Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 5 AI / Pro ★ Ana Konu (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.514
Cevap
74
Favori
257.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fark çok mu? Bi de nasıl yükliycez?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakgibiyim

Fark çok mu? Bi de nasıl yükliycez?
    Ben global rom kullanmıyorum fakat fark olduğunu sanmam. twrp den yüklenen rom da var. Link bulursam paylaşırım.http://bigota.d.miui.com/V10.0.6.0.OEIMIFH/miui_HMNote5HMNote5ProGlobal_V10.0.6.0.OEIMIFH_3043c65cbb_8.1.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdalx47 -- 29 Aralık 2018; 22:14:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bilenler vardır mutlaka ama bilmeyenler için işinize yarayabilecek 2 ürün paylaşmak istiyorum.
    birincisi; telefonda malumunuz 2 sim ve hafıza kartını aynı anda kullanamıyoruz. ya tek sim+kart ya da 2 sim kullanma imkanımız var. https://tr.aliexpress.com/item/Hibrid-ift-Nano-SIM-Kart-Adapt-r-D-n-t-r-c-Extender-SD-Sim-Harici/1000006795554.html
    bu aparatı kullanarak aynı anda 2 sim ve hafıza kartını kullanabileceğiz. tek sıkıntısı dışarı doğru sarkan bir kablosu oluyor. o da kılıfın içinde kaldığı için bence sorun teşkil etmez.

ikincisi; bu NFC etiketi ürün özelliklerinde belirtildiğine göre telefona NFC özelliği getiriyor. dosya aktarım, mobil ödeme vs. hepsini yapabiliyormuşuz. etiketi alınca, bir de uygulaması var, uygulamayı yükleyince telefona NFC özelliği getiriyor. ama özellikle uygulama güvenilir midir bilemiyorum.https://tr.aliexpress.com/item/10pcs-Lot-NFC-TAG-Sticker-13-56MHz-ISO14443A-NTAG-213-NFC-Sticker-Universal-Lable-RFID-Tag/32712405395.html

ben pek sorun olacağını zannetmiyorum. sonuçta mobil ödeme ile en fazla 50 tl.ye kadar şifresiz ödeme yapılabiliyor.
    ben ikisinden de almayı düşünüyorum. özellikle sim converter tam bana gereken ürün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 29 Aralık 2018; 22:50:23 >

• Sim converter dışarıda kalıyor sanırım daha öncede konuştuk. Öyle duruyorsa çok kötü. Nfc olayı iyiymiş. Olursa almak lazım. Bankalar görür mü ki nfc yi? Geçen nfc yok diye uyarı verdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

arkadaşlar bilenler vardır mutlaka ama bilmeyenler için işinize yarayabilecek 2 ürün paylaşmak istiyorum.
    birincisi; telefonda malumunuz 2 sim ve hafıza kartını aynı anda kullanamıyoruz. ya tek sim+kart ya da 2 sim kullanma imkanımız var. https://tr.aliexpress.com/item/Hibrid-ift-Nano-SIM-Kart-Adapt-r-D-n-t-r-c-Extender-SD-Sim-Harici/1000006795554.html
    bu aparatı kullanarak aynı anda 2 sim ve hafıza kartını kullanabileceğiz. tek sıkıntısı dışarı doğru sarkan bir kablosu oluyor. o da kılıfın içinde kaldığı için bence sorun teşkil etmez.

ikincisi; bu NFC etiketi ürün özelliklerinde belirtildiğine göre telefona NFC özelliği getiriyor. dosya aktarım, mobil ödeme vs. hepsini yapabiliyormuşuz. etiketi alınca, bir de uygulaması var, uygulamayı yükleyince telefona NFC özelliği getiriyor. ama özellikle uygulama güvenilir midir bilemiyorum.https://tr.aliexpress.com/item/10pcs-Lot-NFC-TAG-Sticker-13-56MHz-ISO14443A-NTAG-213-NFC-Sticker-Universal-Lable-RFID-Tag/32712405395.html

ben pek sorun olacağını zannetmiyorum. sonuçta mobil ödeme ile en fazla 50 tl.ye kadar şifresiz ödeme yapılabiliyor.
    ben ikisinden de almayı düşünüyorum. özellikle sim converter tam bana gereken ürün
    Kardeş ben bu nfc olayını araştırdım. Bu çıkartmalar bizim telefonda çalışmıyor. Nfc olan telefonlarda, bu çıkartmalara atadığın kısayolları nfc ile okutarak kullanıyomuşsun. Yani nfc şart telefonda.

• nfc tag atanan belli görevleri yapsın diye nfc li cihazda işlevi başlatan etiket, barkod gibi. nfc nin kendisi değil.
    nfc li lg g2 mi boşuna ölüyken anakartını değiştirip çalışır hale getirmedim. gerçi ykb mobil kampanyasından ümidim yok artık. iyice kırptılar. 5x25 e 25 gelirse g2 görev başına

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: codred

nfc tag atanan belli görevleri yapsın diye nfc li cihazda işlevi başlatan etiket, barkod gibi. nfc nin kendisi değil.
    nfc li lg g2 mi boşuna ölüyken anakartını değiştirip çalışır hale getirmedim. gerçi ykb mobil kampanyasından ümidim yok artık. iyice kırptılar. 5x25 e 25 gelirse g2 görev başına
    Nfc şart dimi telefonda..

• eranyumm kullanıcısına yanıt
    Direk nfc özelliğinin geleceğine ihtimal vermiyorum, bu kadar kolay olmamalı :)

• Parmak izi okuyucusunun kilit açma işleminden başka işlemi varmı arkadaşlar. Eski telefonum honor 8 di. Mesela parmağımla aşağı doğru kaydırdığımda bildirim çubuğunu aşağı çekiyor veya fotoğraflarda sağa sola geçiş yapabiliyordum. Bu özellik varmı bu telefonda?
  • Foto çekiyor sadece, selfie.

• thewhitewolf kullanıcısına yanıt
    Yok hocam
  • burakgibiyim B kullanıcısına yanıt
    evet. çoğu çin telefonunda yok malesef. nfc li g2 gibi eski ucuz bi cebi kampanya zamanı kullanmak en pratik çözüm. zaten 3 4 ay sonra puanı düşürüp cazibesini kaybediyor kampanyalar. onun dışında da lazım olmuyor açıkçası.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kardeş ben bu nfc olayını araştırdım. Bu çıkartmalar bizim telefonda çalışmıyor. Nfc olan telefonlarda, bu çıkartmalara atadığın kısayolları nfc ile okutarak kullanıyomuşsun. Yani nfc şart telefonda.

Alıntıları Göster
    bende bu etiketi ilk duyduğumda nfc'nin yerine geçmiyor demişlerdi. ama bu ürün bana biraz daha farklı geldi, o yüzden paylaştım. uygulaması var, dosyalar vs. yükleniyor. belki uygulama yardımıyla telefonda nfc var gösterilip bu şekilde kullanma imkanı olabilir diye düşünüyorum. gerçi halihazırda cazip bir mobil ödeme kampanyası yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 30 Aralık 2018; 21:17:0 >

• Arkadaslar aramalarda ahizeden gelen sesi anlayamıyorum.Ses seviyesinde azalma var. Bunu eski haline nasıl getirebilirim?Çözüm önerilerine açığım şimdiden teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciftcimuh

Arkadaslar aramalarda ahizeden gelen sesi anlayamıyorum.Ses seviyesinde azalma var. Bunu eski haline nasıl getirebilirim?Çözüm önerilerine açığım şimdiden teşekkür ederim
    Global rom kullanıyorsan, custom rom'a geç. Miuipro veya Revolution os 'ta ahize sesi yeterince yüksek. Mi note 3' te telefonu root'layıp mixer patch dosyaların'dan ahize sesi yükseliyordu. Bu telefonda da ayarları bilmek lazım.

• Hocam custom rom kullanıyorum durduk yere oldu. Garantiye göndersem sonuç alabilir miyim acaba kvk garantili

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciftcimuh

Hocam custom rom kullanıyorum durduk yere oldu. Garantiye göndersem sonuç alabilir miyim acaba kvk garantili
    Kısık mı, hiç mi gelmiyor. Yoksa hoparlör patlak mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

bende bu etiketi ilk duyduğumda nfc'nin yerine geçmiyor demişlerdi. ama bu ürün bana biraz daha farklı geldi, o yüzden paylaştım. uygulaması var, dosyalar vs. yükleniyor. belki uygulama yardımıyla telefonda nfc var gösterilip bu şekilde kullanma imkanı olabilir diye düşünüyorum. gerçi halihazırda cazip bir mobil ödeme kampanyası yok zaten.

Alıntıları Göster
    Bu nfc için etiket. Yani bunlara kısayol gibi bişey atıyosun. Misal bi oyun. Onu bi yere yapıştırıp telefonda nfc yi açıp üstüne tutunca direk o oyunu açıyo. Buna wifi, gps, alarm falan atayıp kısayol niyetine kullanıyosun. Kampanyadan ziyade kredi kartı taşımak yerine banka uygulamalarını kullanmak için iyi oluyodu nfc. Telefonu posa okutuyosun direk. İster uygulama ister simkartı nfc ile kullanıyosun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdalx47

Kısık mı, hiç mi gelmiyor. Yoksa hoparlör patlak mi?

Alıntıları Göster
    Kısık geliyor hocam açıkcası bilgisizim patlak olsa hiç gelmez herhalde

• quote:

Bu nfc için etiket. Yani bunlara kısayol gibi bişey atıyosun. Misal bi oyun. Onu bi yere yapıştırıp telefonda nfc yi açıp üstüne tutunca direk o oyunu açıyo. Buna wifi, gps, alarm falan atayıp kısayol niyetine kullanıyosun. Kampanyadan ziyade kredi kartı taşımak yerine banka uygulamalarını kullanmak için iyi oluyodu nfc. Telefonu posa okutuyosun direk. İster uygulama ister simkartı nfc ile kullanıyosun.

Alıntıları Göster
    Hocam note 5 ai'de uzun pozlama yapma imkanımız var mı? Xiaomi güncellemeyle manuel ayarları genişletmeyi düşünür mü? Ben hala miui 9'dayım da öyle birşey yapıldıysa bilmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.