Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.490
Cevap
101
Favori
469.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende katıldım rn3 prodan sonra aranıza...hangi romdasınız arkadaslar....eu kullanan varmı...bırde ortalama ekran surenız nedır...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mamix74 M kullanıcısına yanıt
    Hocam akşama eve dönünce indirdiğim yeri bulur link atarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: white_predator

Hocam akşama eve dönünce indirdiğim yeri bulur link atarım.

Eyvallah bende aksam twrp yuklıyeyım...

• sanırım şarj hariç diğer özellikleri vasat. kamera vs kötü değilmi
  • vforfreedom kullanıcısına yanıt
    redmi note 3 pro kullanıyorum onunla kıyaslarsak, prodan sanırım malzeme kalitesi, ekran süresi ve kamera dışında bir artısı yok telefonun. kameralarda da aman aman fark yok gibi zaten. 1 tık daha iyi diyebiliriz. ama performans anlamında geride. gerçi bu durum ekran süresini olumlu etkilemiş. bu anlamda performans düşüşü olumsuz bir durum mu derseniz o tartışılır. performans düşmüş evet ama size bunun karşılığını ekran süresi ile geri vermiş. oyun vs oynamayan kullanıcı için ekran süresi daha önemli bir kriter olabilir çünkü. note 3 prodan bağımsız olarak 170 dolarlık bir telefondan kamera anlamında daha fazlasını beklemek bence şu piyasada pek ayakları yere basan bir beklenti değil kendi kanaatimce. bu kadar paraya bu kadar köfte :)
  • yawan kullanıcısına yanıt
    ben zaten 3 milyarlık telefondan bekleneni beklemiyorumki hocam :) sadece normal zamanlarda dandik fotoğraf çekmesin diyorum. hatta ön kamerası iyiyse gerisi çok önemli değil :)
    Hocam aşağıya sayfanın linkini veriyorum. Custom ve orjinal romlar var. Kafanıza göre denersiniz.

https://xiaomifirmware.com/guides-and-tips/guide-xiaomi-redmi-note-4x-user-faq/
  • Twrp yukleyemedım cmd ekranında yuklendı gorynuyor ılk acılısı twrp ıle yapayım dıyırum mı yazısı gelip gıdıyor

Hocam önce stabil global 8.1.14.0 ya da deleloper 7.2.16.0 rom yüklemen gerekiyor. Yeni versiyonlar twrp yemiyor. Ben şu an 8.1.14 kullanıyorum. Bu arada 8.2.2 çıkmış galiba, onun durumunu bilmiyorum.

• Sabah geldı guncelleme 8.2.2 ye guncelledım bıde boyle denıyeyım aksama...

İyi olur aslında, bakalım twrp ye tepkisi ne olacak. Ben eğer geçmeye değer bir sürüm çıkmazsa 8.1.14 te kalmayı düşünüyorum.

• Ben twrp yükleyebilirsem eu roma geçicem direk...belki cm13 de olabilir xposed filan....

Hocam yeni sürüm romlar twrpde patlıyor. Ekrana mi yazısı gelip kapanıyor. Sanırım henüz bir çözüm yok. Ya benim gibi eski sürüm kullanacaksınız ya da lineage gibi custom romlara yöneleceksiniz. Cihaz çok yeni olduğu için bir süre yazılımda sıkıntı yaşama ihtimalimiz var.

• sanırım bu telefonuda global romu ile kimse kullanmayacak. girip telefonla ilgili 1-2 kelam bişeyler öğrenmek istiyorum yok rom yok root yok twrp vs vs. arkadaş telefonun stabilitesi kamerası ekran süresi vs nasıldır bi fikir versenize ama yok yani illa rom : ))
    Hocam standart hali ile kullanmadığım için benim vereceğim bilgiler yanıltıcı olabilir. Yoksa %75 pilim var ama 17 saat bekleme ve 3 saat 45 dakika kullanım süresi almışım + yarım saat konuşma var. Bir anda azalmazsa 14 - 15 saat ekran süresi alırım heralde.

• neden illa rom yüklüorsunuz peki hocam ? şarjda efsane telefon bunu anladık peki takılma donma gibi şeyler yaşanırmı ve kamerası nasıl diye sorsam
    Aslında kendi romunu kullanıyorum. Ama romunda gereksiz bir sürü program var. Root yaparak ya bunları kaldırıyorum ya da donduruyorum. Bu kadar uğraşmadan önce custom romların çıktığını farketseydim kendi romunu kullanmazdım. Açıkcası gözüm yemiyor bundan sonrada rom değişmeye. Benim için kamera önemli değil sadece çalışıyor ve önceki telefonum p70 den daha kaliteli diyebilirim.

Edit: Ben sistemi kurcaladığım için bir kere çakıldı. Onun dışında herhangi bir takılma donma görmedim. Ama diyorum ya beni çok referans almayın. Standart kullanan biri yorum yapsa çok daha doğru olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Sergeant -- 22 Mart 2017; 18:06:45 >
  • Kılıf ve ekran koruyucu satan varmı

• 8.2.2 twrp kuruldu...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.