Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 7 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (489. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.329
Cevap
182
Favori
930.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Miui 11 e geçtiğimde sıfırladım hocam. Sonraki güncellemede tekrardan gitti bildirimler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AİGUN kullanıcısına yanıt
    Note 7 64 GB Avrupa perakende satış fiyatı Avrupada 200€, 1260 liraya tekabül ediyor. Türkiye satış fiyatı an itibariyle 1600 lira. Milli vergilerimiz oluşturuyor farkı.

Samsung A50 64 GB Avrupa perakende satış fiyatı 300€, 1890 liraya tekabül ediyor. Türkiye satış fiyatı 2300 lira hayal ettiğin gibi 2000 lira değil. Yine milli vergilerimiz oluşturuyor farkı.

Xiaomide 340, Samsungda 410 liralık bir fark var. Kökleyen Xiaomi değil, vergiler.

Ayrıca 150€ fiyata sahip olan 3/32 lik Redmi Note 7 modeli. 4/64 200€ luk bir fiyat etiketine sahip şu anda. 2000 liraya TR de A50 yok bu arada, hayal kurmak bedava tabi.

Bilgi olmadan fikir sahibi olunca böyle boş boş yorumlar çıkıyor ortaya. Keşke çıkmasa, yapacak birşey yok. Sen telefonu dümdüz kullanıp yazılımsal fixlerin otomatik gelmesini bekliyorsan Xiaomi alma. Ben açarım bootloader'ımı, atarım rootumu, senin(düz kullanıcı) 2500 lira verip alabildiğini 1500 liraya alırım telefondan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Sovereign -- 24 Kasım 2019; 18:59:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Sovereign

Note 7 64 GB Avrupa perakende satış fiyatı Avrupada 200€, 1260 liraya tekabül ediyor. Türkiye satış fiyatı an itibariyle 1600 lira. Milli vergilerimiz oluşturuyor farkı.

Samsung A50 64 GB Avrupa perakende satış fiyatı 300€, 1890 liraya tekabül ediyor. Türkiye satış fiyatı 2300 lira hayal ettiğin gibi 2000 lira değil. Yine milli vergilerimiz oluşturuyor farkı.

Xiaomide 340, Samsungda 410 liralık bir fark var. Kökleyen Xiaomi değil, vergiler.

Ayrıca 150€ fiyata sahip olan 3/32 lik Redmi Note 7 modeli. 4/64 200€ luk bir fiyat etiketine sahip şu anda. 2000 liraya TR de A50 yok bu arada, hayal kurmak bedava tabi.

Bilgi olmadan fikir sahibi olunca böyle boş boş yorumlar çıkıyor ortaya. Keşke çıkmasa, yapacak birşey yok. Sen telefonu dümdüz kullanıp yazılımsal fixlerin otomatik gelmesini bekliyorsan Xiaomi alma. Ben açarım bootloader'ımı, atarım rootumu, senin(düz kullanıcı) 2500 lira verip alabildiğini 1500 liraya alırım telefondan.
    Kimin hayal kurup salladığı belli oluyor. Redmi note 7 Avrupa satış fiyatı 200 euro imiş, yerseniz.

https://www.amazon.com/Xiaomi-Redmi-Note-Snapdragon-Black/dp/B07PY52GVP

Samsung a 50 300 euro değil, 350 euro

https://www.log.com.tr/samsung-galaxy-a50-modelinin-satis-fiyati-ve-tarihi-belli-oldu/

Bomboş bir tipsin o root attığın telefonla rahat bir şekilde internet bankacılığı kullanabiliyor musun? Ben de biliyorum root atmasını xiaomi tool v2 kullanarak çok rahat bir şekilde istediğim romu da atabilirim telefona ama yapmıyorum.

Son olarak sana 2000 tl olan a50 linkini atayım.

https://www.istanbulbilisim.com/samsung-galaxy-a50-64-gb-siyah-cep-telefonu-fiyati-288263.html?gclid=EAIaIQobChMIx46npqCD5gIVA4jVCh2RygAuEAQYASABEgItUvD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AİGUN -- 24 Kasım 2019; 19:21:6 >

Yoruyorsun insanı.

Mart ayında satışa sürülen fiyatın 9 ay boyunca aynı kalacağını aklın alıyor mu Samsung gibi bir markanın ara seri cihazında?

Note 7 3/32 satış fiyatı 150€. Başlangıç fiyatı. 4/64 e çıkarsan yükselir, aklı selim herkesin bunu düşünebileceğini düşünüyorum. Malesef bu kategoride değilsin.

Evet kullanabiliyorum. 3 farklı banka kullanıyorum. Yaklaşık 5 senedir kullanıyorum hemde. Romu google'a "şayomi rom yükle 2019" yazarak buluyorsan bu senin problemin. Yıllarca Samsung'un veremediğini Lineage verdi kullanıcılara. Eminim güvenlik problemi yaşayan kullanıcı olsaydı orada patlardı bu romlar.

128 GB A50 = yaklaşık 325€https://www.amazon.co.uk/Samsung-A50-Black-128gb-Dual-Black/dp/B07PFQWTGC/ref=sr_1_4?keywords=galaxy+a50&qid=1574611835&sr=8-4 TR satış fiyatı 3190 lira. İthalatçı garantili bu arada.

Daha detaylı fiyat karşılaştırmasını şuradan yapabilirsin;
    https://www.mobile57.com/eu/phones/samsung-galaxy-a50-9231

64 GB'lık versiyonun fiyatı 234€ yani 1475 liraya kadar bulunabiliyor Avrupada. Türkiye fiyatı minimum 2300 lira.

Xiaominin 4/64 GB'lık versiyonu ise aynı sitede 174€ olarak listelenmiş, yani 1095 lira. Burada fiyatı ise 1600 lira.

Samsung senin deyiminle 825 lira "köklerken" Xiaomi 505 lira "köklüyor". Anlamadığın şey ise bu "kökleme" eylemini markalar değil devlet vergiler aracılığıyla yapıyor.

Sen tutup Avrupada 3/32 lik Xiaomi fiyatını türkiyede 4/128 ile kıyaslıyorsun, Samsung'a gelince lansman fiyatı üzerinden yorum yapıyorsun. Ya aklınca mevcut fiyatları çarpıtarak Xiaomi'yi karalamaya çalışıyorsun, ya da temel ekonomi ve mantık kavramlarını kendi zihninde oturtamamışsın.

Aldığın telefonun üstünde yazan markanın bir önlemi yok. Fark vergilerle biniyor.

Düzenleme: Eklediğin linkte senin 1700 lira olduğunu iddia ettiğin Redmi Note 7 32 gb 1350 lira. Türkiye fiyatı olarak orayı baz alırsak 400 lira fark koyuyor Xiaomi, 525 liralık farkı da Samsung koyuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Sovereign -- 24 Kasım 2019; 19:30:51 >

• Şunu takınca telefonda hızlı şarj yazıyor vatıda düşük aslında ama
    Xiaomi Redmi Note 7 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

• Xiaomi Redmi Note 7 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

• The Sovereign kullanıcısına yanıt
    Blok ya çok bilmiş seni. Çıkış fiyatını baz alacaksan redmi note 7 2000 TL den çıkış yaptı. Senin gibileri düdüklemeye devam etsin Xiaomi senle mi uğraşıcam. Eşşek yükü ile para verdiğin telefona rom atmaya devam et sen. Senin verdiğin paralar sayesinde youtuberlar her incelemelerinde hiçbir kusuru yokmuş gibi xiaomi telefonları hayvanlar gibi övmeye devam edebiliyor. Dxomark'ta xiaomi'nin gcam olmadan düzgün çalışmayan telefon kamerası iphone 11'i geçiyor falan. Hepsi senin gibilerin azmi sayesinde.

Ne yalan soyliyim reis haklisin. Xiaomi cok abartildi pohpohlandi son zamanlarda. Resmi forum sitesi bildigin trollerden ibaret botlardan ibaret sanki. Alakasiz konulara alakasız yazilarla dolu. Dunya toz pembe modunda bi forum. Youtube da desen ayni saglam sisirdiler.
    Yazilim konusunda cok uğraştırır. Telefonu alayim sorunsuz kullanayim diyorsaniz cok zor. Reklamlari kapamakla uğraş bloatware lerden arindir vs vs. Xiaomi.eu rom kullanıyorum stock rom un hantalligindan dolayi ama onu bile kurdugumda en az 30-40 uygulama silip temiz bi hale getirip kullanıyorum.
    Guzel cihaz aslında severek kullaniyordum da sorunlar cok yoruyor cidden.

• Çok memnun olduğum MIUI 11' in 2. Güncellemesi geldi.

• 2200 tl ye cikan rn7 6 ay sonra ust modeli rn8 suan 1519 tl oha be fiyat politikaniza ne diyeyim enayi gibi hissettim

• bu telefonu almayı düşünenler için yazıyorum:
    burdaki sorunlara yakarmalara itibar göstermeyin sıkıntısı olan yazıyor olmayan paşa paşa kullanıyor örneğin ben bu telefonu yazın başında aldım o zamandan beri aktif kullanıyorum tek sıkıntım yakınlık sensörüydü miui 11 ile o da çözüldü çok rahat kullanıyorum hiçbir sıkıntı olmadan. pilim 2 gün gidiyor günlük 3.5-4 saat ekran alarak (toplamda 8-9 saati görüyor) gcam ile şahlanıyor kamera diğer türlü düşük ışıkta çok da iyi çekmiyor ancak bu fiyata bu kadar yani. rn8 1.5k iken bu telefon düşünülemez tabi o ayrı konu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merak ettiğim bir konu var.

Redmi N8 fiyatı, N7 den daha düşük ya da başabaş nasıl olabiliyor?

Bilenler yazarsa sevinirim.

N8 daha kötü bir telefon mu?

+

EU rom güncelleme nihayet geç de olsa geldi. Şimdilik kurmayı düşünmüyorum. Çoğunluk sorunlar düzeltildi diye kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19tumen -- 25 Kasım 2019; 12:23:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 19tumen kullanıcısına yanıt
    yeni ürün eskisnden pahalı olmak zorunda diye bir şey yoktur. olay ürün gamıdır

ekran kartlarından örnek vereyim

gtx 1080 600 dolara çıkmıştı

2 yıl sonra aynı performansı veren rtx 2060 350 dolara çıktı

ya da, gtx 980 60 dolara çıkmıştı

2 yıl sonra aynı performansı veren gtx 1060 250 dolara çıktı
  • Söz konusu telefon ise durum değişebilir. Bu yüzden mantığını çözemedim.

Bir telefonun daha üst versiyonu, eski versiyonundan düşük fiyata satilmasina örnek ben bir marka görmedim. Siz gördünüz mü?(Samsung, Huawei,lenovo)

Bu mantıkla gidersek; Mi10, mi9 dan ucuza satılmasını bekleyeceğiz olur. Bu mantıksız olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: 19tumen

Söz konusu telefon ise durum değişebilir. Bu yüzden mantığını çözemedim.

Bir telefonun daha üst versiyonu, eski versiyonundan düşük fiyata satilmasina örnek ben bir marka görmedim. Siz gördünüz mü?(Samsung, Huawei,lenovo)

Bu mantıkla gidersek; Mi10, mi9 dan ucuza satılmasını bekleyeceğiz olur. Bu mantıksız olur.
    genel olarak flagship telefonların fiyatları hep belli menzilde olur. ben bunu kastediyorum

5 yıl önce 200 dolara aldıgınız telefon ile bugün 200 dolara aldıgınız telefon arasında örneğin devasa bi fark yok mu?

redmi note 7 ve 8de olan durum da buna benzer. detaylı araştırmadım fakat redmi note 8de kullanlan teknoloji daha verimliyse aynı fiyata daha iyi bir şey sunması gayet olası

genelde ürünleri ilerleten teknolojileri oluyor, işlemci mimarileri vs.

• Xiaomi Redmi Note 7 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Güncellemeden sonraki ilk şarj durumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etkinus -- 25 Kasım 2019; 13:22:44 >

• benim cihazın imei uçtu yeni imei atılması gerekiyor hangi proğram ile halledebilirim bu işi acaba
  • 13th Patronus kullanıcısına yanıt
    Miui 11 kurdunuz mu?

• Hala bu telefon alınır mı? Diyenler için.

8 modelini almanızı tavsiye ederim. Hazır piyasada indirim varken, kaçırmayın. Bir daha REDMİ serisi alırken 5 kez düşüneceğim.

Bir arkadaş yazmıştı.

Xaomi telefon alacaksaniz Mi Serisinden şaşmayın diye. Kesinlikle katılıyorum.

• Merhaba arkadaşlar. Benim TV de herhangi bir wireless aparat yok. Kabloyla nete bağlanıyor. Bu tvye nasıl note 7 den ekran aktarırım. Usb wireless dongle ile falan olur mu bu iş?

• 
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.