Gelin görün ki saf android hem arayüzün tepkisi hem pil tüketimi olsun cihazı dolu dolu kullanmanızı sağlıyor. Miui kullanan arkadaşların saf android yükleyince aradaki farkı görmesini isterdim..

Alıntıları Göster
    Saf Android'i nasıl yükleyebiliriz ?

Garanti umurumda değil , peki güvenlimi ?

Android'te silmek/devredışı bırakmak istediğimiz programları kapatmak mümkünmü?

Hangi arja plan uygulamaları silinmeli/zararlı ?

İmei gibi cihaz kimliğine yönelik künteleri zarar görüyormu ?

Playstore'dan etkin şekilde kullanmata devam ediliyormu ?

Ve benzeri sorularım var , yanıtlarsanız sevinirim.

• tmgnd T kullanıcısına yanıt
    Hocam ben android piyasasında ilk cihazimdan son cihazima hep rom yükledim root vs. işlemler yapıp veya modlanmis standart yazılımla kullandım. Bu cihaz için once cihazı unlock etmek ardından recovery yüklemek gerekiyor. Google servisleri etkin şekilde çalışır. Official dedikleri resmi sürümlerle onaylanmış linkler üzerinden yüklerseniz ekstrem durumlar haricinde güvenlik sorunu yaşamazsınız. Garanti dışı kalır ama servise vermeden orijinal yazılımı yüklenebilir. Adb üzerinden rootsuz da gereksiz sistem uygulamalarını silebilirsiniz. Ben miui de 54 uygulama silmiştim birsey olmamıştı ama silinecek uygulamaları seçerken dikkat edilmeli. İmei uçma gibi durumlar için efs yedeği alıp bir kenarda o yedeği saklayabilirsiniz.

• hasanandnexus kullanıcısına yanıt
    Yanıt için teşekkür ederim .

Tüm bunlar için pc gerekecek , ilk fırsatta yapacağım.

• Guncellemeden sonra telefon kasmaya basladi.İphoneden sonra ne guzel cihaz yag gibi akiyo diyodum.Gelinen noktada insanlari yaniltmiyolar gercekten.Eski surume donebilirmiyim son guncelleme telefondan sogutcak beni.

• Güncellemeyi kurduktan sonra kasılmalar olabilir.Kurulumdan sonra verilerinizi yedekleyip format attığınızda her şeyin düzeldiğini göreceksiniz.2 kez güncelleme geldi kurdum.Ana ekranda hafif kasmalar oluyordu.Hard reset yaptım şu anda hiç bir sorun yok.Arada bir temizlik iyidir...
  • gcam

Xiaomi Redmi Note 7 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
  • REDMİNOTES R kullanıcısına yanıt
    Hard reseti nasıl yapabiliriz ??

• 
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.