Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 5 AI / Pro ★ Ana Konu (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.513
Cevap
74
Favori
257.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vesselam510

Bundan önce mi a2 lite vardı ondan öncede htc u11 kullandım

Onlrın 4g çektiği yerde bu 4g yi 1 diş çekiyor ve 3g ye geçiyor

Alıntıları Göster
    Hocam hangi operatörü kullanıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heamvivna

Adaway ı apk olarak mı kullanıyorsunuz yoksa modül olarak mı kurdunuz? Benim de tefonum root lu.
    Apk olarak.https://androidfilehost.com/?fid=962187416754463479

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdalx47 -- 29 Kasım 2018; 0:10:47 >
  • Erdalx47 E kullanıcısına yanıt
    Bunun etki alanı nedir, chorome de internet sayfalarındaki reklamları engelliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

Arkadaşlar 3 gb 4 gb arasında kararsız kalanlar için söylüyorum, hiç düşünmeden aradaki parayı verin ikisini de kullandım 3 gb versiyonunda pubg açıkken çıkıp wpa girsem yeniden açılıyordu, bugün denedim 4 gb da ise pubg ile beraber 9 adet sağlam uygulamayı da hafızasında tutabiliyor, bunla da kalmıyor open camera ile 4k ve eis açık çekim yapmak istediğimde kayıta bastığım anda donan uygulama 4 gb ram'de sıkıntısız kayıt yapıyor.
    Open camera'yı bilmiyorum ama 4GB bellek konusunda size katılıyorum.
    Ben aldıgımda(temmuz 2018) param zar zor yetmiş, hatta 5 TL satıcıya eksik göndermek zorunda kalmıştım.
    Günlük kullanımda fark edilmez pek, yani açtınız oynadınız,kapattınız

3GB bellek işini yapar, yanlız ne zamanki arka plana ağır uygulamaları atarsınız, işte o zaman bellek tıkanır, yeniden başlatır
    Custom pie romlarda denediğim üzere daha fazla bellek tüketiyor

Sanırım bellek modülünü yönetebilecek oldunluğa gelmemiş, pişmemiş belkide bununda etkisi var.

Kısacası tercihiniz 4GB bellekli modelden yana olsun.

• Ayrıca BAND20 konusunu son kez yazıyorum
    Band 20 diye adlandırılan 800 mhz frekanstır, tabiri caiz ise "kırsal" frekansıdır.
    Taşralarda, nufusun az olduğu bölgelerde, kapsama alanı arttırılsın, daha az yaztırım yapalım diyerekten 800 MHZ bandı verilir,

Bu band'ta LTE kullanmak, ferrariri taşra yolda sürmek gibidir.

Temmuz veya Agustos aylarında BAND 20 frekansı ile detaylıca karşılaştırma yapmıştım.Konulara bakın

Sadece size şu akdarını söylüyeyim, BAND 20'den yapılan 4G yerine , hızlı 3.5G bağlantıyı tercih ederim.

Band 20'de hızda dalgalanmalar hat safhada olur
    yani bir an 30 Mbit /s hızınız varken, bir anda 10mbit'e düşersiniz,Ayrıca Turkcel BİRÇOK BAZ ISTASYONUNDA BAND 20(800 MHZ) KULLANMAZ!

bunlarda başka bir arkadaşın karşılaştırması

Aynı bölge ve aynı yerde BAND 20 LTE VE 3G KARŞILAŞTIRMASI

kısacası uygun fiyat bulursanız BAND 20 olup olmadığına bakılmaksızın alın
    Adam band20 yok diye 4GB yerine 3GB bellekli tercih ediyor
    pazarlama stratejisine dönüştü

Ek olarak marketten" Network Signal Guru" adlı programı indirip hangiş band'dan bağlandıgınızı görebilirsiniz
    uygulmayı kullanabilmek için root gerekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: heamvivna

Bunun etki alanı nedir, chorome de internet sayfalarındaki reklamları engelliyor mu?
    Crome tarayıcı kullanmıyorum, Opera da reklamların %80-90 engelliyor. Opera'nın kendi reklam engelleyici si kapalı iken.

• Erdalx47 E kullanıcısına yanıt
    Peki hocam teşekkür ettim.

• Android 9 pie güncellemesi gelecek mi cihaza?

• Gelecek. Duyum aldım bizzat.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.sleeping

Android 9 pie güncellemesi gelecek mi cihaza?
    Aosp tabanlı saf android 9 iki aya yakın zamandır var. Fakat miui tabanlı ne zaman gelir, tarih belli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: nazaman

Hocam hangi operatörü kullanıyorsunuz?

Alıntıları Göster
    Türktelekom hocam

Bendeki cihazın 4g si kesin sorunlu yada yazılımsal sorun var

Çünkü bundan önceki mi a2 lite ve htc u11 cihazım 4g çekerken bu 3 g ye geçiyor

• Parmak izi tarayıcı eskiye nazaran daha yavaş çalışıyor. Aynı şekilde yüz tanıma özelliği de yavaşlamış gibi geldi bana.
    Hangi versiyona geçmeli veya beta sürüm mü kullanmalı ? Şuan MIUI 10.0.4.0 | Kararlı versiyon yüklü.
  • gahmetk G kullanıcısına yanıt
    Aldığınız model Note 5 AI ise (whyred) kullanılmıyor, bir özelliği de yok. Yanılmıyorsam Pro versiyonlarda AI etiketi çıkıyor kamerada ama onlarda da bir fark yok. Kafaya takılacak bir durum değil. Boş yere AI diyerek kafa karıştırmış xiaomi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

Open camera'yı bilmiyorum ama 4GB bellek konusunda size katılıyorum.
    Ben aldıgımda(temmuz 2018) param zar zor yetmiş, hatta 5 TL satıcıya eksik göndermek zorunda kalmıştım.
    Günlük kullanımda fark edilmez pek, yani açtınız oynadınız,kapattınız

3GB bellek işini yapar, yanlız ne zamanki arka plana ağır uygulamaları atarsınız, işte o zaman bellek tıkanır, yeniden başlatır
    Custom pie romlarda denediğim üzere daha fazla bellek tüketiyor

Sanırım bellek modülünü yönetebilecek oldunluğa gelmemiş, pişmemiş belkide bununda etkisi var.

Kısacası tercihiniz 4GB bellekli modelden yana olsun.

Alıntıları Göster
    Çok haklısınız hocam, burada yapılan işler önemli. Örneğin babam için 3-32 Gb China Ai versiyonu aldık. Babamın yaptığı şey, Facebook, Instagram, WhatsApp arasında gezmek. Bazende Tarayıcıyi kullanmak. (Bu arada 2 yıldır Mi6da da Tarayıcı olarak Brave kullanıyorum, Dahili reklam engelleyici özelliği de mevcut) Hal böyle olunca 3 Gb ram rahat rahat yetiyor. Cihazla Video çekmek, ara sıra Fotoğraf çeker o kadar.

Fakat Oyun oynarken arka planda farklı uygulamaya erişim saglayayim diyenler direk 4 Gb ramli versiyonu tercih etsin.

Bu arada Miui da sıkı Ram yönetimi tutumu var. Mi6 da 6 Gb ram olmasına rağmen, bazen arka plandaki uygulamalari kapatıyor.

Arka planda daha fazla Uygulama çalıştırmak isteyen kişiler, gelistirici seçeneklerinden Miui i iyi hale getir gibi seçenekleri değiştirebilir. Fakat bu durumda Şarj tüketimine olumsuz yansiyabilir, bastan bunu göze alsinlar.

• Night sight vs miui camera

Bu arada oda neredeyse zifiriydi.
    Night sight olanın parlaklığını düşürdüm abartı parlaklık basıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vjdrsjejv -- 30 Kasım 2018; 1:26:45 >

• vjdrsjejv kullanıcısına yanıt
    Önceki sayfalarda bahsi geçtiyse kusura bakmayın, Night Sight için apk mı yükleniyor, root mu yapmak lazım? Kısaca bilgi verirseniz sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cat_power C kullanıcısına yanıt
    Root atıp camera 2 api yükledikten sonra apk kuruyorsunuz, ancak şöyle bir şey var night sight destekli sürümde ön kameraya geçiş yapmak istediğinizde crash yiyor o yüzden eski stabil sürüme geri döndüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vjdrsjejv -- 30 Kasım 2018; 9:59:17 >
  • vjdrsjejv kullanıcısına yanıt
    Zifiri karanlıkta telefonun kendisi gayet yeteeli çekiyor zaten. Böyle atraksiyonlara gerek yok bence.

Bakın zifiri karanlıkta kendi uygulaması...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar gece flashlı çekimde puslu çekim yapıyor.. kamera üzerinede ekran koruyucu taktım acaba sorun buna bağlı mı yoksa başka bir sıkıntımı var.. cihaz redmi not 5 AI GLOBAL
  • thormentor kullanıcısına yanıt
    Taktığınız kılıf vb şeyde kamera koruyucusu varsa flaş yansıma yapıp puslu çeker. Çıkarıp deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.