Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (332. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.490
Cevap
101
Favori
469.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı süre bizde de. %10 altına düşme ve %95 olunca çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon 4 günlük şarj ilk kez bitti sıfıra düştü unutmuşum neyse şimdi ise acilmiyor. Power tuşuna basınca 3 kere beyaz ışık yanıyor o kadar..umarım sorun olmaz..ne olabilir sizce

• ergoben E kullanıcısına yanıt
    Hocam bir süre şarjta bekletin, açılması lazım. Ben bazen bilerek kapanıncaya kadar kullanıyorum ama hiç açılmamazlık yapmadı. Sizin pilde de sorun olabilir.
  • Cevap için teşekkür ederim şarj adaptörü sorunluymus

Xiaomi orjial sarj adaptörü yalan oldu ilginç bir şekilde. Tüm cihazlar ve adaptörleri kablolarla denedim ama 4 günlük adaptör gitmiş. Sıkıntı değil ama cihaz sağlam.Tek sıkıntımız bu olsun. Şimdi garantiden göndersem kargo ücretini ben mi odeyecegim. Uğraşmak olsun göndereyim diyorum hem de delta yıl test etmiş olurum .;)

• ergoben E kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Deltanın servis hizmeti nasıldır bilmiyorum, arayıp bilgi almanızda fayda var.
  • Cevaplar için teşekkür ederim. Bilmediğim için soruyorum %95 de niçin çıkarıyoruz neden tam şarj etmeyelim zararlı mı?

• mehmet 1905 M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu tür pillerin (li-on, li-po) uzun ömürlü olması için full şarj edilmemesi, tamamen bitirilmemesi tavsiye edilir. Kimyasal yapılarını böyle çok daha uzun süre bozulmadan muhafaza edebiliyorlarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: white_predator

Hocam bu tür pillerin (li-on, li-po) uzun ömürlü olması için full şarj edilmemesi, tamamen bitirilmemesi tavsiye edilir. Kimyasal yapılarını böyle çok daha uzun süre bozulmadan muhafaza edebiliyorlarmış.

Bilgi için ayrıca teşekkür ederim.

• O zaman sabaha kadar şarjda kalması iyi bir şey değil bilgi için teşekkürler hocam.
  • Sen bataryayı öldürmeye çalışıyorsun dostum

Sabaha kadar sarjda kalması pili sürekli rahatsız eder. Pil dolar akımı keser sarj aleti yalnız 5dk sonra pide azalma olacak ve Şarj aleti yine devreye girecek. Bu döngü sabaha dek pili sıkıntıya sokacak.Egerki ben sarjda bırakmak zorundayım diyorsanız size tavsiyem ixamoni marka bir taşınabilir sarj alın. Onda akım koruma kesme düzenleme herturlu koruyucu önlem var.

• neşter61 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben birşey yapmıyorum. Genel bilgi bu şekilde. Nette araştırırsanız genelde bu şekilde bilgi bulursunuz. Tam dolum ve boşaltım ni-mh zamanından kalma bir alışkanlık. Ni-mh pillerde hafıza etkisi var. Eğer tam dolum ve boşaltım yapmazsanız ömrünü kısa sürede bitirir. Ama li-on ve li-po pillerde böyle bir sıkıntı yok. Ayrıca siz sanıyormusunuzki android işletim sistemi tam dolum ve boşaltıma izin veriyor. Piliniz tamamen tükenmeden sistemi kapatır, %100 dolmadan da akımı keser. Zaten böyle olmasa aşırı voltajdan telefonlarımız (pil) şişer, patlar ya da tamamen pil tüketildiğinde telefon bir daha şarj almazdı.
    Hocam eğer niyetiniz telefonu uzun süreler aynı pille kullanmak değilse çokta dikkat etmenize gerek yok. Nasıl kullanırsanız kullanın 3 yıl sonra ya kapasitesi önemli ölçüde düşecek ya da değiştimeniz gerekecek. Dikkat etmeniz gereken şey kaliteli bir adaptör ve kablo kullanmak. Mümkünse şebeke elektriğine çokta güvenmeyip mümkünse kesintisiz güç kaynağı ya da akım korumalı priz üzerinden adaptörü bağlamak sağlıklı olacaktır.

Amma velakin deli gibi telefonda oyun oynayan biri iseniz pilin ömrünü çok daha kısada bitirebilirsiniz. Konunun uzmanı olmadığım için araştırarak öğrendiğim ve tecrübelerim sonucu bunları söylüyorum.
  • ★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü

Parlakligi %75 yapınca elde edilen ekran süresi. Note 4 64gb mi 9.2.2 yüklü

• Xiaomi uyarıyor

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü

• Ni-mh pillerde hafıza etkisi yoktur. istediğiniz gibi şarj edebilirsiniz..

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Hocam konunun uzmanı değilim. Ama nette ni-mh pil ve hafıza etkisi diye arattırınca şuna benzer sonuçlar çıkıyor.

Hafıza Etkisi: Ni-Mh bataryalar şarj kapasitelerini koruyabilmek için düzenli aralıklara tam boşaltma(deşarj) gerektirirler. Yanısıra tam boşaltılmadan şarj edilmeleri alışkanlık haline getirilirse, batarya içinde kristal oluşumları gözlenir.(bellek) Böylece batarya zamanla performansını yitirir ve ömrü tükenir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ni-cd pillerde vardır hafıza etkisi. Hala bazı elektronik aletlerde var bu piller. Söylediğiniz gibi tam şarj deşarj gerektirir. Belli bir süre sonra kullanmasanız bile şarjını yitirir.

Ni mh daha yeni bir teknolojidir. Bu pillerde tam deşarj gerekmez. Uzun süre şarjlarını korurlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lirikal Militan

Daha once bi kere fayansa dusurdum alçak mesafeden. Ekranin ustune dusup kayinca iki yerde cok minik aşınma oldu ekran caminda milimlik. Pek farkedilmiyordu bile. Dusurdugum oldu bi iki kere daha. Gecen gün otobüste elimden düştü direkt ekran üzerine cakildi yere telefon kaldirdigimda ekran paramparcaydi. Ekran acisindan cok dayanikli olduğunu soyleyemem. Gorilla glass yok zaten.

Benim ekran da uzun zamandır kırık. Akilliphone diye bir site var 85 liraya satiyor fakat kalitesini bilemedim. Alsam kendim degistirebilirmiyim acaba diye düşünüyorum. ? Miui turkiye forumda 200 liraya falan degistirenler var. Su an tek sıkıntım yedek telefonum yok tamire verdikten sonra gelene kadar telefonsuz kalacagim.

• Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bu şarj olayı hep aklımı kurcalıyordu.

• 
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.